Rotoped inSPORTline Kalistic - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test inSPORTline Kalistic

79,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,0/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,1/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Dostatek funkcí
 • Dobrá vybavenost stroje

Zápory

 • Doporučená výška cvičícího je poměrně nízká
 • Nízká hmotnost setrvačníku
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vzpřímený rotoped inSPORTline Kalistic nepotřebuje žádnou formu napájení, čímž se stává naprosto nezávislý. Není nutné mít v zásobě baterie ani hledat zásuvku. Kde je ovšem rotoped závislý, to je ovládání zátěže. To je totiž manuální. Elektrické je intuitivní a mění se samo, manuální musíte během jízdy obsluhovat vy podle potřeb. Magnetické brzdy jsou nejlepším možným řešením v rámci cenové kategorie, ve které se rotoped nachází. Zajišťuje kvalitní brzdění, které je navíc tiché. Tento brzdový systém má navíc dlouhou životnost.

Z našeho srovnávacího testu, kterému jsme se věnovali v červenci 2017, má tento rotoped značky inSPORTline nejmenší doporučenou výšku cvičícího, hodí se tedy pro osoby do 175 cm. Kde je ale namístě dodržovat spíše určenou hranici, to je nosnost. V tomto případě počítejte s maximální nosností 110 kg. Těmto hodnotám je víceméně úměrná i velikost a váha stroje. má 18,5 kg a velikostí patří k nejmenším z našeho porovnání. Je široký 53 cm, dlouhý 78 cm a do výšky má 120 cm. Stává se z něj tedy skladný pomocník do menších prostor.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

inSPORTline

26 % Housefit, 13 % inSPORTline, 9 % HMS, 9 % Flow Fitness, 9 % Tunturi, 9 % Hop-Sport, 4 % Acra, 4 % Master, 4 % Capital Sports, 13 % Další
Skládací konstrukce

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

87 % Vzpřímený, 13 % Mini rotoped
Napájení

Bez napájení

57 % Tužkové baterie, 35 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Manuální

70 % Manuální, 30 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

91 % Magnetické, 4 % Mechanické, 4 % Neuvedeno
Maximální výška jezdce (cm)

175

17 % 180, 17 % 190, 17 % 200, 13 % 185, 13 % Nerelevantní, 22 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

110

121,74
Hmotnost (kg)

18,5

23,44
Šířka (cm)

53

49,98
Délka (cm)

78

84,83
Výška (cm)

120

117,91

Hodnocení vybavení

Rotoped inSPORTline Kalistic je poměrně dobře vybaven. Má kolečka pro přepravu, která vám pomůžou při manipulaci s rotopedem, například při úklidu. Jelikož je stroj poměrně lehký, s kolečky navíc bude stěhování hračka. Pokud máte nerovnou podlahu, systém pro vyrovnání těchto nerovností zajistí, že bude rotoped stát pevně a rovně. Nároční uživatelé mohou ocenit nastavitelný sklon řídítek, který měla v době hodnocení zhruba polovina strojů. Co je podle nás důležité jsou potom řemínky na pedálech. Ty zajistí, že vaše nohy budou pevně na místě, nehrozí tak při cvičení úraz.

Rotoped chválíme i za počet zátěží, kterých je osm, což je nejběžnější hodnota. Kde už ale začíná inSPORTline Kalistic lehce pokulhávat, to je v rámci setrvačníku. Jeho hmotnost totiž dosahuje jen 4 kg. To je poměrně malá hodnota, stroj tak při nejvyšších obtížnostech nemusí být naprosto plynulý a ani rozdíly obtížnosti nemusí být tak markantní, pro profesionální cyklisty to nebude zřejmě dostatečné, ale pro začátečníky nižší rozmezí obtížností bude ideální.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

87 % Ano, 4 % Ne, 9 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

83 % Ano, 4 % Ne, 13 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

52 % Ano, 35 % Ne, 13 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

10,73
Hmotnost setrvačníku (kg)

4

6,26

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí je inSPORTline Kalistic průměrný a shoduje se i s dražšími modely. Má průměrných 6 funkcí, ze kterých se cvičící dozví mimo jiné tři podle nás nejdůležitější informace. Těmi jsou rychlost, spálené kalorie a hodnota tepové frekvence.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

6

5,13
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

87 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

V recenzích dlouhodobých i krátkodobých uživatelů se často objevují pozitivní ohlasy na sedlo, které je široké a pohodlné. Uživatelé zhodnotili montáž i obsluhu stroje jako nenáročnou. Váhou, vybaveností i cenou jde o stroj ideální pro starší osoby.

Naše hodnocení a závěr

Rotoped inSPORTline Kalistic je ideálním domácím pomocníkem, pokud se chcete začít hýbat a být fit. Doporučujeme ho zejména pro začátečníky nebo pro ty z vás, kteří máte problémy s klouby. Na stroji není totiž tak obrovské rozhraní mezi zátěžemi, i když jich jde navolit 8. Pozor dávejte ale také na to, jakou má stroj doporučenou výšku a hmotnost cvičícího, obě hodnoty jsou totiž poměrně nízké. Pokud jste tedy pokročilým cyklistou a od rotopedu očekáváte větší výzvu a schopnost unést těžšího jedince, podívejte se třeba co nabízí rotoped od stejného výrobce, inSPORTline Rapid.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: inSPORTline Kalistic | Hodnocení: 79,9 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze inSPORTline Kalistic

inSPORTline Kalistic

4 000 Kč Orientační cena