Recenze a test Philips DryCare Advanced HP8232/00 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Philips DryCare Advanced HP8232/00

8. místo
87,9 % Celkové hodnocení
 • Vyšší příkon
 • Nízká hmotnost
 • Dostupná cena
 • Kratší kabel
 • Chybí hřebenová hlava
800 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Hodnocení výkonu
 • 9,5/10
  Hodnocení nabídky rychlostí a teplot
 • 8,0/10
  Hodnocení hmotnosti a dosahu
 • 9,2/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 87,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Fén značky Philips s příkonem 2 200 W patří mezi fény s lehce nadprůměrným výkonem. Taktový příkon doporučujeme u fénů pro časté využití. Fény se slabším příkonem doporučujeme na cestování a občasné využití, s nimi totiž trvá vysoušení déle. U fénů je dnes standardní, že u nich lze regulovat síla i teplota a tak si fénování přizpůsobit podle potřeb. Tento model nabízí celkem 6 různých nastavení, kdy lze regulovat třemi stupni teplotu, třemi rychlost a tato nastavení různě kombinovat. Délka napájecího kabelu 1,8 m je standard, najít v našem srovnání z března 2019 můžete ale i modely s kabelem nad 2 metry. Záleží tedy na vás, abyste si změřili, kde máte zrcadlo, kde zásuvku, by vám odpadla starost s prodlužovacími kabely. Hmotnost 600 g je ideální, v našem srovnávacím testu jde o jednu z nejmenších hmotností fénů a ani při delším fénování vás nebude příliš bolet ruka.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

27 % Remington, 23 % Philips, 14 % Rowenta, 14 % Sencor, 14 % Valera, 5 % Braun, 5 % Dyson
Příkon (W)

2 200

2 088,64
Počet rychlostí

3

86 % 2, 14 % 3
Počet teplot

3

86 % 3, 9 % 4, 5 % 2
Délka napájecího kabelu (m)

1,8

2,16
Hmotnost (g)

600

718,68

Funkce a vybavení

Philips HP8232 obstál v rámci hodnocení funkcí skvěle. Má ionizační technologii i ThermoProtect, obě tyto technologie chrání vaše vlasy před vysoušením. Má dnes již standardní studený vzduch, tvarovací koncovku, odnímatelnou zadní mřížku i závěsné očko. Z těch méně samozřejmých prvků má ve své výbavě difuzér pro zkrocení vln, chybí mu jen hřebenový nástavec, ten ale nemá většina modelů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Funkce ionizace

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Studený vzduch

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Difuzér

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tvarovací koncovka

Ano

100 % Ano
Hřebenový nástavec

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Odnímatelná zadní mřížka

Ano

91 % Ano, 9 % Neuvedeno
Závěsné očko

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

S modelem Philips HP8232 si podle uživatelských recenzí užívá vysoušení vlasů hodně uživatelů, proces je podle nich velmi rychlý a pohodlný. Oceňují velký rozsah nastavení pro teploty a rychlosti. Někteří zmiňují, že při nejvyšším výkonu je fén velmi hlučný, ale zvládne vlasy vysušit opravdu rychle, proto lze hluk pominout.

Naše hodnocení a závěr

Fén Philips HP8232/00 má silný příkon, díky kterému ani každodenní fénování nebude zabírat příliš času. I na základě uživatelských recenzí je jisté, že se s tímto modelem pracuje jednoduše a celý proces vysoušení je rychlý. O přesušení vlasů nemusíte mít obavy, fén má ionizaci a technologii Thermo Protect. V balení najdete dva nástavce, difuzér a úzkou hubici. Díky možnosti nastavit si 3 síly a 3 teploty můžete přizpůsobit fénování vašim potřebám. Z námi sledovaných parametrů chybí tomuto modelu jen hřebenový nástavec. Model Philips má tvarovací koncovku a 1,8 metru dlouhý kabel, pokud byste ho ale potřebovali ještě o několik centimetrů delší, doporučit vám můžeme model Braun Satin Hair 7-HD 785.

800 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Philips DryCare Advanced HP8232/00 | Hodnocení: 87,9 %
Eliška Srncová má v naší redakci pod palcem hlavně velké domácí spotřebiče, jako majitelka vlnitých vlasů ale ví, jaké může být s péčí o vlasy trápení. Díky dlouholetému samostudiu a intenzivnímu experimentování na vlastní hřívě má v tomto ohledu opravdu přehled. Poradí vám třeba jak používat difuzér, jaký zvolit fén a jak s vlasy při sušení zacházet, aby zůstaly co nejdéle krásné a zdravé. Kromě vlasové péče vám napoví také při výběru pračky nebo třeba kočárku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips DryCare Advanced HP8232/00

Philips DryCare Advanced HP8232/00

8. místo  v porovnání
800 Kč Orientační cena