Menu

Recenze a test Housefit TIRO 70

1. místo
97,8 % Celkové hodnocení
 • Dostatek funkcí
 • Výška jezdce až 200 cm
9 400 Kč Orientační cena
 • 9,8/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,7/10
  Hodnocení vybavení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 97,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Vzpřímený rotoped Housefit TIRO 70  se napájí přímo ze sítě. Výhodou je, že nemusíte hlídat kapacitu baterií, na druhou stranu jste omezeni v tom, kam rotoped umístíte. Vždy musíte pamatovat na to, že se musíte dostat k zásuvce. Elektronické ovládání zátěže nebylo v době psaní recenze (září 2018) příliš typické. Zatímco ruční ovládání nastavujete jednoduše vy sami kdy se vám chce, elektronické lze předvolit a zátěže se pak mění během jízdy. To přináší výhody i nevýhody – sice nemusíte myslet na to, kdy zátěž změnit, pokud se však necítíte na těžší, systém vám ji stejně navolí. Co se týče magnetických brzd, jsou výhodnější. Mají dlouhou životnost a jsou také tiché.

Tento rotoped je vhodný pro cvičící osoby do 150 kg. To je o 30 kg více, než byl tehdy průměr všech hodnocených rotopedů. To není zrovna málo. Pozor na přesahování dané nosnosti, stroj vás i při 160 kg unese, ale zbytečným zatěžováním můžete výrazně snížit životnost stroje. Výhodou je, že je rotoped vhodný i pro osoby vysoké 200 cm, s tím se jen tak nesetkáte. Samotný stroj váží nadprůměrných 33 kilogramů, s jeho manipulací tak budete mít pravděpodobně lehce potíže. Co se velikost stroje týče, u šířky a délky se jedná o vcelku průměrná čísla dosahující 58 cm a 89 cm. Na výšku počítejte však se 148 cm, což už bylo oproti průměru výrazně vyšší číslo, a to až o 18 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Housefit 36 % inSPORTline, 36 % Housefit, 18 % HMS, 9 % Master
Skládací konstrukce Ne 91 % Ne, 9 % Ano
Typ rotopedu Vzpřímený 100 % Vzpřímený
Napájení Síťový adaptér 55 % Síťový adaptér, 36 % Tužkové baterie, 9 % Bez napájení
Ovládání zátěže Elektronické 55 % Manuální, 45 % Elektronické
Brzdy Magnetické 100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm) 200 190,00
Nosnost (kg) 150 133,64
Hmotnost (kg) 33 27,61
Šířka (cm) 58 52,82
Délka (cm) 89 90,18
Výška (cm) 148 135,55

Hodnocení vybavení

Housefit TIRO 70 je velmi slušně vybavený a potěší tak i náročnější sportovce. Protože váha stroje není zrovna malá, máte k dispozici kolečka, se kterými s rotopedem snadno pohnete zejména při úklidu plochy pod ním. Jestliže nemáte perfektně rovnou podlahu, snadno využijete systém vyrovnání nerovností. Ten zaručí, že bude přístroj postavený pevně na jednom místě a ani během cvičení se nebude nijak naklánět. Díky řemínkům na pedálech budete mít nohu pevně na šlapadle. Pro přizpůsobení nastavení rotopedu je do určité míry variabilní i sklon řídítek.

Průměrný počet zátěží odpovídal číslu 11, tento model disponuje ale až 16 zátěžemi, cvičení tak můžete maximálně přizpůsobit. Nadprůměrná je také hmotnost setrvačníku. Čím vyšší je jeho hmotnost, tím plynulejší zaručí stroj jízdu. S 9 kg setrvačníkem se o plynulost bát nemusíte tehdejší průměr byl totiž 5 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu Ano 100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy Ano 100 % Ano
Nastavitelný sklon řídítek Ano 55 % Ne, 45 % Ano
Řemínky na pedálech Ano 100 % Ano
Počet zátěží 16 14,18
Hmotnost setrvačníku (kg) 9 6,30

Hodnocení funkcí

Funkcí má TIRO 70 na počítači 10. Průměr se pohyboval okolo 6-7. Mezi ty nejzásadnější podle nás patří zobrazení rychlosti, měřič kalorií a měřič tepové frekvence a všechny tyto funkce na displeji najdete. Navíc bychom rádi doplnili, že má rotoped ve svém systému již předvolené programy, vybírat můžete až z 15 různých možností.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů 10 7,36
Zobrazení rychlosti Ano 100 % Ano
Měřič kalorií Ano 100 % Ano
Měření tepové frekvence Ano 100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Tento rotoped je mezi uživateli poměrně rozšířený a na základě několika desítek recenzí si lze udělat lepší představu o tom, co rotoped doopravdy dokáže. Mezi velmi chválené prvky a vlastnosti rotopedu patří držák na pití, tichý chod, nosnost 150 kg nebo možnost nastavení těla stroje pro osoby až 2 metry vysoké. Chválu si získal ale také design stroje a barevný displej. Pro úplnost informací bychom rádi upozornili na fakt, že se některých uživatelům začalo povolovat sedlo a museli jej často dotahovat. To může souviset se špatným kusem z výroby, ale také může jít o běžnou vadu přístroje.

Naše hodnocení a závěr

Rotoped značky Housefit ocení řada uživatelů. Neomezuje v podstatě ani nosností, ani výškou jezdce, bude tedy vhodný a univerzálně použitelný do rodiny, kde jsou drobnější ženy, ale i postavou výraznější muži. Pro náročné uživatele má rotoped k dispozici řadu programů, vybírat můžete z opravdu velkého počtu zátěží a díky vysoké hmotnosti setrvačníku bude vaše jízda plynulá. Stroj je hodnocen jako velmi tichý, skvěle jej tak využijete i v bytě, kde nikoho nebude rušit. Jako nástupce velmi oblíbeného modelu Housefit TIRO 50 obhájil model TIRO 70 lehce vyšší cenu, kterou se nemusíte bát investovat. Pokud je pro vás tolik funkcí, zátěží a programů příliš složité pro obsluhu, hledáte skladný lehký model, na kterém budete cvičit jen spíše výjimečně, potom se nebojte, máme pro vás k dipozici model ONE W 7207, který patří k nejlevějším rotopedům na trhu a má pouze základní výbavu.

9 400 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Housefit TIRO 70 | Hodnocení: 97,8 % 100 % 0 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Housefit TIRO 70

Housefit TIRO 70

1. místo  v porovnání
9 400 Kč Orientační cena