Recenze a porovnání Bosch UniversalVac 15 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Bosch UniversalVac 15

Doporučujeme Při nákupu v kategorii průmyslových vysavačů

Datum doporučení: Červen 2018

73,9 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Úsporný model
  • Fukar
  • Nepraktické rozměry
  • Menší kapacita sběrné nádoby
2 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač UniversalVac 15 spadá do kategorie průmyslových zařízení, což znamená, že jeho využití je vhodné pro dílny, haly, garáže a nebo jiné prostory s vysokým výskytem nečistot. Vysavač dosahuje v provozu hladiny hluku 77 dB, což je průměrná hodnota, která by neměla způsobovat v běžných denních hodinách nepříjemnosti. Co se týče příkonu, řadí se vysavač mezi úsporné, protože dosahuje v tomto ohledu 1000 W a většina konkurenčních produktů je na elektrickou energii podstatně náročnější. Naopak relativní slabinou je objem sběrné nádoby, při hodnotě 15 litrů bude nutnost vyprazdňování poměrně častá.

Parametr Tento produkt
Hlučnost (dB)

77

Příkon (W)

1 000

Vysávání

Suché/mokré

Objem sáčku (l)

15

Rozměry a manipulace

Vysavač váží 6,9 kilogramů, což je slušný základ pro dobré možnosti manipulace. Rozměrově se řadí sice mezi větší, ale obecně by jeho přesuny neměly být v běžných prostorech problematické.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

6,9

Šířka (cm)

45,7

Výška (cm)

40,1

Délka (cm)

49,6

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače jsou spokojení především s jeho jednoduchostí a schopností poradit si i s velmi těžkými nečistotami. Negativně reflektují jen větší rozměry jeho konstrukce, které jsme zmiňovali.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač UniversalVac 15 cílí na zákazníky s menšími požadavky, kteří se však nechtějí spokojit s nekvalitním parametrovým vybavením. Jeho hlavní doménou je tedy nízká cena při zachování funkčnosti a využitelnosti. Slabinu lze spatřovat v poměrně neprakticky velké konstrukci.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Bosch UniversalVac 15 | Hodnocení: 73,9 %
Eliška Srncová zaujímá v naší redakci seniorní pozici, a většinu svých témat tak zpracovává opravdu dlouhodobě. Po několika letech práce s kategorií klasických vysavačů se rozhodla přidat do svého výběru také vysavače průmyslové. Při přípravě na toto téma nastudovala množství odborných zdrojů, aby vám mohla vysvětlit, jaké jsou přesně rozdíly mezi průmyslovým modelem a domácím vysavačem a jak tyto vysavače vybírat. Kromě zmíněných variant má zkušenosti také s tyčovými a robotickými vysavači.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
jaký je sací výkon tohoto vysavače?

Michal Novák

Dobrý den, pokud v tabulce některý parametr není uveden, znamená to, že výrobce jej neposkytuje. U sacího výkonu vysavačů jde bohužel o častou praxi. Současní uživatelé si však konkrétně tento vysavač ohledně sacího výkonu chválí, zdá se jim dobrý.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch UniversalVac 15

Bosch UniversalVac 15

2 300 Kč Orientační cena