Menu

Nivona NICR 859 – Recenze, testy a srovnání

81,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,7/10
  Hodnocení objemu
 • 9,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 8,5/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Automatické šlehání mléka
 • Možnost použití mleté kávy
 • Programování vlastních receptů

Zápory

 • Vysoká cena
 • Většinou spíš průměrné parametry
26 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Ačkoliv patří kávovar Nivona mezi dražší modely na trhu, jeho základní parametry jsou do značné míry srovnatelné i s podstatně levnějšími kávovary. Nedá se samozřejmě říct, že by byly nějak špatné, nenabídnou ale žádný vysoký nadstandard. Parní tlak 15 bar a příkon 1 465 W jsou hodnoty, které najdete u kávovarů běžně a v domácím prostředí fungují dobře.

Kapacita nádobky na vodu dosahuje 1,8 l, což byl v době srovnání (listopad 2021) lehounký podprůměr. Pokud hledáte kávovar do početnější kanceláře, možná vám bude lépe vyhovovat některý z objemnějších modelů, třeba Nivona NICR 758. Blízko průměru má také kapacita nádržky na kávová zrna, která pojme 250 g, a odpadního zásobníku, do kterého se vejde 12 šálků lógru. Tyto údaje je ale lepší volit podle osobních kritérií, ani příliš velká kapacita nádobek se nevyplatí, protože stojící voda či zrna se mohou začít kazit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Nivona

23 % Philips, 23 % Krups, 20 % De'Longhi, 10 % Nivona, 7 % Jura, 7 % Sencor, 3 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 465

1 467,33
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,90
Objem zásobníku na kávu (g)

250

264,17
Objem odpadního zásobníku (šálky)

12

12,45
Počet stupňů hrubosti mletí

5

7,70
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

100 % Ano
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ano, 10 receptů

80 % Ne, 3 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Kromě kávových zrn můžete do tohoto modelu značky Nivona nasypat také mletou kávu, což může být pro některé uživatele výhoda. Jako určitou slabinu v porovnání s konkurencí vnímáme poměrně malý výběr hrubostí mletí. Mlýnek kávovaru vám nabídne 5 stupňů, některé často i výrazně levnější modely mívají hrubostí třeba 12. Samozřejmostí už je dnes možnost nastavení teploty a intenzity kávového nápoje, stejně jako příprava dvou šálků současně. Obojí tento model zvládá. Kávovar také můžete přizpůsobit tvrdosti vody ve vaší oblasti a ten pak podle zadané hodnoty bude časovat odvápnění.

Benefitem je možnost naprogramování 10 vlastních receptů, u kterých navolíte všechny parametry tak, jak potřebujete.

Vybavení a funkce

Jak je u kávovarů Nivona poměrně obvyklé, i tento má speciální hadičku, kterou zajišťuje automatické našlehání mléka. Její konec stačí ponořit do kartonu nebo jiné nádoby s mlékem. Díky tomuto systému dokonce umí připravit dvě kávy s mlékem zároveň, to každý automatický kávovar nesvede. Ochuzení ovšem zůstanete o parní trysku, pokud tedy preferujete manuální šlehání mléka, možná nepůjde o ideální model pro vás.

5 přednastavených nápojů nepatří k největším číslům. I v této oblasti však Nivona nabízí jednu specialitu – můžete si navolit, co do hrníčku poteče jako první, jestli káva nebo mléko.

Ovládání a údržba

V parametrech údržby se většina kávovarů na trhu shoduje, stačí tedy stručně zhodnotit, že ani tento model nepostrádá programy pro automatické čištění a odvápňování, je vybavený úsporným režimem a má nastavitelnou výšku výpusti, což usnadní používání různě velkých hrnečků. Součástí vyšších produktových řad kávovarů Nivona je také velký dotykový displej, doplněný barevnými obrázky káv v nabídce. Výhodou je menu v českém jazyce. Specialitu pak představuje elektronický manuál v přístroji namísto tištěného, ne každému však tento princip musí vyhovovat.

Rozměry kávovaru uvádíme níže v tabulce, mezi konkurencí ale v tomto směru nijak zvlášť nevyčnívá. Lehce nadprůměrná je hmotnost přístroje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s hadičkou

47 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Žádné
Počet přednastavených nápojů

5

7,33
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

73 % Dotykový displej, 20 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

93 % Ano, 7 % Neuvedeno
Výška (cm)

33

36,56
Šířka (cm)

24

25,01
Hloubka (cm)

48

42,40
Hmotnost (kg)

10

8,85

Naše hodnocení a závěr

Automatický kávovar Nivona NICR 859 má elegantní nerezové provedení, zvládá automatické šlehání mléka a kromě kávových zrn si poradí i s mletou kávou. Ve většině parametrů se drží spíše standardních hodnot, nabízí ale několik technologických vychytávek, například vymýšlení vlastních receptů, elektronický návod v přístroji nebo možnost zvolit si, co do hrníčku nateče dřív, jestli káva nebo mléko. Nabídka hrubostí mletí je naopak poměrně strohá, totéž platí i o nabídce nápojů.

Pokud je vám sympatická tato značka, ale hledáte model s o něco větším objemem, podívejte se také na recenzi kávovaru Nivona NICR 758.

26 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nivona NICR 859 | Hodnocení: 81,1 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nivona NICR 859

Nivona NICR 859

26 000 Kč Orientační cena