Menu

Housefit TIRO 70 – Recenze, testy a srovnání

97,9 % Celkové hodnocení

Vítěz testu 2024 v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,8/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,7/10
  Hodnocení vybavení
 • 10,0/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Dostatek funkcí
 • Výška jezdce až 200 cm
 • Nosnost 150 kg

Zápory

 • Vyšší hmotnost
 • Větší rozměry
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vzpřímený rotoped Housefit TIRO 70 se napájí přímo ze sítě. Výhodou je, že nemusíte hlídat kapacitu baterií, na druhou stranu jste omezeni v tom, kam rotoped umístíte; vždy musíte pamatovat na blízkost zásuvky. Elektronické ovládání zátěže nebylo v době psaní recenze (září 2018) příliš typické. Zatímco ruční ovládání nastavujete jednoduše vy sami, kdy se vám chce, elektronické lze předvolit a zátěže se pak mění během jízdy. To přináší výhody i nevýhody – sice nemusíte myslet na to, kdy zátěž změnit, pokud se však necítíte na těžší, systém vám ji stejně navolí. Co se týče magnetických brzd, jsou výhodnější. Mají dlouhou životnost a jsou také tiché.

Tento rotoped je vhodný pro cvičící osoby do 150 kg. To je o 30 kg více, než byl tehdy průměr všech hodnocených rotopedů. To není zrovna málo. Pozor na přesahování dané nosnosti, stroj vás i při 160 kg unese, ale zbytečným zatěžováním můžete výrazně snížit životnost stroje. Výhodou je, že je rotoped vhodný i pro osoby vysoké 200 cm, s tím se jen tak nesetkáte. Samotný stroj váží nadprůměrných 33 kilogramů, s jeho manipulací tak budete mít pravděpodobně lehce potíže. Co se velikosti stroje týče, u šířky a délky se jedná o vcelku průměrná čísla dosahující 58 cm a 89 cm. Na výšku počítejte však se 148 cm, což už bylo oproti průměru výrazně vyšší číslo, a to až o 18 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Housefit

24 % Housefit, 20 % inSPORTline, 12 % Trinfit, 8 % Flow Fitness, 8 % Tunturi, 8 % HMS, 4 % Spartan, 4 % Master, 4 % Acra, 8 % Další
Skládací konstrukce

Ne

88 % Ne, 12 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

92 % Vzpřímený, 8 % Mini rotoped
Napájení

Síťový adaptér

56 % Tužkové baterie, 36 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Elektronické

68 % Manuální, 32 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

96 % Magnetické, 4 % Mechanické
Maximální výška jezdce (cm)

200

20 % 190, 16 % 200, 16 % 180, 16 % 185, 8 % Nerelevantní, 24 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

150

124,60
Hmotnost (kg)

33

26,10
Šířka (cm)

58

50,56
Délka (cm)

89

87,30
Výška (cm)

148

125,40

Hodnocení vybavení

Housefit TIRO 70 je velmi slušně vybavený a potěší tak i náročnější sportovce. Protože váha stroje není zrovna malá, máte k dispozici kolečka, se kterými s rotopedem snadno pohnete zejména při úklidu plochy pod ním. Jestliže nemáte perfektně rovnou podlahu, snadno využijete systém vyrovnání nerovností. Ten zaručí, že bude přístroj postavený pevně na jednom místě a ani během cvičení se nebude nijak naklánět. Díky řemínkům na pedálech budete mít nohu pevně na šlapadle. Pro přizpůsobení nastavení rotopedu je do určité míry variabilní i sklon řídítek.

Průměrný počet zátěží odpovídal číslu 11, tento model disponuje ale až 16 zátěžemi, cvičení tak můžete maximálně přizpůsobit. Nadprůměrná je také hmotnost setrvačníku. Čím vyšší je jeho hmotnost, tím plynulejší zaručí stroj jízdu. S 9 kg setrvačníkem se o plynulost bát nemusíte, tehdejší průměr byl totiž 5 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

92 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

92 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

56 % Ano, 36 % Ne, 8 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

16

11,00
Hmotnost setrvačníku (kg)

9

6,31

Hodnocení funkcí

TIRO 70 nabídne mnoho užitečných funkcí. Mezi ty nejzásadnější podle nás patří zobrazení rychlosti, měřič kalorií a měřič tepové frekvence a všechny tyto funkce na displeji najdete. Navíc bychom rádi doplnili, že má rotoped ve svém systému již předvolené programy, vybírat můžete až z 12 různých možností, k tomu navíc disponuje i manuálním režimem. Hodí se zmínit, že mezi programy najdete i HRC, tedy program, který automaticky nastaví tempo dle vašeho tepu.

