Rotoped Master R06 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Master R06

78,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,7/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,1/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Dostatek funkcí
 • Dobrá vybavenost stroje
 • Nízká hmotnost setrvačníku
4 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vzpřímený rotoped, tentokrát od značky Master, je napájen tužkovými bateriemi. Počítat tak musíte s o něco větší investicí, abyste ale předešli zbytečnému utrácení, můžete si pořídit dobíjecí tužkové baterie. Počítejte také s manuální obsluhou ovládání pro zátěž. Během jízdy ji můžete ubírat a přidávat jak jen chcete, vše ale musíte zvládnout ručně. Magnetické brzdy jsou potom výhodnější, než mechanické. Deklarují dlouhou životnost, jsou tiché a v této cenové relaci jsou to nejlepší.

Rotoped Master R06 je ideální pro sportovce až do 190 cm. Pozor si dejte na jeho nosnost, ta dosahuje 120 kg. To není zrovna málo, v našem srovnávacím testu z července 2017 ale bez problémů najdete i takové, jejichž nosnost je vyšší – na to vás upozorňujeme i pro případ, že máte právě těch 120 kg. Stroj by vás sice unesl, zbytečně jej ale taková váha zatěžuje a tím se zkracuje i jeho životnost. Samotný stroj váží průměrných 26 kilogramů. I jeho velikost je vcelku průměrná, počítejte s dostatkem místa pro 52 cm široký, 90 cm dlouhý a 136 cm vysoký stroj.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Master

26 % Housefit, 13 % inSPORTline, 9 % HMS, 9 % Flow Fitness, 9 % Tunturi, 9 % Hop-Sport, 4 % Acra, 4 % Master, 4 % Capital Sports, 13 % Další
Skládací konstrukce

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

87 % Vzpřímený, 13 % Mini rotoped
Napájení

Tužkové baterie

57 % Tužkové baterie, 35 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Manuální

70 % Manuální, 30 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

91 % Magnetické, 4 % Mechanické, 4 % Neuvedeno
Maximální výška jezdce (cm)

190

17 % 180, 17 % 190, 17 % 200, 13 % 185, 13 % Nerelevantní, 22 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

120

121,74
Hmotnost (kg)

26

23,44
Šířka (cm)

52

49,98
Délka (cm)

90

84,83
Výška (cm)

136

117,91

Hodnocení vybavení

Master R06 je velmi dobře vybaven, může se klidně měřit i s dalšími, dražšími modely z našeho srovnání. Pro snazší manipulaci určitě oceníte kolečka pro přepravu, výrobce si je totiž vědom toho, že 26 kg není zrovna lehká váha. Pokud máte potíže s nerovnou podlahou, systém vyrovnání těchto nerovností zaručí, že rotoped bude stát pevně na svém místě a nebude nakloněný, ani se nebude nijak viklat. Řemínky na pedálech zajistí, že vaše nohy zůstanou během cvičení na místě. Pro individuálnější nastavení stroje je možné nastavit si do určité míry sklon řidítek.

V počtu zátěží je stroj naprosto standardní, většina rotopedů disponovala 8 zátěžemi. Co už se může jevit jako nedostatečné je ale hmotnost setrvačníku dosahující 4 kg. Může se stát, že velmi pokročilým osobám nebude kvůli tomu stačit obtížnost mezi jednotlivými zátěžemi. Čím menší váha setrvačníku je, tím se navíc snižuje plynulost rotopedu při šlapání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

87 % Ano, 4 % Ne, 9 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

83 % Ano, 4 % Ne, 13 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

52 % Ano, 35 % Ne, 13 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

10,73
Hmotnost setrvačníku (kg)

4

6,26

Hodnocení funkcí

Funkcí má Master R06 podle nás naprostý dostatek. Šest funkcí computeru je běžná hodnota. Nejdůležitější je, že rotoped ukazuje rychlost, měří kalorie a tepovou frekvenci. Zejména tepová frekvence může být pro někoho klíčová.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

6

5,13
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

87 % Ano, 13 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Master R06 neocení ti, kteří mají s ježděním na rotopedu již zkušenosti a hledají nějakou výzvu. Tento rotoped bude vhodnější pro starší osoby, pro naprosté začátečníky, nebo pro ty, kteří mají problémy s klouby a hledají formu nenáročné, ale účinné rehabilitace. Takovým bude stačit rozmezí zátěží bez problémů. Nebudou navíc ochuzeni o nic dalšího, čím disponují i mnohem dražší rotopedy. Mohou si změřit svůj tep, spálené kalorie a hlídat si mohou i rychlost, kterou jedou. V případě, že jste se ocitli u rotopedu, který nevyužijete, a hledáte jiný, se kterým pro vás bude ježdění větší výzva, doporučujeme například Housefit TIRO 50.

4 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Master R06 | Hodnocení: 78,6 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Master R06

Master R06

4 300 Kč Orientační cena