Recenze a test HMS M 0410-i | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test HMS M 0410-i

4. místo
90,3 % Celkové hodnocení
 • 12 programů
 • Nosnost až 150 kg
 • Bez omezení výšky uživatele
 • Průměrná hmotnost setrvačníku
 • Nemá skládací konstrukci
9 000 Kč Orientační cena
 • 9,2/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,0/10
  Hodnocení vybavení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 90,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Vzpřímený rotoped značky HMS je napájen ze sítě, čímž vám odpadá starost s neustálým dokupováním baterií, na druhou stranu musíte při jeho umístění myslet na blízkost zásuvky. V každém případě je napájení nezbytné, jelikož se zátěž na rotopedu ovládá elektronicky, reguluje ji tedy počítač. Na tomto modelu potěší magnetické brzdy, které jsou považovány za kvalitnější a tišší variantu, v době našeho srovnání (září 2020) jimi však disponují všechny porovnávané rotopedy.

Model M 0410-i nabízí nadprůměrnou nosnost 150 kg, takže se užívání rotopedu nemusí bát ani těžší jedinci s účelem hubnutí. Maximální výška jezdce navíc není omezena, tento rotoped je tedy vhodný téměř pro každého. Svou hmotností necelých 27 kg se řadí k průměru, rozměry přístroje najdete níže v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

HMS

40 % Housefit, 30 % inSPORTline, 10 % HMS, 10 % Capital Sports, 10 % Flow Fitness
Skládací konstrukce

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

100 % Vzpřímený
Napájení

Síťový adaptér

60 % Síťový adaptér, 30 % Tužkové baterie, 10 % Bez napájení
Ovládání zátěže

Elektronické

50 % Manuální, 50 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Nosnost (kg)

150

132,00
Hmotnost (kg)

26,7

28,79
Šířka (cm)

55

53,35
Délka (cm)

99

91,60
Výška (cm)

135

135,05

Hodnocení vybavení

Na rotopedu HMS M 0410-i nechybí kolečka pro snazší manipulaci ani systém vyrovnání podlahy, který zajistí dostatečnou stabilitu i na nerovném povrchu. Přístroj se tak nemusí bát používat ani mohutnější jedinci, při správném umístění by se neměl nijak kývat, a to ani při jízdě. Pokud se na rotopedu bude střídat více uživatelů, jistě je potěší možnost horizontálního i vertikálního nastavení sedla, a dokonce také přizpůsobení sklonu řídítek. Především druhé zmiňované není u všech modelů v našem srovnání běžné.

Počtem zátěží dosahuje tento rotoped blízko k průměru, máte možnost zvolit si z 12 obtížností dle přednastavených programů. Hmotnost setrvačníku je 6 kg, což je obvyklá hodnota zajišťující poměrně plynulou jízdu a znatelný rozdíl mezi jednotlivými zátěžemi.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

90 % Ano, 10 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

12

14,80
Hmotnost setrvačníku (kg)

6

6,63

Hodnocení funkcí

Model M 0410-i nabízí výběr z 12 přednastavených programů, což značně převyšuje průměr námi srovnávaných rotopedů. Škála výběru je tedy široká a měl by si bez problému vybrat i náročnější uživatel. Na přehledném displeji najdete zobrazení rychlosti, vzdálenosti, spálených kalorií a také tepovou frekvenci. Právě správný puls je důležitý pro efektivní hubnutí, trénink by neměl být příliš lehký ani příliš obtížný.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

12

8,90
Zobrazení rychlosti

Ano

100 % Ano
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na rotopedu HMS M 0410-i oceňují především pevnou a stabilní konstrukci a také tichý provoz. Považují jej za kvalitní produkt, čemuž nasvědčuje také pouze kladné hodnocení.

Naše hodnocení a závěr

Tento rotoped značky HMS doporučujeme i náročnějším uživatelům, ačkoli se jedná o poměrně levný model. Disponuje však elektronickým ovládáním zátěže, kdy máte na výběr z 12 různých programů. Jeho nosnost je až 150 kg a výška uživatele dokonce bez omezení, hodí se tedy i pro opravdu vysoké či těžké jedince, kteří chtějí spálit nějaké ty kalorie. Jejich počet, ale také ujetou vzdálenost či tepovou frekvenci najdete na displeji.

Rotoped je napájen síťovým adaptérem, čímž vám sice odpadá starost s neustálým dokupováním baterek, na druhou stranu musíte při jeho umístění dbát ohled na blízkost zásuvky. Nedostatkem zde může být také pouze průměrná hmotnost setrvačníku, který však by však stále měl nabízet plynulou jízdu. Pokud sháníte o něco kvalitnější model, doporučujeme například Housefit TIRO 100 iTrain se stejnou nosností, setrvačníkem o hmotnosti 9 kg a až 16 programy.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: HMS M 0410-i | Hodnocení: 90,3 %
Daniel Černý je velký sportovní nadšenec a také proto se už od roku 2018 věnuje v Arecenzích srovnávání různých sportovních potřeb, rotopedy nevyjímaje. Na základě rozsáhlých rešerší a procházení různých zdrojů dokáže identifikovat ty nejdůležitější parametry, které byste měli při výběru sledovat. Jde například o volbu vhodného typu a modelu podle toho, kdo bude rotoped nejvíce používat, dále pak výběr vhodné konstrukce, materiálu, brzdového systému nebo například funkcí. Naopak také může poradit, co je při výběru tohoto domácího sportovního náčiní spíše vedlejší. Dan se dále zaměřuje také na srovnání jízdních kol, běžeckých pásů a dalšího sportovního náčiní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze HMS M 0410-i

HMS M 0410-i

4. místo  v porovnání
9 000 Kč Orientační cena