Recenze a test Nivona NICR 758 | Arecenze
Menu

Recenze a test Nivona NICR 758

17. místo
75,0 % Celkové hodnocení
 • Objem nádoby na vodu
 • Bohatá výbava funkcí
 • Chybí nádoba na mléko
21 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,4/10
  Hodnocení objemu
 • 9,0/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 6,7/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 75,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar Nivona NICR 758 patřil v době vzniku recenze (únor 2018) k nejobjemnějším s nádobkou na vodu o kapacitě 2,2 l. U objemu zásobníku na kávu se ale dočkáme víceméně průměru, má 250 g. Relativně průměrný je také objem odpadního zásobníku, který se naplní po 13 šálcích kávy. Co se příkonu 1455 W týče, nejde o nejvyšší hodnotu z hodnocených zařízení, jde ale o dostačující příkon. Ten navíc nemá na chuť kávy vliv, ovlivňuje hlavně rychlost zahřátí přístroje. Vliv na kvalitu kávy už ovšem zcela jistě má parní tlak a 15 bar je pro domácí využití naprosto dostačujících.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Nivona

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,53
Příkon (W)

1 455

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

2,2

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

250

273,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

13

12,52
Použití mleté kávy

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

0

7,86
Počet šálků najednou

2

93 % 2, 7 % 1
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

70 % Ano, 3 % Ne, 27 % Neuvedeno

Možnosti a nastavení

Uživatelé kávovaru značky Nivona jistě ocení možnosti nastavení, které jim přístroj nabízí. Podle osobních preferencí je možné navolit teplotu vody i sílu kávy. Ta je ale volitelná u všech kávovarů v našem testu. Běžná je také možnost nastavit na kávovaru tvrdost vody a přizpůsobit jej tak místním podmínkám. Samozřejmé ale není použití mleté kávy, které je u tohoto přístroje možné. na dobře. Pro přípravu kávy pro větší počet osob je výhodné připravovat dva šálky kávy najednou, což vám tento model umožní. V případě nastavitelnosti hrubosti mletí bychom rádi upozornili, že kávovar nemá přesně dané stupně, nicméně hrubost dle výrobce uživatelem navolit jde.

Vybavení a funkce

Za povšimnutí stojí, že kávovar Nivona postrádá pouze jednu položku z tabulky níže. Nemá ve výbavě nádobku na mléko, tu je ale možná případně dokoupit. Jinak je kávovar bez chyby. Přípravu mléčné pěny vám usnadní automatické šlehání mléka, které je nasáváno přímo z nádoby či krabice. Doplňkovou funkcí je výdej horké vody, kterou můžete využít při přípravě čaje, nebo jiných teplých nápojů. Díky nastavitelné výšce výpusti lze připravovat kávové speciality do různě vysokých šálků, aniž káva stříkala ven, nebo se pod výpust nevešla větší sklenice. Ovládání je velice jednoduché díky displeji a otočným kolečkům. Díky zabudovanému Bluetooth lze obsluhu provádět také pomocí aplikace v chytrém telefonu. Výhodou jsou automaticky režimy čištění a odvápňování, které se o pravidelnou údržbu přístroje postarají za vás. Potěšit by vás mohl navíc úsporný režim.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

34

36,16
Šířka (cm)

24

25,69
Hloubka (cm)

46

41,72
Hmotnost (kg)

8

9,00

Naše hodnocení a závěr

U modelu Nivona NICR 758 nebude nutné tak často doplňovat vodu, má totiž jeden z nejobjemnějších zásobníků v našem srovnávacím testu. Častému vaření kávy také hraje do karet objemný odpadní zásobník. Pozor však na doplňování kávy, kávovar pojme 250 g, což je jedna z nižších hodnot recenzovaných modelů. Drobným nedostatkem kávovaru je absence nádobky na mléko, tu lze ovšem dokoupit zvlášť, nemusí jí tedy nutně suplovat přímo krabice či jiný hrníček. Pozornost je dobré věnovat hrubosti mletí kávy. Tu lze nastavit na několik stupňů, není však dané, kolik možností hrubostí kávovar nabízí, zřejmě nabízí možnost mletí dle druhu připravované kávy a bude tedy nutné si mletí předem vyzkoušet. Chcete-li si být ale předem jisti i v tomto parametru a víte přesně, co máte rádi, kávovar De’Longhi ESAM 6900 PrimaDonna Exclusive vám kávu namele až na 13 různých stupňů hrubosti.

21 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Nivona NICR 758 | Hodnocení: 75,0 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.
Kamila Lorenzová patří mezi milovníky kávy i pohodlí, a právě tyto dvě věci automatické kávovary splňují, proto patří mezi její oblíbená témata. Do našeho redaktorského týmu se připojila před déle než rokem a od té doby pravidelně prozkoumává trh s produkty a stará se o to, aby byla stránka neustále aktuální a přínosná pro čtenáře. Díky sledování novinek má přehled i o těch nejmodernějších funkcích a vychytávkách, které mohou kávovary nabídnout.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nivona NICR 758

Nivona NICR 758

17. místo  v porovnání
21 000 Kč Orientační cena