Recenze a test Beko DFS 28020 W | Arecenze
Menu

Recenze a test Beko DFS 28020 W

47,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Myčky nádobí

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Hodnocení mytí a sušení
 • 3,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 4,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 3,5/10
  Hodnocení programů
 • 6,9/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady a zápory

 • Nižší spotřeba
 • Účinnost sušení
 • Hlučnost
8 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kapacita volně stojící myčky Beko je 10 sad nádobí, doporučit ji proto můžeme spíše do jednočlenné až dvoučlenné domácnosti. Spadá do druhé nejlepší energetické třídy A++ a díky menší kapacitě je její doménou také poměrně nízká spotřeba. Za rok využije cca 211 kWh elektrické energie a 2 520 l vody. Její celkové roční náklady tak činí cca 1 056 Kč. V době vzniku recenze (září 2017) byla průměrná spotřeba energie cca 245 kWh ročně, spotřeba vody 2 790 l ročně a celkové náklady tak vyšly přibližně na 1 212 Kč. Pokud se zaměříme na mytí a sušení, nemáme myčce co vytknout, obě činnosti si totiž vysloužily třídu účinnosti A. Hlučností se myčka drží tehdejšího průměru, při provozu vydává 46 dB.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Beko

23 % Beko, 14 % AEG, 14 % Whirlpool, 9 % Electrolux, 9 % Siemens, 9 % Gorenje, 5 % Sharp, 5 % Kludge, 5 % Bosch, 9 % Další
Typ myčky

Volně stojící

59 % Vestavná, 41 % Volně stojící
Počet sad nádobí

10

13,05
Hlučnost (dB)

46

43,95

Programy

Při výběru programů se nemusíte nijak zvlášť omezovat, myčka Beko jich nabízí osm a patří tak v tomto ohledu k nelépe vybaveným modelům. Součástí jsou samozřejmě i všechny tři nejpoužívanější programy, bez obav tedy můžete zvolit například energeticky úsporný Eco program, časově úsporný rychlý program, nebo Auto program, který odbude složité nastavování programu za vás.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Rychlý program

Ano

100 % Ano
Eco program

Ano

100 % Ano
Auto program

Ano

82 % Ano, 18 % Ne

Vybavení a funkce

Myčka Beko DFS 28020 W obstála v kategorii vybavení a funkcí velmi dobře. Z hodnocených prvků postrádá dva, příborovou zásuvku a zvukovou signalizaci. Pro řadu uživatelů ale mohou být tyto dvě položky zcela nepodstatné, záleží tedy na vašich osobních preferencích. Co se týče dalších částí výbavy, myčce pochopitelně nechybí displej, který je nedocenitelným pomocníkem při jejím ovládání. Má také funkci odloženého startu, která jí propůjčuje jistou samostatnost. Rodiče malých dětí jistě potěší přítomnost dětské pojistky. Jako další bezpečnostní prvek je zde i pojistka proti přetečení. Užitečnou drobností potom zůstává indikátor nedostatku soli a indikátor nedostatku leštidla, které jistě ocení nejeden roztržitý uživatel.

Jak už vám pravděpodobně naznačila kapacita, tento model se řadí k užším variantám s šířkou 45 cm. Výška a hloubka této myčky se nijak neodchyluje od standardu, na výšku tedy měří 85 cm a její hloubka je 60 cm. Hmotnost 31 kg patří k těm nižším, které v našem srovnávacím testu najdete, a s trochou úsilí si s ní často poradí i jeden člověk.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Dětská pojistka

Ano

50 % Ano, 45 % Ne, 5 % Neuvedeno
Indikátor nedostatku soli

Ano

100 % Ano
Indikátor nedostatku leštidla

Ano

100 % Ano
Příborová zásuvka

Ne

73 % Ano, 27 % Ne
Ochrana proti přetečení

Ano

100 % Ano
Signalizace

Ne

45 % Akustická, 27 % Světelná, 23 % Akustická a světelná, 5 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

83,05
Šířka (cm)

45

57,11
Hloubka (cm)

60

57,23
Hmotnost (kg)

31

37,90

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří se podělili o své zkušenosti s touto myčkou, ji hodnotí jako výkonný model za dobrou cenu. Jsou spokojení s mytím i výběrem programů, snad jediným zmiňovaným nedostatkem je podle některých uživatelů trochu vyšší hlučnost.

Naše hodnocení a závěr

Myčka Beko DFS 28020 W obstála v našem srovnání s pozitivním výsledkem, ve většině parametrů si vede velice dobře. Její slabinou může být snad jen zmiňovaná hlučnost, kterou někteří uživatelé hodnotí jako lehce vyšší. Z vybavení a funkcí postrádá příborovou zásuvku a zvukový signál, na druhou stranu ale nabízí poměrně velký výběr programů, patří k úspornějším modelům a co do efektivity mytí a sušení se jí nedá nic vytknout. Vzhledem ke kapacitě pravděpodobně nevystačí početnější rodině, pro jednotlivce nebo pár ale bude ideální. Pokud hledáte model pro větší rodinu, doporučujeme zvolit některou z objemnějších myček, v podobné cenové kategorii je to například myčka Beko DIN 28330.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Beko DFS 28020 W | Hodnocení: 47,5 %
Eliška je jedním ze služebně nejstarších členů našeho týmu a téma myček nádobí si hýčká už řadu let. Má proto přehled o nejnovějších funkcích i nejdůležitějších parametrech. Díky tomu vám pomůže vyznat se v energetickém štítku, vysvětlí specifika invertorových motorů a poradí, na co se při výběru myček zaměřit. Kromě klasických myček najdete mezi jejími tématy také myčky stolní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Beko DFS 28020 W

Beko DFS 28020 W

8 500 Kč Orientační cena