Menu

Recenze a srovnání Makita VC 2512 L

82,7 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Průmyslové vysavače

Klady

  • Dostatečná kapacita
  • Široký akční rádius
  • Nižší hlučnost

Zápory

  • Nižší kvalita některých komponent
  • Energetická náročnost
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Makita VC 2512 L disponuje příkonem 2600 W, což ho řadí v konkurenci srovnatelných zařízení mezi nejvíce náročné na spotřebu elektrické energie. Výrobce bohužel neuvádí hodnotu výkonu ve stejných jednotkách jako konkurenční firmy, a proto nejde učinit přímé srovnání. Lze však konstatovat, že maximální průtok vzduchu 216 m3/h je hodnota, která je pro využití do dílen, hal nebo silně znečištěných prostorů dostačující. Pozitivní je také hodnota týkající se objemu sběrné nádoby. Dvacet pět litrů by mělo postačit na dlouhou dobu bez nutné výměny.

Parametr Tento produkt
Provedení

Sáčkový

Určení

Mokro-suché vysávání

Objem sběrné nádoby (l)

25

Příkon (W)

1 000

Podtlak (mbar)

210

Průtok vzduchu (m3/h)

216

Třída prašnosti

L

Hlučnost (dB)

72

Délka kabelu (m)

5

Akční rádius (m)

8,5

Rozměry a manipulace

Vysavač váží celkem 8 kilogramů. To ho neřadí mezi nejlehčí zařízení, ale taktéž díky této hodnotě nepatří mezi špatně manipulovatelné a těžké vysavače. Také co se týče rozměrů je vysavač průměrný a manipulace by neměla v běžných podmínkách nadělat větší problémy.

Parametr Tento produkt
Oklep filtru

Poloautomatický

Pracovní zásuvka

Ano

Šířka (cm)

37,5

Výška (cm)

53

Délka (cm)

39,5

Hmotnost (kg)

8

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače jsou spokojení především s poměrem ceny ku výkonu. Kladně hodnotí také obecnou kvalitu od zavedené značky a vysoký sací výkon. Negativně naopak reflektují plastový materiál některých použitých komponentů, které jsou méně odolné proti poškození.

Naše hodnocení a závěr

Makita VC 2512 L je vysavač určený pro využití v dílenských prostorech, halách, garážích nebo silně znečištěných místech. Jeho hlavní doménou je cenová dostupnost. Díky nižší ceně se můžete pořízením vysavače dostat k dobrému parametrovému vybavení i pokud nechcete investovat do koupě vysokou částku.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Makita VC 2512 L | Hodnocení: 82,7 %
Eliška zaujímá v naší redakci seniorní pozici, a většinu svých témat tak zpracovává opravdu dlouhodobě. Po několika letech práce s kategorií klasických vysavačů se rozhodla přidat do svého výběru také vysavače průmyslové. Při přípravě na toto téma nastudovala množství odborných zdrojů, aby vám mohla vysvětlit, jaké jsou přesně rozdíly mezi průmyslovým modelem a domácím vysavačem a jak tyto vysavače vybírat. Kromě zmíněných variant má zkušenosti také s tyčovými a robotickými vysavači.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Makita VC 2512 L

Makita VC 2512 L

4 000 Kč Orientační cena