Rotoped inSPORTline inCondi UB60i - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test inSPORTline inCondi UB60i

85,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,8/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,4/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Vysoký počet zátěží
 • Maximální výška jezdce až 200 cm
 • Nosnost 150 kg

Zápory

 • Vysoká cena
 • Není skládací
 • Nejde nastavit sklon řídítek
16 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vzpřímený rotoped inSPORTline in Condi UB60i je napájen přímo ze sítě pomocí adaptéru. Znamená to tedy, že stroj musí být vždy v dosahu zásuvky, nebo je nutné připojení vyřešit prodlužovacím kabelem. Rotoped je každopádně potřeba, aby byl napájen, zejména kvůli elektronickému ovládání zátěže. To je intuitivní ovládání, které si dopředu nastavíte a ono si pak samo během vašeho cvičení poradí se změnou zátěže. Toto ovládání lze ale přepnout na manuální, pokud byste chtěli mít cvičení zcela ve svých rukou vy. Co je výhodou, jsou magnetické brzdy. Ty zajišťují poměrně tiché brzdění a oproti mechanickému typu zaručují i vyšší životnost.

Kde převyšuje rotoped ostatní, to je maximální výška jezdce. Výrobcem je tato výška určena až do 200 cm. Stejně nadstandardní je i nosnost stroje, může na něm cvičit i osoba vážící až 150 kg. Tuto mez doporučujeme dodržovat. Stroj má sice určitou rezervu a rozhodně jej nerozsednete ani při té hraniční váze, nicméně čím blíže jste této hranici, tím více se stroj opotřebovává a tím se snižuje jeho životnost, zvláště ve chvíli, kdy byste jej zatěžovali často. Těmto dvěma parametrům musí samozřejmě odpovídat konstrukce, která je robustnějšího rázu. Počítejte proto s dostatkem prostoru, rotoped má 56 cm na šířku, 102 cm v délce a vysoký je 149 cm. Pozor na hmotnost samotného stroje, váží totiž 38,2 kg. Tím je zajištěna dobrá stabilita, ale při manipulaci to může činit potíže, zejména starším lidem nebo křehkých ženám.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

inSPORTline

26 % Housefit, 13 % inSPORTline, 9 % HMS, 9 % Flow Fitness, 9 % Tunturi, 9 % Hop-Sport, 4 % Acra, 4 % Master, 4 % Capital Sports, 13 % Další
Skládací konstrukce

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

87 % Vzpřímený, 13 % Mini rotoped
Napájení

Síťový adaptér

57 % Tužkové baterie, 35 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Elektronické

70 % Manuální, 30 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

91 % Magnetické, 4 % Mechanické, 4 % Neuvedeno
Maximální výška jezdce (cm)

200

17 % 180, 17 % 190, 17 % 200, 13 % 185, 13 % Nerelevantní, 22 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

150

121,74
Hmotnost (kg)

38,2

23,44
Šířka (cm)

56

49,98
Délka (cm)

102

84,83
Výška (cm)

149

117,91

Hodnocení vybavení

Vybavenost u rotopedu inSPORTline in Condi UB60i není dokonalá, nicméně je dostačující. Dříve jsme zmínili vysokou váhu stroje. Výrobce si je vědom, že manipulace s takto těžkým rotopedem nemusí být snadná, proto se ji snaží usnadnit přidáním koleček pro přepravu. Aby byl stroj opravu stabilní, má ve výbavě i systém pro vyrovnání nerovností podlahy. Co považujeme za důležité jsou řemínky na pedálech, i ty tento rotoped má. Co mu však chybí, je možnost nastavit sklon řídítek. V našem srovnávacím testu jej neměla zhruba polovina, proto se nejedná o žádnou velkou nevýhodu. Pro mnoho lidí nejde o nezbytnost.

Kde však stroj figuruje v popředí je počet zátěží. Zatímco všechny ostatní stroje v našem srovnání z července 2017 měly 8 zátěží, inSPORTline in Condi UB60i jich má hned 32. Svoji jízdu si tak můžete ztěžovat a ulehčovat opravdu do nekonečna. Hmotnost setrvačníku navíc dovolí této zátěži, aby vaše jízda nebyla monotonní a měli jste stále co překonávat, činí totiž 7 kg. Při takto velké škále zátěží bychom možná uvítali i více, ale rozhodně nejde o špatnou hodnotu, je zcela dostačující a zaručí i plynulý chod pedálů při jízdě.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

87 % Ano, 4 % Ne, 9 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

83 % Ano, 4 % Ne, 13 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ne

52 % Ano, 35 % Ne, 13 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

32

10,73
Hmotnost setrvačníku (kg)

7

6,26

Hodnocení funkcí

Počítač stroje ovládá šest různých funkcí. To je zlatý střed, se kterým si vystačí začátečníci i pokročilí. My jsme se ale vedle počtu funkcí zajímali hlavně o to, zda naše recenzované rotopedy disponují třemi nejdůležitějšími. Jde o zobrazení rychlosti, měřič kalorií a měřič tepové frekvence. Všechny tyto funkce rotoped inSPORTline inCondi UB60i ovládá a zobrazí vám je na displeji.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

6

5,13
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

87 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Na internetu lze dohledat několik uživatelských recenzí, které o rotopedu inSPORTline inCondi UB60i hlásají samou chválu. Uživatelé mají zkušenost takovou, že je stroj tichý, jeho montáž i následné ovládání jsou snadné a co mnozí vítají, je i možnost propojení s mobilem přes Wi-Fi nebo Bluetooth. Líbí se jim univerzálnost stroje, hodí se pro všechny členy rodiny.

Naše hodnocení a závěr

Rotoped inSPORTline in Condi UB60i představuje další poměrně univerzální stroj, na němž může cvičit celá rodina, i ten nejvyšší a nejtěžší člen rodiny. Počítač stroje má hned několik funkcí, pro nás je nejdůležitější, že měří kalorie, rychlost a tepovou frekvenci. Co je předností rotopedu je 32 možností zátěží, které si můžete nechat strojem elektronicky ovládat. Nevýhodou může být však robustní konstrukce a také cena, která je z našeho srovnávacího testu nejvyšší. Hledáte-li menší stroj za menší peníze, prozkoumejte třeba nabídku rotopedu Kettler Cycle M.

16 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: inSPORTline inCondi UB60i | Hodnocení: 85,5 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze inSPORTline inCondi UB60i

inSPORTline inCondi UB60i

16 500 Kč Orientační cena