Rotoped Housefit TIRO 50 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Housefit TIRO 50

8. místo
87,7 % Celkové hodnocení
 • Vysoká nosnost
 • 9kg setrvačník
 • Měří vše podstatné
 • Síťový adaptér může omezit mobilitu stroje
 • Není skládací
 • Těžší
9 000 Kč Orientační cena
 • 8,2/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,0/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 87,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rotoped Housefit TIRO 50 je vzpřímený stroj napájený síťovým adaptérem. Jeho provoz je tak závislý na elektrické energii dodávané ze zásuvky, tím se zhoršuje mobilnost stroje – nemůže být jen tak někde, vždy musí mít na dosah zásuvku. Je ovládán ručně, takže kdykoliv budete chtít během jízdy změnit zátěž, budete muset rukou něco zmáčknout, otočit, oproti tomu je elektronické ovládání mnohem intuitivní. Každému vyhovuje ale něco jiného, někdo zkrátka nestojí o to, aby se mi zátěž měnila sama a raději bude mít vše ve svých rukou. Co však ocení snad všichni nadšenci do jízdy na rotopedu je magnetický brzdný systém. Ten je tichý a životnost je mnohem delší, než u mechanických typů brzd. Mezi nejlepší systémy patří indukční, ty byste ale hledali u nejdražších rotopedů, proto magnetické brzdy jsou zlatá střední cesta.

K rotopedu se váže pár pravidel toho, kdo jej může obsluhovat. V tomto případě je ale Housefit TIRO 50 celkem všestranný. Výrobce doporučuje, aby na stroji cvičily osoby s maximální výškou 190 cm, což je určitě dostatek. Mnohem důležitější je ale dodržovat maximální nosnost stroje, v tomto případě se ale nemusíte bát, stroj unese až 150 kg, což je v našem srovnávacím testu nejvyšší hodnota. Stroj je tím pádem opravdu téměř pro všechny. Velikost a hmotnost samotného stroje ale jistě také stojí za zmínku. Rotoped váží 33 kg a jeho míry činí 58 cm na šířku, 59 cm na délku a vysoký je 148 cm. Dle tabulky si můžete povšimnout že hodnoty jsou vyšší, než ty průměrné, až na délku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Housefit

28 % inSPORTline, 22 % Housefit, 11 % HMS, 6 % Duvlan, 6 % Acra, 6 % Tunturi, 6 % Master, 6 % Capital Sports, 6 % Flow Fitness, 6 % Spartan
Skládací konstrukce

Ne

89 % Ne, 11 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

100 % Vzpřímený
Napájení

Síťový adaptér

50 % Síťový adaptér, 44 % Tužkové baterie, 6 % Bez napájení
Ovládání zátěže

Manuální

56 % Manuální, 44 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm)

190

190,94
Nosnost (kg)

150

130,00
Hmotnost (kg)

33

28,04
Šířka (cm)

58

53,03
Délka (cm)

59

91,72
Výška (cm)

148

133,33

Hodnocení vybavení

Výše jste se mohli dozvědět, že stroj váží 33 kg. Manipulace s takovou váhou nemusí být zrovna příjemná a jednoduchá, výrobce na to myslel a dodal kolečka, s nimiž se vám rotoped bude lépe stěhovat z místa na místo. Třeba kvůli úklidu podlahy pod ním. Housefit TIRO 50 disponuje také systémem pro vyrovnání nerovností podlahy, do určité míry si můžete naklonit jeho řídítka a aby vám zůstaly nohy na pedálech v jedné pevné pozici, jsou na nich k dispozici nastavitelné řemínky.

Ti z vás, kteří nemají rádi monotónní jízdu jistě ocení, že si mohou navolit až z 8 různých zátěží. Tyto zátěže navíc budou mít dostatečné rozdíly a nedovolí vám nudit se díky setrvačníku o hmotnosti 9 kg. Ten zajišťuje právě mnohem těžší zátěž, takže máte stále co překonávat, a zároveň platí – čím těžší setrvačník je, tím plynulejší bude jízda.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

94 % Ano, 6 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

13,33
Hmotnost setrvačníku (kg)

9

6,76

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí jsme hodnotili v našem srovnání v červenci 2017 jednak celkový počet, a jednak to, zda rotoped disponuje třemi nejhlavnějšími funkcemi. Housefit TIRO 50 má funkcí 6, což je střední průměr, který vystačí jak začátečníkům, tak i pokročilým. Co nás ale zajímá, zda rotoped disponuje funkcemi zobrazení rychlosti, měřením kalorií a měřením tepové frekvence. Tento model všechny tyto funkce má a tak se drží námi určeného standardu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

6

7,89
Zobrazení rychlosti

Ano

100 % Ano
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

S rotopedem Housefit TIRO 50 má již zkušenost několik desítek uživatelů, kteří jej hodnotí převážně kladně. Oceňují robustní konstrukci, která má vysokou nosnost, líbí se jim výběr funkcí. Vzhledem k ceně uznávají, že jde o kvalitní stroj. Někteří si ovšem zoufají, že jim je nepohodlné sedátko, na druhou stranu se ale objevují ohlasy, že sedátko je velmi pohodlné. Jde o velmi individuální záležitost. Celkově ale lze říci, že dle většiny uživatelských recenzí stroj splňuje očekávání na jedničku.

Naše hodnocení a závěr

Housefit TIRO 50 můžete vřele doporučit do domácí posilovny, kterou bude využívat i více různých lidí. Poměrně univerzální stroj nejen díky své nosnosti, ale díky výběru z několika funkcí, nabízí i různé benefity jako kolečka usnadňující manipulaci, systém pro vyrovnání nerovností podlah nebo nastavitelný sklon řídítek. Dle uživatelských recenzí jde o kvalitní konstrukci. Pokud je pro vás ale přes to všechno cena vysoká, velmi podobnými parametry se těší například rotoped inSPORTline Kalistic z nižší cenové kategorie.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Housefit TIRO 50 | Hodnocení: 87,7 %
Karolína Šerá nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Housefit TIRO 50

Housefit TIRO 50

8. místo  v porovnání
9 000 Kč Orientační cena