Rotoped inSPORTline Petyr UB - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test inSPORTline Petyr UB

68,9 % Celkové hodnocení

Top 17 v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 6,9/10
  Hodnocení základních údajů
 • 7,4/10
  Hodnocení vybavení
 • 7,7/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Nízká hmotnost a jednoduchá manipulace
 • Dostupná cena
 • Měří tep i spálené kalorie

Zápory

 • Nosnost pouze 110 kg
 • Nelze nastavit sklon řídítek
 • Nemá doprovodné programy
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Model Petyr UB od značky inSPORTline je rotoped vhodný pro méně náročné uživatele, čemuž odpovídá také poměrně nízká cena. V době psaní recenze (květen 2021) jej bylo možné zakoupit i pod 5 000 Kč, čímž se řadil k levnějším modelům v našem srovnání. Ty jsou většinou charakteristické skládací konstrukcí a celkově kompaktním zpracováním, aby posloužili jen pro občasné použití. Petyr UB však skládací není a z hlediska konstrukce i jeho vzhledu se na první pohled jedná o klasický, vzpřímený stroj, zkrátka plnohodnotný rotoped.

Už při zmínce o napájení přístroje vám ale nejspíš bude jasné, že za plně vybavenými modely tento značně pokulhává. Jeho provoz je totiž závislý na tužkových bateriích, které bude potřeba při pravidelném využívání stroje často měnit. Rotopedy pro frekventovanější používání totiž disponují nejčastěji síťovým napájením. Na druhou stranu zde však nejste omezeni blízkostí zásuvky, a tak můžete rotoped značky inSPORTline umístit prakticky kamkoli, klidně i ven. Po jízdě jej ale nezapomeňte schovat zpět domů, venkovní povětrnostní podmínky by nemusel zvládnout.

Vlastnosti spíše levnějších modelů pocítíte i u ovládání zátěže, které je v tomto případě manuální, nikoli elektrické, a provádí se otáčením kolečka pod řídítky. Potěšující zprávou jsou magnetické brzdy, které jsou brány jako kvalitní a tichá varianta, dnes už však poměrně běžná. Co se týče nosnosti 110 kg, jedná se o nižší číslo, vezmeme-li v potaz, že maximální výška jezdce může být až 180 cm. Rozměry a hmotnost přístroje najdete níže v tabulce, za zmínku stojí jeho nižší váha 24 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

inSPORTline

26 % Housefit, 13 % inSPORTline, 9 % HMS, 9 % Flow Fitness, 9 % Tunturi, 9 % Hop-Sport, 4 % Acra, 4 % Master, 4 % Capital Sports, 13 % Další
Skládací konstrukce

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

87 % Vzpřímený, 13 % Mini rotoped
Napájení

Tužkové baterie

57 % Tužkové baterie, 35 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Manuální

70 % Manuální, 30 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

91 % Magnetické, 4 % Mechanické, 4 % Neuvedeno
Maximální výška jezdce (cm)

180

17 % 180, 17 % 190, 17 % 200, 13 % 185, 13 % Nerelevantní, 22 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

110

121,74
Hmotnost (kg)

24

23,44
Šířka (cm)

48,5

49,98
Délka (cm)

86

84,83
Výška (cm)

123,5

117,91

Hodnocení vybavení

Z hlediska vybavení na tom inSPORTline Petyr UB není vůbec špatně. Disponuje kolečky pro přepravu, která spolu s nižší hmotností rotopedu umožní jeho jednoduché přemisťování, a to i při časté manipulaci. Abyste jej mohli umístit kamkoli, přijdou vhod nastavitelné podložky pro vyrovnání nerovnosti podlahy. Pohodlné jízdě můžete přizpůsobit výšku sedátka, s řídítky však není možné hnout, a jejich sklon tedy nemusí vyhovovat všem.

