Menu

Nejlepší boxerské rukavice 2024: Srovnáváme podle recenzí a testů

Aktualizováno:
Autor:
Kateřina Šichová

Vyrostli jste při sledování slavných filmů o boxerovi Rockym? Znáte jména jako Vladimír Kličko, Muhammad Ali nebo Mike Tyson? Toužili jste někdy stanout v ringu jako oni nebo je box vaší oblíbenou kratochvílí? Tak jako tak potřebujete adekvátní vybavení, mezi něž patří i boxerské rukavice.

Výběr toho správného náčiní nebývá jednoduchý. Musí skvěle padnout, zachovat dostatečnou citlivost v rukou a zároveň tlumit všechny nárazy. Proto se není co divit, že jejich výběrem mnohdy strávíme dlouhé hodiny. Co bychom totiž pro svůj boxerský výkon neudělali?

I z těchto důvodů jsme se rozhodli následující článek věnovat boxerským rukavicím. Provedli jsme zevrubnou analýzu a sepsali ta nejdůležitější kritéria pro jejich správný výběr. Věříme, že s jeho pomocí budete mít svůj nelehký výběr alespoň částečně usnadněn.


Nejlepší boxerské rukavice dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Produkt Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
Top 1 99 %
Počet recenzí: 4
1 200 Kč Zobrazit nabídky
Top 2 90 %
Počet recenzí: 9
1 500 Kč Zobrazit nabídky
Top 3 84 %
Počet recenzí: 6
500 Kč Zobrazit nabídky
Top 4 91 %
Počet recenzí: 4
2 600 Kč Zobrazit nabídky
Top 5 Zatím nehodnoceno 800 Kč Zobrazit nabídky
Top 6 100 %
Počet recenzí: 2
1 100 Kč Zobrazit nabídky
Top 7 100 %
Počet recenzí: 1
2 000 Kč Zobrazit nabídky
Top 8 97 %
Počet recenzí: 4
1 200 Kč Zobrazit nabídky
Top 9 100 %
Počet recenzí: 2
700 Kč Zobrazit nabídky
Top 10 100 %
Počet recenzí: 1
1 200 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat boxerské rukavice

Kritérií pro správný výběr není zrovna mnoho, o to větší význam každé z nich má. Nejprve ze všeho vás čeká volba adekvátního typu rukavic podle druhu vykonávané sportovní aktivity. Výběr velikosti je taktéž trochu jiný, než jste zvyklí u klasického oblečení nebo obuvi.

Nezapomínejte zvolit adekvátní materiál. V současné době se v obchodech prodávají hned tři základní druhy, od nichž se odvíjí cena. V potaz berte také způsob zapínání a přítomnost ochrany palce thump-lock. Chcete-li, aby vám vaše rukavice vydržely dostatečně dlouho, věnujte čas jejich adekvátní údržbě.

O závěr se jako vždycky postará kapitola věnovaná cenám. Na základě analýzy trhu jsme identifikovali několik základních cenových pásem, s jejichž charakteristickými rysy vás podrobně seznámíme.

Pokud se chcete raději věnovat fitness aktivitám, které nejsou zaměřené na bojové sporty, aerobní cvičení vám zajistí například rotopedy a běžecké pásy, jež jsme pro vás také otestovali.

Typ

Pod pojmem boxerské rukavice si asi každý z nás představí sytě červené naducané palčáky. Se stoupající oblibou nových sportů začínají na pulty obchodů přicházet i jiné varianty odpovídající požadavkům svých nositelů. Dnes můžete volit z trojice rozdílných provedení:

 • Klasické boxerské rukavice
 • MMA rukavice
 • Pytlové rukavice

Klasické boxerské rukavice

Všichni je známe. Rozměrné oválné válce s odděleným palcem, který uvnitř spojen s ostatními prsty. Kromě klasického boxu nacházejí uplatnění i v kickboxu případně jako ochrana sparing partnerů při tréninku jakéhokoliv bojového sportu. Plochá varianta s částečně vyčnívajícím palcem se zase objevuje u thaiboxu.

Tento typ byste neměli používat, jestliže rádi bušíte do boxovacích pytlů. Častým boucháním se jejich výplň postupně deformuje, až prakticky žádná nezbyde. Při následném sparingu bude svého partnera mlátit holýma rukama.

MMA rukavice

Obrovskou popularitu si v posledních letech získává MMA spojující různorodá bojová umění bez uplatnění zbraní. Jelikož je kromě boxování dovoleno i provádění různě složitých chvatů, nenacházejí zde klasické rukavice uplatnění. Jejich náhrada sice chrání prsty o něco méně, nechává je však dostatečně citlivé pro snadný úchop.

V nabídce jsou varianty s otevřeným i uzavřeným palcem, záleží jen na odvaze a konkrétním bojovém stylu. Také platí, že bezpečnější uzavřené rukavice jsou užívány u sparingu, zatímco pomůcky s volným palcem zase v zápasech.

Pytlové rukavice

Máte doma boxovací pytel nebo si chodíte zaboxovat do posilovny? Pak jistě znáte speciální rukavice označované jako pytlovky. Jsou ploché a méně vycpané než klasika, což se pozitivně projevuje na jejich nižší ceně. Oproti klasickým rukavicím též o něco málo déle vydrží. Při tréninku se sparing partnerem byste je však využívat neměli, neboť jej můžete snadno zranit.

