Recenze TRINFIT Vivo B500i - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test TRINFIT Vivo B500i

93,1 % Celkové hodnocení

Top 5 v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,1/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,7/10
  Hodnocení vybavení
 • 10,0/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Propojení s tréninkovými aplikacemi
 • 18 programů včetně HRC
 • Hrudní pás součástí
 • Nastavení řídítek i sedla

Zápory

 • Vyšší hmotnost
 • Není skládací
 • Síťový adaptér může omezit umístění
11 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rotoped značky Trinfit patří v době srovnání (září 2022) k novějším modelům na trhu, vzhledem ke své ceně nabídne opravdu dobré parametry. Jedná se o vzpřímený model pevné konstrukce, není tedy možné jej složit. Za to však nabídne potřebnou stabilitu a neměl by se nijak kývat. Nabíjí se ze sítě, což představuje pohodlnější variantu v tom, že nemusíte hlídat vybití baterie, na druhou stranu je nutné stroj umístit poblíž zásuvky.

Tento rotoped potěší elektronickým ovládáním zátěže, kvalitnějšími magnetickými brzdami a určením pro osobu až do 190 cm výšky, některé modely jsou přitom určeny pouze pro nižší postavy. Je o něco těžší než průměr v našem srovnání, nicméně není určený k častému přenášení. Rozměry výrobku najdete níže v tabulce, nijak výrazně nevybočuje ze standardu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Trinfit

26 % Housefit, 13 % inSPORTline, 9 % HMS, 9 % Flow Fitness, 9 % Tunturi, 9 % Hop-Sport, 4 % Acra, 4 % Master, 4 % Capital Sports, 13 % Další
Skládací konstrukce

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

87 % Vzpřímený, 13 % Mini rotoped
Napájení

Síťový adaptér

57 % Tužkové baterie, 35 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Elektronické

70 % Manuální, 30 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

91 % Magnetické, 4 % Mechanické, 4 % Neuvedeno
Maximální výška jezdce (cm)

190

17 % 180, 17 % 190, 17 % 200, 13 % 185, 13 % Nerelevantní, 22 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

120

121,74
Hmotnost (kg)

37

23,44
Šířka (cm)

53

49,98
Délka (cm)

94

84,83
Výška (cm)

142

117,91

Hodnocení vybavení

Vybavení je u modelu Vivo B500i na dobré úrovni a můžeme říci, že by mělo potěšit i náročnější uživatele. Rotopedu totiž nic zásadního nechybí, v některým ohledech je dokonce výrazně nad průměrem. Pokud by bylo potřeba jej někam popovézt, pomohou vám kolečka pro přepravu, nabídne i vyrovnávače podlahy, aby byl co nejvíce stabilní. Disponuje jak nastavitelným sklonem řídítek, tak i možností přizpůsobit si sedlo jak horizontálně, tak i vertikálně, to přitom není u všech rotopedů samozřejmostí.

Dobré hodnocení si tento model odnáší i na poli zátěží, těch nabídne celkem 16. Ovládají se plynule, kolečkem na displeji. Setrvačník navíc váží 9 kg, což je rozhodně pozitivní. Tento rotoped by tak měl slíbit plynulou jízdu a znatelné rozdíly mezi nejnižším a nejvyšším stupněm zátěže, tudíž na něm můžete jezdit jak rekreačně, tak i spálit nějaké ty kalorie.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

87 % Ano, 4 % Ne, 9 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

83 % Ano, 4 % Ne, 13 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

52 % Ano, 35 % Ne, 13 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

16

10,73
Hmotnost setrvačníku (kg)

9

6,26

Hodnocení funkcí

I na poli funkcí nemáme rotopedu TRINFIT Vivo B500i co vytknout. Nabízí celkem 18 programů, mezi nimiž je 12 přednastavených a 4 HRC programy, které upravují intenzitu podle srdečního tepu. Ten je možné měřit hrudním pásem v balení. Dále zde najdete Watt program, který reguluje zátěž podle vynaložené energie, a také Recovery režim. Ten dle rozdílu tepové frekvence uživatele vyhodnotí jeho aktuální fyzickou kondici.

