Menu

Philips 5000 HC5612/15 – Recenze, testy a srovnání

89,4 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Strojky na vlasy do 1 000 Kč

Klady

  • 100% omyvatelný
  • 28 nastavení délek
  • Samoostřicí břity
  • Břity s dvojitým ostřím
  • Ocenění Produkt roku

Zápory

  • Nemá obal
  • Pouze 3 nástavce
  • Dlouhá doba nabíjení
950 Kč Orientační cena

Strojek na vlasy Philips 5000 HC5612/15 v rámci své cenové kategorie zaujme velmi dobrými parametry, kterými se obvykle vyznačují spíše dražší produkty.

Základní charakteristiky

Strojek na vlasy Philips 5000 HC5612/15 zaujme zejména ty uživatele, kteří nechtějí utratit více než 1 000 Kč, ale očekávají od přístroje dobré hodnoty parametrů a praktické vlastnosti. Vaše vlasy zvládne zkrátit od 0,5 do 28 milimetrů při 28 nastavení délky, což je jedno z největších rozpětí délek střihů v našem srovnání. Přesnost střihu zde přitom dosahuje 1 mm, což je mezi levnějšími strojky na vlasy velmi dobrá hodnota.

Oproti leckdy i dražší konkurenci se liší tím, že je 100% omyvatelný, čímž umožňuje snadné čištění pod tekoucí vodou. Výhodu zde představují samoostřicí břity, které se vyznačují dlouhou životností až 5 let, přičemž zajímavostí je jejich pokročilá technologie DualCut a dvojité ostří, díky němuž zvládnete vlasy zastřihovat až 2krát rychleji než s jednostranným břitem. Navíc v rámci této kategorie strojek vyniká délkou provozu na baterii dosahující 75 minut, což je zde aktuálně nejlepší hodnota (září 2023). Oželet však musíte případnou dlouhou 8hodinovou dobu nabíjení a absenci a obalu pro skladování či cestování.

Základní tabulka parametrů – strojky na vlasy
Parametr Tento produkt
Minimální délka střihu (mm)

0,5

Maximální délka střihu (mm)

28

Počet nastavení délky střihu

28

Přesnost (mm)

1

Materiál břitů

Nerezová ocel

Samoostřicí břity

Ano

Omyvatelné hlavy

Ano

Napájení

Akumulátor, síť

Doba nabíjení (h)

8

Doba provozu (min)

75

Ovládání

Tlačítko, kolečko

Počet nástavců

3

Hmotnost (g)

415

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Strojek na vlasy Philips 5000 HC5612/15 jsme do našeho srovnání umístili nejen skrze jeho výborné vlastnosti, ale také množství kladných uživatelských recenzí. Jen na portále heureka.cz totiž tento model v době psaní recenze (září 2023) dosahuje vynikajícího průměru 97 % ze všech uživatelských hodnocení, což svědčí o velké míře spokojenosti. Tu mimo jiné dokazuje i ocenění Produkt roku 2021.

Uživatelé si přitom nejvíce pochvalují výborný poměr ceny a výkonu, kombinovaný provoz na akumulátor či při napájení ze sítě a také voděodolnost, který usnadňuje čištění. Sklízí i několik málo negativních ohlasů, a to za nepropracovaný indikátor stavu nabití baterie.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za zajímavost můžeme u tohoto strojku na vlasy označit břity s dvojitým ostřím, se kterým docílíte až dvakrát rychlejšího zastřihování oproti použití klasického jednostranného břitu. Navíc má tento model také inovativní design hřebene, který zajišťuje odlétávání vlasů z ostří během použití, a zabraňuje tím zachytávání dlouhých vlasů v hřebenu. Díky tomu můžete úpravu účesu dokončit bez přerušení.

V rámci této cenové kategorie navíc strojek vyniká tím, že je 100% omyvatelný, takže jej můžete po použití snadno celý umýt pod vodou. Záporně zde hodnotíme zejména dlouhou dobu nabíjení, který dosahuje 8 hodin. Částečně ji však vyvažuje fakt, že lze strojek používat i při napájení ze sítě, což však využijete pouze v dosahu elektrické zásuvky. Dále má oproti některým modelům méně nástavců a nevýhodou může být také absence ochranného pouzdra.

Porovnání s alternativami

Chcete-li strojek na vlasy Philips 5000 HC5612/15 porovnat s alternativami, pak si prohlédněte například o řadu nižší model ​​Philips Series 3000 HC3510/15. Seženete jej o pár set korun levněji, přitom se rovněž dočkáte inovativního designu pro stříhání bez přerušení. Má ale o něco menší počet nastavení střihů a není voděodolný, navíc je možné jej používat pouze při napájení ze sítě.

Alternativně pak můžete zvážit také strojek na vlasy Remington HC 5035, ke kterému obdržíte hned 9 nástavců, takže je jeho použití poměrně variabilní. Rovněž ale není omyvatelný a nabízí pouze provoz při napájení ze sítě.

Závěrečné shrnutí

Strojek na vlasy Philips 5000 HC5612/15 se vyznačuje praktickými vlastnostmi a parametry na velmi dobré úrovni, přitom s ohledem na jeho cenu patří mezi ty levnější produkty. Zaujme tak zejména ty uživatele, kteří očekávají komfort při použití, avšak nemají tolik pružný rozpočet. Vyniká svým konstrukčním designem, díky němuž můžete stříhat bez přerušení, a také dvojitými břity, s nimiž je zastřihování v porovnání s klasickými břity až 2krát rychlejší. Strojek je omyvatelný a nabízí 28 různých délek střihů. Bohužel ale nemá pouzdro, obdržíte k němu jen 3 výměnné hřebeny a poměrně dlouho se nabíjí.

950 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips 5000 HC5612/15 | Hodnocení: 89,4 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka ráda zajímá o témata z oblasti péče o tělo. Na této stránce se věnuje strojkům na vlasy, kde se podrobně zaměřila na jednotlivé modely a vybrala ty nejlepší produkty na trhu. Poradí vám také, co vše při výběru strojku na vlasy sledovat nebo jak tento přístroj správně a bezpečně používat.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Philips 5000 HC5612/15

Philips 5000 HC5612/15

950 Kč Orientační cena