Recenze a test HOUSEFIT TIRO 50

Hodnocení:

87,7 %

Klady:

Vysoká nosnost

Zápory:

Síťový adaptér může omezit mobilitu stroje

7 600 Kč
orientační cena

Hodnocení základních údajů
(max. 10)
Hodnocení vybavení
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
8,2 9,0 9,1 87,7 %

Souhrnné údaje 

Rotoped HOUSEFIT TIRO 50 je vzpřímený stroj napájený síťovým adaptérem. Jeho provoz je tak závislý na elektrické energii dodávané ze zásuvky, tím se zhoršuje mobilnost stroje – nemůže být jen tak někde, vždy musí mít na dosah zásuvku. Je ovládán ručně, takže kdykoliv budete chtít během jízdy změnit zátěž, budete muset rukou něco zmáčknout, otočit, oproti tomu je elektronické ovládání mnohem intuitivní. Každému vyhovuje ale něco jiného, někdo zkrátka nestojí o to, aby se mi zátěž měnila sama a raději bude mít vše ve svých rukou. Co však ocení snad všichni nadšenci do jízdy na rotopedu je magnetický brzdný systém. Ten je tichý a životnost je mnohem delší, než u mechanických typů brzd. Mezi nejlepší systémy patří indukční, ty byste ale hledali u nejdražších rotopedů, proto magnetické brzdy jsou zlatá střední cesta. 

K rotopedu se váže pár pravidel toho, kdo jej může obsluhovat. V tomto případě je ale HOUSEFIT TIRO 50 celkem všestranný. Výrobce doporučuje, aby na stroji cvičily osoby s maximální výškou 190 cm, což je určitě dostatek. Mnohem důležitější je ale dodržovat maximální nosnost stroje, v tomto případě se ale nemusíte bát, stroj unese až 150 kg, což je v našem srovnávacím testu nejvyšší hodnota. Stroj je tím pádem opravdu téměř pro všechny. Velikost a hmotnost samotného stroje ale jistě také stojí za zmínku. Rotoped váží 33 kg a jeho míry činí 58 cm na šířku, 59 cm na délku a vysoký je 148 cm. Dle tabulky si můžete povšimnout že hodnoty jsou vyšší, než ty průměrné, až na délku. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Housefit 50 % inSPORTline, 33 % Housefit, 8 % Kettler, 8 % Acra
Skládací konstrukce  NE 83 % NE, 17 % ANO
Typ rotopedu  Vzpřímený 100 % Vzpřímený
Napájení  Síťový adaptér 42 % Tužkové baterie, 42 % Síťový adaptér, 17 % Bez napájení
Ovládání zátěže  Manuální 67 % Manuální, 33 % Elektronické
Brzdy  Magnetické 100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm)  190 188,75
Nosnost (kg)  150 131,67
Hmotnost (kg)  33 28,31
Šířka (cm) 58 54,83
Délka (cm) 59 89,33
Výška (cm) 148 135,71

Hodnocení vybavení

Výše jste se mohli dozvědět, že stroj váží 33 kg. Manipulace s takovou váhou nemusí být zrovna příjemná a jednoduchá, výrobce na to myslel a dodal kolečka, s nimiž se vám rotoped bude lépe stěhovat z místa na místo. Třeba kvůli úklidu podlahy pod ním. HOUSEFIT TIRO 50 disponuje také systémem pro vyrovnání nerovností podlahy, do určité míry si můžete naklonit jeho řidítka a aby vám zůstaly nohy na pedálech v jedné pevné pozici, jsou na nich k dispozici nastavitelné řemínky. 

Ti z vás, kteří nemají rádi monotónní jízdu jistě ocení, že si mohou navolit až z 8 různých zátěží. Tyto zátěže navíc budou mít dostatečné rozdíly a nedovolí vám nudit se díky setrvačníku o hmotnosti 9 kg. Ten zajišťuje právě mnohem těžší zátěž, takže máte stále co překonávat, a zároveň platí – čím těžší setrvačník je, tím plynulejší bude jízda. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu  ANO 100 % ANO
Vyrovnání nerovností podlahy  ANO 100 % ANO
Nastavitelný sklon řidítek  ANO 58 % ANO, 42 % NE
Řemínky na pedálech  ANO 100 % ANO
Počet zátěží  8 13,33
Hmotnost setrvačníku (kg)  9 6,40

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí jsme hodnotili v našem srovnání v červenci 2017 jednak celkový počet, a jednak to, zda rotoped disponuje třemi nejhlavnějšími funkcemi. HOUSEFIT TIRO 50 má funkcí 6, což je střední průměr, který vystačí jak začátečníkům, tak i pokročilým. Co nás ale zajímá, zda rotoped disponuje funkcemi zobrazení rychlosti, měřením kalorií a měřením tepové frekvence. Tento model všechny tyto funkce má a tak se drží námi určeného standardu. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet funkcí na computeru  6 8,00
Zobrazení rychlosti  ANO 100 % ANO
Měřič kalorií  ANO 100 % ANO
Měření tepové frekvence  ANO 100 % ANO

Hodnocení dalších uživatelů

S rotopedem HOUSEFIT TIRO 50 má již zkušenost několik desítek uživatelů, kteří jej hodnotí převážně kladně. Oceňují robustní konstrukci, která má vysokou nosnost, líbí se jim výběr funkcí. Vzhledem k ceně uznávají, že jde o kvalitní stroj. Někteří si ovšem zoufají, že jim je nepohodlné sedátko, na druhou stranu se ale objevují ohlasy, že sedátko je velmi pohodlné. Jde o velmi individuální záležitost. Celkově ale lze říci, že dle většiny uživatelských recenzí stroj splňuje očekávání na jedničku. 

Naše hodnocení a závěr

HOUSEFIT TIRO 50 můžete vřele doporučit do domácí posilovny, kterou bude využívat i více různých lidí. Poměrně univerzální stroj nejen díky své nosnosti, ale díky výběru z několika funkcí, nabízí i různé benefity jako kolečka usnadňující manipulaci, systém pro vyrovnání nerovností podlah nebo nastavitelný sklon řidítek. Dle uživatelských recenzí jde o kvalitní konstrukci. Pokud je pro vás ale přes to všechno cena vysoká, velmi podobnými parametry se těší například rotoped inSPORTline Kalistic z nižší cenové kategorie.

Datum:
Produkt: HOUSEFIT TIRO 50
Hodnocení: 87,7 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test