Recenze a test inSPORTline Kalistic

Hodnocení:

79,8 %

Klady:

Dostatek funkcí

Dobrá vybavenost stroje

Zápory:

Doporučená výška cvičícího je poměrně nízká

Nízká hmotnost setrvačníku

4 000 Kč
orientační cena

Hodnocení základních údajů
(max. 10)
Hodnocení vybavení
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,0 8,1 9,1 79,8 %

Souhrnné údaje 

Vzpřímený rotoped inSPORTline Kalistic nepotřebuje žádnou formu napájení, čímž se stává naprosto nezávislý. Není nutné mít v zásobě baterie ani hledat zásuvku. Kde je ovšem rotoped závislý, to je ovládání zátěže. To je totiž manuální. Elektrické je intuitivní a mění se samo, manuální musíte během jízdy obsluhovat vy podle potřeb. Magnetické brzdy jsou nejlepším možným řešením v rámci cenové kategorie, ve které se rotoped nachází. Zajišťuje kvalitní brzdění, které je navíc tiché. Tento brzdový systém má navíc dlouhou životnost.

Z našeho srovnávacího testu, kterému jsme se věnovali v červenci 2017, má tento rotoped značky inSPORTline nejmenší doporučenou výšku cvičícího, hodí se tedy pro osoby do 175 cm. Kde je ale namístě dodržovat spíše určenou hranici, to je nosnost. V tomto případě počítejte s maximální nosností 110 kg. Těmto hodnotám je víceméně úměrná i velikost a váha stroje. má 18,5 kg a velikostí patří k nejmenším z našeho porovnání. Je široký 53 cm, dlouhý 78 cm a do výšky má 120 cm. Stává se z něj tedy skladný pomocník do menších prostor. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce inSPORTline 45 % inSPORTline, 27 % Housefit, 9 % Kettler, 9 % HMS, 9 % Acra
Skládací konstrukce  NE 73 % NE, 27 % ANO
Typ rotopedu  Vzpřímený 100 % Vzpřímený
Napájení  Bez napájení 36 % Tužkové baterie, 36 % Síťový adaptér, 27 % Bez napájení
Ovládání zátěže  Manuální 73 % Manuální, 27 % Elektronické
Brzdy  Magnetické 91 % Magnetické, 9 % Mechanické
Maximální výška jezdce (cm)  175 186,36
Nosnost (kg)  110 124,55
Hmotnost (kg)  18,5 25,37
Šířka (cm) 53 54,64
Délka (cm) 78 86,55
Výška (cm) 120 131,59

Hodnocení vybavení

Rotoped inSPORTline Kalistic je poměrně dobře vybaven. Má kolečka pro přepravu, která vám pomůžou při manipulaci s rotopedem, například při úklidu. Jelikož je stroj poměrně lehký, s kolečky navíc bude stěhování hračka. Pokud máte nerovnou podlahu, systém pro vyrovnání těchto nerovností zajistí, že bude rotoped stát pevně a rovně. Nároční uživatelé mohou ocenit nastavitelný sklon řidítek, který měla v době hodnocení zhruba polovina strojů. Co je podle nás důležité jsou potom řemínky na pedálech. Ty zajistí, že vaše nohy budou pevně na místě, nehrozí tak při cvičení úraz.

Rotoped chválíme i za počet zátěží, kterých je osm, což je nejběžnější hodnota. Kde už ale začíná inSPORTline Kalistic lehce pokulhávat, to je v rámci setrvačníku. Jeho hmotnost totiž dosahuje jen 4 kg. To je poměrně malá hodnota, stroj tak při nejvyšších obtížnostech nemusí být naprosto plynulý a ani rozdíly obtížnosti nemusí být tak markantní, pro profesionální cyklisty to nebude zřejmě dostatečné, ale pro začátečníky nižší rozmezí obtížností bude ideální. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu  ANO 82 % ANO, 18 % NE
Vyrovnání nerovností podlahy  ANO 91 % ANO, 9 % NE
Nastavitelný sklon řidítek  ANO 55 % ANO, 36 % NE, 9 % Neuvedeno
Řemínky na pedálech  ANO 91 % ANO, 9 % NE
Počet zátěží  8 11,27
Hmotnost setrvačníku (kg)  4 5,58

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí je inSPORTline Kalistic průměrný a shoduje se i s dražšími modely. Má průměrných 6 funkcí, ze kterých se cvičící dozví mimo jiné tři podle nás nejdůležitější informace. Těmi jsou rychlost, spálené kalorie a hodnota tepové frekvence.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet funkcí na computeru  6 6,82
Zobrazení rychlosti  ANO 100 % ANO
Měřič kalorií  ANO 100 % ANO
Měření tepové frekvence  ANO 91 % ANO, 9 % NE

Hodnocení dalších uživatelů

V recenzích dlouhodobých i krátkodobých uživatelů se často objevují pozitivní ohlasy na sedlo, které je široké a pohodlné. Uživatelé zhodnotili montáž i obsluhu stroje jako nenáročnou. Váhou, vybaveností i cenou jde o stroj ideální pro starší osoby. 

Naše hodnocení a závěr

Rotoped inSPORTline Kalistic je ideálním domácím pomocníkem, pokud se chcete začít hýbat a být fit. Doporučujeme ho zejména pro začátečníky nebo pro ty z vás, kteří máte problémy s klouby. Na stroji není totiž tak obrovské rozhraní mezi zátěžemi, i když jich jde navolit 8. Pozor dávejte ale také na to, jakou má stroj doporučenou výšku a hmotnost cvičícího, obě hodnoty jsou totiž poměrně nízké. Pokud jste tedy pokročilým cyklistou a od rotopedu očekáváte větší výzvu a schopnost unést těžšího jedince, podívejte se třeba co nabízí rotoped od stejného výrobce, inSPORTline Rapid.

Datum:
Produkt: inSPORTline Kalistic
Hodnocení: 79,8 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test