Menu

Kettler Cycle M – Recenze, testy a srovnání

81,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,0/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,4/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Skládací konstrukce
 • Nosnost
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kettler Cycle M je jeden z mála rotopedů v našem srovnávacím testu z července 2017, které lze složit. Skládací konstrukce není rozhodně standard, u složitých bytelných konstrukcí to není takřka ani možné. Nicméně, díky možnosti složit tento rotoped značky Kettler ušetříte při jeho uložení v době nepoužívání alespoň kousek místa. Kde se však drží rotoped standardu, tak to je u napájení. Je napájen pomocí tužkových baterií, což je v našem srovnání nejčastější způsob a je ideální v případě, že se nechcete omezovat na připojení k síti a tak řešit šňůry a zásuvky. Ovládání zátěže je manuální, což je také nejčastější způsob u námi hodnocených rotopedů. Výhodou je, že máte cvičení pevně ve svých rukou vy, avšak elektronické ovládání mění zvolna zátěž během jízdy a je tak intuitivnější. Záleží na tom, co vyhovuje cvičícímu. I brzdový systém má Kettler Cycle M obvyklejší pro náš srovnávací test, s magnetickými brzdami si můžete být jisti, že brzdění bude tiché, spolehlivé a že brzdný systém dlouho vydrží.

K parametrům je potřeba určitě zmíniti nějaká čísla. My v rámci rotopedů řešíme dvojí rozměry – rozměry rotopedu a pak rozměry cvičícího. V tomto případě je rotoped je takřka průměrný co se velikosti týče, na hmotnosti se to však příliš neodráží a počítejte tak s tím, že stroj má 29,2 kg. Stroj i tak není nemožné pohodlně přesunout, více se dozvíte v následujícím odstavci o vybavení. Co se rozměrů cvičícího jedince týče, výrobcem doporučená maximální výška je do 185 cm. Tuto hranici však není problém porušit, jen to pro cvičícího o 200 cm nebude možná tak pohodlné. Kde byste se hranice ale držet určitě měli, hlavně s ohledem na stroj, je nosnost. V tomto případě je stroj schopný unést 110 kg. Pokud však i osoba se 110 kg hodlá stroj využívat často, doporučujeme raději pořídit si jiný typ, s větší nosností. I tato hraniční hodnota totiž stroj mnohem více zaměstnává a jeho životnost se může velmi zkrátit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Kettler

24 % Housefit, 20 % inSPORTline, 12 % Trinfit, 8 % Flow Fitness, 8 % Tunturi, 8 % HMS, 4 % Spartan, 4 % Master, 4 % Acra, 8 % Další
Skládací konstrukce

Ano

88 % Ne, 12 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

92 % Vzpřímený, 8 % Mini rotoped
Napájení

Tužkové baterie

56 % Tužkové baterie, 36 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Manuální

68 % Manuální, 32 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

96 % Magnetické, 4 % Mechanické
Maximální výška jezdce (cm)

185

20 % 190, 16 % 200, 16 % 180, 16 % 185, 8 % Nerelevantní, 24 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

110

124,60
Hmotnost (kg)

29,2

26,10
Šířka (cm)

60

50,56
Délka (cm)

80

87,30
Výška (cm)

114

125,40

Hodnocení vybavení

Výše jsme vás odkázali právě na tento odstavec a tabulku. Prozradili jsme vám totiž váhu stroje, která není rozhodně malá. Výrobce na to myslel a proto dodal rotopedu Kettler Cycle M kolečka pro přepravu, jeho manipulace se tak nemusíte tolik obávat. Celkově lze říci, že stroj je opravdu dobře vybaven. Má totiž také systém pro vyrovnání nerovností podlahy, lze u něj nastavit sklon řidítek a má řemínky na pedálech, aby vám z nich nesjížděly nohy.

Během jízdy si na rotopedu můžete navolit optimálních 8 zátěží, jejichž rozdíl v obtížnosti šlapání udává setrvačník. Čím těžší, tím větší škála obtížností u rotopedu je. V tomto případě je hmotnost setrvačníku 6 kg, což je dostačující a pro obyčejné uživatele to postačí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

92 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

92 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

56 % Ano, 36 % Ne, 8 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

11,00
Hmotnost setrvačníku (kg)

6

6,31

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí na tom Kettler Cycle M není rozhodně špatně. Drží se zdravého průměru. Vnitřní počítač nabízí uživateli 6 funkcí, my jsme pohlídali, zda disponuje třemi hlavními – zda zobrazuje rychlost, měří kalorie a tepovou frekvenci. Všechny tyto tři parametry vám rotoped během jízdy zobrazí na displeji.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

6

5,84
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

92 % Ano, 8 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

V uživatelských recenzích rotopedu Kettler Cycle M se nejčastěji opakuje chvála na design, který je moderní a líbivý. Uživatelé oceňují snadné ovládání. Některým přišlo složité dát stroj dohromady, chyběly jim k tomu totiž správné nástroje. Zajistěte si proto určitě vhodné nářadí, například inbusový klíč.

Naše hodnocení a závěr

Rotoped Kettler Cycle M zcela odpovídá cenové kategorii, ve které se nachází. Má optimální počet funkcí, v rámci vybavenosti je na tom skvěle, někdo ocení zejména možnost složení rotopedu. Rotoped si nezíská tak velkou škálu cvičících, jeho nosnost je totiž maximálně 110 kg. To však nelze považovat za příliš velké mínus, jde o velmi individuální záležitost a i tak si může získat mnoho lidí. Přesto, pokud hledáte stroj pro velmi vysoké jedince, jejichž váha je s těmi 110 kg hraniční, nebo ji převyšuje, neváhejte se podívat například na rotoped inSPORTline inCondi UB60i. Má navíc opravdu velmi širokou škálu zátěží a tak jej využijete i v případě, že jste pokročilí či profesionální sportovci.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kettler Cycle M | Hodnocení: 81,4 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kettler Cycle M

Kettler Cycle M

6 000 Kč Orientační cena