Recenze a test Philips EP 2235/40 | Arecenze
Menu

Recenze a test Philips EP 2235/40

9. místo
78,7 % Celkové hodnocení
 • Automatické šlehání mléka
 • Vysoký příkon
 • Dotykový dispej
 • Příprava dvou šálků pouze bez mléka
 • Nelze nastavit tvrdost vody
12 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,0/10
  Hodnocení objemu
 • 8,0/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 8,2/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 78,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Philips EP 2235/40 nijak nepřekvapí parním tlakem 15 barů. Stejnou hodnotu má totiž naprostá většina domácích automatických kávovarů (květen 2020). V čem má ale oproti ostatním trošku náskok, je příkon 1500 W. Jedná se o nadprůměr v našem celkovém srovnání. Díky tomu nemusíte po zapnutí čekat moc dlouho, než se kávovar zcela nahřeje. To potěší například ty, kteří ráno spěchají do práce a kávu si připravují na poslední chvíli.

Co se týče objemu zásobníků, ty můžeme označit za docela standardní. Nádobka pojme 1,8 l vody, což vám spolehlivě vystačí hned na několik nápojů, a odpadní zásobník si žádá vysypání až po dvanácti šálcích. Doplňováním a vysypáváním vás tak přístroj nebude nijak výrazně zatěžovat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,53
Příkon (W)

1 500

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

275

273,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

12

12,52
Použití mleté kávy

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

12

7,86
Počet šálků najednou

2

93 % 2, 7 % 1
Nastavitelná tvrdost vody

Ne

70 % Ano, 3 % Ne, 27 % Neuvedeno

Možnosti a nastavení

Celkově kávovar Philips nabízí hned několik možností libovolného nastavení. Čeho se u něj ale nedočkáte, je možnost nastavení tvrdosti vody. Ta může ovlivňovat chuť kávy, a proto i tuto možnost někteří detailisté vyžadují. Co ale naopak nastavit můžete, je hrubost mletí, teplota vody a síla kávy. U hrubosti namletí lze dokonce vybírat ze dvanácti možností. Oproti ostatním kávovarům z našeho srovnání se jedná o velmi slušné rozpětí. Nápoj vám přístroj připraví i z předem namleté kávy. To ocení například milovníci bezkofeinové varianty.

Připravovat můžete i dva šálky najednou. Musíte předtím ale oddělat nádobku na mléko, jinak se vám pod výpust dva hrnečky vedle sebe nevejdou.

Vybavení a funkce

Kávovar Phillips zvládne mléčnou pěnu vyšlehat úplně samostatně a připraví vám tak oblíbené cappuccino nebo latte. Mléko jednoduše nalijete do speciální nádobky a připojíte ji ke kávovaru. V mléčném šlehacím systému ovšem nenajdete žádné hadičky, se kterými se můžete občas setkat. Odpadá tak složité čištění a proplachování. Nádobku jednoduše opláchnete pod tekoucí vodou, nebo ji můžete klidně umístit do myčky na nádobí.

A aby těch druhů nápojů nebylo málo, kávovar zvládne vydávat i samostatnou horkou vodu, kterou použijete třeba na čaj. Vše ovládáte pomocí velkého dotykového displeje. V základním balení navíc dostanete i speciální AquaClean filtr. Ten zajistí, že kávovar může připravit až 5000 šálků, aniž byste museli z kávovaru odstraňovat vodní kámen.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ano

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

43

36,16
Šířka (cm)

24

25,69
Hloubka (cm)

36

41,72
Hmotnost (kg)

8

9,00

Naše hodnocení a závěr

Na první pohled by se dalo říct, že kávovar Philips EP 22340/40 nijak nad ostatními ze srovnání nevyniká. V mnoha ohledech dosahuje naprosto průměrných hodnot. Mluvíme o parním tlaku, velikosti nádoby na kávu, objemu odpadního zásobníku a nádobky na vodu. Na druhou stranu ale opravdu žádný z parametrů nemůžeme označit za špatný nebo nedostačující. Pokud navíc přihlédneme k velmi přijatelné ceně, můžeme tento přístroj s klidným svědomím doporučit všem, kdo hledají kvalitní a výkonný domácí kávovar a nepotrpí si na nadstandardní parametry, které ale stejně většinou bývají vyváženy nějakým negativem. Líbí se nám také provedení nádobky na mléko, která nemá žádné hadičky a nemusíte se tak bát žádného usazovaní mléka. Co se totiž týče mléka, tam musíte být při čištění opravdu precizní, protože usazené mléko dokáže v systému udělat pěknou paseku.

Jedinou nevýhodu vidíme v tom, že uživatel nemůže nastavit tvrdost vody. Pokud si na tuto vlastnost u kávovaru potrpíte, pak se podívejte na recenzi DeLonghi ECAM 350.75 S

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Philips EP 2235/40 | Hodnocení: 78,7 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.
Kamila Lorenzová patří mezi milovníky kávy i pohodlí, a právě tyto dvě věci automatické kávovary splňují, proto patří mezi její oblíbená témata. Do našeho redaktorského týmu se připojila před déle než rokem a od té doby pravidelně prozkoumává trh s produkty a stará se o to, aby byla stránka neustále aktuální a přínosná pro čtenáře. Díky sledování novinek má přehled i o těch nejmodernějších funkcích a vychytávkách, které mohou kávovary nabídnout.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, lze kávovar využít pouze k našlehání samostatného mléka?

Fikejzlova Lucie

Dobrý den, automatické šlehání mléka bez přípravy kávy většina modelů bohužel neumí.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den chtěla bych se zeptat, šlehač na mléko už tak nešlehá. Kde je chyba? Děkuji.

Adéla

Dobrý den, nejčastěji bývá problém v nedostatečném čištění jednotky. Zkuste všechny jednotlivé části pečlivě pročistit a zkontrolovat, zda není případně někde zaschlé mléko. Může se také jednat o vadu přístroje, v takovém případě kontaktujte prodejce.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den. Prosím o radu. Cca po půl roce začaly blikat všecky tři kontrolky a nezačne pak běžet ani mlýnek. Vše důkladně vyčištěné a pořád nic… nevíte co s tím?

Honza

Dobrý den, děkujeme za dotaz. V takovém případě je nejlepší volbou kontakt se servisním střediskem značky kávovaru. V případě Philips naleznete seznam středisek dle zvolené kategorie výrobku zde, případně zde.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips EP 2235/40

Philips EP 2235/40

9. místo  v porovnání
12 000 Kč Orientační cena