Menu

Recenze a test Master R08

75,2 % Celkové hodnocení
 • Dle uživatelů tichý
 • Nastavitelná poloha sedla
 • Příznivá cena
 • Nemá přednastavené programy
 • Nelze přizpůsobit řídítka
4 300 Kč Orientační cena
 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 7,7/10
  Hodnocení vybavení
 • 7,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 75,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Master R08 je vzpřímený typ rotopedu, který má nejblíže ke klasickému kolu. Má pevnou konstrukci, nelze jej tedy složit, a tak bude nutné pro něj v domácnosti najít pevně dané místo. Jelikož je jeho provoz umožněn pomocí tužkových baterií, nejste při hledání vhodného umístění vázáni na blízkost zásuvky, jako by tomu bylo v případě síťového napájení. Tím přitom v našem srovnání (září 2020) disponuje polovina rotopedů.

Ovládání je u tohoto přístroje řešeno manuálně, musíte si tedy sami nastavovat požadovanou zátěž, a to i během jízdy. Na výběr přitom máte z osmi stupňů zátěže. Brzdný systém je řešen magneticky, což je považováno za kvalitní a tichou variantu, při jízdě tak klidně můžete sledovat televizi. Tento model je vhodný pro uživatele s hmotností do 120 kg a výškou do 185 cm, robustnějším uživatelům by rotoped značky Master nemusel poskytnout nutnou stabilitu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Master 30 % inSPORTline, 30 % Housefit, 10 % Acra, 10 % Capital Sports, 10 % Flow Fitness, 10 % Spartan
Skládací konstrukce Ne 80 % Ne, 20 % Ano
Typ rotopedu Vzpřímený 100 % Vzpřímený
Napájení Tužkové baterie 50 % Síťový adaptér, 40 % Tužkové baterie, 10 % Bez napájení
Ovládání zátěže Manuální 60 % Manuální, 40 % Elektronické
Brzdy Magnetické 100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm) 185 192,00
Nosnost (kg) 120 130,00
Hmotnost (kg) 22,5 27,50
Šířka (cm) 51 53,00
Délka (cm) 83 92,00
Výška (cm) 122 134,35

Hodnocení vybavení

Podprůměrná hmotnost přístroje 22,5 kg a transportní kolečka jej předurčují poměrně snadné manipulaci, pokud bude muset rotoped často měnit své místo. Součástí jsou i vyrovnávače v případě nerovností na podlaze. Nejde zde však nastavit sklon řídítek, v čem je naopak rotoped Master R08 přizpůsobitelný, je umístění sedla. To je možné nastavit jak do výšky, tak také horizontálně pro různou vzdálenost od řídítek. Na rotopedu můžete zvolit jeden z osmi stupňů zátěže. Hmotnost setrvačníku je 5 kg, což je sice v našem srovnání nižší hodnota, i tak by ale měla zajistit vcelku plynulé šlapání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu Ano 100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy Ano 90 % Ano, 10 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek Ne 60 % Ano, 40 % Ne
Řemínky na pedálech Ano 100 % Ano
Počet zátěží 8 16,00
Hmotnost setrvačníku (kg) 5 6,48

Hodnocení funkcí

Na tomto rotopedu nejsou k dispozici žádné přednastavené trasy, pomocí kterých byste si mohli zvolit cvičební program s různými úrovněmi zátěže. Hodí se proto pro méně náročné uživatele nebo začátečníky, kterým nevadí měnit si zátěž ručně i během jízdy. Na displeji potom najdete rychlost, vzdálenost, čas cvičení, spálené kalorie a tepovou frekvenci.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů 0 8,30
Zobrazení rychlosti Ano 100 % Ano
Měřič kalorií Ano 100 % Ano
Měření tepové frekvence Ano 100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Recenze uživatelů jsou vesměs kladné, maximálně s drobnými nedostatky. Z negativ nejčastěji zmiňují zdlouhavější nastavování sedla v případě, že se na něm střídají rozdílně vysocí uživatelé, dále tvrdost sedla a také nepřesnost měřeného tepu. Počítač si také po zapnutí nepamatuje hodnoty z předešlé jízdy. Naopak si většina uživatelů pochvaluje jednoduchost, dostačující funkčnost, tichý provoz a celkový poměr ceny a výkonu.

Naše hodnocení a závěr

Model R08 značky Master bychom doporučili spíše nenáročným uživatelům, případně začátečníkům. Je vhodný pro osoby, jejichž váha nepřekračuje 120 kg a výška nedosahuje více než 185 cm, v opačném případě by mohl být málo stabilní, čemuž odpovídá také jeho lehká konstrukce. Má manuální nastavování zátěže, na výběr je z osmi stupňů, nenajdete zde žádné přednastavené trasy. Výhodou však je nastavitelné sedlo jak výškově, tak také horizontálně.

Podle uživatelských recenzí je tento rotoped tichý, což zapříčiňují kvalitnější magnetické brzdy. Pokud však vyžadujete přístroj vhodný pro více pokročilé jezdce, můžete zvážit například Housefit TIRO 50. Ten kromě 16 programů disponuje také nastavitelnými řídítky a na rozdíl od modelu Master R08 je poháněn na síťový provoz, tudíž jeho umístění musíte zvážit tak, aby byl blízko zásuvky.

4 300 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Master R08 | Hodnocení: 75,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Master R08

Master R08

4 300 Kč Orientační cena