Menu

Remington HC 5810 – Recenze, testy a srovnání

83,2 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Strojky na vlasy nad 1 000 Kč

Klady

  • Spousta délek střihu
  • Samoostření
  • Keramické břity
  • Napájení ze sítě i baterie
  • 10 výměnných nástavců

Zápory

  • Nelze oplachovat
  • Nemá odsávání
  • Nemá rychlonabíjení
1 700 Kč Orientační cena

Strojek na vlasy Remington HC 5810 spadá do vyšší cenové relace, jedná se však o výborně zpracovaný model se samoostřícími břity a bateriovým provozem.

Základní charakteristiky

Remington HC 5810 je velice kvalitní strojek na vlasy, který spadá do vyšší cenové relace. Nabízí však prvotřídní střihací výkon, kterému napomáhají čepele ze zdokonalené keramiky. Ty patří mezi jedny z nejkvalitnějších, avšak obvykle bývají křehké. Tuto nevýhodu zde ale výrobce vyřešil jejich napuštěním odolným křemíkem, který čepelím zajišťuje stálou tvrdost. Čepele jsou navíc samoostřící, takže se netupí a slibují dlouhou životnost. Jedná se přitom o jediný strojek s keramickými břity v našem srovnání.

Zároveň nabízí opravdu široké rozpětí délek střihů od 0,8 mm až do 40 mm, což je nejlepší hodnota v rámci srovnávaných modelů. Využití tak nachází i při stříhání delších vlasů a lze jej použít i na vousy. Výhodou je, že zastřihovač můžete používat připojený do elektrické zásuvky, nebo s využitím zabudované baterie, která poskytne dostatek energie až na 50 minut provozu. V rámci akumulátorových modelů však není výdrž na baterii nijak závratná, na trhu najdete i strojky na vlasy s výdrží až 120 minut.

Velmi dobře zde hodnotíme celkovou ergonomii strojku a protiskluzovou rukojeť. K ovládání slouží kolečko na těle, kterým pohodlně nastavujete délku střihu. V balení najdete hned 10 hřebenových nástavců, což je nadstandardní hodnota. Kladně hodnotíme i atraktivní design, který doplňuje LED ukazatel nabití na přední straně a odkládací stojánek, ve kterém můžete strojek na vlasy skladovat v koupelně. Výrobce však přístroj opatřil také praktickým skladovacím kufříkem, ve kterém si můžete brát strojek s sebou na cesty.

Parametr Tento produkt
Minimální délka střihu (mm)

0,8

Maximální délka střihu (mm)

40

Počet nastavení délky střihu

5

Materiál břitů

Keramika

Samoostřicí břity

Ano

Napájení

Akumulátor, síť

Doba nabíjení (h)

1,5

Doba provozu (min)

50

Ovládání

Kolečko

Počet nástavců

10

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (březen 2024) patří strojek na vlasy Remington k oblíbeným a výborně hodnoceným modelům. Například na portále heureka.cz objevíte na strojek desítky kladných uživatelských recenzí, jejich průměr činí 92 %, což je skvělé hodnocení, které svědčí o velké míře spokojenosti. Na e-shopu Alza.cz strojek na vlasy získal dokonce 4,6 hvězdiček z 5, takže se jedná o opravdu osvědčený model.

Uživatelé si přitom na strojku nejvíce chválí skvělé výsledky stříhání. Z recenzí je patrné, že strojek stříhá rychle a nabízí širokou variabilitu délek střihů a množství nástavců. Kladně někteří hodnotí také celkovou ergonomii a nízkou hmotnost, díky čemuž se s přístrojem snadno manipuluje. Jako výhodu uživatelé vnímají také bateriový provoz, takže vás při práci nijak neomezuje délka síťového kabelu. Najdou se ale i negativní ohlasy, a to zejména na absenci plynulé regulace délky střihu, kterou tak upravujete pouze prostřednictvím nástavců.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní předností tohoto strojku na vlasy je výborný poměr ceny a výkonu. Strojek je osazený keramickými břity, které patří k nejkvalitnějším. Výrobce je navíc vylepšil vrstvou z křemíku, který zajišťuje jejich stálou tvrdost, takže jsou břity velmi odolné. Navíc jim nechybí samoostření, tudíž se časem netupí. V rámci rozpětí délek střihů strojek si strojek vede nadprůměrně dobře, maximální délka je až 40 mm, čímž splňuje nároky uživatelů, kteří preferují delší střihy. Nadstandardní je i výbava v podobě 10 nástavců.

Kladně hodnotíme také to, že strojek můžete používat jak při zapojení do sítě, tak i na baterie, tudíž se hodí i na pracovní cesty, dovolenou a podobně. Plusové body přidělujeme také za skladovací kufřík, který je velmi praktický, a za nabíjecí stojánek. Negativum může být pro někoho kratší výdrž na baterii, která patří spíše k základním. Nevýhodou je pak také absence odsávání a fakt, že strojek nesmíte omývat pod vodou.

Porovnání s alternativami

Pokud se ohlížíte po alternativě k modelu Remington HC 5810, pak za prohlédnutí stojí například strojek na vlasy Philips HC9450/15. Oproti modelu Remington je sice o přibližně o 1 000 korun dražší, zato však nabízí titanové břity, které jsou v rámci strojků na vlasy považovány za nejkvalitnější. Navíc má také elektronické ovládání, takže je o něco modernější a nabízí plynulé nastavení délky střihů. Výhodou je rovněž delší doba výdrže na baterii, která zajišťuje až 120 minut nepřetržitého provozu.

Jestliže by vás naopak zajímala o něco levnější alternativa, pak za zvážení stojí například model Braun HC5030. Jeho předností je, že je plně omyvatelný, takže jej po práci jednoduše očistíte pod tekoucí vodou a nemusíte rozebírat. Funguje jak při zapojení do sítě, tak i na baterie, takže je ideální pro domácí použití nebo na cesty. Požadovanou délku si zde volíte v rozmezí od 3 do 24 milimetrů, a to pomocí 2 vyměnitelných nástavců.

Závěrečné shrnutí

Strojek na vlasy Remington HC 5810 potěší především náročnější uživatele, kteří nehledí na rozpočet, zato hledají kvalitně zpracovaný model. Je osazený keramickými břity doplněné o vrstvu křemíku, který přidává na odolnosti. Břity jsou samoostřící, což zajišťuje jejich dlouhou životnost, protože se časem netupí. Pozor ale na to, že se nesmí umývat pod vodou, ostatně ani strojek není voděodolný.

Kladně hodnotíme široké rozpětí délek střihů, díky čemuž je strojek opravdu variabilní, vhodný také na delší střihy nebo na vousy. V balení najdete nadstandardně hned 10 různých nástavců, navíc zde nechybí ani skladovací kufřík či nabíjecí stojánek. Strojek lze používat v provozu na akumulátor nebo zapojený do elektrické zásuvky. Chybí mu ale rychlonabíjení a nemá ani odsávání.

 

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Remington HC 5810 | Hodnocení: 83,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka

Iva se už bezmála 5 let pohybuje v prostředí online marketingu, kde nasbírala celou řadu zkušeností, a to jak z oblasti copywritingu, který je její srdeční záležitostí, tak i ze světa SEO. Nejraději se věnuje tématům okolo domácích spotřebičů, protože je i sama testuje, a sportu, kterým se snaží vyvažovat hodiny strávené u počítače.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Remington HC 5810

Remington HC 5810

1 700 Kč Orientační cena