Menu

Recenze a test Concept RK 4060

4. místo
94,1 % Celkové hodnocení
 • Cena
 • Vybavení a funkce
 • Regulace teploty
 • Uživatele obtěžuje zvukový signál
900 Kč Orientační cena
 • 8,8/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 10/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 94,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rychlovarná konvice Concept RK 4060 je jediná z našeho srovnávacího testu ze srpna 2017 složena z kombinace nerezu a skla. Tato kombinace dodává konvici na eleganci, je také vysoce moderní a bude se hodit do každé kuchyně. Maximální objem konvice odpovídá hodnotě 1,8 l, takže ji využije k přípravě čajů najednou i početná rodina, až sedmičlenná. To je velmi nadprůměrná hodnota, je nejvyšší z námi hodnocených konvic. U konvic je důležité znát i příkon, který jde ruku v ruce s tím, jak výkonná konvice je a kolik elektrické energie spotřebuje. S příkonem 2 200 W může konvice Concept RK 4060 slíbit rychlejší ohřev vody.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Concept 25 % Sencor, 17 % ETA, 8 % DeLonghi, 8 % Bosch, 8 % Gallet, 8 % Concept, 8 % Tefal, 8 % Electrolux, 8 % Tescoma
Materiál Nerez a sklo 58 % Nerez, 17 % Sklo, 17 % Nerez a sklo, 8 % Plast
Objem (l) 1,8 1,63
Příkon (W) 2 200 2 191,67
Umístění topné spirály Skrytá 100 % Skrytá
Hmotnost (kg) 0,9 137,32

Vybavení a funkce

Kromě toho, jak konvice vypadá, jsme se zaměřili i na to, co umí. V tomto případě nabízí Concept RK 4060 opravdu spoustu funkcí a má značné vybavení. Vybavení, kterým disponuje, a kterým zároveň disponovaly všechny konvice v době hodnocení, je především filtr, prostor na kabel – tedy možnost namotat kabel do podstavce konvice, aby nepřekážel na lince, všechny konvice také mají ukazatel hladiny. Většina potom má středový konektor, takže konvice jde na podstavci různě otáčet. I tato testovaná konvice má tento středový konektor.

Concept RK 4060 ​disponuje funkcemi, jako je automatické vypnutí, ochrana proti přehřátí, anebo bezpečnostní pojistka. Těmito funkcemi se ale také pyšní všechny recenzované modely. Co je výjimečné a zdaleka ne všechny konvice to umí, je možnost regulovat teplotu. Ne všechny čaje a pokrmy totiž vyžadují vodu o 100 °C, proto si můžete nastavit, aby se vaření vypnulo při dosažení určité, ideální teploty pro daný nápoj či pokrm. A právě i Concept RK 4060 tuto možnost má, navolit si můžete až z pěti různých teplotních bodů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr Ano 100 % Ano
Automatické vypnutí Ano 100 % Ano
Ochrana proti přehřátí Ano 100 % Ano
Regulace teploty Ano 67 % Ne, 33 % Ano
Prostor na kabel Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Středový konektor Ano 100 % Ano
Ukazatel hladniny Ano 100 % Ano
Bezpečnostní pojistka Ano 100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Dominantním prvkem konvice Concept RK 4060 je podle uživatelských recenzí, kterých je několik desítek, především design. Tomu dopomáhá nejen vzhled samotný, ale i podsvícení v době ohřevu vodu. Konvice vaří vodu rychle, uživatele překvapilo, že konvice upozorní na dokončení varu i zvukovým signálem, což některým zákazníkům vyhovuje, jiným to přijde zbytečné. Co je ale opět považováno za výhodu, to je možnost nastavit si teplotu varu a nebo možnost nechat vařit vodu po určitou dobu (až 2 hodiny), takže můžete mít teplou vodu neustále k dispozici bez nutnosti opětovného zapínání konvice.

Naše hodnocení a závěr

Concept RK 4060 vidíme jako ideální prvek pro moderní kuchyně, které obsluhuje i větší rodina. Konvici je totiž důležité vybírat i podle objemu, přičemž 1,8 l vody, což odpovídá této hodnocené konvici, umožní připravit nápoj většímu počtu lidí najednou. Takto velký objem oceníte ale samozřejmě i v případě menší rodiny, která má například časté návštěvy. Konvice je kromě pěkného designu spolehlivá, rychle ohřeje vodu na požadovanou teplotu, různým teplotám odpovídá i různě barevné podsvícení. Konvice je také bezpečná, má bezpečnostní pojistku i ochranu proti přehřátí, kdyby se voda vyvařila.

900 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Concept RK 4060 | Hodnocení: 94,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze Concept RK 4060

Concept RK 4060

4. místo  v porovnání
900 Kč Orientační cena