Recenze Tunturi Cardio Fit B25 X-Bike - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tunturi Cardio Fit B25 X-Bike

67,2 % Hodnocení
redakce

21. místo

Rotopedy

Klady a zápory

Klady

 • Skládací
 • Výškově nastavitelné sedlo
 • Dostupná cena

Zápory

 • Nízká hmotnost setrvačníku
 • Nelze nastavit sklon řídítek
 • Žádné programy
7 000 Kč Orientační cena
 • 6,9/10
  Hodnocení základních údajů
 • 7,1/10
  Hodnocení vybavení
 • 7,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 67,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rotoped značky Tunturi je strojem zejména pro nenáročné kondiční využití. Má skládací konstrukci, takže se hodí i do menších prostor na občasné využití, po cvičení jej můžete snadno uklidit. Je napájen tužkovými bateriemi, čímž vám odpadají starosti s umístěním blízko zásuvky a můžete cvičit téměř kdekoli, klidně před televizí. Ovládání zátěže je jako u většiny rotopedů v době srovnání (duben 2022) manuální, zátěž nastavíte otočným kolečkem pod řídítky. Brzdy jsou magnetické, což je kvalitnější a také tišší varianta, se kterou se v dnešní době setkáte snad u všech rotopedů na trhu.

Tunturi Cardio Fit B25 X-Bike nabídne nosnost 110 kg, je potřeba si pohlídat, abyste měli od této hranice dostatečnou rezervu. Jedná se o menší a lehčí model, který je méně robustní, jelikož je skládací. Váží zhruba o polovinu méně, než je průměr rotopedů ve srovnání. Vyšší stabilitu poskytnou stroje, které není možné složit, skladnost si holt někde musí vybrat svou daň.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tunturi

26 % Housefit, 22 % inSPORTline, 9 % HMS, 9 % Flow Fitness, 9 % Hop-Sport, 4 % Acra, 4 % Master, 4 % Capital Sports, 4 % Spartan, 9 % Další
Skládací konstrukce

Ano

87 % Ne, 13 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

100 % Vzpřímený
Napájení

Tužkové baterie

57 % Tužkové baterie, 39 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení
Ovládání zátěže

Manuální

65 % Manuální, 35 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Nosnost (kg)

110

126,52
Hmotnost (kg)

18

27,17
Šířka (cm)

53

51,89
Délka (cm)

101

91,22
Výška (cm)

117

132,74

Hodnocení vybavení

Z hlediska vybavení se zde setkáte se standardním příslušenství. Rotopedu nechybí plastová kolečka na vyrovnání nerovností podlahy, aby se stroj nekýval, má také kolečka usnadňující přepravu. Není u něj možné nastavit sklon řídítek, nabídne alespoň možnost výškového nastavení sedla, vzdálenost od pedálu k sedlu je možné zaaretovat v rozmezí od 77 do 87 cm.

Rotoped je určený pouze na lehčí domácí cvičení, přijde vhod pro udržení kondice například po úrazech nebo starším osobám. Tomu odpovídá hmotnost setrvačníku, která se drží na 1,3 kg, což je v našem srovnání značně pod průměrem. Značí, že každá z osmi nabízených zátěží bude spíše lehčí; na silové cvičení rotoped rozhodně není.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

96 % Ano, 4 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

65 % 8, 17 % 16, 9 % 32, 9 % 12
Hmotnost setrvačníku (kg)

1,3

6,48

Hodnocení funkcí

Na poli funkcí nečekejte nic převratného. Rotoped je zkrátka určen nenáročným uživatelům na lehké kondiční cvičení, čemuž odpovídá jeho cena i vlastnosti. Nenabídne žádný přednastavený program, jednoduše šlapete a manipulujete se zátěží podle vlastního uvážení. Má však držák na tablet, na kterém si můžete pustit nějaký tréninkový program, nebo se u jízdy dívat na váš oblíbený pořad. Tunturi Cardio Fit B25 X-Bike zvládne měřit tep pomocí senzorů na madlech, dokáže počítat spálené kalorie, zobrazovat aktuální rychlost a další základní hodnoty.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

0

6,09
Zobrazení rychlosti

Ano

100 % Ano
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

100 % Ano

Hodnocení uživatelů a dalších expertů

Tento model zatím není mezi uživateli příliš rozšířený, ti, kteří jej zakoupili, je však hodnotí poměrně kladně. V recenzích zmiňují kvalitu zpracování, účinné a tiché brzdy, stabilitu i skladnost. Rotoped je podle uživatelů intuitivní na ovládání a i přes lehčí setrvačník dokáže nabídnout nějaký ten odpor. Benefitem je také opěradlo a madla na ruce u sedátka. Všechny recenze si můžete přečíst na Heuréce.

Klady a zápory

Na tomto modelu značky Tunturi oceňujeme skládací konstrukci, díky které rotoped zabere minimum místa, pokud na něm zrovna necvičíte. Má také výškově nastavitelné sedlo, tudíž nabízí alespoň nějakou možnost přizpůsobení. Celkově je vhodný pro nenáročné uživatele na lehké domácí cvičení, například pro osoby v rekonvalescenci nebo s omezením pohybu. Těm by navíc mohlo přijít vhod opěradlo na sedátku a ruční madla pod ním.

Rotopedu můžeme vytknout nižší hmotnost setrvačníku, silové cvičení v tomto případě nečekejte. Také není možné nastavit sklon řídítek. Nenajdete zde ani žádné programy, stroj je určen k jednoduché jízdě podle Vašich možností. Disponuje ale držákem na tablet, kde můžete sledovat doprovodné cvičební programy.

Porovnání s alternativami

Tento rotoped je určený především na lehčí kondiční cvičení. Hledáte-li stroj v podobné cenové relaci, na kterém si ale budete moci zacvičit trochu intenzivněji, doporučujeme například HMS M 0410-i. Ten už ale není skládací. Ze skládacích rotopedů se jako alternativa nabízí inSPORTline Xbike, který potěší nižší cenou a osmi programy v computeru, má ale podobně nízkou hmotnost setrvačníku, a navíc o 10 kg nižší nosnost.

Naše hodnocení a závěr

Tunturi Cardio Fit B25 X-Bike je rotoped pro nenáročné uživatele na lehké domácí cvičení. Hodí se pro osoby s omezením pohybu, těm nabídne více možností úchytu při nasedání nebo sesedání a také zádovou opěrku na sedátku. Hmotnost jeho setrvačníku je nižší, tudíž nenabídne příliš vysoký odpor. Manuálně si můžete nastavit jednu z 8 zátěží, v nabídce ale nenajdete žádné programy. Na rotoped si ale můžete položit tablet. Nosnost stroje je 110 kg.

Díky skládací konstrukci ušetří místo, o stabilitu se postarají vyrovnávače nerovností podlahy. Rotoped běží na tužkové baterie a dokáže měřit tep pomocí senzorů na madlech. Pokud hledáte stroj v podobné cenové relaci, na kterém ale můžete cvičit více silově, doporučujeme například HMS M 0410-i.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Tunturi Cardio Fit B25 X-Bike | Hodnocení: 67,2 %
Karolína Šerá nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tunturi Cardio Fit B25 X-Bike

Tunturi Cardio Fit B25 X-Bike

7 000 Kč Orientační cena