Ovládání rotopedu

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

12

5,84
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

92 % Ano, 8 % Ne

Hodnocení uživatelů a dalších expertů

Tento rotoped je mezi uživateli poměrně rozšířený a na základě několika desítek recenzí si lze udělat lepší představu o tom, co rotoped doopravdy dokáže. Mezi velmi chválené prvky a vlastnosti rotopedu patří držák na pití, tichý chod, nosnost 150 kg nebo možnost nastavení těla stroje pro osoby až 2 metry vysoké. Chválu si získal ale také design stroje a dvojbarevný displej. Pro úplnost informací bychom rádi upozornili na fakt, že se některých uživatelům začalo povolovat sedlo a museli jej často dotahovat. To může souviset se špatným kusem z výroby, ale také může jít o běžnou vadu přístroje z častého používání.

Klady a zápory

Za první klad jsme u tohoto rotopedu uvedli dostatek funkcí. Máme tím na mysli nadprůměrných 12 programů, měření spálených kalorií, rychlosti i tepové frekvence, 16 zátěží či elektronické ovládání. Za benefity také považujeme výšku jezdce, ten může měřit až 200 cm, což není u rotopedů příliš obvyklé. Proto jej můžeme doporučit i vysokým osobám. Obdobně dobře si rotoped značky HouseFit vede na poli nosnosti, ta dosahuje 150 kg. Za jistý nedostatek je nutné brát lehce větší rozměry a vyšší hmotnost, což může komplikovat manipulaci se strojem.

Naše hodnocení a závěr

Rotoped značky Housefit ocení řada uživatelů. Neomezuje v podstatě ani nosností, ani výškou jezdce, bude tedy vhodný a univerzálně použitelný do rodiny, kde jsou drobnější ženy, ale i postavou výraznější muži. Pro náročné uživatele má rotoped k dispozici řadu programů, vybírat můžete z opravdu velkého počtu zátěží a díky vysoké hmotnosti setrvačníku bude vaše jízda plynulá. Stroj je hodnocen jako velmi tichý, skvěle jej tak využijete i v bytě, kde nikoho nebude rušit.

Jako nástupce velmi oblíbeného modelu Housefit TIRO 50 obhájil model TIRO 70 lehce vyšší cenu, kterou se nemusíte bát investovat. Pokud je pro vás tolik funkcí, zátěží a programů příliš složité pro obsluhu, hledáte skladný lehký model, na kterém budete cvičit jen spíše výjimečně, potom se nebojte, máme pro vás k dispozici model ONE W 7207, který patří k nejlevnějším rotopedům na trhu a má pouze základní výbavu.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Housefit TIRO 70 | Hodnocení: 97,9 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den. Tento model má volnoběh? Děkuji.

Miroslav Kincl

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Ano, rotoped volnoběh má.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, prosím, jaké má tento rotoped sedlo?

Milan Kozák

Dobrý den, sedlo je nastavitelné horizontálně i vertikálně, a dokonce můžete upravit i jeho sklon. Podle uživatelů se na sedle sedí pohodlně, výrobce uvádí, že je měkčené, bohužel ale není nikde zmíněn výrobní materiál.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, má rotoped kromě elektronického ovládání zátěže i manuální?

Hana Malíková

Dobrý den, nikoli, jedná se o rozdílná ovládání a rotopedy mívají vždy jen jeden typ. Tento model je tedy ovládán elektronicky.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, má rotoped držák na tablet.

Ludmila Pečenková

Dobrý den, bohužel nemá.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Housefit TIRO 70

Housefit TIRO 70

10 000 Kč Orientační cena