Menu

One W 7207 – Recenze, testy a srovnání

56,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 5,8/10
  Hodnocení základních údajů
 • 5,2/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,4/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Skladnost
 • Nízká cena

Zápory

 • Nízká nosnost
 • Téměř žádné rozdíly v zátěžích
 • Nedostatek funkcí
1 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Do našeho srovnávacího testu rotopedů jsme se v červenci 2017 rozhodli zařadit i jeden z úplně nejnižší cenové relace. ONE W 7207 je vzpřímený, stejně jako všechny ostatní rotopedy z našeho srovnání, a stejně jako pár dalších nepotřebuje žádné napájení. Většina, i tento model, se ovládá manuálně, tedy zátěž musíte měnit během cvičení dle potřeb ručně. Oproti ostatním rotopedům ale vidíme nevýhodu zejména v brzdovém systému. ONE W 7207 má mechanické brzdy, které mohou být hlučnější a jejich životnost je poměrně malá. Při této cenové relaci ale nemůžete očekávat lepší systém.

Standardu se drží rotoped v případě doporučené maximální výšky cvičícího. Výrobce uvádí, že je rotoped vhodný pro osoby do 180 cm. Zároveň je nutno podotknout, že má tento rotoped ze všech hodnocených modelů nejnižší nosnost, a to 90 kg. Na druhou stranu těmto parametrům však odpovídá konstrukce rotopedu. V našem porovnání byste nenašli lehčí rotoped, 12,5 kg se bude poměrně dobře přenášet. Pro srovnání – tehdejší průměr hmotností všech rotopedů činil téměř 27 kg. ONE W 7207 není ani nijak velký, drží se průměrných hodnot. Je široký 53 cm, dlouhý 85 cm a vysoký 108 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

HMS

24 % Housefit, 20 % inSPORTline, 12 % Trinfit, 8 % Flow Fitness, 8 % Tunturi, 8 % HMS, 4 % Spartan, 4 % Master, 4 % Acra, 8 % Další
Skládací konstrukce

Ne

88 % Ne, 12 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

92 % Vzpřímený, 8 % Mini rotoped
Napájení

Bez napájení

56 % Tužkové baterie, 36 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Manuální

68 % Manuální, 32 % Elektronické
Brzdy

Mechanické

96 % Magnetické, 4 % Mechanické
Maximální výška jezdce (cm)

180

20 % 190, 16 % 200, 16 % 180, 16 % 185, 8 % Nerelevantní, 24 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

90

124,60
Hmotnost (kg)

12,5

26,10
Šířka (cm)

53

50,56
Délka (cm)

85

87,30
Výška (cm)

108

125,40

Hodnocení vybavení

ONE W 7207 nepatří ani k průměrně vybaveným rotopedům. Nemá nic navíc, ať už jde o kolečka pro přepravu, vyrovnání nerovností podlah či možnost nastavit sklon řidítek. Uznejte ale, že kolečka pro tak lehký stroj téměř nemá cenu přidávat, ty se vyplatí u strojů s 30 kg. Stejně tak je potřeba doplnit, že sklon řidítek šel nastavit jen zhruba u poloviny hodnocených strojů, v tomto případě se nejedná vůbec o nutný standard.

Kde se drží standardní hodnoty, to je v případě počtu zátěží, těch má totiž osm. Na druhou stranu vidíme jako problém nepřítomnost setrvačníku. Lze jen těžko říct, do jaké míry bude stroj plynulý a jak velký bude rozdíl mezi jednotlivými zátěžemi, obecně platí, že čím vyšší hmotnost setrvačníku je, tím je stroj plynulejší a zátěže jsou postupně více obtížnější.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ne

92 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ne

92 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ne

56 % Ano, 36 % Ne, 8 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

11,00

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí je na tom rotoped ONE W 7207 podprůměrně. Uživatele umí informovat o 4 funkcích, nicméně na počtu až tak nezáleží. Mnohem důležitější, alespoň podle našeho uvážení, je to, zda má tři nejdůležitější funkce. Od dobrého rotopedu požadujeme, aby měřil rychlost, spálené kalorie a tep. ONE W 7207 z těchto tří funkcí neovládá pouze měření tepové frekvence.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

4

5,84
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ne

92 % Ano, 8 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Z uživatelských recenzí jde cítit značná spokojenost s cenou rotopedu. Mnoha lidem k obyčejnému šlapání vyhovuje. Přesto se objevují reakce, které jsme očekávali – rotoped není téměř žádnou výzvou, pro zdravého silného uživatele je takřka zbytečný. Malá zátěž, kterou rotoped nabízí, se bude hodit řekněme starším osobám, nebo někomu, kdo má problémy s kyčelními a kolenními klouby a vysokou zátěž by asi nezvládl ušlapat. Protože je rotoped malý, je sice skladný, což oceňují někteří z uživatelů, s tím jde ale ruku v ruce i problém nedostatečné stability rotopedu. Tím, že je také malý (hlavně nízký), není vhodný pro osoby se 180 cm, ale spíše pro ty, kdo měří maximálně okolo 160 cm. To vezměte určitě v potaz, cvičení na nevyhovujícím stroji by vám nijak neprospělo.

Naše hodnocení a závěr

ONE W 7207 je úměrně vybaven vzhledem k ceně, která je nejnižší ze všech hodnocených rotopedů. Má velmi nízkou nosnost, což je úměrné jeho velikosti a hmotnosti. Rotoped není příliš stabilní a tak by jej měly využívat osoby menšího vzrůstu, které určitě nedosahují hmotnosti 90 kg, přesto, že to je právě nosnost stroje. Pro zdravého, přiměřeně silného člověka nebude rotoped žádnou výzvou. Rozdíl v obtížnostech není totiž téměř znát a tak rotoped bude vyhovovat nejspíše dětem, starším osobám a osobám se zdravotními omezeními. Pokud hledáte něco lepšího i za cenu větší investice, podívejte se i na jiné recenze rotopedů.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: One W 7207 | Hodnocení: 56,8 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze One W 7207

One W 7207

1 800 Kč Orientační cena