Menu

Recenze a test Housefit TIRO 30

7. místo
82,9 % Celkové hodnocení
 • Lehký, usnadňuje manupilaci
 • Bateriový provoz
 • Pouze 8 stupňů zátěže
 • Nízká nosnost
6 000 Kč Orientační cena
 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,4/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 82,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rotoped Housefit TIRO 30 má pevnou vzpřímenou konstrukci, nelze jej tedy složit a  budete mu muset vyhradit speciální prostor. Jako zdroj energie mu slouží tužkové baterie, můžete ho používat i mimo dosah elektrické zásuvky. Baterie ale budete muset dokupovat a vyměňovat. Ovládání zátěže je manuální, během cvičení tedy budete otáčet kolečkem a upravovat si zátěž podle aktuálních preferencí. S tímto systémem se setkáte u více než poloviny modelů v našem srovnávacím testu (v době psaní recenze v lednu 2019). Elektronické ovládání naproti tomu zátěž upravuje na základě přednastavených režimů automaticky. Brzdy jsou magnetické, což je nejlepší používaný způsob – jsou spolehlivé, tiché a mají dlouhou životnost.

Jezdec, který může tento stroj pohodlně využívat, může být maximálně 185 centimetrů vysoký, což je mírně pod tehdejším průměrem srovnávaných produktů. Oslnivá není ani nosnost, ta je pouze 120 kilogramů. V průměru se setkáte s hodnotou o 10 kilogramů vyšší. Dobrou zprávou pro ty, kdo se chystají stroj často přesouvat, je jeho hmotnost 26,5 kilogramu. Díky tomu nebude manipulace s ním příliš obtížná, i když nějakou sílu samozřejmě vyžadovat bude. Tento model je poměrné úzký, pouze 52 centimetrů a také průměrně vysoký, měří 132 centimetrů. Netradiční je jeho délka, která o 7 centimetrů přesahuje jeden metr.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Housefit 30 % inSPORTline, 30 % Housefit, 10 % Acra, 10 % Capital Sports, 10 % Flow Fitness, 10 % Spartan
Skládací konstrukce Ne 80 % Ne, 20 % Ano
Typ rotopedu Vzpřímený 100 % Vzpřímený
Napájení Tužkové baterie 50 % Síťový adaptér, 40 % Tužkové baterie, 10 % Bez napájení
Ovládání zátěže Manuální 60 % Manuální, 40 % Elektronické
Brzdy Magnetické 100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm) 185 192,00
Nosnost (kg) 120 130,00
Hmotnost (kg) 26,5 27,50
Šířka (cm) 52 53,00
Délka (cm) 107 92,00
Výška (cm) 132 134,35

Hodnocení vybavení

I přes poměrně nízkou hmotnost se výrobce rozhodl udělat manipulaci ještě jednodušší a přidal do výbavy kolečka pro přepravu. Rotoped tedy stačí na jedné straně nadzvednout a posunout. Stabilitu dodává systém pro vyrovnání nerovnosti podlahy. Pokud tedy není podlaha ve vašem bytě úplně rovná, stačí využít přídavné nožičky a stroj tak stabilizovat. S tímto systémem se setkáte běžně, má jej většina výrobků v našem srovnání. Takovou samozřejmostí není možnost naklonit řídítka. Tento rotoped však tento způsob přizpůsobení umožňuje. Oceníte to zejména pokud rotoped používá několik různě velkých osob s různými požadavky na pohodlí. Řemínky na pedálech měly všechny modely v našem srovnávacím testu a ani tento není výjimkou. Díky nim zůstane vaše noha pevně na svém místě a nehrozí, že by sklouzla a vy si tak přivodili nepříjemné zranění.

Jak jsme již psali dříve v textu, ovládání zátěže je manuální, vyžaduje tedy vaši přímou asistenci. Celkově si na ovládacím kolečku můžete vybrat z osmi stupňů zátěže, což není nijak oslňující počet. Průměr byl v době psaní recenze 13 různých stupňů. Hmotnost setrvačníku 7 kilogramů nijak nevybočuje ze standardu. Lze tedy očekávat, že bude přechod mezi jednotlivými zátěžemi plynulý a nedočkáte se výrazných nepříjemných změn v zátěži.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu Ano 100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy Ano 90 % Ano, 10 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Řemínky na pedálech Ano 100 % Ano
Počet zátěží 8 16,00
Hmotnost setrvačníku (kg) 7 6,48

Hodnocení funkcí

Pro některé uživatele je důležité vybavení funkcemi a také jejich počet. Celkově počítač rotopedu nabízí 7 funkcí, což je sice mírně podprůměrná, ale ne neobvyklá hodnota. Základní funkce, jako je zobrazení rychlosti, měření tepové frekvence a měření spálených kalorií, tento rotoped nabízí stejně jako všechny ostatní modely v našem srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů 7 8,30
Zobrazení rychlosti Ano 100 % Ano
Měřič kalorií Ano 100 % Ano
Měření tepové frekvence Ano 100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří rotoped Housefit TIRO 30 používají, si pochvalují jeho tichý chod, skladnou konstrukci a dobrou funkčnost. Vyhovuje jim také pohodlné sedlo, které lze posouvat vertikálně i horizontálně a přizpůsobit ho tak postavě cvičícího. Shodují se, že má dobrý poměr ceny a kvality.

Naše hodnocení a závěr

Housefit TIRO 30 je rotoped vhodný pro začátečníky či méně náročné uživatele. Nabízí manuální volbu mezi 8 stupni zátěže. Je vybavený všemi důležitými funkcemi, jako je měření pulsu, trasy a spálených kalorií. Váží 26,5 kilogramu a díky přepravním kolečkům bude manipulace jednoduchou záležitostí. Dokazují to i uživatelské recenze. Vhodný je spíše pro ženy či středně vysoké muže, maximální výška cvičícího je totiž 185 centimetrů. Nosnost je podprůměrných 120 kilogramů. Pokud hledáte rotoped s vyšší nosností a maximální výškou, mohl by vás zaujmout Housefit TIRO 50, který má nosnost o 30 kilogramů vyšší.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Housefit TIRO 30 | Hodnocení: 82,9 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Housefit TIRO 30

Housefit TIRO 30

7. místo  v porovnání
6 000 Kč Orientační cena