Recenze a test inSPORTline Xbike

Hodnocení:

75,2 %

Klady:

Skladná konstrukce

Zápory:

Nízká hmotnost setrvačníku

3 600 Kč
orientační cena

Hodnocení základních údajů
(max. 10)
Hodnocení vybavení
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
6,4 7,1 9,5 75,2 %

Souhrnné údaje 

Rotoped inSPORTline Xbike je jedním z nejskladnějších modelů z našeho srovnávacího testu z července 2017. Jeho konstrukce umožňuje totiž stroj složit. Není třeba do něj navíc kupovat baterie navíc, ani hledat zásuvku. Nepotřebuje žádné napájení. Ovládání zátěže je manuální, během cvičení je na vás, abyste si volili nižší či vyšší obtížnost šlapání. Když už nebudete moct šlapat, magnetické brzdy se postarají o spolehlivé a tiché brzdění. Tento brzdový systém je to nejlepší, co můžete v této cenové kategorii sehnat a lze jej najít i u dražších modelů z našeho srovnání. 

Poměrně skladnou konstrukci nebudete mít takové potíže stěhovat z místnosti do místnosti, váží totiž 14,5 kg. ​Sice to není váha, která se přenáší snadno, je to rozhodně ale příjemnější, než 26,59 kg, což je průměrná váha, které dosahují všechny recenzované stroje. Skladnosti také nasvědčují poměrně přijatelná čísla ukazující velikost stroje. V rozloženém stavu má 46 cm na šířku, 90 cm na délku a je vysoký 131 cm. Tím, že je konstrukce lehká a není tak robustní, počítejte ovšem s tím, že její nosnost nebude tak markantní. inSPORTline Xbike unese maximálně 100 kg, už to je hraniční hodnota a pokud tedy těchto 100 kg vážíte, raději se podívejte po jiném modelu. Ne, že by vás tento vyloženě neunesl, nicméně konstrukce by se zbytečně namáhala, opotřebovávala a tím se tedy zkracuje i životnost rotopedu. Nakonec, výrobce doporučuje, aby na stroji cvičily osoby s výškou do 180 cm. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce inSPORTline 50 % inSPORTline, 33 % Housefit, 8 % Kettler, 8 % Acra
Skládací konstrukce  ANO 83 % NE, 17 % ANO
Typ rotopedu  Vzpřímený 100 % Vzpřímený
Napájení  Bez napájení 42 % Tužkové baterie, 42 % Síťový adaptér, 17 % Bez napájení
Ovládání zátěže  Manuální 67 % Manuální, 33 % Elektronické
Brzdy  Magnetické 100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm)  180 188,75
Nosnost (kg)  100 131,67
Hmotnost (kg)  14,5 28,31
Šířka (cm) 46 54,83
Délka (cm) 90 89,33
Výška (cm) 131 135,71

Hodnocení vybavení

V rámci vybavení máme u rotopedu inSPORTline Xbike co vytknout, není na tom pořád ale tak zle. Abyste se u jeho uklízení a přepravování vůbec nemuseli namáhat, má konstrukce přidaná kolečka. Pokud se trápíte, že nemáte zrovna rovné podlahy, nebojte, systém nerovností podlah si s tím poradí. Aby bylo ježdění bezpečné, nohy pevně na místě vám udrží řemínky na pedálech. Bohužel si však nebudete moci přizpůsobit sklon řidítek, což ale není výhrada všech modelů našeho srovnávacího testu, nejde o nutný standard.

Kde si počíná rotoped ještě stále dobře, to je v případě počtu zátěží. Osm je optimální počet, který najdete u téměř všech našich rotopedů. Co už není tak optimální je hmotnost setrvačníku, 1,75 kg je poměrně nedostatečná váha. Počítejte s tím, že plynulost šlapání může být omezena. Také platí, že čím těžší je setrvačník, tím větší rozdíl v jednotlivých obtížnostech pocítíte. V tomto případě si tedy náročný uživatel nejspíš nevystačí ani s osmi zátěžemi, protože mezi nimi nebude takový rozdíl, jako u rotopedu s hmotností setrvačníku nad 6 kg. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu  ANO 100 % ANO
Vyrovnání nerovností podlahy  ANO 100 % ANO
Nastavitelný sklon řidítek  NE 58 % ANO, 42 % NE
Řemínky na pedálech  ANO 100 % ANO
Počet zátěží  8 13,33
Hmotnost setrvačníku (kg)  1,75 6,40

Hodnocení funkcí

U funkcí si rotoped velmi polepšil. Jen málo recenzovaných strojů disponuje hned 8 funkcemi vnitřního počítače. Podle nás je ovšem důležitější, zda rotoped ukazuje rychlost, měří tep a kalorie. Tyto všechny funkce inSPORTline Xbike má. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet funkcí na computeru  8 8,00
Zobrazení rychlosti  ANO 100 % ANO
Měřič kalorií  ANO 100 % ANO
Měření tepové frekvence  ANO 100 % ANO

Hodnocení dalších uživatelů

Rotoped inSPORTline Xbike je dle uživatelských recenzí šikovný pomocník pro domácí cvičení. Největším plusem tohoto modelu je to, že jde složit. Tím se stává skladným a ideálním do menšího bytu. Je navíc lehký a kolečka k přepravě manipulaci s rotopedem dělají bezproblémovou. Na to, že není rotoped tak velký a nezdá se bytelný, je stabilní. Na co si někteří uživatelé ale stěžují je fakt, že pro osoby o 180 cm není vůbec ideální. Hraniční výška cvičícího je, dle uživatelů, v rozmezí 165 – 170 cm. To vezměte určitě v úvahu. 

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte rotoped do malého bytu ideální pro starší osoby, pro začátečníky, jej chcete používat jen zřídka kdy, můžeme vám inSPORTline Xbike doporučit. Jeho skládací lehká konstrukce z něj dělá skladného pomocníka. V rámci funkcí je na tom opravdu dobře, lépe než některé dražší modely z našeho srovnávacího testu, nicméně pokulhává v jiném ohledu. Nemá například dostatečně těžký setrvačník, aby byla zajištěna naprostá plynulost šlapání a dostatečný rozdíl v jednotlivých zátěžích. Pro pokročilé, náročné sportovce tento rotoped nebude to pravé. S větším rozmezím zátěží máme v porovnání například rotoped MASTER R06.

Datum:
Produkt: inSPORTline Xbike
Hodnocení: 75,2 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test