Recenze a test Master R08 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Master R08

75,2 % Celkové hodnocení

Top 13 v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 7,7/10
  Hodnocení vybavení
 • 7,7/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Dle uživatelů tichý
 • Nastavitelná poloha sedla
 • Příznivá cena

Zápory

 • Nemá přednastavené programy
 • Nelze přizpůsobit řídítka
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Master R08 je vzpřímený typ rotopedu, který má nejblíže ke klasickému kolu. Má pevnou konstrukci, nelze jej tedy složit, a tak bude nutné pro něj v domácnosti najít pevně dané místo. Jelikož je jeho provoz umožněn pomocí tužkových baterií, nejste při hledání vhodného umístění vázáni na blízkost zásuvky, jako by tomu bylo v případě síťového napájení. Tím přitom v našem srovnání (září 2020) disponuje polovina rotopedů.

Ovládání je u tohoto přístroje řešeno manuálně, musíte si tedy sami nastavovat požadovanou zátěž, a to i během jízdy. Na výběr přitom máte z osmi stupňů zátěže. Brzdný systém je řešen magneticky, což je považováno za kvalitní a tichou variantu, při jízdě tak klidně můžete sledovat televizi. Tento model je vhodný pro uživatele s hmotností do 120 kg a výškou do 185 cm, robustnějším uživatelům by rotoped značky Master nemusel poskytnout nutnou stabilitu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Master

26 % Housefit, 13 % inSPORTline, 9 % Flow Fitness, 9 % Tunturi, 9 % HMS, 9 % Hop-Sport, 4 % Trinfit, 4 % Spartan, 4 % Capital Sports, 13 % Další
Skládací konstrukce

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

87 % Vzpřímený, 13 % Mini rotoped
Napájení

Tužkové baterie

57 % Tužkové baterie, 35 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Manuální

70 % Manuální, 30 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

91 % Magnetické, 4 % Mechanické, 4 % Neuvedeno
Maximální výška jezdce (cm)

185

17 % 190, 17 % 200, 17 % 180, 13 % 185, 13 % Nerelevantní, 22 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

120

121,74
Hmotnost (kg)

22,5

23,44
Šířka (cm)

51

49,98
Délka (cm)

83

84,83
Výška (cm)

122

117,91

Hodnocení vybavení

Podprůměrná hmotnost přístroje 22,5 kg a transportní kolečka jej předurčují poměrně snadné manipulaci, pokud bude muset rotoped často měnit své místo. Součástí jsou i vyrovnávače v případě nerovností na podlaze. Nejde zde však nastavit sklon řídítek, v čem je naopak rotoped Master R08 přizpůsobitelný, je umístění sedla. To je možné nastavit jak do výšky, tak také horizontálně pro různou vzdálenost od řídítek. Na rotopedu můžete zvolit jeden z osmi stupňů zátěže. Hmotnost setrvačníku je 5 kg, což je sice v našem srovnání nižší hodnota, i tak by ale měla zajistit vcelku plynulé šlapání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

87 % Ano, 4 % Ne, 9 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

83 % Ano, 4 % Ne, 13 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ne

52 % Ano, 35 % Ne, 13 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

10,73
Hmotnost setrvačníku (kg)

5

6,26

Hodnocení funkcí

Na tomto rotopedu nejsou k dispozici žádné přednastavené trasy, pomocí kterých byste si mohli zvolit cvičební program s různými úrovněmi zátěže. Hodí se proto pro méně náročné uživatele nebo začátečníky, kterým nevadí měnit si zátěž ručně i během jízdy. Na displeji potom najdete rychlost, vzdálenost, čas cvičení, spálené kalorie a tepovou frekvenci.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

0

5,13
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

87 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Recenze uživatelů jsou vesměs kladné, maximálně s drobnými nedostatky. Z negativ nejčastěji zmiňují zdlouhavější nastavování sedla v případě, že se na něm střídají rozdílně vysocí uživatelé, dále tvrdost sedla a také nepřesnost měřeného tepu. Počítač si také po zapnutí nepamatuje hodnoty z předešlé jízdy. Naopak si většina uživatelů pochvaluje jednoduchost, dostačující funkčnost, tichý provoz a celkový poměr ceny a výkonu.

Naše hodnocení a závěr

Model R08 značky Master bychom doporučili spíše nenáročným uživatelům, případně začátečníkům. Je vhodný pro osoby, jejichž váha nepřekračuje 120 kg a výška nedosahuje více než 185 cm, v opačném případě by mohl být málo stabilní, čemuž odpovídá také jeho lehká konstrukce. Má manuální nastavování zátěže, na výběr je z osmi stupňů, nenajdete zde žádné přednastavené trasy. Výhodou však je nastavitelné sedlo jak výškově, tak také horizontálně.

Podle uživatelských recenzí je tento rotoped tichý, což zapříčiňují kvalitnější magnetické brzdy. Pokud však vyžadujete přístroj vhodný pro více pokročilé jezdce, můžete zvážit například Housefit TIRO 50. Ten kromě 16 programů disponuje také nastavitelnými řídítky a na rozdíl od modelu Master R08 je poháněn na síťový provoz, tudíž jeho umístění musíte zvážit tak, aby byl blízko zásuvky.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Master R08 | Hodnocení: 75,2 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Master R08

Master R08

6 000 Kč Orientační cena