Rychlovarná konvice Concept RK 4060 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Concept RK 4060

11,6 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Cena
  • Vybavení a funkce
  • Regulace teploty

Zápory

  • Uživatele obtěžuje zvukový signál
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rychlovarná konvice Concept RK 4060 je jediná z našeho srovnávacího testu ze srpna 2017 složena z kombinace nerezu a skla. Tato kombinace dodává konvici na eleganci, je také vysoce moderní a bude se hodit do každé kuchyně. Maximální objem konvice odpovídá hodnotě 1,8 l, takže ji využije k přípravě čajů najednou i početná rodina, až sedmičlenná. To je velmi nadprůměrná hodnota, je nejvyšší z námi hodnocených konvic. U konvic je důležité znát i příkon, který jde ruku v ruce s tím, jak výkonná konvice je a kolik elektrické energie spotřebuje. S příkonem 2 200 W může konvice Concept RK 4060 slíbit rychlejší ohřev vody.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Concept

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Tefal, 7 % Xiaomi, 7 % ECG, 7 % Philco, 7 % De'Longhi, 7 % Domo, 7 % Tescoma, 14 % Další
Materiál konvice

Nerez a sklo

21 % Nerez/plast, 21 % Nerez, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Příkon (W)

2 200

2 128,57
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá

Vybavení a funkce

Kromě toho, jak konvice vypadá, jsme se zaměřili i na to, co umí. V tomto případě nabízí Concept RK 4060 opravdu spoustu funkcí a má značné vybavení. Vybavení, kterým disponuje, a kterým zároveň disponovaly všechny konvice v době hodnocení, je především filtr, prostor na kabel – tedy možnost namotat kabel do podstavce konvice, aby nepřekážel na lince, všechny konvice také mají ukazatel hladiny. Většina potom má středový konektor, takže konvice jde na podstavci různě otáčet. I tato testovaná konvice má tento středový konektor.

Concept RK 4060 ​disponuje funkcemi, jako je automatické vypnutí, ochrana proti přehřátí, anebo bezpečnostní pojistka. Těmito funkcemi se ale také pyšní všechny recenzované modely. Co je výjimečné a zdaleka ne všechny konvice to umí, je možnost regulovat teplotu. Ne všechny čaje a pokrmy totiž vyžadují vodu o 100 °C, proto si můžete nastavit, aby se vaření vypnulo při dosažení určité, ideální teploty pro daný nápoj či pokrm. A právě i Concept RK 4060 tuto možnost má, navolit si můžete až z pěti různých teplotních bodů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Regulace teploty (termoregulace)

Ano

50 % Ano, 50 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Dominantním prvkem konvice Concept RK 4060 je podle uživatelských recenzí, kterých je několik desítek, především design. Tomu dopomáhá nejen vzhled samotný, ale i podsvícení v době ohřevu vodu. Konvice vaří vodu rychle, uživatele překvapilo, že konvice upozorní na dokončení varu i zvukovým signálem, což některým zákazníkům vyhovuje, jiným to přijde zbytečné. Co je ale opět považováno za výhodu, to je možnost nastavit si teplotu varu a nebo možnost nechat vařit vodu po určitou dobu (až 2 hodiny), takže můžete mít teplou vodu neustále k dispozici bez nutnosti opětovného zapínání konvice.

Naše hodnocení a závěr

Concept RK 4060 vidíme jako ideální prvek pro moderní kuchyně, které obsluhuje i větší rodina. Konvici je totiž důležité vybírat i podle objemu, přičemž 1,8 l vody, což odpovídá této hodnocené konvici, umožní připravit nápoj většímu počtu lidí najednou. Takto velký objem oceníte ale samozřejmě i v případě menší rodiny, která má například časté návštěvy. Konvice je kromě pěkného designu spolehlivá, rychle ohřeje vodu na požadovanou teplotu, různým teplotám odpovídá i různě barevné podsvícení. Konvice je také bezpečná, má bezpečnostní pojistku i ochranu proti přehřátí, kdyby se voda vyvařila.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Concept RK 4060 | Hodnocení: 11,6 %
Eliška Srncová je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Concept RK 4060

Concept RK 4060

1 000 Kč Orientační cena