Recenze a test Nivona NICR 859 | Arecenze
Menu

Recenze a test Nivona NICR 859

27. místo
67,4 % Celkové hodnocení
 • Automatické šlehání mléka
 • Možnost použití mleté kávy
 • Vysoká cena
 • Chybí tryska na páru
26 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 5,5/10
  Hodnocení objemu
 • 7,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 6,7/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 67,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Ačkoliv patří kávovar Nivona mezi dražší modely na trhu, jeho základní parametry jsou do značné míry srovnatelné i s podstatně levnějšími kávovary. Nedá se samozřejmě říct, že by jeho parametry byly špatné, nenabídne ale žádný vysoký nadstandard. Parní tlak 15 bar a příkon 1 465 W jsou hodnoty, které najdete u kávovarů běžně a v domácím prostředí fungují dobře. Objem nádobky na vodu je 1,8 l, což byl v době psaní recenze (březen 2021) průměr. Pokud hledáte kávovar do početnější kanceláře, možná vám bude lépe vyhovovat některý z objemnějších modelů. Blízko průměru má také kapacita nádržky na kávová zrna, ta pojme 250 g.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Nivona

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,53
Příkon (W)

1 465

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

250

273,67
Použití mleté kávy

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

5

7,86
Počet šálků najednou

2

93 % 2, 7 % 1

Možnosti a nastavení

Kromě kávových zrn můžete do tohoto modelu značky Nivona nasypat také mletou kávu, což může být pro některé uživatele výhoda. Jako určitou slabinu v porovnání s konkurencí vnímáme poměrně malý výběr hrubostí mletí. Mlýnek kávovaru vám nabídne 5 různých hrubostí, některé často i výrazně levnější modely mívají hrubostí i 12. Samozřejmostí už je dnes možnost nastavení teploty a intenzity kávového nápoje, stejně jako příprava dvou šálků současně. Obojí tento model zvládá.

Vybavení a funkce

Ve výbavě kávovaru sice nenajdete nádobku na mléko, automatické šlehání mléka ale tento model ovládá. Jak je u kávovarů Nivona poměrně obvyklé, i tento má speciální hadičku, kterou stačí ponořit do kartonu nebo jiné nádoby s mlékem. Ochuzení ovšem zůstanete o parní trysku, pokud tedy preferujete manuální šlehání mléka, možná nepůjde o ideální model pro vás.

V ostatních ohledech už se většina kávovarů na trhu shoduje, stačí tedy stručně zhodnotit, že ani tento model nepostrádá automatické čištění a odvápňování, je vybavený displejem a úsporným režimem a má nastavitelnou výšku výpusti, která vám kromě kávy vydá například také horkou vodu na čaj.

Rozměry kávovaru uvádíme níže v tabulce, mezi konkurencí ale v tomto směru nijak zvlášť nevyčnívá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

33

36,16
Šířka (cm)

24

25,69
Hloubka (cm)

48

41,72
Hmotnost (kg)

10

9,00

Naše hodnocení a závěr

Automatický kávovar Nivona NICR 859 má elegantní nerezové provedení, zvládá automatické šlehání mléka a kromě kávových zrn si poradí i s mletou kávou. Od modelu této cenové kategorie bychom ale možná čekali alespoň větší objem nádržky nebo vyšší příkon, ve většině parametrů se drží spíše standardních hodnot. Určitou nevýhodou může být chybějící parní tryska a i nabídka hrubostí mletí je poměrně strohá.

Pokud je vám sympatická tato značka, ale hledáte model s o něco větším objemem, podívejte se také na recenzi kávovaru Nivona NICR 758.

26 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Nivona NICR 859 | Hodnocení: 67,4 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.
Kamila Lorenzová patří mezi milovníky kávy i pohodlí, a právě tyto dvě věci automatické kávovary splňují, proto patří mezi její oblíbená témata. Do našeho redaktorského týmu se připojila před déle než rokem a od té doby pravidelně prozkoumává trh s produkty a stará se o to, aby byla stránka neustále aktuální a přínosná pro čtenáře. Díky sledování novinek má přehled i o těch nejmodernějších funkcích a vychytávkách, které mohou kávovary nabídnout.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nivona NICR 859

Nivona NICR 859

27. místo  v porovnání
26 000 Kč Orientační cena