Menu

Housefit TIRO 30 – Recenze, testy a srovnání

82,9 % Celkové hodnocení

Top 11 v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,4/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Lehký, usnadňuje manupilaci
 • Bateriový provoz
 • Nastavitelná řídítka

Zápory

 • Pouze 8 stupňů zátěže
 • Nižší nosnost
 • Není skládací
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rotoped Housefit TIRO 30 má pevnou vzpřímenou konstrukci, nelze jej tedy složit a  budete mu muset vyhradit speciální prostor. Jako zdroj energie mu slouží tužkové baterie, můžete ho používat i mimo dosah elektrické zásuvky. Baterie ale budete muset dokupovat a vyměňovat. Ovládání zátěže je manuální, během cvičení tedy budete otáčet kolečkem a upravovat si zátěž podle aktuálních preferencí. S tímto systémem se setkáte u více než poloviny modelů v našem srovnávacím testu (v době psaní recenze v lednu 2019). Elektronické ovládání naproti tomu zátěž upravuje na základě přednastavených režimů automaticky. Brzdy jsou magnetické, což je nejlepší používaný způsob – jsou spolehlivé, tiché a mají dlouhou životnost.

Jezdec, který může tento stroj pohodlně využívat, může být maximálně 185 centimetrů vysoký, což je mírně pod tehdejším průměrem srovnávaných produktů. Oslnivá není ani nosnost, ta je pouze 120 kilogramů. V průměru se setkáte s hodnotou o 10 kilogramů vyšší. Dobrou zprávou pro ty, kdo se chystají stroj často přesouvat, je jeho hmotnost 26,5 kilogramu. Díky tomu nebude manipulace s ním příliš obtížná, i když nějakou sílu samozřejmě vyžadovat bude. Tento model je poměrné úzký, pouze 52 centimetrů a také průměrně vysoký, měří 132 centimetrů. Netradiční je jeho délka, která o 7 centimetrů přesahuje jeden metr.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Housefit

24 % Housefit, 20 % inSPORTline, 12 % Trinfit, 8 % Flow Fitness, 8 % Tunturi, 8 % HMS, 4 % Spartan, 4 % Master, 4 % Acra, 8 % Další
Skládací konstrukce

Ne

88 % Ne, 12 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

92 % Vzpřímený, 8 % Mini rotoped
Napájení

Tužkové baterie

56 % Tužkové baterie, 36 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Manuální

68 % Manuální, 32 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

96 % Magnetické, 4 % Mechanické
Maximální výška jezdce (cm)

185

20 % 190, 16 % 200, 16 % 180, 16 % 185, 8 % Nerelevantní, 24 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

120

124,60
Hmotnost (kg)

26,5

26,10
Šířka (cm)

52

50,56
Délka (cm)

107

87,30
Výška (cm)

132

125,40

Hodnocení vybavení

I přes poměrně nízkou hmotnost se výrobce rozhodl udělat manipulaci ještě jednodušší a přidal do výbavy kolečka pro přepravu. Rotoped tedy stačí na jedné straně nadzvednout a posunout. Stabilitu dodává systém pro vyrovnání nerovnosti podlahy. Pokud tedy není podlaha ve vašem bytě úplně rovná, stačí využít přídavné nožičky a stroj tak stabilizovat. S tímto systémem se setkáte běžně, má jej většina výrobků v našem srovnání. Takovou samozřejmostí není možnost naklonit řídítka. Tento rotoped však tento způsob přizpůsobení umožňuje. Oceníte to, zejména pokud rotoped používá několik různě velkých osob s různými požadavky na pohodlí. Řemínky na pedálech měly všechny modely v našem srovnávacím testu a ani tento není výjimkou. Díky nim zůstane vaše noha pevně na svém místě a nehrozí, že by sklouzla a vy si tak přivodili nepříjemné zranění.

Jak jsme již psali dříve v textu, ovládání zátěže je manuální, vyžaduje tedy vaši přímou asistenci. Celkově si na ovládacím kolečku můžete vybrat z osmi stupňů zátěže, což není nijak oslňující počet. Průměr byl v době psaní recenze 13 různých stupňů. Hmotnost setrvačníku 7 kilogramů nijak nevybočuje ze standardu. Lze tedy očekávat, že bude přechod mezi jednotlivými zátěžemi plynulý a nedočkáte se výrazných nepříjemných změn v zátěži.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

92 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

92 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

56 % Ano, 36 % Ne, 8 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

11,00
Hmotnost setrvačníku (kg)

7

6,31

Hodnocení funkcí

Pro některé uživatele je důležité vybavení funkcemi a také jejich počet. Celkově počítač rotopedu nabízí 7 funkcí, což je sice mírně podprůměrná, ale ne neobvyklá hodnota. Základní funkce, jako je zobrazení rychlosti, měření tepové frekvence a měření spálených kalorií, tento rotoped nabízí stejně jako všechny ostatní modely v našem srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

7

5,84
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

92 % Ano, 8 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří rotoped Housefit TIRO 30 používají, si pochvalují jeho tichý chod, skladnou konstrukci a dobrou funkčnost. Vyhovuje jim také pohodlné sedlo, které lze posouvat vertikálně i horizontálně a přizpůsobit ho tak postavě cvičícího. Shodují se, že má dobrý poměr ceny a kvality.

Naše hodnocení a závěr

Housefit TIRO 30 je rotoped vhodný pro začátečníky či méně náročné uživatele. Nabízí manuální volbu mezi 8 stupni zátěže. Je vybavený všemi důležitými funkcemi, jako je měření pulsu, trasy a spálených kalorií. Váží 26,5 kilogramu a díky přepravním kolečkům bude manipulace jednoduchou záležitostí. Dokazují to i uživatelské recenze. Vhodný je spíše pro ženy či středně vysoké muže, maximální výška cvičícího je totiž 185 centimetrů. Nosnost je podprůměrných 120 kilogramů. Pokud hledáte rotoped s vyšší nosností a maximální výškou, mohl by vás zaujmout Housefit TIRO 50, který má nosnost o 30 kilogramů vyšší.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Housefit TIRO 30 | Hodnocení: 82,9 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Housefit TIRO 30

Housefit TIRO 30

7 000 Kč Orientační cena