Rotoped Housefit TIRO 100 iTrain - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Housefit TIRO 100 iTrain

97,7 % Celkové hodnocení

Top 2 v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,7/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,7/10
  Hodnocení vybavení
 • 10,0/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Velká nosnost
 • Hodně funkcí
 • 9kg setrvačník

Zápory

 • Vyšší cena
 • Není skládací
 • Těžší
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rotoped Housefit TIRO 100 iTrain je vzpřímený rotoped s pevnou konstrukcí. Nelze jej tedy složit a budete mu muset ve své domácnosti najít stálé místo. Napájí se pomocí síťového kabelu, lze ho tedy používat jen v dosahu zásuvky. Na druhou stranu se ale nemusíte starat o výměnu baterií. Ovládání zátěže je elektronické, počítač tedy sám ubírá a přidává zátěž a to podle vámi nastaveného programu, virtuální trasy nebo například tepové frekvence. Při cvičení se tedy nemusíte o nic starat. Brzdy jsou magnetické, což je nejlepší a zároveň nejčastější řešení. Brzdění je díky nim plynulé a tiché. Výhodu je také dlouhá životnost.

Tento rotoped umožní cvičení i vyšším osobám a to do 190 cm, což byla v době psaní této recenze (leden 2019) nadprůměrná hodnota. Vysoká je i nosnost stroje, se svými 150 kg přesahuje tehdejší průměr o více než 20 kg. Spolehnout se na něj tedy mohou i hmotnější cvičenci. Vysoká je však i hmotnost samotného přístroje, která dosahuje 39 kg, což je vysoko nad tehdejším průměrem. Manipulace s rotopedem bude tedy vyžadovat určitou dávku síly a fyzické zdatnosti. Je proto více než vhodné najít pro stroj místo, na kterém nebude nutné s ním manipulovat. Šířka a délka rotopedu zhruba odpovídají průměru. Stroj však vyčnívá svou výškou, která je 148 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Housefit

26 % Housefit, 13 % inSPORTline, 9 % HMS, 9 % Flow Fitness, 9 % Tunturi, 9 % Hop-Sport, 4 % Acra, 4 % Master, 4 % Capital Sports, 13 % Další
Skládací konstrukce

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

87 % Vzpřímený, 13 % Mini rotoped
Napájení

Síťový adaptér

57 % Tužkové baterie, 35 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Elektronické

70 % Manuální, 30 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

91 % Magnetické, 4 % Mechanické, 4 % Neuvedeno
Maximální výška jezdce (cm)

190

17 % 180, 17 % 190, 17 % 200, 13 % 185, 13 % Nerelevantní, 22 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

150

121,74
Hmotnost (kg)

39

23,44
Šířka (cm)

58

49,98
Délka (cm)

89

84,83
Výška (cm)

148

117,91

Hodnocení vybavení

Pokud přece jen budete muset se strojem manipulovat, práci vám usnadní kolečka. Díky nim stačí jednu část rotopedu mírně nadzvednout a popojet s ním. Ani tak nebude ale přesun téměř 40 kilového stroje jednoduchý. Pokud nemáte v bytě dokonale rovnou podlahu a máte strach o stabilitu, jistě vás potěší mechanismus vyrovnání nerovností podlahy, ten měla většina modelů v našem srovnání. Pohodlí samotného cvičení pomáhají zajistit řídítka, která lze naklonit podle vašich potřeb. Nastavitelný sklon však není u rotopedů samozřejmost, má jej jen něco přes polovinu srovnávaných přístrojů. O bezpečí se starají pásky na pedálech, které drží nohu pevně na svém místě a eliminují riziko sklouznutí a bolestivého zranění.

Výsadou tohoto rotopedu je velký počet zátěží, konkrétně 16, díky čemuž si můžete nastavit obtížnost cvičení ve velkém rozsahu přesně podle vašich preferencí. Setrvačník váží 9 kilogramů, přičemž tehdejší průměr byl necelých 6 kilogramů. Vysoká hmotnost zajišťuje plynulý přechod mezi jednotlivými stupni zátěže bez nepříjemného přeskakování.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

87 % Ano, 4 % Ne, 9 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

83 % Ano, 4 % Ne, 13 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

52 % Ano, 35 % Ne, 13 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

16

10,73
Hmotnost setrvačníku (kg)

