Menu

Recenze a srovnání Kärcher WD 6 P Premium

94,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Průmyslové vysavače

Klady

  • Velká sběrná nádoba
  • Slušný výkon
  • Široký akční rádius

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Vysoká cena
  • Relativně krátká sací tyč
6 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kärcher WD 6 P Premium je vysavačem z kategorie průmyslových, což ho předurčuje pro využití v těžkých podmínkách dílen, garáží nebo jiných znečištěných prostor. Hlučnost garantovaná výrobcem se zastavila na hodnotě 71 dB, což je docela dobré číslo, které by v denních hodinách nemělo způsobit větší problémy v ohledu rušnosti. V ohledu příkonu, který vyjadřuje spotřebu, zaznamenává tento vysavač hodnotu 1300 W. Díky tomu se řadí mezi průměr. Příkon se navíc promítá do velmi slušného výkonu 260 W, díky kterému se může vysavač srovnávat i s podstatně dražšími konkurenčními produkty.

Vysavač disponuje také možností vysávání pomocí vodního filtru a je tak vhodný pro mokré i suché vysávání. Velmi pozitivní je také objem sběrné nádoby, která nabídne hned 30 litrů kapacity a řadí vysavač v tomto ohledu mezi naprostou špičku.

Parametr Tento produkt
Provedení

Sáčkový a bezsáčkový

Určení

Mokro-suché vysávání

Objem sběrné nádoby (l)

30

Napětí (V)

230

Příkon (W)

1 300

Sací výkon (W)

260

Hlučnost (dB)

71

Délka kabelu (m)

6

Akční rádius (m)

8,5

Rozměry a manipulace

Co se týče hmotnosti, díky váze 9,5 kg se vysavač řadí spíše mezi těžší a manipulace s ním by mohla být pro méně zdatné jedince problémem. Naopak výhodou v ohledu manipulace je slušná délka kabelu 6 metrů, která se promítá do akčního rádiusu 8,5 metrů, což řadí vysavač jednoznačně do nadprůměru. Rozměry přináší průměrné hodnoty a také značí, že vysavač je relativně kompaktní.

Parametr Tento produkt
Oklep filtru

Mechanický

Pracovní zásuvka

Ano

Šířka (cm)

38,2

Výška (cm)

69,4

Délka (cm)

41,8

Hmotnost (kg)

9,5

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače jsou spokojení především s velmi dobrým sacím výkonem. Kladně hodnotí také obrovský objem sběrné nádoby 30 litrů. Naopak jako slabinu spatřují především kratší sací hadici, která poněkud ztěžuje možnosti variabilního využití.

Klady a zápory

Mezi hlavní benefity vysavače Kärcher řadíme bezpochyby slušný sací výkon, který se navíc nepojí se zvlášť velkým příkonem, což by značilo, že zaplatíte vyšší částku na energiích. Oproti ostatním modelům v našem srovnání se pyšní i relativně nízkou hlučností a dlouhým kabelem. Nemůžeme opomenout ani objem sběrné nádoby, který je nadstandardní, takže se rozhodně nemusíte bát častého vyprazdňování.

Záporů tento vysavač mnoho nemá, upozorníme však na kratší sací tyč, která může omezovat možnosti využití, když někam zkrátka nedosáhne. S nadstandardním objemem se pojí také velká hmotnost, ačkoliv rozměrově je vysavač docela kompaktní. Nemůžeme zapomenout také na vyšší cenu, oproti jiným modelům i dvojnásobnou.

Naše hodnocení a závěr

Hodnocení vysavače Kärcher WD 6 P Premium je velmi pozitivní. Vysavač nabízí všechno, co je pro běžný provoz potřeba. Má slušný výkon, velkou sběrnou nádobu, možnost suchého i mokrého vysávání a spoustu dalších. Problémem stroje je jeho vysoká hmotnost a relativně krátká sací tyč.

6 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kärcher WD 6 P Premium | Hodnocení: 94,5 %
Eliška zaujímá v naší redakci seniorní pozici, a většinu svých témat tak zpracovává opravdu dlouhodobě. Po několika letech práce s kategorií klasických vysavačů se rozhodla přidat do svého výběru také vysavače průmyslové. Při přípravě na toto téma nastudovala množství odborných zdrojů, aby vám mohla vysvětlit, jaké jsou přesně rozdíly mezi průmyslovým modelem a domácím vysavačem a jak tyto vysavače vybírat. Kromě zmíněných variant má zkušenosti také s tyčovými a robotickými vysavači.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, je lepší výměnný filtr, nebo oklepávací?

rudolf smutný

Dobrý den, výměnný filtr by měl být u kvalitního průmyslového vysavače samozřejmostí. Oklep představuje určitý nadstandard, pokud sháníte to nejlepší, pak jím bude oklep automatický. Ten se vyplatí zejména při práci s jemným prachem, například ze zdiva.

Iveta Polášková, redaktor

Bez oklepu nevydrží ani minutu při jemném prachu. A je docela sranda ho vyčistit musí ven oklepat filtr hlavně pozor na sousedy, prachu bude jak při výbuchu bomby

Zdeněk L.

Dobrý den,
potřebuji prům. vysavač do dílny při práci se dřevem (ale i pro jiné) účely, takže je podstatné napojení na nářadí – větší pokosovou stolní pilu, frézku atd. Je doufám i z tohoto hlediska ten Kärcher 6P Premium dobrá volba…

D. Labus

Dobrý den,
ano, tento vysavač má pracovní zásuvku pro připojení elektronářadí. Ta funguje tak, že vysavač se automaticky zapne při zapnutí daného nářadí a odsává odletující zbytky.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kärcher WD 6 P Premium

Kärcher WD 6 P Premium

6 200 Kč Orientační cena