Na rotopedu najdete prostorný 6″ displej, který dokáže zobrazit všechny podstatné hodnoty při cvičení. Benefitem zejména pro osoby, které rády sledují svůj zdravotní a fyzický stav a monitorují si svá cvičení, je možnost spárovat rotoped s telefonem a přenášet naměřené hodnoty. Funguje s tréninkovými aplikacemi Zwift, Kinomap, BKOOL nebo MyHomeFit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

18

5,13
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

87 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení uživatelů a dalších expertů

Tento rotoped zatím nemá mnoho uživatelského hodnocení, nicméně i v několika málo recenzích sklízí v celku úspěch. Uživatelé jej doporučují dále, oceňují na něm jednoduchou montáž, kvalitně provedené detaily, tichý chod a v neposlední řadě i návod v češtině. Uživatelé chválí i možnost propojení rotopedu s několika zdravotními aplikacemi a možnost přenosu naměřených hodnot. Párování může dle recenzí někdy zlobit, nicméně to není vada rotopedu a výrobce doporučuje to vyzkoušet vždy vícekrát. Více uživatelských recenzí se dočtete na Heuréce.

Klady a zápory

Za hlavní benefity jsme označili možnost propojení trenažéru s tréninkovými aplikacemi přes Bluetooth, kde si později můžete zobrazit naměřené hodnoty. Měření srdečního tepu by zde mělo být velmi přesné, rotoped totiž nabízí hrudní pás v balení a dle tepové frekvence můžete také jezdit, pokud zvolíte jeden ze 4 HRC programů. Rotoped disponuje celkem 18 programy, potěší i 16 stupni zátěže. Kladně hodnotíme možnost uzpůsobení řídítek i sedla, aby se vám na rotopedu cvičilo příjemně. Je vhodný pro jezdce do 190 cm výšky.

Rotoped má ve srovnání vyšší hmotnost, což však limituje pouze manipulaci, při samotné jízdě je to spíše pozitivem, neboť nabídne potřebnou stabilitu. Jedná se o vzpřímený stroj, není tedy skládací, počítejte tedy s tím, že zabere nějaké to místo. Umístit jej může být lehce limitující, ke svému provozu potřebuje stát v blízkosti zásuvky.

Porovnání s alternativami

Jako alternativa se nabízí jeden z nejlepších modelů v našem srovnání (září 2022), Housefit TIRO 70. Ten za podobnou cenu nabídne výrazně vyšší nosnost až 150 kg, výšku jezdce až 200 cm, jinak je ale poměrně podobný. Model značky Trinfit nad ním zase vyniká počtem programů a stupňů zátěže. Hledáte-li levnější, ale stále kvalitní rotoped, může se vám hodit HMS M 0410-i. Má sice o něco lehčí setrvačník a o něco méně programů, takže se hodí spíše pouze pro kondiční jízdu, na druhou stranu v ostatních podstatných parametrech je také na dobré úrovni.

Naše hodnocení a závěr

Rotoped značky Trinfit můžeme rozhodně doporučit i náročnějším uživatelům, kteří chtějí doma pracovat na své kondici. Hodí se pro lehčí i sportovnější styl jízdy, nabídne dostatek zátěží a těžší setrvačník, který by měl nabídnout plynulou jízdu a znatelný rozdíl mezi stupni zátěže. Ty se ovládají pomocí kolečka u displeje, jedná se však o elektronický typ, proto bude ovládání jednoduché. Rotoped dále potěší mnoha programy, mezi nimiž nechybí speciální režimy HRC, Recovery nebo Watt, dále tichými magnetickými brzdami a poměrně robustní konstrukcí.

Nosnost činí standardních 120 kg a napájení je síťové, což může omezit umístění stroje, na druhou stranu se jedná o jediný výraznější zápor. Hledáte-li model s napájením na akumulátor, můžeme doporučit Flow Fitness DHT500. Ten ale nenabídne žádné programy a má rovněž o něco méně bohaté vybavení.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: TRINFIT Vivo B500i | Hodnocení: 93,1 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TRINFIT Vivo B500i

TRINFIT Vivo B500i

11 000 Kč Orientační cena