Menu

Recenze a srovnání Bosch UniversalVac 15

73,9 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Průmyslové vysavače

Klady

  • Nízká cena
  • Úsporný model
  • Fukar

Zápory

  • Nepraktické rozměry
  • Menší kapacita sběrné nádoby
2 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač UniversalVac 15 spadá do kategorie průmyslových zařízení, což znamená, že jeho využití je vhodné pro dílny, haly, garáže a nebo jiné prostory s vysokým výskytem nečistot. Vysavač dosahuje v provozu hladiny hluku 77 dB, což je průměrná hodnota, která by neměla způsobovat v běžných denních hodinách nepříjemnosti. Co se týče příkonu, řadí se vysavač mezi úsporné, protože dosahuje v tomto ohledu 1000 W a většina konkurenčních produktů je na elektrickou energii podstatně náročnější. Naopak relativní slabinou je objem sběrné nádoby, při hodnotě 15 litrů bude nutnost vyprazdňování poměrně častá.

Parametr Tento produkt
Provedení

Sáčkový a bezsáčkový

Určení

Mokro-suché vysávání

Objem sběrné nádoby (l)

15

Napětí (V)

230

Příkon (W)

1 000

Sací výkon (W)

250

Podtlak (mbar)

240

Průtok vzduchu (m3/h)

234

Hlučnost (dB)

77

Akční rádius (m)

4,7

Rozměry a manipulace

Vysavač váží 6,9 kilogramů, což je slušný základ pro dobré možnosti manipulace. Rozměrově se řadí sice mezi větší, ale obecně by jeho přesuny neměly být v běžných prostorech problematické.

Parametr Tento produkt
Oklep filtru

Bez oklepu

Pracovní zásuvka

Ano

Držák na příslušenství

Ano

Fukar

Ano

Šířka (cm)

45,7

Výška (cm)

40,1

Délka (cm)

49,6

Hmotnost (kg)

6,9

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače jsou spokojení především s jeho jednoduchostí a schopností poradit si i s velmi těžkými nečistotami. Negativně reflektují jen větší rozměry jeho konstrukce, které jsme zmiňovali.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač UniversalVac 15 cílí na zákazníky s menšími požadavky, kteří se však nechtějí spokojit s nekvalitním parametrovým vybavením. Jeho hlavní doménou je tedy nízká cena při zachování funkčnosti a využitelnosti. Slabinu lze spatřovat v poměrně neprakticky velké konstrukci.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch UniversalVac 15 | Hodnocení: 73,9 %
Eliška zaujímá v naší redakci seniorní pozici, a většinu svých témat tak zpracovává opravdu dlouhodobě. Po několika letech práce s kategorií klasických vysavačů se rozhodla přidat do svého výběru také vysavače průmyslové. Při přípravě na toto téma nastudovala množství odborných zdrojů, aby vám mohla vysvětlit, jaké jsou přesně rozdíly mezi průmyslovým modelem a domácím vysavačem a jak tyto vysavače vybírat. Kromě zmíněných variant má zkušenosti také s tyčovými a robotickými vysavači.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Bosch UniversalVac 15

Bosch UniversalVac 15

2 300 Kč Orientační cena