Menu

Concept VP 5241 – Recenze, testy a srovnání

Klady

  • Vhodný na tvrdé podlahy i koberce
  • Turbokartáč
  • Nižší hmotnost
  • Hezký design

Zápory

  • V některých ohledech průměrný
  • Chybí indikátor naplnění prachové nádobky
  • Příliš dlouhá hadice
2 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Většina parametrů vysavače Concept odpovídala v době psaní recenze (únor 2021) víceméně průměru. To platí pro délku napájecího kabelu i 10m akční rádius, díky kterému tento vysavač zvládne vysát i větší plochy. Lehce pod průměrem byla 2,5l kapacita odpadní nádobky, u bezsáčkových vysavačů je ale tento objem zpravidla poměrně malý, počítá se totiž s vysypáním po každém použití, což u sáčkových modelů není možné.

Hlučnost 72 dB se držela jen asi 1,5 dB pod průměrem, nejde tedy o vyloženě tichý model. Pozitivně hodnotíme filtraci vysavače, zejména účinný HEPA filtr, který je doporučovaný nejen lidem s dýchacími obtížemi. Nemáme co vytknout ani účinnosti vysávání, vysavač je vhodný na tvrdé podlahy i koberce.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Concept

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

2,5

Délka napájecího kabelu (m)

6

Filtr

HEPA 13

Hlučnost (dB)

72

Akční radius (m)

10

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

800

Vybavení, rozměry a funkce

Stejně jako řada bezsáčkových vysavačů, i tento model značky Concept postrádá indikátor plnosti nádoby. Musíte se tak řídit vlastním odhadem, nápovědou například může být snížení výkonu vysavače. Když už jsme u výkonu sání, ten jde u tohoto vysavače regulovat, což se hodí při vysávání různých druhů podlahových krytin. S tím vám pomůže také trubice na tvrdé podlahy a turbokartáč, ten přitom nebyl v době hodnocení úplnou samozřejmostí. Nechybí ani malá hubice, měkčená kolečka a automatické navíjení kabelu, to už jsou ale prvky, které nechybí téměř žádnému modernímu vysavači.

Výbava vysavače Concept VP 5241

V tabulce najdete kromě výbavy také rozměry vysavače. Jeho hmotnost není nijak nadstandardní, a neměla by tak znesnadňovat manipulaci.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

24

Šířka (cm)

26,5

Délka (cm)

41

Hmotnost (kg)

4,6

Názory uživatelů a odborníků

Většina uživatelů zmiňovala ve svých recenzích jako hlavní pozitivum vysavače Concept jeho až překvapivě vysoký výkon, podle některých recenzí je dokonce nutné jeho snížení, jinak se vysavač přisává ke koberci. Pochvaly se dočkala také hlučnost vysavače, kterou uživatelé označují za poměrně nízkou, a délka kabelu.

Rozporuplné hodnocení se potom objevuje u hadice, někteří uživatelé chválí její délku, pro jiné je dlouhá až příliš. Stejně tak si někdo pochvaluje širokou nabídku hubic a příslušenství, jiní uživatelé zase většinu příslušenství neupotřebí. V těchto ohledech tak záleží hlavně na osobních preferencích.

Klady a zápory

Výhodou vysavače Concept je rozhodně jeho univerzálnost, skvělý výkon podává jak na tvrdých podlahách, tak na kobercích. Má velký dosah a pestrou výbavu, obojí se dočkalo pochvaly i v uživatelských recenzích. Na zásadnější nedostatky jsme u něj nenarazili. Samozřejmě ne každému musí vyhovovat jeho cena a najdou se například i tišší modely, nejde ale o nic dramatického.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Concept VP 5241 si v našem hodnocení vedl poměrně dobře. Jde o model vhodný na všechny podlahové krytiny, hladké podlahy i koberce. Nezklame ani jeho filtrace, díky které se na něj mohou spolehnout i alergici či astmatici. Jeho dosah je průměrný, 10m akční rádius by ale měl stačit do většiny místností. Z výbavy postrádá indikátor naplnění nádoby, což není u bezsáčkových vysavačů neobvyklé. Jinak mu nic důležitého nechybí.

Pokud dáváte přednost sáčkovým vysavačům, skvělé parametry vám v podobné cenové kategorii nabídne například vysavač Hoover TE80PET 011.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept VP 5241
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, která se u nás věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poradí, jaké výhody mají bezsáčkové vysavače oproti sáčkovým a zda si pořídit vysavač s cyklonovou, nebo vodní filtrací. Mimo vysavačů se u nás věnuje testování dalších domácích spotřebičů, jako jsou žehličky a tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den. Váš osobní názor…je lepší sáčkový či bez sáčkový vysavač? Děkuji Josef

Josef Kabourek

Dobrý den, sáčkové vysavače mívají obecně lepší parametry a často jsou účinnější při vysávání koberců než bezsáčkové modely. I ty ale mají své výhody (např. odpadá nutnost nakupování sáčků) a řada uživatelů je s nimi velmi spokojená.

Eliška Srncová, redaktor

Kúpili sme vysávač Concept VP 5241. No nedá sa s ním vysávať koberec. Tak silné sa prisaje na koberec pri nastavení minimum, že musíme použiť veľkú silu, aby sme s ním vôbec pohli. Mozte nám poradiť, čo máme s robiť? Za radu dakujeme.

Vlasta Spanihelova

Dobrý den, nasaďte hubici určenou na podlahy. Přepněte přepínač do polohy na koberce. Na rukojeti hubice otevřete průduch posunutím plastové části nahoru. Na vysavači nastavte nejnižší sání. Pokud i přesto saje vysavač příliš, budete muset zvážit jiný model.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, prosím o radu jaký bezsackovy vysavač ve skupině A ve všech ohledech a parametrech koupit v cenove relaci kolem 3.000.
Děkuji.

Iva Foitova

Dobrý den,

z bezsáčkových vysavačů v této cenové kategorii bychom doporučili Hoover XP 25011, který je velmi úsporný, má velký akční rádius (9 m), HEPA filtr a navíc široké příslušenství. Chybí mu ale automatické navíjení kabelu. Pokud byste chtěla vysavač s automatickým navíjením kabelu, doporučit také můžeme Concept VP 5241, který jej nabízí a navíc má vyšší objem sběrné nádoby (2,5 litru) a ještě větší akční rádius (10 metrů).

Tereza Peterková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Concept VP 5241

Concept VP 5241

2 600 Kč Orientační cena