Menu

Recenze a srovnání Bosch GAS 15 PS

Doporučujeme Při nákupu v kategorii průmyslových vysavačů

Datum doporučení: Leden 2020

84,4 % Celkové hodnocení
  • Kompaktní rozměry
  • Nízký příkon
  • Průměrná hlučnost
  • Krátká přívodní šňůra
  • Malý akční rádius
  • Malá kapacita
4 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

S hlučností 74 dB patří průmyslový vysavač Bosch k tišším modelům na trhu, obecně jsou ale průmyslové vysavače poměrně hlučné a je třeba s tím při práci počítat. Pokud budete mít vysavač spuštěný delší dobu, doporučujeme využít nějakou ochranu sluchu. Příkon 1 100 W byl v době psaní recenze (leden 2020) relativně nízký v porovnání s konkurencí, rozhodně tak nejde o žádného žrouta peněz. Objem sáčku 10 l patří také k menším. V tomto směru záleží hlavně na tom, jak velkou a moc znečištěnou plochu vysáváte, pro domácí použití se doporučuje kapacita okolo 15 l, pro profesionální i 30 l. Tento model tak můžeme doporučit spíše do menších prostor. Vysavač zvládá suché i mokré vysávání, to je u průmyslových modelů poměrně obvyklé a rozšiřuje to možnosti jeho využití, není ovšem vhodný k vysávání olejů či chemikálií, na to je třeba specializovaný přístroj.

Parametr Tento produkt
Hlučnost (dB) 74
Příkon (W) 1 100
Vysávání Suché/mokré
Objem sáčku (l) 10

Rozměry a manipulace

S hmotností 6 kg patří vysavač Bosch k lehčím modelům na trhu, což se hodí, pokud jej občas potřebujete někam přenést nebo převézt (např. z domu na chatu). Tomu odpovídají i jeho relativně kompaktní rozměry, na výšku měří 44 cm, na šířku 36 cm. Šňůra k vysavači má 3 m a akční rádius, tedy celkový dosah vysavače, je 6 m. To je spíše nižší hodnota a ve velkých prostorách může jít o jistou nevýhodu. Může se totiž stát, že budete muset vysavač přepojovat ze zásuvky do zásuvky, abyste dosáhli všude, popřípadě si vypomoct prodlužovací šňůrou.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg) 6
Délka kabelu (m) 3
Akční rádius (m) 6
Výška (cm) 44
Délka (cm) 36

Naše hodnocení a závěr

Průmyslový Bosch GAS 15 PS bude šikovným pomocníkem uživatelům, kteří hledají variantu do domácnosti, menších prostor nebo častější převážení. K tomu je ideální jeho nižší hmotnost a menší rozměry. Nevýhodou vysavače je ovšem krátký dosah a malý objem sběrné nádržky, pro větší dílny už by bylo možná vhodnější zvolit rozměrnější stroj, jako například vysavač Kärcher WD 6 P Premium s kapacitou 30 l. Použití modelu Bosch je vcelku všestranné, zvládne suché i mokré vysávání, není nadprůměrně hlučný a patří k úspornějším modelům na trhu.

4 200 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Bosch GAS 15 PS | Hodnocení: 84,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch GAS 15 PS

Bosch GAS 15 PS

4 200 Kč Orientační cena