Menu

Robomow RK1000 ACZ22AKFAFB619 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Robotické sekačky pro plochu 750 až 1 100 m2

Klady

  • Variabilní výška sečení
  • Pohodlné ovládání
  • Snadné nastavení plánu sečení
  • Do sklonu 45 %

Zápory

  • Užší záběr
  • Delší nabíjení
40 000 Kč Orientační cena

Robotická sekačka Robomow RK1000 spadá do střední cenové kategorie těchto zahradních pomocníků. Její silnou stránkou je skvělý poměr ceny a kvality, protože nabízí celou řadu pokročilých funkcí.

Parametry sečení

Robomow RK1000 je vhodná na údržbu zahrady až o rozloze 1 000 m2, využijete ji tudíž i na větších pozemcích. Pro tyto účely by byl ale lepší širší záběr. Tento model má záběr jen 21 cm, což je mírně podprůměrná hodnota. Na druhou stranu ale nabízí variabilní nastavení výšky sečení v rozmezí 20–100 mm, což se mnohdy nevidí ani u dražších sekaček. Standardně se totiž maximální výška sečení pohybuje do 60 mm.

Další výhodou je rozdělení sečení plochy na 2 zóny a až 4 podzóny. Běžná je nabídka 2 zón. Tento model robotické sekačky obstojí i ve svažitém terénu, protože zvládne sklon plochy do 45 %. U hranic sečení jde až o 20 %, což je jedna z nejlepších hodnot na trhu s robotickými sekačkami.

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

1 000

Šířka záběru (cm)

21

Typ nože

4 otočné žiletkové nože

Minimální výška sečení (mm)

20

Maximální výška sečení (mm)

100

Maximální počet sečených zón

2

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

45

Maximální sklon v blízkosti hranice (%)

20

Vybavení a funkce

Sekačka Robomow RK1000 nepostrádá ze základních funkcí vůbec nic. Naopak disponuje i ovládáním přes mobilní aplikaci Robomow App 2.0, což je možnost, kterou nabízí jen někteří výrobci. Nadšenci do chytrých technologií tak určitě ocení, že si mohou v telefonu nastavit podrobný plán sečení.

Sekačku můžete klidně nechat sekat i o samotě, protože disponuje PIN kódem a alarmem – bez vašeho vědomí ji nikdo nespustí a ani nezcizí.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Aplikace

Ano

Displej

Ne

PIN kód

Ano

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor deště

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Alarm

Ano

Napájení a další parametry

Jako dobu nabití uvádí výrobce u Robomow RK1000 interval 60–120 min, což je dost široké rozmezí. 60 min je sice dost rychlé nabíjení, ale může to trvat i dvakrát déle. Plně nabitý akumulátor pak zvládne dodávat sekačce energii 50–60 min, což je průměrná výdrž. S hlučností pod 60 dB se řadí mezi lepší průměr, jde tedy spíše o tišší model sekačky.

S hmotností 10,5 kg patří mezi těžší modely. Manipulace a přenášení takové sekačky tak může být trochu obtížnější, a to hlavně pro seniory nebo třeba těhotné ženy.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

60–120

Doba provozu (min)

40–50

Hlučnost (dB)

< 60

Délka (cm)

66

Šířka (cm)

52

Výška (cm)

27

Hmotnost (kg)

10,5

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (únor 2024) evidujeme k modelu sekačky Robomow RK1000 jen malé množství uživatelských recenzí. Vzorků není dost, abychom z nich mohli vyvozovat nějaké relevantní závěry.

Na druhou stranu se ale jedná o jednu z nejpopulárnějších značek robotických sekaček vůbec. Sekačky Robomow jsou známé svou vysokou kvalitou a propracovaností, navíc jim nechybí moderní funkce a ovládání přes aplikaci.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Robomow RK1000 nabízí za výhodnou cenu nadprůměrnou výšku sečení, možnost rozdělení do několika zón, veškeré bezpečnostní prvky a ovládání přes mobilní aplikaci. Mezi nejlepší hodnoty na trhu se řadí také maximální sklon uvnitř pozemku 45 % a poblíž hranice 20 %.

Tomuto modelu se dá objektivně vytknout trochu užší záběr sečení. 21 cm je lehký podprůměr. Dá se proto očekávat, že bude sekání trvat delší dobu. Další nevýhodou je trochu nejasná doba nabíjení, která je uváděna v dost širokém rozmezí 60–120 min.

Porovnání s alternativami

Uživatelům, kteří chtějí rychleji se nabíjící sekačku s lepší výdrží, lze jako alternativu k Robomow RK1000 doporučit Husqvarna Automower 310. Nabíjí se jen 60 min a vydrží sekat až 70 min, což je skvělý poměr. O něco lépe si vede i v šířce záběru, která je 22 cm, a nechybí jí displej.

Cenově dostupnější alternativou může být Gardena SILENO life 1000. Ani tomuto modelu nechybí ovládání přes aplikaci a bezpečnostní funkce. O něco hůře už je ale na tom co se týče maximální výšky sečení a sklonu terénu.

Závěrečné shrnutí

Robomow RK1000 představuje model ze střední cenové hladiny, který je ideální na zahrady o maximální rozloze 1 000 m2. Problém nebude mít ani na více svažitém pozemku. Zajímavostí je možnost nastavení výšky sečení až na 100 mm, což je dost velký rozdíl oproti běžným 60 mm. Díky ovládání přes aplikaci, PIN kódu a alarmu je také ideální pro uživatele, kteří chtějí nechat sekačku sekat o samotě a ovládat ji jen na dálku.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Robomow RK1000 ACZ22AKFAFB619 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka

Dana vystudovala obor Diplomovaný zdravotní laborant na Vyšší odborné škole zdravotnické v Plzni. Odjakživa v sobě má vášeň pro psaní, proto se rozhodla své zkušenosti z práce v laboratoři využít na poli copywritingu a věnuje se hlavně tématům se zdravotním a technickým zaměřením. Ve volném čase ráda pobývá v přírodě, chodí běhat a věnuje se svým věrným psím kamarádům.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Robomow RK1000 ACZ22AKFAFB619

Robomow RK1000 ACZ22AKFAFB619

40 000 Kč Orientační cena