Recenze a test HMS M 0410-i | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test HMS M 0410-i

90,9 % Celkové hodnocení

Top 6 v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,5/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,0/10
  Hodnocení vybavení
 • 10,0/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • 12 programů
 • Nosnost až 150 kg
 • Bez omezení výšky uživatele

Zápory

 • Průměrná hmotnost setrvačníku
 • Nemá skládací konstrukci
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vzpřímený rotoped značky HMS je napájen ze sítě, čímž vám odpadá starost s neustálým dokupováním baterií, na druhou stranu musíte při jeho umístění myslet na blízkost zásuvky. V každém případě je napájení nezbytné, jelikož se zátěž na rotopedu ovládá elektronicky, reguluje ji tedy počítač. Na tomto modelu potěší magnetické brzdy, které jsou považovány za kvalitnější a tišší variantu, v době našeho srovnání (září 2020) jimi však disponují všechny porovnávané rotopedy.

Model M 0410-i nabízí nadprůměrnou nosnost 150 kg, takže se užívání rotopedu nemusí bát ani těžší jedinci s účelem hubnutí. Maximální výška jezdce navíc není omezena, tento rotoped je tedy vhodný téměř pro každého. Svou hmotností necelých 27 kg se řadí k průměru, rozměry přístroje najdete níže v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

HMS

26 % Housefit, 13 % inSPORTline, 9 % HMS, 9 % Flow Fitness, 9 % Tunturi, 9 % Hop-Sport, 4 % Acra, 4 % Master, 4 % Capital Sports, 13 % Další
Skládací konstrukce

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

87 % Vzpřímený, 13 % Mini rotoped
Napájení

Síťový adaptér

57 % Tužkové baterie, 35 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Elektronické

70 % Manuální, 30 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

91 % Magnetické, 4 % Mechanické, 4 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

150

121,74
Hmotnost (kg)

26,7

23,44
Šířka (cm)

55

49,98
Délka (cm)

99

84,83
Výška (cm)

135

117,91

Hodnocení vybavení

Na rotopedu HMS M 0410-i nechybí kolečka pro snazší manipulaci ani systém vyrovnání podlahy, který zajistí dostatečnou stabilitu i na nerovném povrchu. Přístroj se tak nemusí bát používat ani mohutnější jedinci, při správném umístění by se neměl nijak kývat, a to ani při jízdě. Pokud se na rotopedu bude střídat více uživatelů, jistě je potěší možnost horizontálního i vertikálního nastavení sedla, a dokonce také přizpůsobení sklonu řídítek. Především druhé zmiňované není u všech modelů v našem srovnání běžné.

Počtem zátěží dosahuje tento rotoped blízko k průměru, máte možnost zvolit si z 12 obtížností dle přednastavených programů. Hmotnost setrvačníku je 6 kg, což je obvyklá hodnota zajišťující poměrně plynulou jízdu a znatelný rozdíl mezi jednotlivými zátěžemi.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

87 % Ano, 4 % Ne, 9 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

83 % Ano, 4 % Ne, 13 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

52 % Ano, 35 % Ne, 13 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

12

10,73
Hmotnost setrvačníku (kg)

6

6,26

Hodnocení funkcí

Model M 0410-i nabízí výběr z 12 přednastavených programů, což značně převyšuje průměr námi srovnávaných rotopedů. Škála výběru je tedy široká a měl by si bez problému vybrat i náročnější uživatel. Na přehledném displeji najdete zobrazení rychlosti, vzdálenosti, spálených kalorií a také tepovou frekvenci. Právě správný puls je důležitý pro efektivní hubnutí, trénink by neměl být příliš lehký ani příliš obtížný.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

12

5,13
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

87 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na rotopedu HMS M 0410-i oceňují především pevnou a stabilní konstrukci a také tichý provoz. Považují jej za kvalitní produkt, čemuž nasvědčuje také pouze kladné hodnocení.

Naše hodnocení a závěr

Tento rotoped značky HMS doporučujeme i náročnějším uživatelům, ačkoli se jedná o poměrně levný model. Disponuje však elektronickým ovládáním zátěže, kdy máte na výběr z 12 různých programů. Jeho nosnost je až 150 kg a výška uživatele dokonce bez omezení, hodí se tedy i pro opravdu vysoké či těžké jedince, kteří chtějí spálit nějaké ty kalorie. Jejich počet, ale také ujetou vzdálenost či tepovou frekvenci najdete na displeji.

Rotoped je napájen síťovým adaptérem, čímž vám sice odpadá starost s neustálým dokupováním baterek, na druhou stranu musíte při jeho umístění dbát ohled na blízkost zásuvky. Nedostatkem zde může být také pouze průměrná hmotnost setrvačníku, který však by však stále měl nabízet plynulou jízdu. Pokud sháníte o něco kvalitnější model, doporučujeme například Housefit TIRO 100 iTrain se stejnou nosností, setrvačníkem o hmotnosti 9 kg a až 16 programy.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HMS M 0410-i | Hodnocení: 90,9 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze HMS M 0410-i

HMS M 0410-i

8 000 Kč Orientační cena