Menu

Recenze a test Philips EP 2235/40

81,0 % Celkové hodnocení

Top 10 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,0/10
  Hodnocení objemu
 • 8,9/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 8,5/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Dobrý poměr ceny ku výkonu
 • Hodně stupňů hrubosti mletí
 • Snadná údržba mléčného systému

Zápory

 • Příprava dvou šálků pouze bez mléka
 • Užší nabídka nápojů
 • Ve většině parametrů průměrný
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Philips EP 2235/40 nijak nepřekvapí parním tlakem 15 barů. Stejnou hodnotu má totiž naprostá většina domácích automatických kávovarů (listopad 2021). Co se příkonu 1500 W týče, jedná se o lehký nadprůměr v našem srovnání, avšak o nijak výrazný náskok. Nemusíte se ale bát, že byste po zapnutí čekali moc dlouho, než se kávovar zcela nahřeje. To potěší například ty, kteří ráno spěchají do práce a kávu si připravují na poslední chvíli.

Co se týče objemu zásobníků, ty můžeme označit za docela standardní. Nádobka pojme 1,8 l vody, což vám spolehlivě vystačí hned na několik nápojů, a odpadní zásobník si žádá vysypání až po dvanácti šálcích. Tato kritéria doporučujeme volit podle plánovaného zatížení, velké zásobníky bude třeba méně často doplňovat, avšak nechávat vodu či zrna dlouho v nádobkách také není dobrý nápad, mohlo by dojít k jejich znehodnocení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Siemens, 3 % Eta, 3 % Saeco, 3 % Philco, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 500

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

275

271,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

12

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

12

7,47
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

77 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Celkově kávovar Philips nabízí hned několik způsobů nastavení nápojů. Čeho se u něj například dočkáte, je 12 stupňů hrubosti mletí, což představuje v našem srovnání nadprůměrný počet. Ovlivnit můžete také teplotu vody a sílu kávy. Kávovar také můžete nastavit na tvrdost vody ve vaší lokalitě a on pak bude časovat proces odvápnění dle individuální potřeby. Nápoj vám přístroj připraví i z předem namleté kávy. To ocení například milovníci bezkofeinové varianty.

Připravovat můžete i dva šálky najednou. Musíte předtím ale oddělat nádobku na mléko, jinak se vám pod výpust dva hrnečky vedle sebe nevejdou.

Vybavení a funkce

Kávovar Philips zvládne mléčnou pěnu vyšlehat úplně samostatně a připraví vám tak oblíbené cappuccino nebo latte. Disponuje speciální nádobkou, kterou připojíte ke kávovaru. V mléčném šlehacím systému nenajdete žádné hadičky, se kterými se můžete občas setkat, což se může jevit jednodušším. Na druhou stranu však nepřipravíte dvě cappuccina zároveň, nádobka má totiž jen jednu výpusť.

V čem Philips trochu zaostává, je celkové kávové menu. Připraví totiž jen tři nápoje, samostatné mléko z něj nezískáte. To zvažte například pokud máte malé děti, kakao z našlehaného mléka patří k oblíbeným nápojům, takže by vám mohlo chybět. Kávovar zvládne vydávat samotnou horkou vodu, kterou použijete třeba na čaj.

Ovládání a údržba

Vše řídíte pomocí velkého dotykového displeje. Jak je obvyklé, přístroj nabízí automatické programy pro čištění a odvápňování, takže složité údržby se nemusíte bát. To ostatně platí i při šlehání mléka, také u mléčného systému výrobce slibuje rychlé umytí. Pokud střídáte velikost hrnečků, oceníte posuvnou výpusť. Kávovar je stavěn spíš do výšky, což uvidíte v nižších řádcích tabulky, kde uvádíme jeho rozměry.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s nádobkou

50 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou
Počet přednastavených nápojů

3

7,43
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

70 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

43

36,85
Šířka (cm)

24

24,91
Hloubka (cm)

36

42,07
Hmotnost (kg)

8

8,87

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Philips EP 22340/40 nad ostatními ze srovnání nijak zvlášť nevyniká, je spíš průměrný. Mluvíme o parním tlaku, příkonu i objemu. Na druhou stranu ale opravdu žádný z parametrů nemůžeme označit za špatný nebo nedostačující. Pokud navíc přihlédneme k velmi přijatelné ceně, můžeme tento přístroj s klidným svědomím doporučit všem, kdo hledají výhodný poměr ceny ku výkonu. Líbí se nám také provedení nádobky na mléko, která slibuje rychlou údržbu. Co se totiž týče mléka, tam musíte být při čištění opravdu precizní, protože usazené mléko dokáže v systému udělat pěknou paseku.

Pokud si potrpíte na větší počet přednastavených nápojů, pak se podívejte na recenzi DeLonghi ECAM 350.75 S

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips EP 2235/40 | Hodnocení: 81,0 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, lze kávovar využít pouze k našlehání samostatného mléka?

Fikejzlova Lucie

Dobrý den, automatické šlehání mléka bez přípravy kávy většina modelů bohužel neumí.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, zvládne prosím kávovar EP 2235/40 do sklenice jen mléko samostatně? Děkuji.

Lenka Nehybová

Dobrý den, samotné mléko bohužel není v nabídce.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den chtěla bych se zeptat, šlehač na mléko už tak nešlehá. Kde je chyba? Děkuji.

Adéla

Dobrý den, nejčastěji bývá problém v nedostatečném čištění jednotky. Zkuste všechny jednotlivé části pečlivě pročistit a zkontrolovat, zda není případně někde zaschlé mléko. Může se také jednat o vadu přístroje, v takovém případě kontaktujte prodejce.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den. Prosím o radu. Cca po půl roce začaly blikat všecky tři kontrolky a nezačne pak běžet ani mlýnek. Vše důkladně vyčištěné a pořád nic… nevíte co s tím?

Honza

Dobrý den, děkujeme za dotaz. V takovém případě je nejlepší volbou kontakt se servisním střediskem značky kávovaru. V případě Philips naleznete seznam středisek dle zvolené kategorie výrobku zde, případně zde.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, je možné v tomto kávovaru připravit latte macchiatto? Děkuji.

Irena

Dobrý den, ano, je to možné. Stisknete ikonku pro cappuccino a nastavíte množství mléka.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, můžete mi poradit, jaký typ kávovaru by byl pro mne vhodnější? Philips EP 2235/40 nebo De’Longhi Dinamica Ecam 350.55 B? Děkuji, Škarda

Roman Skarda

Dobrý den, bohužel Vás neznáme osobně, to se pak těžko odhaduje, který model je pro vás lepší. Oba kávovary jsou si navíc v základních parametrech dost podobné. De’Longhi má ale o dost širší kávové menu, zatímco Philips připraví jen základní espresso, prodlouženou kávu a cappuccino, u De’Longhi najdete i ristretto, latte macchiato, caffe latte nebo samotné horké mléko. Je však také o něco dražší. Záleží hlavně na vás, zda širší menu využijete nebo ne.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, kávovar má velmi často plnou misku na odtok vody. Dávám na proplach hrníček, takže do misky neteče voda. Je to v pořádku? Je úplně nový.

Adéla

Dobrý den, do odkapávací misky by jinudy zatékat nemělo, pokud máte tento pocit, jedná se s největší pravděpodobností o vadu. Doporučujeme ji řešit přímo s prodejcem, od kterého jste kávovar pořídil.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips EP 2235/40

Philips EP 2235/40

12 000 Kč Orientační cena