Menu

Hoover XP 25011 – Recenze, testy a srovnání

Pro nenáročné v kategorii Vysavače Hoover

Klady

  • Úsporný
  • Skvělý na podlahy i koberce
  • Hodně nástavců

Zápory

  • Malý objem nádoby na nečistoty
  • Chybí automatické navíjení kabelu
  • Chybí regulace výkonu
2 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Hoover XP 25011 je bezsáčkový model, nečistoty se tedy nesbírají do sáčku, což šetří vaše peníze, bohužel ale ne váš čas. Zatímco sáček lze vyjmout, vyhodit a vložit nový, nádobu je potřeba ručně vysypat, vyčistit, občas je nutné ji také umýt. Bezsáčkové vysavače mají také obvykle menší objem této sběrné nádoby, počítat je tak nutné s častějším vynášením v závislosti na intenzitě vysávání. V tomto případě pojme nádoba vysavače 1,5 l nečistot, což je oproti sáčkovým vysavačům až polovina průměrné velikosti jejich sběrných sáčků.

Jako výhodu vidíme fakt, že je vysavač Hoover výborně použitelný jak na podlahy, tak koberce, třída účinnosti je v obou případech A. S koberci si na této úrovni poradí ani ne čtvrtina hodnocených modelů (dle výsledků v březnu 2018), proto je tato hodnota výjimečná a uživatelé se nemusí nijak omezovat. S tvrdými podlahami potom nemá problém nadpoloviční většina recenzovaných modelů na stejné, nejlepší úrovni. Délka kabelu je u tohoto modelu 6 m, což je zhruba průměr, kterého vysavače dosahují, stejně tak celkový reálný dosah vysavače od zásuvky, tzv. akční rádius se v tomto případě drží průměru a činí 9 m. Tyto vzdálenosti doporučujeme při výběru vysavače vzít v potaz, abyste později nemuseli kabel nastavovat prodlužovacími šňůrami. Průměru se dočkáte také v případě hlučnosti, kdy 75 dB odpovídá zhruba hluku, který vydává průměrná konvice při dosažení dobu varu nebo pračka při odstřeďování.

Příkon značí spotřebu energie a hodnota 800 W, které dosahuje model Hoover, je mírně pod průměrem, který byl v době psaní této recenze necelých 940 W. Celkově spadá vysavač do energetické třídy A, které je nejlepší. Plusové body modelu připisujeme také za HEPA filtr, který patří v dnešní době k nejlepším, a také za třídu čistoty vyfukovaného vzduchu, ta je stejně jako ostatní třídy účinnosti tohoto modelu na nejlepší úrovni – A.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Hoover

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,5

Délka napájecího kabelu (m)

6

Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

75

Akční radius (m)

9

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

800

Sací výkon (W)

126

Vybavení, rozměry a funkce

Stejně jako v řádcích výše, i nyní budeme bezsáčkový vysavač Hoover chválit. V březnu 2018 patřil k nejvybavenějším. Najdete u něj indikátor plnosti nádoby společně s indikátorem zanesení filtru, není tedy potřeba vše manuálně a pravidelně kontrolovat, vysavač si sám řekne, kdy je potřeba oboje vyčistit. Regulace výkonu umožňuje pohodlné vysávání různých typů podlah, k čemuž poslouží také přídavná hubice speciálně na tvrdé podlahy. Samozřejmostí je malá hubice. Turbokartáč usnadňující vysávání vlasů nebo chlupů už ale tak samozřejmý nebyl, v době psaní tohoto textu jej měla jen zhruba polovina modelů, včetně modelu Hoover. Jediná nevýhoda, kterou nesmíme opomenout, je nemožnost automatického navíjení kabelu, čehož jsou v dnešní době většinou vysavače schopné. Navíjení je mechanické, pomocí pedálu, což je zbytečná práce navíc.

V mnoha případech jde o ukázkový vysavač, v případě rozměr a hmotnosti se vrací k průměrným, ale ne nutně špatným hodnotám. Hmotnost 5,9 kg by neměla být obtěžující ani při pravidelném úklidu, rozměry 30,5 cm na výšku, 30 cm na šířku a 42 cm do délky by neměly znesnadnit uskladnění vysavače.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Značka na nádržce

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

30,5

Šířka (cm)

30

Délka (cm)

42

Hmotnost (kg)

5,9

Hodnocení dalších uživatelů

Od uživatelů, ať už krátkodobých nebo dlouhodobých, získal Hoover XP 25011 řadu kladných hodnocení. V podrobnějším vyjádření se často opakovaly chvály směřované na hlučnost vysavače, je poměrně tichý, nebo třeba na příslušenství a celkový výkon. Mezi negativy se objevily subjektivní názory na krátký kabel, nebo například nedostatečná regulace sání – i na nejnižším stupni se k vysavači přisávají menší kusové koberce a vysávání je tak nepohodlné.

Naše hodnocení a závěr

Bezsáčkový vysavač Hoover XP 25011 jisté mnohé uživatele příjemně překvapí. Jde o jeden z nejlepších vysavačů v porovnávacím testu a mezi bezsáčkovými vysavači jde také o jeden z nejlepších modelů. Jediné, co je potřeba u tohoto modelu zvážit, je to, zda vám osobně bude dostačovat vzdálenost 9 m, do které je vysavač schopen vysávat, a také nádobku na nečistoty. Bezsáčkové vysavače mají obecně menší objem této nádoby a s 1,5 l bude nutné nečistoty častěji vysypávat. Pokud ani jedno není překážkou, vysavač vám vysaje skvěle tvrdé podlahy, koberce, navíc šetří energii. Spadá do nejlepších tříd. Protože nemá automatické navíjení kabelu, úklid vysavače nebude tak pohodlný, jinak ale svými rozměry ani hmotností nezamezí přenášení či uskladnění. Vřele vám tento model můžeme doporučit. Hledáte-li však model s větším objemem zásobníku na nečistoty, doporučit bychom vám mohli některý ze sáčkových vysavačů, například model Rowenta RO 6886 EA.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hoover XP 25011
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která se u nás věnuje tématu klasických vysavačů. Má tak přehled o různých typech, díky čemuž vám poradí, jestli je lepší bezsáčkový, či sáčkový vysavač Hoover, jaký filtr je nejlepší a na jaké další parametry se zaměřit. Kromě vysavačů se věnuje i jiným domácím spotřebičům, které také otestovala, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hoover XP 25011

Hoover XP 25011

2 400 Kč Orientační cena