Menu

Recenze a srovnání Philips DryCare Advanced HP8232/00

82,6 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Fény nad 800 Kč

Klady

  • Výkonný
  • 9 možností nastavení
  • Podstatné funkce a vybavení

Zápory

  • Nemá hřebenový nástavec
  • Pouze 1,8m kabel
  • Není skládací
800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Fén značky Philips s příkonem 2 200 W patří mezi modely s lehce nadprůměrným výkonem. Taktový příkon doporučujeme u fénů pro časté využití. Fény se slabším příkonem doporučujeme na cestování a občasné využití, s nimi totiž trvá vysoušení déle. U fénů je dnes standardní, že u nich lze regulovat síla foukání i teplota, a tak si fénování přizpůsobit podle potřeb. Tento model nabízí celkem 9 různých nastavení, kdy lze regulovat třemi stupni teplotu, třemi rychlost a tato nastavení různě kombinovat. Tlačítka jsou ale posuvná a umístěna příliš blízko u sebe, při fénování tak bude snadné je omylem přepnout, a tím nechtěně změnit nastavení.

Délka napájecího kabelu 1,8 m je standard, v našem výběru ze září 2021 můžete najít ale i modely s kabelem nad 2 metry. Záleží tedy na vás, abyste si změřili, kde máte zrcadlo a kde zásuvku, aby vám odpadla starost s prodlužovacími kabely. Hmotnost fénu 600 g je ideální, v našem srovnání jde o jednu z nejmenších hmotností fénů a ani při delším fénování vás nebude příliš bolet ruka. Fén také můžete s sebou sbalit na cesty, ačkoli není skládací.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Udávaný příkon (W)

2 200

Počet rychlostí

3

Počet teplot

3

Způsob ovládání

Posuvná tlačítka

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ano

Počet kombinací rychlostí a teplot

9

Délka napájecího kabelu (m)

1,8

Udávaná hmotnost (g)

600

Funkce a vybavení

Philips HP8232 obstál v rámci hodnocení funkcí skvěle. Má ionizační technologii i Thermo Protect, obě tyto technologie chrání vaše vlasy před vysoušením. Má také dnes již standardní studený vzduch, tvarovací koncovku, odnímatelnou zadní mřížku pro lepší čištění i závěsné očko. Z těch méně běžných prvků má ve své výbavě difuzér pro zkrocení vln, chybí mu jen hřebenový nástavec, ten ale nemá většina modelů.

 

 

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Turbo funkce

Ne

Difuzér

Ano

Tvarovací koncovka

Ano

Hřebenový nástavec

Ne

Další nástavce

Ne

Odnímatelná zadní mřížka

Ano

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ne

Názory uživatelů a odborníků

S modelem Philips HP8232 si podle uživatelských recenzí užívá vysoušení vlasů mnoho lidí a jsou s ním velmi spokojeni, také proto jsme jej vybrali do našeho srovnání. Proces fénování je podle nich velmi rychlý a pohodlný. Oceňují velký rozsah nastavení pro teploty a rychlosti. Někteří zmiňují, že při nejvyšším výkonu je fén velmi hlučný, ale zvládne vlasy vysušit opravdu rychle, proto lze hluk pominout. Vlasy navíc po fénování neelektrizují.

Klady a zápory

U tohoto modelu značky Philips pozitivně hodnotíme jeho vyšší příkon 2 200 W, celkem 9 možností nastavení a širokou nabídku funkcí a vybavení, kde nechybí ionizace, studený vzduch, tvarovací koncovka či difuzér. Oželet musíte jen hřebenový nástavec a nemožnost složení fénu. Model má ale nízkou hmotnost, proto pokud mu v zavazadle vyhradíte patřičné místo, můžete jej i převážet. Nepronese se ani při samotném fénování. Ovládací tlačítka jsou ale velmi blízko u sebe, je proto potřeba dát pozor na nechtěné přepnutí. Nedostatkem může být i kratší, 1,8 m dlouhý kabel, proto pamatujte na blízkost zásuvky k zrcadlu.

Naše hodnocení a závěr

Fén Philips HP8232/00 má silný příkon, díky kterému ani každodenní fénování nebude zabírat příliš času. I na základě uživatelských recenzí je jisté, že se s tímto modelem pracuje jednoduše a celý proces vysoušení je rychlý. O přesušení vlasů nemusíte mít obavy, fén má ionizaci a technologii Thermo Protect. V balení najdete dva nástavce, difuzér a úzkou tvarovací hubici. Díky možnosti nastavit si 3 síly a 3 teploty můžete přizpůsobit fénování vašim potřebám. Z námi sledovaných parametrů chybí tomuto modelu jen hřebenový nástavec. Model Philips má 1,8 metru dlouhý kabel, pokud byste ho ale potřebovali delší, doporučit vám můžeme model Braun Satin Hair 7-HD 785.

800 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Philips DryCare Advanced HP8232/00 | Hodnocení: 82,6 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips DryCare Advanced HP8232/00

Philips DryCare Advanced HP8232/00

800 Kč Orientační cena