9

6,26

Hodnocení funkcí

U rotopedu je dnes již samozřejmostí zobrazení spálených kalorií, měřič rychlostí a většinou se setkáte i s měřením tepové frekvence. Moderní stroje disponují ale i dalšími funkcemi, jako je měření tepové frekvence pomocí hrudního pásu, přizpůsobování rychlosti měřené frekvenci či virtuální trase. Tento model má funkcí celkem 16, což je dvojnásobek tehdejšího průměru. Je možné jej připojit k tabletu a ve speciální aplikaci sledovat data z tréninků, vytvářet statistiky či plánovat trasy pomocí Google Maps.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

16

5,13
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

87 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Na webu uživatelé kladně hodnotí zejména stabilní konstrukci a to i pro osoby s vyšší hmotností. Pochvalují si také vybavení funkcemi a tichý chod. Obecně si u tohoto výrobce stěžují na neúplný a nepřesný návod. Přesto však udávají, že samotné sestavení není nijak složité.

Naše hodnocení a závěr

Rotoped Housefit TIRO 100 iTrain ocení jak začátečníci, tak i pokročilí. Je vhodný i pro náročné uživatele, kteří vyžadují kvalitní výbavu funkcemi. Tento rotoped jich totiž nabízí 16, což je vysoko nad průměrnou hodnotou. Díky stabilnímu a pevnému rámu je vhodný i pro osoby s vyšší hmotností (konkrétně až do 150 kg), přičemž maximální výška cvičence je 190 cm. Elektronicky ovládaný systém 16 zátěží umožňuje pohodlné nastavení a širokou škálu možností, jak si přizpůsobit stroj vlastnímu stylu jízdy. Díky 9 kilogramovému setrvačníku je nastavení plynulé. Nevýhodou může být vyšší pořizovací cena, pokud hledáte levnější rotoped a obejdete se bez pokročilých funkcí, mohl by vás zaujmout Housefit TIRO 50.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Housefit TIRO 100 iTrain | Hodnocení: 97,7 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi Tiro 70 a Tiro 100?

Pavel Pivoňka

Dobrý den, rotoped Housefit Tiro 70 je vhodný pro jezdce do výšky 200 cm, model 100 pro uživatele o 10 cm nižší. Druhý zmiňovaný má naopak více programů, celkově 16, poskytuje tedy uživateli širší nabídku. Rozdíl je také ve hmotnosti, ovšem jen o pár kg, a ceně. Oba modely se však hodí i pro náročnějšího uživatele na domácí použití, disponují všemi funkcemi, které by měl kvalitní rotoped mít.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, jak je, prosím, velké balení Tiro 100 iTrain? Je v krabici, nebo např. řídítka jsou nějak zvlášť? Děkuji.

Martin Kročil

Dobrý den, rozměry balení jsou 102 x 29 x 64 cm. Rotoped je celý kompletně v krabici, rozložený.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, mám tento rotoped asi 2 týdny. Hned od začátku byl problém spárovat rotoped přes Bluetooth s mobilem. Několik dnů to ale fungovalo, ale již čtyři dny se nedá spojit se žádným mobilem. Mám Samsung Galaxy A7 (2018) a zkoušel jsem to i s jiným, ale nefunguje to. Je možné, že je vadný Bluetooth na rotopedu? Stáhl jsem si aplikaci dle návodu iConsole+, ale to nefungovalo. Pak na doporučení My HomeFIT. To šlo jen několik dnů a nyní se prostě rotoped nedaří spárovat se žádným mobilem. Dokáže mi zde někdo poradit, jak to spolu propojit? Děkuji.

Jiří Zwins

Dobrý den, v případě párování s telefonem by měl plně dostačovat uvedený postup v návodu a měla by fungovat aplikace iConsole+, případně iConsole+HD. Ujistěte se, že má Váš telefon operační systém Android ve verzi 2.2 a vyšší. Pokud ani tak připojení nefunguje, je tedy možné, že jste obdržel vadný kus. Doporučuji Vám obrátit se přímo na výrobce Housefit, nebo alespoň Vámi zvoleného prodejce.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, chtěl jsem prosím dotázat, zda-li musí bát rotoped stále připojen k síti 220V, nebo jestli se pouze nabíjí, a pokud ano, jak často se nutno nabíjet? Děkuji

Strnad Oto

Dobrý den, rotoped je napájen pomocí síťového adaptéru, což znamená, že pro svůj chod vyžaduje připojení do zásuvky.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Housefit TIRO 100 iTrain

Housefit TIRO 100 iTrain

12 000 Kč Orientační cena