Recenze a test HOUSEFIT TIRO 100 iTrain

Hodnocení:

97,7 %

Klady:

Velká nosnost

Hodně funkcí

Zápory:

Vyšší cena

11 000 Kč
orientační cena

Hodnocení základních údajů
(max. 10)
Hodnocení vybavení
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
9,7 9,7 10,0 97,7 %

Souhrnné údaje 

Rotoped HOUSEFIT TIRO 100 iTrain je vzpřímený rotoped s pevnou konstrukcí. Nelze jej tedy složit a budete mu muset ve své domácnosti najít stálé místo. Napájí se pomocí síťového kabelu, lze ho tedy používat jen v dosahu zásuvky. Na druhou stranu se ale nemusíte starat o výměnu baterií. Ovládání zátěže je elektronické, počítač tedy sám ubírá a přidává zátěž a to podle vámi nastaveného programu, virtuální trasy nebo například tepové frekvence. Při cvičení se tedy nemusíte o nic starat. Brzdy jsou magnetické, což je nejlepší a zároveň nejčastější řešení. Brzdění je díky nim plynulé a tiché. Výhodu je také dlouhá životnost.

Tento rotoped umožní cvičení i vyšším osobám a to do 190 cm, což byla v době psaní této recenze (leden 2019) nadprůměrná hodnota. Vysoká je i nosnost stroje, se svými 150 kg přesahuje tehdejší průměr o více než 20 kg. Spolehnout se na něj tedy mohou i hmotnější cvičenci. Vysoká je však i hmotnost samotného přístroje, která dosahuje 39 kg, což je vysoko nad tehdejším průměrem. Manipulace s rotopedem bude tedy vyžadovat určitou dávku síly a fyzické zdatnosti. Je proto více než vhodné najít pro stroj místo, na kterém nebude nutné s ním manipulovat. Šířka a délka rotopedu zhruba odpovídají průměru. Stroj však vyčnívá svou výškou, která je 148 cm. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Housefit 50 % inSPORTline, 33 % Housefit, 8 % Kettler, 8 % Acra
Skládací konstrukce  NE 83 % NE, 17 % ANO
Typ rotopedu  Vzpřímený 100 % Vzpřímený
Napájení  Síťový adaptér 42 % Tužkové baterie, 42 % Síťový adaptér, 17 % Bez napájení
Ovládání zátěže  Elektronické 67 % Manuální, 33 % Elektronické
Brzdy  Magnetické 100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm)  190 188,75
Nosnost (kg)  150 131,67
Hmotnost (kg)  39 28,31
Šířka (cm) 58 54,83
Délka (cm) 89 89,33
Výška (cm) 148 135,71

Hodnocení vybavení

Pokud přece jen budete muset se strojem manipulovat, práci vám usnadní kolečka. Díky nim stačí jednu část rotopedu mírně nadzvednout a popojet s ním. Ani tak nebude ale přesun téměř 40 kilového stroje jednoduchý. Pokud nemáte v bytě dokonale rovnou podlahu a máte strach o stabilitu, jistě vás potěší mechanismus vyrovnání nerovností podlahy, ten měla většina modelů v našem srovnání. Pohodlí samotného cvičení pomáhají zajistit řídítka, která lze naklonit podle vašich potřeb. Nastavitelný sklon však není u rotopedů samozřejmost, má jej jen něco přes polovinu srovnávaných přístrojů. O bezpečí se starají pásky na pedálech, které drží nohu pevně na svém místě a eliminují riziko sklouznutí a bolestivého zranění. 

Výsadou tohoto rotopedu je velký počet zátěží, konkrétně 16, díky čemuž si můžete nastavit obtížnost cvičení ve velkém rozsahu přesně podle vašich preferencí. Setrvačník váží 9 kilogramů, přičemž tehdejší průměr byl necelých 6 kilogramů. Vysoká hmotnost zajišťuje plynulý přechod mezi jednotlivými stupni zátěže bez nepříjemného přeskakování. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu  ANO 100 % ANO
Vyrovnání nerovností podlahy  ANO 100 % ANO
Nastavitelný sklon řidítek  ANO 58 % ANO, 42 % NE
Řemínky na pedálech  ANO 100 % ANO
Počet zátěží  16 13,33
Hmotnost setrvačníku (kg)  9 6,40

Hodnocení funkcí

U rotopedu je dnes již samozřejmostí zobrazení spálených kalorií, měřič rychlostí a většinou se setkáte i s měřením tepové frekvence. Moderní stroje disponují ale i dalšími funkcemi, jako je měření tepové frekvence pomocí hrudního pásu, přizpůsobování rychlosti měřené frekvenci či virtuální trase. Tento model má funkcí celkem 16, což je dvojnásobek tehdejšího průměru. Je možné jej připojit k tabletu a ve speciální aplikaci sledovat data z tréninků, vytvářet statistiky či plánovat trasy pomocí Google Maps. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet funkcí na computeru  16 8,00
Zobrazení rychlosti  ANO 100 % ANO
Měřič kalorií  ANO 100 % ANO
Měření tepové frekvence  ANO 100 % ANO

Hodnocení dalších uživatelů

Na webu uživatelé kladně hodnotí zejména stabilní konstrukci a to i pro osoby s vyšší hmotností. Pochvalují si také vybavení funkcemi a tichý chod. Obecně si u tohoto výrobce stěžují na neúplný a nepřesný návod. Přesto však udávají, že samotné sestavení není nijak složité. 

Naše hodnocení a závěr

Rotoped HOUSEFIT TIRO 100 iTrain ocení jak začátečníci, tak i pokročilí. Je vhodný i pro náročné uživatele, kteří vyžadují kvalitní výbavu funkcemi. Tento rotoped jich totiž nabízí 16, což je vysoko nad průměrnou hodnotou. Díky stabilnímu a pevnému rámu je vhodný i pro osoby s vyšší hmotností (konkrétně až do 150 kg), přičemž maximální výška cvičence je 190 cm. Elektronicky ovládaný systém 16 zátěží umožňuje pohodlné nastavení a širokou škálu možností, jak si přizpůsobit stroj vlastnímu stylu jízdy. Díky 9 kilogramovému setrvačníku je nastavení plynulé. Nevýhodou může být vyšší pořizovací cena, pokud hledáte levnější rotoped a obejdete se bez pokročilých funkcí, mohl by vás zaujmout HOUSEFIT TIRO 50.

Datum:
Produkt: HOUSEFIT TIRO 100 iTrain
Hodnocení: 97,7 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test