Recenze a test Nivona NICR 758 | Arecenze
Menu

Recenze a test Nivona NICR 758

81,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,3/10
  Hodnocení objemu
 • 8,5/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 8,8/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Velký objem nádoby na vodu
 • Bohatá nabídka funkcí
 • Možnost uložení vlastního receptu

Zápory

 • Vyšší cena
 • Jen 3 stupně hrubosti mletí
21 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovar Nivona NICR 758 patřil v době našeho srovnání (listopad 2021) k nejobjemnějším s nádobkou na vodu o kapacitě 2,2 l. U objemu zásobníku na kávu se ale dočkáme víceméně průměru, pojme 250 g. Průměrný je také objem odpadního zásobníku, který se naplní po 13 šálcích kávy. Všechny tyto parametry je však vhodné posuzovat podle vašich individuálních nároků a spotřeby kávy.

Co se příkonu 1455 W týče, jde opět o průměrnou hodnotu ze srovnávaných zařízení, jde ale o příkon dostačující. Ten navíc nemá na chuť kávy vliv, ovlivňuje hlavně rychlost zahřátí přístroje. Vliv na kvalitu kávy už ovšem zcela jistě má parní tlak a 15 bar je pro domácí využití nejčastější.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Nivona

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta, 3 % Siemens, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 455

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

2,2

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

250

266,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

13

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

3

7,50
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ano, 1 recept

77 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Uživatelé kávovaru značky Nivona jistě ocení možnosti nastavení, které jim přístroj nabízí. Podle osobních preferencí je možné navolit teplotu vody i sílu kávy. Ta je ale volitelná u všech kávovarů v našem testu. Běžná je také možnost nastavit na kávovaru tvrdost vody a přizpůsobit jej tak místním podmínkám. Samozřejmé ale není použití mleté kávy, které je u tohoto přístroje možné. Pro přípravu kávy pro větší počet osob je výhodné připravovat dva šálky kávy najednou, což vám tento model umožní.

Kávovar Nivona umožňuje pomocí funkce naprogramovat si vlastní nápoj od A do Z. Tato funkce je stále spíš neobvyklá. Co se týče hrubosti mletí, na výběr máte ze tří stupňů. To je poměrně málo, jiné přístroje umožní i čtyřnásobek, a hrubost mletí tak představuje jedinou kaňku na jinak skvělém vysvědčení v této oblasti.

Vybavení a funkce

Přípravu mléčné pěny vám usnadní automatické šlehání mléka, které je nasáváno z nádobky či přímo z krabice hadičkou. Nádobka na mléko ve výbavě není, lze ji ale dokoupit. Manuální šlehání tryskou kávovar neumožňuje. Kávová nabídka obsahuje 9 přednastavených nápojů, což je lehký nadprůměr. Doplňkovou funkcí je výdej horké vody, kterou můžete využít při přípravě čaje nebo jiných teplých nápojů.

Ovládání a údržba

Díky nastavitelné výšce výpusti lze připravovat kávové speciality do různě vysokých šálků, aniž by káva stříkala ven, nebo se pod výpusť nevešla větší sklenice. Ovládání je velice jednoduché díky displeji a dvěma otočným kolečkům. Díky zabudovanému Bluetooth lze obsluhu provádět také pomocí aplikace v chytrém telefonu. Kávovar však musí být předem zapnutý manuálně tlačítkem. Výhodou jsou automatické režimy čištění a odvápňování, které pomáhají s pravidelnou údržbou. Potěšit by vás mohl navíc úsporný režim.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s hadičkou

50 % Automatické s hadičkou, 27 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)
Počet přednastavených nápojů

9

7,23
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Manuální + malý displej

70 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

34

36,45
Šířka (cm)

24

24,83
Hloubka (cm)

46

42,39
Hmotnost (kg)

8

8,83

Naše hodnocení a závěr

U modelu Nivona NICR 758 nebude nutné tak často doplňovat vodu, má totiž jeden z nejobjemnějších zásobníků v našem srovnání. Časté přípravě kávy také hraje do karet objemný odpadní zásobník. Pozor však na doplňování kávy, kávovar pojme 250 g, což je jedna z nižších hodnot recenzovaných modelů. Tento přístroj nabízí až na hrubost mletí dobré možnosti nastavení, automatické šlehání mléka pomocí hadičky a naprogramování vlastní receptury. Je dokonce možné jej ovládat přes Bluetooth, zapnout jej však musíte manuálně.

Pokud byste raději kávovar, který ke šlehání mléka používá vlastní nádobku s výpustí, můžete si také pročíst recenzi modelu De’Longhi Intensa ECAM 23.460S.

21 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nivona NICR 758 | Hodnocení: 81,3 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nivona NICR 758

Nivona NICR 758

21 000 Kč Orientační cena