Menu

Recenze a test HMS M 0410-i

90,3 % Celkové hodnocení
 • 12 programů
 • Nosnost až 150 kg
 • Bez omezení výšky uživatele
 • Průměrná hmotnost setrvačníku
 • Nemá skládací konstrukci
7 500 Kč Orientační cena
 • 9,2/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,0/10
  Hodnocení vybavení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 90,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Vzpřímený rotoped značky HMS je napájen ze sítě, čímž vám odpadá starost s neustálým dokupováním baterií, na druhou stranu musíte při jeho umístění myslet na blízkost zásuvky. V každém případě je napájení nezbytné, jelikož se zátěž na rotopedu ovládá elektronicky, reguluje ji tedy počítač. Na tomto modelu potěší magnetické brzdy, které jsou považovány za kvalitnější a tišší variantu, v době našeho srovnání (září 2020) jimi však disponují všechny porovnávané rotopedy.

Model M 0410-i nabízí nadprůměrnou nosnost 150 kg, takže se užívání rotopedu nemusí bát ani těžší jedinci s účelem hubnutí. Maximální výška jezdce navíc není omezena, tento rotoped je tedy vhodný téměř pro každého. Svou hmotností necelých 27 kg se řadí k průměru, rozměry přístroje najdete níže v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce HMS 30 % inSPORTline, 30 % Housefit, 10 % Acra, 10 % Capital Sports, 10 % Flow Fitness, 10 % Spartan
Skládací konstrukce Ne 80 % Ne, 20 % Ano
Typ rotopedu Vzpřímený 100 % Vzpřímený
Napájení Síťový adaptér 50 % Síťový adaptér, 40 % Tužkové baterie, 10 % Bez napájení
Ovládání zátěže Elektronické 60 % Manuální, 40 % Elektronické
Brzdy Magnetické 100 % Magnetické
Nosnost (kg) 150 130,00
Hmotnost (kg) 26,7 27,50
Šířka (cm) 55 53,00
Délka (cm) 99 92,00
Výška (cm) 135 134,35

Hodnocení vybavení

Na rotopedu HMS M 0410-i nechybí kolečka pro snazší manipulaci ani systém vyrovnání podlahy, který zajistí dostatečnou stabilitu i na nerovném povrchu. Přístroj se tak nemusí bát používat ani mohutnější jedinci, při správném umístění by se neměl nijak kývat, a to ani při jízdě. Pokud se na rotopedu bude střídat více uživatelů, jistě je potěší možnost horizontálního i vertikálního nastavení sedla, a dokonce také přizpůsobení sklonu řídítek. Především druhé zmiňované není u všech modelů v našem srovnání běžné.

Počtem zátěží dosahuje tento rotoped blízko k průměru, máte možnost zvolit si z 12 obtížností dle přednastavených programů. Hmotnost setrvačníku je 6 kg, což je obvyklá hodnota zajišťující poměrně plynulou jízdu a znatelný rozdíl mezi jednotlivými zátěžemi.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu Ano 100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy Ano 90 % Ano, 10 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Řemínky na pedálech Ano 100 % Ano
Počet zátěží 12 16,00
Hmotnost setrvačníku (kg) 6 6,48

Hodnocení funkcí

Model M 0410-i nabízí výběr z 12 přednastavených programů, což značně převyšuje průměr námi srovnávaných rotopedů. Škála výběru je tedy široká a měl by si bez problému vybrat i náročnější uživatel. Na přehledném displeji najdete zobrazení rychlosti, vzdálenosti, spálených kalorií a také tepovou frekvenci. Právě správný puls je důležitý pro efektivní hubnutí, trénink by neměl být příliš lehký ani příliš obtížný.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů 12 8,30
Zobrazení rychlosti Ano 100 % Ano
Měřič kalorií Ano 100 % Ano
Měření tepové frekvence Ano 100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na rotopedu HMS M 0410-i oceňují především pevnou a stabilní konstrukci a také tichý provoz. Považují jej za kvalitní produkt, čemuž nasvědčuje také pouze kladné hodnocení.

Naše hodnocení a závěr

Tento rotoped značky HMS doporučujeme i náročnějším uživatelům, ačkoli se jedná o poměrně levný model. Disponuje však elektronickým ovládáním zátěže, kdy máte na výběr z 12 různých programů. Jeho nosnost je až 150 kg a výška uživatele dokonce bez omezení, hodí se tedy i pro opravdu vysoké či těžké jedince, kteří chtějí spálit nějaké ty kalorie. Jejich počet, ale také ujetou vzdálenost či tepovou frekvenci najdete na displeji.

Rotoped je napájen síťovým adaptérem, čímž vám sice odpadá starost s neustálým dokupováním baterek, na druhou stranu musíte při jeho umístění dbát ohled na blízkost zásuvky. Nedostatkem zde může být také pouze průměrná hmotnost setrvačníku, který však by však stále měl nabízet plynulou jízdu. Pokud sháníte o něco kvalitnější model, doporučujeme například Housefit TIRO 100 iTrain se stejnou nosností, setrvačníkem o hmotnosti 9 kg a až 16 programy.

7 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: HMS M 0410-i | Hodnocení: 90,3 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HMS M 0410-i

HMS M 0410-i

7 500 Kč Orientační cena