Mezi jejich výhody řadíme také dobrou savost a zip fixující zápěstí. Nemusíte se bát zranění ani když se pořádně rozparádíte.

Velikost

Při nákupu klasických rukavic zapomeňte na běžné hodnocení velikosti v podobě písmen S, M, L atd. Boxerské rukavice se vybírají podle hmotnosti udávané v uncích (zkratka oz). Jedna unce odpovídá přibližně 28 gramům. Zajímavostí je, že hmotnost, potažmo velikost rukavice musí odpovídat hmotnosti boxera.

V současné době lze rozlišit několik základních velikostí, jež používá naprostá většina populace:

 • 6 oz – méně než 45 kg
 • 8 oz – 45–65 kg
 • 10 oz – 48–60 kg
 • 12 oz – 78–90 kg
 • 14 oz – nad 90 kg
 • 16 oz – nad 90 kg pro extra ochranu

Nejmenší rozměry jsou určeny dětem a ženám. Při zápasech bývá užíváno rukavic 10 oz, zatímco ostatní nacházejí uplatnění během tréninku. Silné vycpání těžších rukavic totiž mnohem více chrání sparing partnera. O dodatečnou ochranu a zejména fixaci vašeho zápěstí se postarají dokoupitelné bandáže.

Vybíráte-li pytlovky, pak je vše jako v každém jiném obchodě s oděvy. Zkrátka si zvolíte svou požadovanou velikost a vyzkoušíte si ji. Někdy je výběr dokonce ulehčen tím, že jsou rozměry jen dva, a to pro děti a pro dospělé.

Materiál

Mezi parametry s nejvyšší důležitostí řadíme i použitý materiál. Na trhu se uplatňují hned tři druhy, každý z nich v trochu jiné cenové relaci:

 • Syntetická kůže – pro začátečníky a rekreační boxery
 • Kombinace umělé a pravé kůže – zlatá střední cesta, namáhaná část je provedena z pravé kůže
 • Pravá kůže – obvykle z hovězí kůže, nejvyšší životnost

Zapínání a funkce thump-lock

Při nákupu pozorně sledujte i způsob zapínání rukavic. Běžně se využívá buďto šněrování jako na botách či suchého zipu. Suchý zip se snadněji nasazuje a sundává, šňůry zase mnohem lépe fixují ruku. V boxerské komunitě naleznete zastánce obou variant zhruba ve stejném počtu, jelikož se nedá říci, která varianta je výhodnější. Záleží výhradně na vašich preferencích.

Rozhodně se poohlížejte po produktech vybavených moderní funkcí thump-lock. Stará se o ochranu palce před vykloubením a dalšími nepříjemnými poraněními.

Jak na správnou údržbu?

Nákupem rukavic nic nekončí. Abyste nemuseli po několika trénincích běžet pro nové, pečlivě je udržujte. Po každém použití je nechte pořádně proschnout, nepokládejte je však na radiátor ani je nevystavujte přímému slunci. Skladujte je v suchu a chladu. Nikdy je neperte v pračce a k čištění nepoužívejte kartáč, plně postačí navlhčený hadr.

K opravě výraznějšího poškození povrchu užívejte výhradně šetrných čisticích prostředků. Zejména výrobkům z pravé kůže věnujte adekvátní péči a ošetřujte je přípravky určenými k jejímu čištění.

Cena

Poslední kapitolu již tradičně představuje cenové okénko. Hned zpočátku vás potěšíme konstatováním, že boxerské rukavice nepatří ani zdaleka mezi drahé zboží. My jsme odhalili tři základní cenové intervaly, v nichž se nejspíše budete při nákupu pohybovat.

Cena do 500 Kč

Za finanční obnos nepřesahující 500 korun jsou k mání modely pro začátečníky vyrobené z umělé kůže. Na své si přijdete i pokud vybíráte rukavice pro svou ratolest. Na pultech obchodů naleznete jak klasické náčiní, tak i výrobky určené zápasníkům MMA a pytlovky. Každý začátečník by měl zamířit do této kategorie, neboť dostane rozumnou kvalitu za nízkou cenu.

Cena od 500 do 2 000 Kč

Ve střední třídě se již nacházejí výhradně výrobky pro dospělé. Samozřejmě si zde vyberete ze široké škály klasických, MMA i pytlových rukavic. Se stoupající cenou roste i podíl jakostní hovězí kůže, jež vydrží mnohem déle než syntetika.

Fajnšmekry potěší i zajímavá designová provedení. Volit můžete z jednobarevných rukavic, ale i z modelů vyzdobených různými bojovými obrazci.

Cena nad 2 000 Kč

Na samotném vrcholu trůní výhradně produkty z přírodní kůže. Vydrží i velmi dlouhou zátěž a samozřejmostí je i sofistikovaná ochrana palce. Nabídka je podobně široká jako u předcházejících skupin. Jste-li závodními boxery trávícími v ringu desítky hodin týdně, rozhodně se poohlédněte v této skupině. Budete spokojeni.

Kateřina Šichová

Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.1 z 44 hlasů