Recenze a test Acra BC51

5. místo - Vítěz cena/výkon

Hodnocení:

84,9 %

Klady:

Počet funkcí na computeru

Cena

Zápory:

Robustní konstrukce

5 000 Kč
orientační cena

Hodnocení základních údajů
(max. 10)
Hodnocení vybavení
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
8,4 8,4 10,0 84,9 %

Souhrnné údaje 

Acra BC51 je vzpřímený rotoped, stejně jako celý vzorek hodnocených rotopedů v našem srovnávacím testu z července 2017. Všechny recenzované stroje už ale neměly totožné napájení. Některé se nenapájí, jiné se napájí pomocí síťového adaptéru, u většiny jsou ale zdrojem energie tužkové baterie, a stejně je tomu i u rotopedu značky Acra. Ovládání zátěže má manuální, což je také typické pro většinu hodnocených strojů. Pro někoho to nemusí být ideální a bude upřednostňovat elektronické ovládání, to je intuitivní. Magnetické brzdy potom najdete u většiny rotopedů, jde o ideální brzdový systém, který stojí přiměřené peníze a přitom je tichý a kvalitní.

Stroj má celkovou váhu 29 kg, což neznamená, že se strojem v případě potřeby ani nepohnete. Níže se dozvíte, že výrobce myslí na vaše záda a proto má rotoped něco, co manipulaci usnadní. Pro rotoped Acra BC51 si vyhraňte o něco více místa, patří k robustnějším z našeho srovnávacího testu. Jeho míry jsou 62 cm na šířku, 95 cm na délku a do výšky má 147 cm. Výškou je tento rotoped ideální i pro osoby okolo 200 cm. Nosnost je však jen 130 kg. To je sice průměr, vzhledem ke konstrukci bychom ale čekali větší nosnost. I tak by měla být pro mnoho lidí dostačující a v případě potřeby můžete najít v našem srovnávacím testu i stroje, které mají nosnost 150 kg.  

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Acra 45 % inSPORTline, 27 % Housefit, 9 % Kettler, 9 % HMS, 9 % Acra
Skládací konstrukce  NE 73 % NE, 27 % ANO
Typ rotopedu  Vzpřímený 100 % Vzpřímený
Napájení  Tužkové baterie 36 % Tužkové baterie, 36 % Síťový adaptér, 27 % Bez napájení
Ovládání zátěže  Manuální 73 % Manuální, 27 % Elektronické
Brzdy  Magnetické 91 % Magnetické, 9 % Mechanické
Maximální výška jezdce (cm)  200 186,36
Nosnost (kg)  130 124,55
Hmotnost (kg)  29 25,37
Šířka (cm) 62 54,64
Délka (cm) 95 86,55
Výška (cm) 147 131,59

Hodnocení vybavení

V rámci vybavenosti je na tom Acra BC51 velmi dobře. Výše jsme upozornili, že přes velkou váhu stroje s ním nebude manipulace tak obtížná a to díky kolečkům pro přepravu. Pokud byste náhodou narazili na problém s nerovností vaší podlahy, s tím si rotoped poradí díky systému nerovností podlahy. Pro naprostý komfort a individuální nastavení můžete využít nastavitelnost řidítek. K tomu, aby vám za žádných okolností neuklouzla noha slouží potom řemínek na každém pedálu. Ten je nastavitelný. 

Acra BC51 má optimálních 8 zátěží. Ty dovolují cvičícímu, aby si korigoval obtížnost šlapání. S plynulým šlapáním vám potom pomůže 6 kg těžký setrvačník, který navíc ovlivňuje i to, jak obtížné pro vás budou jednotlivé zátěže.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu  ANO 82 % ANO, 18 % NE
Vyrovnání nerovností podlahy  ANO 91 % ANO, 9 % NE
Nastavitelný sklon řidítek  ANO 55 % ANO, 36 % NE, 9 % Neuvedeno
Řemínky na pedálech  ANO 91 % ANO, 9 % NE
Počet zátěží  8 11,27
Hmotnost setrvačníku (kg)  6 5,58

Hodnocení funkcí

U funkcí, které máte u rotopedu k dispozici, jsme mile překvapeni. Zatímco pro většinu hodnocených strojů je typické 6 funkcí, počítač stroje Acra BC51 vám nabízí hned devět různých funkcí. Nás ovšem zajímalo hlavně to, zda recenzované rotopedy disponují třemi hlavními funkcemi, kterými jsou zobrazení rychlosti, měřič kalorií a měřič tepové frekvence. Všechny tyto funkce jsou takřka standard a proto je i model značky Acra má. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet funkcí na computeru  9 6,82
Zobrazení rychlosti  ANO 100 % ANO
Měřič kalorií  ANO 100 % ANO
Měření tepové frekvence  ANO 91 % ANO, 9 % NE

Hodnocení dalších uživatelů

U uživatelských recenzí rotopedu Acra BC51 si lze na první pohled povšimnout značné oblíbenosti a spokojenosti. Stroj nabízí mnoho funkcí, má vysokou nosnost a to vše za přijatelnou cenu 5 000 Kč. To, že někomu nevyhovuje sedlo nebo počet zátěží, je velice individuální věc a tak to nelze vzít v potaz v případě celkového hodnocení. 

Naše hodnocení a závěr

Acra BC51 je stroj, o kterém se dá říci, že nabízí mnoho muziky za málo peněz. Opravdu, na svoji částku jde o rotoped, který má vcelku vysokou nosnost, nabízí širokou škálu funkcí vnitřního počítače, i počet zátěží není tak zlý. Pro začátečníky jde o ideální cvičební stroj, který ale nezklame ani pokročilé. Pokud je na vás ale příliš těžký a velký, určitě se podívejte jinde v našem srovnávacím testu. Rotoped inSPORTline Kalistic je tomto rotopedu velmi podobný, ale je menší a výrazně lehčí. Snadněji si s ním při manipulaci poradí i žena nebo starší osoby.

Datum:
Produkt: Acra BC51
Hodnocení: 84,9 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test