Recenze Flow Fitness DHT500 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Flow Fitness DHT500

80,3 % Hodnocení
redakce

13. místo

Rotopedy

Klady a zápory

Klady

 • Široké možnosti přizpůsobení
 • Pro osoby až do 200 cm
 • Magnetické brzdy

Zápory

 • Není skládací
 • Nemá žádné programy
10 000 Kč Orientační cena
 • 7,8/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,4/10
  Hodnocení vybavení
 • 7,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 80,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rotoped Flow Fitness DHT500 je vzpřímený model pevné konstrukce, není tedy možné jej složit. V době srovnání (duben 2022) disponuje průměrnými rozměry Zejména pro jeho lehce nadprůměrnou hmotnost 30 kg bude vhodné, pokud mu vyhradíte stálé místo, manipulace s ním nemusí být nejlehčí. Při umístění rotopedu ale nebudete nijak omezeni, stroj běží na tužkové baterie, proto nepotřebuj stát v blízkosti elektrické zásuvky.

Má standardní magnetické brzdy, které jsou kvalitní a tišší než starší varianta v podobě pásových či čelisťových brzd. Zátěž se na tomto rotopedu ovládá manuálně otočením kolečka, některé modely se ale nastavují elektronicky. Rotoped značky Flow Fitness je určen pro jezdce od 155 do 200 cm výšky a unese až 120kg zátěž.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Flow Fitness

29 % Housefit, 14 % inSPORTline, 10 % Tunturi, 10 % HMS, 10 % Flow Fitness, 5 % Duvlan, 5 % Acra, 5 % Master, 5 % Capital Sports, 10 % Další
Skládací konstrukce

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

100 % Vzpřímený
Napájení

Tužkové baterie

48 % Síťový adaptér, 48 % Tužkové baterie, 5 % Bez napájení
Ovládání zátěže

Manuální

57 % Manuální, 43 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm)

200

29 % 190, 29 % 200, 14 % 180, 14 % 185, 14 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

120

128,10
Hmotnost (kg)

30

28,45
Šířka (cm)

51

53,29
Délka (cm)

87

91,95
Výška (cm)

134

134,26

Hodnocení vybavení

Z hlediska vybavení nemáme tomuto modelu co vytknout, má všechno standardní vybavení a nabídne i něco navíc. Manipulaci usnadní kolečka pro přepravu, o stabilitu se postará systém vyrovnání nerovností podlahy. U tohoto rotopedu si můžete nastavit jak sklon řídítek, tak i sedlo, to hned v několika polohách. Hmotnost setrvačníku 10 kg značí, že si na stroji můžete zacvičit i silově, měl by klást dostatečný odpor a přechody mezi stupni zátěže by měly být znatelné. Zátěží je celkem 8, což je běžná hodnota. Z užitečného vybavení zde nechybí věšák na ručník za sedátkem a také držák na pití.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

95 % Ano, 5 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

62 % 8, 14 % 16, 14 % 12, 10 % 32
Hmotnost setrvačníku (kg)

10

7,07

Hodnocení funkcí

Flow Fitness DHT500 nemá žádné přednastavené programy, slouží zkrátka pouze k jednoduché jízdě podle vašeho uvážení. Nabízí ale režim Recovery, který stanoví vaši aktuální fyzickou kondici pomocí vyhodnocení toho, jak rychle poklesne tepová frekvence po dokončení tréninku. Computer zobrazuje všechny podstatné hodnoty včetně spálených kalorií, tepová frekvence je měřena pomocí ručních madel.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

0

7,19
Zobrazení rychlosti

Ano

100 % Ano
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

100 % Ano

Hodnocení uživatelů a dalších expertů

Uživatelé si tento rotoped poměrně pochvalují. V recenzích zmiňují kvalitu konstrukce, možnost volnoběhu a široké možnosti přizpůsobení tělesné konstrukci cvičence. Podle recenzí jej využívají sportovci i osoby s omezením pohybu na lehké kondiční cvičení. Rotoped je za chodu tichý a podle uživatelů také poměrně skladný. Více uživatelských recenzí se dočtete na Heuréce.

Klady a zápory

Za benefity tohoto rotopedu považujeme jeho široké možnosti přizpůsobení, můžete si nastavit sklon řídítek a u sedla jeho výšku, náklon a vertikální posun vpřed či vzad tak, aby se vám na rotopedu sedělo co možná nejpohodlněji. Hodí se pro osoby od 155 do 200 cm výšky a unese 120kg zátěž. Má magnetické brzdy, které jsou tiché a kvalitní, což je jistě přínosné, v současné době se ale jedná o standardní výbavu. Za negativa můžeme označit absenci jakýchkoli cvičebních programů. Rotoped také není skládací.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte rotoped v podobné cenové relaci, u kterého ale požadujete nějaké ty cvičební programy, mohl by se vám líbit uživatelsky oblíbený Housefit TIRO 70, ten má navíc o 30 kg vyšší nosnost než Flow Fitness DHT500. Pokud naopak sháníte ještě levnější rotoped a absence programů vám zase tolik nevadí, doporučujeme jako alternativu Tunturi Cardio Fit B25 X-Bike se skládací konstrukcí, která vám ušetří nějaké to místo.

Naše hodnocení a závěr

Tento rotoped se hodí spíše pro méně náročné uživatele a rekreační sportovce, kterým nebude vadit absence cvičebních programů. Stroj má ale silný setrvačník, proto přijde vhod i na posilování, nejen kondiční cvičení. Nabízí nastavení sklon řídítek i sedla, u něj navíc i přizpůsobení horizontální a vertikální polohy. Vhod přijdou i drobnosti, jako je držák na láhev či ručník, kolečka pro přepravu nebo systém vyrovnání nerovností. Rotoped se hodí pro uživatele o výšce 155 až 200 cm a o hmotnosti do 120 kg. Pokud sháníte rotoped s podobnou cenovkou, ale bohatší výbavou, doporučujeme Housefit TIRO 70.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Flow Fitness DHT500 | Hodnocení: 80,3 %
Karolína Šerá nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Flow Fitness DHT500

Flow Fitness DHT500

10 000 Kč Orientační cena