Recenze a test Bosch TWK8611P | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Bosch TWK8611P

12,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Rychlovarné konvice

Klady a zápory

  • Rychlost vaření vody
  • Regulace teploty
  • Vysoká cena
1 800 Kč Orientační cena

Upozornění: Tato recenze je z předchozího testu z roku 2020. Nově jsme zpracovali velký test rychlovarných konvic, kde jsme každou konvici osobně vyzkoušeli. Přejít na nový test

Souhrnné údaje 

U rychlovarné konvice Bosch TWK8611P se výrobce zaměřil na nerezový výrobní materiál. Nerez dodává domácím spotřebičům moderní nádech, zároveň je kvalitní a není náročný na údržbu. Objem konvice dosahuje 1,5 l, proto je adekvátní i pro vícečlennou rodinu, aby si mohla připravit nápoje najednou. Kde konvice opravdu vyniká, to je příkon 2 400 W, který zajistí rychlé ohřátí vody. Zároveň je to ukazatel spotřeby elektrické energie.

Upozornit bychom vás chtěli na hmotnost, která činí 1,6 kg. To je nejvyšší hodnota. Při velmi časté manipulaci s celým přístrojem, například při uklízení do skříně, to může znamenat menší potíže a nepohodlí zejména starším lidem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bosch

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Tefal, 7 % Xiaomi, 7 % ECG, 7 % Philco, 7 % De'Longhi, 7 % Domo, 7 % Tescoma, 14 % Další
Materiál konvice

Nerez

21 % Nerez/plast, 21 % Nerez, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Příkon (W)

2 400

2 128,57
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá

Vybavení a funkce

Důležitý není jen design konvice, ale především to, co opravdu umí a čím disponuje. Bosch TWK8611P potěší všechny, kteří se zaměřují na bezpečnostní prvky, má totiž ochranu proti přehřátí i bezpečnostní pojistku. Tu měly ale v době hodnocení (srpen 2017) všechny modely. Vedle toho má tato konvice, stejně jako všechny ostatní, funkci automatického vypnutí. Co nepatří ke standardním funkcím rychlovarných konvic, alespoň prozatím, to je regulace teploty. Tu využijete při přípravě různých nápojů a pokrmů, které by se neměly zalévat vařící vodou (například některé zelené čaje by se měly zalít vodou o 80 °C). Bosch TWK8611P tuto funkci má, navolit si můžete 4 různé teploty.

K výbavě konvice patří filtr, prostor na kabel v podstavci konvice, a ukazuje i hladinu vody. Nebudete tedy vařit nedostatek, ale ani zbytečně velké množství vody. Konvice má středový konektor, lze s ní různě otáčet a nasměřovat si tak ucho konvice, aby se vám pohodlně brala a dávala zpět na podstavec.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Regulace teploty (termoregulace)

Ano

50 % Ano, 50 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Bosch TWK8611P je elegantní konvice, již ohodnotilo přes sto krátkodobých či dlouhodobých uživatelů. Celkově je konvice hodnocena velmi pozitivně, rychle ohřívá vodu, na konec procesu upozorní jemným zvukovým signálem. Co vidí uživatelé jako velkou výhodu je nastavení různých teplot, které konvice navíc dokáže udržet po dobu 30 minut. Během půl hodiny tedy můžete využít vřelou vodu, aniž byste konvici znovu zapínali a čekali na dokončení procesu. K výhodám připojují také minimální množství vody, které lze bezpečně vařit, a to 250 ml, tedy jeden hrnek.

Mezi negativa řadí uživatelé například již zmíněný zvukový signál. Většině lidem nevadí, některým ale přijde obtěžující, proto to vezměte určitě v úvahu, i když jde o zcela subjektivní názory.

Naše hodnocení a závěr

Bosch TWK8611P patří ke konvicím z vyšší cenové kategorie. Očekává se tedy od ní řada funkcí a výhod, mezi něž může patřit například regulace teploty. Tuto funkci, přesto, že není standardní, má ale v našem srovnávacím testu i značně levnější konvice Concept RK 4060. Co by mohlo odpovídat ceně je především výkon konvice, díky němuž se voda připravuje velmi rychle. Jde však ruku v ruce s příkonem a tedy spotřebou elektrické energie, na to pozor. Objem konvice uspokojí i větší rodiny, je vhodná pro přípravu šesti nápojů o objemu 250 ml. Pokud nezáleží na počáteční investici a je pro vás přednější to, jak konvice vypadá, nebo že ohřívá vodu rychle, vřele vám ji doporučujeme. Hledáte-li levnější produkt, který i tak umí spoustu věcí, doporučujeme projít si i jiné modely z našeho srovnání.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch TWK8611P | Hodnocení: 12,4 %
Eliška je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch TWK8611P

Bosch TWK8611P

1 800 Kč Orientační cena