Recenze a test FLOW Fitness DHT750 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test FLOW Fitness DHT750

3. místo
94,8 % Celkové hodnocení
 • Vysoký počet zátěží
 • Programy podle tepové frekvence
 • Nastavitelné sedlo i řídítka
 • Není skládací
 • Nižší nosnost
10 000 Kč Orientační cena
 • 9,2/10
  Hodnocení základních údajů
 • 10/10
  Hodnocení vybavení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 94,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

FLOW Fitness DHT750 je rotoped nabízející skvělý poměr ceny a výkonu. Jedná se o vzpřímený model s pevnou konstrukcí, není tedy možné jej složit, a proto se hodí pro pravidelné, byť domácí sportovce. Hmotnost dosahuje 33 kg, což značí robustní přístroj, který se ale nemusí snadno přenášet. Je proto lepší tomuto přístroji vyhradit stabilní místo. Dobíjení je řešeno síťovým adaptérem, díky kterému vám odpadá starost s výměnou baterií.

Pohodlí se dočkáte také v případě ovládání zátěže, to je zde elektronické, a pro přidání nebo ubrání tedy stačí zmáčknout tlačítko. Jako u všech modelů v našem srovnání (leden 2021) najdete i zde magnetické brzdy, které jsou považovány za kvalitní a tichou variantu. Nosností 120 kg tento rotoped sice nepřekračuje průměr, za to maximální výškou jezdce ano. Výrobce uvádí, že pro pohodlnou jízdu by měl uživatel měřit 155 až 200 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Flow Fitness

40 % Housefit, 30 % inSPORTline, 10 % HMS, 10 % Capital Sports, 10 % Flow Fitness
Skládací konstrukce

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

100 % Vzpřímený
Napájení

Síťový adaptér

60 % Síťový adaptér, 30 % Tužkové baterie, 10 % Bez napájení
Ovládání zátěže

Elektronické

50 % Manuální, 50 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm)

200

190,56
Nosnost (kg)

120

132,00
Hmotnost (kg)

33

28,79
Šířka (cm)

51

53,35
Délka (cm)

87

91,60
Výška (cm)

134

135,05

Hodnocení vybavení

Z hlediska vybavení na vás čekají všechny důležité parametry. Rotopedu DHT750 nechybí kolečka usnadňující přepravu, potěší také systém pro vyrovnání nerovností podlahy, aby se přístroj při jízdě nekýval. Máte možnost nastavit si sedlo po horizontální i vertikální ose a také sklon řídítek, což není u všech modelů běžné. Počet zátěží dosahuje 32, což je vysoké číslo nabízející širokou škálu přizpůsobení. Setrvačník o hmotnosti 10 kg navíc slibuje znatelný rozdíl mezi stupni zátěže a plynulé šlapání, jedná se o jeden z nejtěžších setrvačníků v našem srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

90 % Ano, 10 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

32

14,80
Hmotnost setrvačníku (kg)

10

6,63

Hodnocení funkcí

Z pohledu funkcí není tomuto rotopedu značky Flow Fitness také co vytknout. Nabízí až 21 programů, mezi kterými najdete 12 přednastavených, tři řízené tepovou frekvencí s automatickou regulací zátěže, jeden uživatelsky přizpůsobitelný a například i BMI analýzu. Rotoped se tedy hodí i pro náročnější uživatele, kteří si svůj výkon chtějí důkladně změřit. K tomu dopomůže i měření všech podstatných ukazatelů včetně spálených kalorií či tepové frekvence. Tu lze měřit dotykovými senzory v madlech nebo pro konkrétnější výsledek připojit hrudní pás.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

21

8,90
Zobrazení rychlosti

Ano

100 % Ano
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

FLOW Fitness DHT750 sklízí víceméně kladná hodnocení uživatelů. Ti si v recenzích pochvalují poměrně bytelnou konstrukci, přehledný displej i jednoduché elektronické ovládání. Nechybí zmínky o nastavitelném sedátku i madlu, což se hodí v případě používání stroje více členy rodiny. Sedátko se ale může při jízdě viklat, pokud není opravdu dotažené. V poměru ceny ku výkonu si ale uživatelé na nic výrazného nestěžují a rotoped prý splňuje očekávání.

Naše hodnocení a závěr

Rotoped DHT750 vyniká svou cenou v poměru s výkonem. Ačkoli nespadá do nejvyšší cenové kategorie na trhu, nechybí mu žádná z podstatných funkcí a dokáže nabídnout i něco navíc. Jedná se o robustnější model s pevnou konstrukcí, jeho nosnost dosahuje 120 kg a pohodlnou jízdu zaručí uživatelům o výšce 155-200 cm. Je možné jej přizpůsobit pomocí horizontálně i vertikálně nastavitelného sedla a také sklonu řídítek.

Ovládání zátěže je elektronické a na výběr máte máte z 32 stupňů. Setrvačník má nadprůměrnou hmotnost 10 kg, což by mělo slíbit plynulou jízdu. Máte na výběr z 21 programů, mezi nimiž nechybí ani ty s automatickým nastavením zátěže podle tepové frekvence. Kromě ní dokáže přístroj změřit i rychlost či spálené kalorie. Sháníte-li model s vyšší nosností, doporučujeme Housefit TIRO 70, ten má ale méně zátěží i programů.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: FLOW Fitness DHT750 | Hodnocení: 94,8 %
Daniel Černý je velký sportovní nadšenec a také proto se už od roku 2018 věnuje v Arecenzích srovnávání různých sportovních potřeb, rotopedy nevyjímaje. Na základě rozsáhlých rešerší a procházení různých zdrojů dokáže identifikovat ty nejdůležitější parametry, které byste měli při výběru sledovat. Jde například o volbu vhodného typu a modelu podle toho, kdo bude rotoped nejvíce používat, dále pak výběr vhodné konstrukce, materiálu, brzdového systému nebo například funkcí. Naopak také může poradit, co je při výběru tohoto domácího sportovního náčiní spíše vedlejší. Dan se dále zaměřuje také na srovnání jízdních kol, běžeckých pásů a dalšího sportovního náčiní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze FLOW Fitness DHT750

FLOW Fitness DHT750

3. místo  v porovnání
10 000 Kč Orientační cena