Menu

Philips BHD514/00 – Recenze, testy a srovnání

87,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Fény nad 800 Kč

Klady

  • Regulace teploty
  • Vysoký příkon
  • Ionizace

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Vyšší cena
  • Nevhodný na cesty
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Fén Philips BHD514/00 zaujme všechny, kdo dbají na zdraví svých vlas. Disponuje totiž technologií Thermoshield, která upravuje teplotu podle potřeby. Nehrozí tak poškození vlasů nadměrným teplem. Fén má příkon 2 300 W, což jej řadí k výkonnějším zařízením se silným proudem. Má samostatná tlačítka pro nastavení dvou rychlostních a tří teplotních úrovní. Celkem využijete šest kombinací. Nechybí ani tlačítko Cool Shot na fixaci účesu.

Podle dostupných recenzí má fén vyšší hmotnost a větší rozměry. Váží téměř jeden kilogram, což jej řadí k těžším kouskům. Spíše se tedy hodí do domácnosti, a ne na cesty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Udávaný příkon (W)

2 300

Počet rychlostí

2

Počet teplot

3

Způsob ovládání

Posuvná tlačítka

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ano

Počet kombinací rychlostí a teplot

6

Délka napájecího kabelu (m)

1,8

Udávaná hmotnost (g)

946

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Uživatelé si fén velmi pochvalují. Oceňují jeho dobrý výkon, díky kterému jsou vlasy rychle vysušené. V komentářích lidé kvitují příslušenství fénu, v ceně je difuzér i zúžená hubice na styling účesu. K rozporu však dochází ohledně váhy a rozměrů produktu. Někteří je považují za běžné, pro jiné je fén příliš těžký a velký. Popisují jej tak jako nevhodný k převážení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Fén Philips BHD514/00 se oproti alternativám liší technologií ThermoShield. Udržuje teplotu vzduchu mezi 55-60 °C, aby nedošlo k pálení vlasů. Další výhodou je i příkon 2 300 W, který patří mezi vyšší hodnoty. Vlasy jsou tak rychleji vysušené. Nevýhodou podle některých komentujících je vyšší hmotnost a rozměry produktu. Madlo navíc není sklopné, skladování může být obtížnější.

Porovnání s alternativami

Pokud byste hledali lehčí a na cestování příjemnější alternativu, zaměřte se na model Valera SL5400. Stejně jako fén Philips má 6 teplotních a foukacích kombinací. Je ale skládací a značně lehčí. Snadno jej tak kamkoliv přenesete. Má o něco nižší příkon (2000 W), ovšem i tak se řadí k průměru. Nevýhodou je, že v balení není difuzér, což zamrzí zejména ty, kdo mají vlnité vlasy.

Naše hodnocení a závěr

Fén Philips BHD514/00 doporučujeme všem, kdo dbají o termální ochranu svých vlasů. Teplotní štít fénu zabrání nechtěnému poškození teplem, což je u vysoušečů vlasů výjimkou. Fénu nechybí nástavce na styling i vlny či ionizace. Mínusem může být vyšší cena, hmotnost i rozměry. Produkt se tak nehodí na cestování. Vhodnou a skladnou alternativou můžete najít u modelu Valera SL5400.

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Difuzér

Ano

Tvarovací koncovka

Ano

Hřebenový nástavec

Ne

Další nástavce

Ne

Odnímatelná zadní mřížka

Ne

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ne

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips BHD514/00 | Hodnocení: 87,3 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina vystudovala žurnalistiku a mediální studia na brněnské Masarykově univerzitě. Díky studiu a práci v redakci měla možnost napsat spousty novinářských i lifestylových textů. Momentálně jí většinu času zabírá péče o její dvouletou dceru. Proto se i na Arecenzích věnuje srovnávání témat spojených s rodičovstvím a péčí o domácnost. Jinak ale ráda čte a poslouchá podcasty. S oblibou si také zacvičí jógu nebo se projede na longboardu, čímž kompenzuje dlouhé sezení u počítače.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Philips BHD514/00

Philips BHD514/00

1 500 Kč Orientační cena