Rotoped nabízí 8 zátěží, což je sice na první pohled nízké číslo, pro možnosti jízdy je ale naprosto dostačující a i běžný. V kombinaci s nízkou hmotností setrvačníku ale rozdíl mezi jednotlivými zátěžemi nemusí být natolik zřetelný. Rotoped proto můžeme doporučit i pro více osob, pouze však v případě, jsou-li všichni uživatelé podobně silní a mají-li tedy podobné nároky na odpor stroje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

87 % Ano, 4 % Ne, 9 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

83 % Ano, 4 % Ne, 13 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ne

52 % Ano, 35 % Ne, 13 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

10,73
Hmotnost setrvačníku (kg)

3,5

6,26

Hodnocení funkcí

Jak jsme již zmínili na začátku recenze, je tento rotoped vhodný pro nenáročné uživatele, protože nemůže nabídnout žádné doprovodné programy. Dokáže prostě a jednoduše jet, a přitom měřit čas, rychlost, ujetou vzdálenost, spálené kalorie a méně přesně i tepovou frekvenci podle senzorů na madlech. Máme pro vás však skvělý tip, jak si jízdu zpříjemnit nebo ji obohatit. Rotoped má totiž vedle displeje držák na tablet, takže si na internetu můžete najít vámi preferovaný program jízdy a jet podle něj. V neposlední řadě se bude hodit také držák na lahev.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

1

5,13
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

87 % Ano, 13 % Ne

Názory uživatelů a dalších expertů

Tento model rotopedu není ještě mezi uživateli příliš rozšířený, i tak ale sklízí pozitivní ohlasy. Uživatelé si rotopedy značky inSPORTline obecně chválí a u tohoto modelu nejvíce oceňují jeho funkčnost vzhledem k dostupné ceně. Přístroj splňuje nenáročná uživatelská očekávání a je pro své kompaktnější rozměry ceněn jako skladný sportovní nástroj. Podle recenzí je však dobré dát si při koupi pozor na neporušenost pláště. Ten je vyroben z tenkého plastu a jeden uživatel jej obdržel zlomený. Podle recenzí rotoped přijde vhod nejvíce jako pomocník při rehabilitaci nebo lehčím sportování.

Klady a zápory

Za klady vzhledem k jiným rotopedům považujeme nízkou hmotnost přístroje a celkově jednoduchou manipulaci s ním, ke které pomohou kolečka pro přepravu. Navíc má i vyrovnání nerovností podlahy, aby byl stabilní na jakémkoli místě. Computer ukazuje mimo jiné i spálené kalorie a tepovou frekvenci. Benefitem je také dostupná cena.

Mezi zápory zmiňujeme nízkou nosnost, ta činí pouhých 110 kg. U rotopedů je však potřeba nechávat určitou váhovou rezervu, proto je nutné zvážit, zda odpovídá hmotnosti všech jeho potenciálních uživatelů. Výškově je možné přizpůsobit sedlo, řídítka však nikoli. Myslete i na to, že rotoped nemá žádné doprovodné programy, které by například automaticky měnily zátěž. To je nutné provádět manuálně, jízdu však můžete obohatit třeba cvičebním programem na tabletu, který můžete umístit na držák rotopedu.

Naše hodnocení a závěr

Rotoped inSPORTline Petyr UB doporučujeme pro nenáročné uživatele. Uživateli je poměrně oblíbený. Hodí se na občasné i pravidelné sportování, spíše však lehčího, ideálně rehabilitačního rázu. Má totiž nižší hmotnost setrvačníku a méně stupňů zátěže, proto nemusím být dostatečný pro silový trénink. Jeho předností je nízká hmotnost zaručující snadnou přepravu. Poháněn je baterkami, tudíž při jeho umístění není nutné vázat se na přítomnost zásuvky. Nemá však doprovodné programy a je potřeba myslet i na jeho nižší nosnost. O něco lepší vlastnosti má například Housefit TIRO 30, za který si ovšem lehce připlatíte.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: inSPORTline Petyr UB | Hodnocení: 68,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Je, prosím, vhodný na každodenní lehčí trénink cca 30 min jako přídavný prvek hubnutí?

Marcela Malá

Dobrý den, děkujeme za dotaz, ano, je vhodný i na pravidelné lehčí tréninky.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze inSPORTline Petyr UB

inSPORTline Petyr UB

4 500 Kč Orientační cena