Recenze a test HMS 6120 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test HMS 6120

67,2 % Hodnocení
redakce

21. místo

Rotopedy

Klady a zápory

Klady

 • Lehký, dobře manipulovatelný
 • Displej s ukazateli
 • Nízká cena

Zápory

 • Nelze nastavit řídítka
 • Nelze zvolit program
3 500 Kč Orientační cena
 • 6,3/10
  Hodnocení základních údajů
 • 7,4/10
  Hodnocení vybavení
 • 7,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 67,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rotoped HMS 6120 patří do skupiny vzpřímených typů, které nejlépe imitují jízdu na běžném kole. Takovéto rotopedy jsou nejvíce vhodné na domácí použití. Některé modely bývají dokonce skládací pro snadné uložení, v tomto případě se takové konstrukce však nedočkáte. Nízká cena tohoto přístroje předurčuje, že se bude jednat o méně kvalitní a skromně vybavený model. Má manuální ovládání, nelze si na něm tedy vybrat zátěž dle přednastavených programů. Jeho dobíjení je uzpůsobeno tužkovými bateriemi, což se vám při častém používání může prodražit, na druhou stranu nejste prostorově závislí na zapojení do zásuvky a při hezkém počasí tak můžete jezdit například i na zahradě nebo balkoně.

U rotopedu HMS 6120 příjemně překvapí magnetické brzdy, které jsou považovány za kvalitnější a tišší variantu na rozdíl od brzd manuálních. Ty však v našem srovnání v září 2020 ani nenajdete. Nosnost tohoto přístroje dosahuje rovných 100 kg, což je sice lehce pod průměrem, ale některé rotopedy unesou i mnohem méně. Samotná hmotnost modelu značky HMS je příznivých 16,5 kg, o polovinu méně než průměr. Snadné manipulaci napomohou i transportní kolečka.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

HMS

27 % Housefit, 18 % inSPORTline, 9 % Tunturi, 9 % HMS, 9 % Flow Fitness, 5 % Acra, 5 % Master, 5 % Capital Sports, 5 % Spartan, 9 % Další
Skládací konstrukce

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

100 % Vzpřímený
Napájení

Tužkové baterie

50 % Tužkové baterie, 45 % Síťový adaptér, 5 % Bez napájení
Ovládání zátěže

Manuální

59 % Manuální, 41 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Nosnost (kg)

100

128,64
Hmotnost (kg)

16,5

27,59
Šířka (cm)

46

52,23
Délka (cm)

85

91,64
Výška (cm)

118

133,16

Hodnocení vybavení

Rotoped HMS 6120 nabízí kromě již zmiňovaných koleček pro přepravu také systém pro vyrovnání nerovností podlahy, aby tak dokázal zajistit stabilitu při jízdě. Má výškově nastavitelné sedlo, což je nejnižší nutná varianta přizpůsobení, některé rotopedy umí sedlo přiblížit nebo oddálit od řídítek, čímž nabízejí ještě větší komfort. Řídítka na modelu 6120 však nenastavíte ani do výšky, jsou v pevně dané poloze.

Jako u všech rotopedů v našem srovnání najdete i tady řemínky na pedálech, které se postarají o uchycení chodidel. Při jízdě můžete vybírat z osmi různých zátěží, které se nastavují manuálně. Podprůměrná hmotnost setrvačníku 3,5 kg jej předurčuje k méně plynulé jízdě, rozdíl mezi jednotlivými stupni zátěže také nemusí být příliš výrazný. Proto tento rotoped doporučujeme zejména začátečníkům či občasným uživatelům.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

95 % Ano, 5 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ne

55 % Ano, 45 % Ne
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

59 % 8, 18 % 16, 14 % 12, 9 % 32
Hmotnost setrvačníku (kg)

3,5

6,84

Hodnocení funkcí

Na rotopedu značky HMS nenajdete žádné přednastavené programy, které by umožňovaly jízdu s automatickou změnou zátěže. Díky displeji však vidíte, jakou rychlostí právě jedete, a zobrazí se vám také ujetá vzdálenost, spálené kalorie či tepová frekvence. Právě poslední zmiňovaná hodnota je důležitá pro zvolení správného tempa, abyste dosáhli ideálních podmínek, chcete-li efektivně hubnout.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

0

7,23
Zobrazení rychlosti

Ano

100 % Ano
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé si na tomto rotopedu pochvalují především to, že je levný, a přesto nabízí optimální funkčnost a dostačující zátěž. Svůj účel by tedy měl splnit dobře. Osvědčil se kromě domácího cvičení také na rehabilitace. Konstrukce je sice tenčí, přístroj tak není vhodný pro vysoké postavy, což je jediný vytýkaný nedostatek. Na druhou stranu se jednoduše skládá a je lehký. V recenzích je také zmiňována nízká hlučnost přístroje.

Naše hodnocení a závěr

Model HMS 6120 bychom doporučili spíše začátečníkům. Jedná se o vzpřímený rotoped na tužkové baterie, nejste tedy vázáni na umístění u zásuvky. Ovládání osmi stupňů zátěže je manuální, v nabídce nenajdete žádné přednastavené programy, přístroj je tedy určen pro nenáročné uživatele. Těm ale dokáže nabídnout kvalitnější magnetické brzdy, nosnost 100 kg, displej s mnoha ukazateli a systém vyrovnání podlahy. V případě přizpůsobení se zde setkáte pouze s nastavením sedla do výšky. Uživatelé si na něm chválí především nízkou cenu a lehkou konstrukci s transportními kolečky, vyšším postavám však rotoped nenabídne dostatečnou stabilitu. Pokud hledáte robustnější model také s přednastavenými programy, doporučujeme Housefit TIRO 70.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: HMS 6120 | Hodnocení: 67,2 %
Karolína Šerá nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze HMS 6120

HMS 6120

3 500 Kč Orientační cena