Recenze a porovnání Bosch GAS 15 PS | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Bosch GAS 15 PS

Doporučujeme Při nákupu v kategorii průmyslových vysavačů

Datum doporučení: Leden 2020

84,4 % Celkové hodnocení
  • Kompaktní rozměry
  • Nízký příkon
  • Průměrná hlučnost
  • Krátká přívodní šňůra
  • Malý akční rádius
  • Malá kapacita
4 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

S hlučností 74 dB patří průmyslový vysavač Bosch k tišším modelům na trhu, obecně jsou ale průmyslové vysavače poměrně hlučné a je třeba s tím při práci počítat. Pokud budete mít vysavač spuštěný delší dobu, doporučujeme využít nějakou ochranu sluchu. Příkon 1 100 W byl v době psaní recenze (leden 2020) relativně nízký v porovnání s konkurencí, rozhodně tak nejde o žádného žrouta peněz. Objem sáčku 10 l patří také k menším. V tomto směru záleží hlavně na tom, jak velkou a moc znečištěnou plochu vysáváte, pro domácí použití se doporučuje kapacita okolo 15 l, pro profesionální i 30 l. Tento model tak můžeme doporučit spíše do menších prostor. Vysavač zvládá suché i mokré vysávání, to je u průmyslových modelů poměrně obvyklé a rozšiřuje to možnosti jeho využití, není ovšem vhodný k vysávání olejů či chemikálií, na to je třeba specializovaný přístroj.

Parametr Tento produkt
Hlučnost (dB)

74

Příkon (W)

1 100

Vysávání

Suché/mokré

Objem sáčku (l)

10

Rozměry a manipulace

S hmotností 6 kg patří vysavač Bosch k lehčím modelům na trhu, což se hodí, pokud jej občas potřebujete někam přenést nebo převézt (např. z domu na chatu). Tomu odpovídají i jeho relativně kompaktní rozměry, na výšku měří 44 cm, na šířku 36 cm. Šňůra k vysavači má 3 m a akční rádius, tedy celkový dosah vysavače, je 6 m. To je spíše nižší hodnota a ve velkých prostorách může jít o jistou nevýhodu. Může se totiž stát, že budete muset vysavač přepojovat ze zásuvky do zásuvky, abyste dosáhli všude, popřípadě si vypomoct prodlužovací šňůrou.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

6

Délka kabelu (m)

3

Akční rádius (m)

6

Výška (cm)

44

Délka (cm)

36

Naše hodnocení a závěr

Průmyslový Bosch GAS 15 PS bude šikovným pomocníkem uživatelům, kteří hledají variantu do domácnosti, menších prostor nebo častější převážení. K tomu je ideální jeho nižší hmotnost a menší rozměry. Nevýhodou vysavače je ovšem krátký dosah a malý objem sběrné nádržky, pro větší dílny už by bylo možná vhodnější zvolit rozměrnější stroj, jako například vysavač Kärcher WD 6 P Premium s kapacitou 30 l. Použití modelu Bosch je vcelku všestranné, zvládne suché i mokré vysávání, není nadprůměrně hlučný a patří k úspornějším modelům na trhu.

4 200 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Bosch GAS 15 PS | Hodnocení: 84,4 %
Eliška Srncová zaujímá v naší redakci seniorní pozici, a většinu svých témat tak zpracovává opravdu dlouhodobě. Po několika letech práce s kategorií klasických vysavačů se rozhodla přidat do svého výběru také vysavače průmyslové. Při přípravě na toto téma nastudovala množství odborných zdrojů, aby vám mohla vysvětlit, jaké jsou přesně rozdíly mezi průmyslovým modelem a domácím vysavačem a jak tyto vysavače vybírat. Kromě zmíněných variant má zkušenosti také s tyčovými a robotickými vysavači.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch GAS 15 PS

Bosch GAS 15 PS

4 200 Kč Orientační cena