Rotoped Housefit TIRO 30 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Housefit TIRO 30

7. místo
82,9 % Celkové hodnocení
 • Lehký, usnadňuje manupilaci
 • Bateriový provoz
 • Pouze 8 stupňů zátěže
 • Nízká nosnost
7 000 Kč Orientační cena
 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,4/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 82,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rotoped Housefit TIRO 30 má pevnou vzpřímenou konstrukci, nelze jej tedy složit a  budete mu muset vyhradit speciální prostor. Jako zdroj energie mu slouží tužkové baterie, můžete ho používat i mimo dosah elektrické zásuvky. Baterie ale budete muset dokupovat a vyměňovat. Ovládání zátěže je manuální, během cvičení tedy budete otáčet kolečkem a upravovat si zátěž podle aktuálních preferencí. S tímto systémem se setkáte u více než poloviny modelů v našem srovnávacím testu (v době psaní recenze v lednu 2019). Elektronické ovládání naproti tomu zátěž upravuje na základě přednastavených režimů automaticky. Brzdy jsou magnetické, což je nejlepší používaný způsob – jsou spolehlivé, tiché a mají dlouhou životnost.

Jezdec, který může tento stroj pohodlně využívat, může být maximálně 185 centimetrů vysoký, což je mírně pod tehdejším průměrem srovnávaných produktů. Oslnivá není ani nosnost, ta je pouze 120 kilogramů. V průměru se setkáte s hodnotou o 10 kilogramů vyšší. Dobrou zprávou pro ty, kdo se chystají stroj často přesouvat, je jeho hmotnost 26,5 kilogramu. Díky tomu nebude manipulace s ním příliš obtížná, i když nějakou sílu samozřejmě vyžadovat bude. Tento model je poměrné úzký, pouze 52 centimetrů a také průměrně vysoký, měří 132 centimetrů. Netradiční je jeho délka, která o 7 centimetrů přesahuje jeden metr.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Housefit

40 % Housefit, 30 % inSPORTline, 10 % HMS, 10 % Capital Sports, 10 % Flow Fitness
Skládací konstrukce

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

100 % Vzpřímený
Napájení

Tužkové baterie

60 % Síťový adaptér, 30 % Tužkové baterie, 10 % Bez napájení
Ovládání zátěže

Manuální

50 % Manuální, 50 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm)

185

190,56
Nosnost (kg)

120

132,00
Hmotnost (kg)

26,5

28,79
Šířka (cm)

52

53,35
Délka (cm)

107

91,60
Výška (cm)

132

135,05

Hodnocení vybavení

I přes poměrně nízkou hmotnost se výrobce rozhodl udělat manipulaci ještě jednodušší a přidal do výbavy kolečka pro přepravu. Rotoped tedy stačí na jedné straně nadzvednout a posunout. Stabilitu dodává systém pro vyrovnání nerovnosti podlahy. Pokud tedy není podlaha ve vašem bytě úplně rovná, stačí využít přídavné nožičky a stroj tak stabilizovat. S tímto systémem se setkáte běžně, má jej většina výrobků v našem srovnání. Takovou samozřejmostí není možnost naklonit řídítka. Tento rotoped však tento způsob přizpůsobení umožňuje. Oceníte to zejména pokud rotoped používá několik různě velkých osob s různými požadavky na pohodlí. Řemínky na pedálech měly všechny modely v našem srovnávacím testu a ani tento není výjimkou. Díky nim zůstane vaše noha pevně na svém místě a nehrozí, že by sklouzla a vy si tak přivodili nepříjemné zranění.

Jak jsme již psali dříve v textu, ovládání zátěže je manuální, vyžaduje tedy vaši přímou asistenci. Celkově si na ovládacím kolečku můžete vybrat z osmi stupňů zátěže, což není nijak oslňující počet. Průměr byl v době psaní recenze 13 různých stupňů. Hmotnost setrvačníku 7 kilogramů nijak nevybočuje ze standardu. Lze tedy očekávat, že bude přechod mezi jednotlivými zátěžemi plynulý a nedočkáte se výrazných nepříjemných změn v zátěži.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

90 % Ano, 10 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

14,80
Hmotnost setrvačníku (kg)

7

6,63

Hodnocení funkcí

Pro některé uživatele je důležité vybavení funkcemi a také jejich počet. Celkově počítač rotopedu nabízí 7 funkcí, což je sice mírně podprůměrná, ale ne neobvyklá hodnota. Základní funkce, jako je zobrazení rychlosti, měření tepové frekvence a měření spálených kalorií, tento rotoped nabízí stejně jako všechny ostatní modely v našem srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

7

8,90
Zobrazení rychlosti

Ano

100 % Ano
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří rotoped Housefit TIRO 30 používají, si pochvalují jeho tichý chod, skladnou konstrukci a dobrou funkčnost. Vyhovuje jim také pohodlné sedlo, které lze posouvat vertikálně i horizontálně a přizpůsobit ho tak postavě cvičícího. Shodují se, že má dobrý poměr ceny a kvality.

Naše hodnocení a závěr

Housefit TIRO 30 je rotoped vhodný pro začátečníky či méně náročné uživatele. Nabízí manuální volbu mezi 8 stupni zátěže. Je vybavený všemi důležitými funkcemi, jako je měření pulsu, trasy a spálených kalorií. Váží 26,5 kilogramu a díky přepravním kolečkům bude manipulace jednoduchou záležitostí. Dokazují to i uživatelské recenze. Vhodný je spíše pro ženy či středně vysoké muže, maximální výška cvičícího je totiž 185 centimetrů. Nosnost je podprůměrných 120 kilogramů. Pokud hledáte rotoped s vyšší nosností a maximální výškou, mohl by vás zaujmout Housefit TIRO 50, který má nosnost o 30 kilogramů vyšší.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Housefit TIRO 30 | Hodnocení: 82,9 %
Daniel Černý je velký sportovní nadšenec a také proto se už od roku 2018 věnuje v Arecenzích srovnávání různých sportovních potřeb, rotopedy nevyjímaje. Na základě rozsáhlých rešerší a procházení různých zdrojů dokáže identifikovat ty nejdůležitější parametry, které byste měli při výběru sledovat. Jde například o volbu vhodného typu a modelu podle toho, kdo bude rotoped nejvíce používat, dále pak výběr vhodné konstrukce, materiálu, brzdového systému nebo například funkcí. Naopak také může poradit, co je při výběru tohoto domácího sportovního náčiní spíše vedlejší. Dan se dále zaměřuje také na srovnání jízdních kol, běžeckých pásů a dalšího sportovního náčiní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Housefit TIRO 30

Housefit TIRO 30

7. místo  v porovnání
7 000 Kč Orientační cena