Recenze a test Concept RK 4060

1. místo - Vítěz testu 2019

Hodnocení:

95,4 %

Klady:

Cena

Vybavení a funkce

Zápory:

Uživatele obtěžuje zvukový signál

1 200 Kč
orientační cena

Hodnocení základních parametrů
(max. 10)
Hodnocení funkcí a vybavení
(max. 10)
Celkové
hodnocení
9,0 10,0 95,4 %

Souhrnné údaje 

Rychlovarná konvice Concept RK 4060 je jediná z našeho srovnávacího testu ze srpna 2017 složena z kombinace nerezu a skla. Tato kombinace dodává konvici na eleganci, je také vysoce moderní a bude se hodit do každé kuchyně. Maximální objem konvice odpovídá hodnotě 1,8 l, takže ji využije k přípravě čajů najednou i početná rodina, až sedmičlenná. To je velmi nadprůměrná hodnota, je nejvyšší z námi hodnocených konvic. U konvic je důležité znát i příkon, který jde ruku v ruce s tím, jak výkonná konvice je a kolik elektrické energie spotřebuje. S příkonem 2 200 W může konvice Concept RK 4060 slíbit rychlejší ohřev vody.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Concept 30 % Sencor, 20 % ETA, 10 % DeLonghi, 10 % Bosch, 10 % Gallet, 10 % Concept, 10 % Tefal
Materiál  Nerez a sklo 50 % Nerez, 20 % Sklo, 20 % Nerez a sklo, 10 % Plast
Objem (l)  1,8 1,62
Příkon (W)  2 200 2 150,00
Umístění topné spirály  Skrytá 100 % Skrytá
Hmotnost (kg)  0,9 1,05

Vybavení a funkce

Kromě toho, jak konvice vypadá, jsme se zaměřili i na to, co umí. V tomto případě nabízí Concept RK 4060 opravdu spoustu funkcí a má značné vybavení. Vybavení, kterým disponuje, a kterým zároveň disponovaly všechny konvice v době hodnocení, je především filtr, prostor na kabel – tedy možnost namotat kabel do podstavce konvice, aby nepřekážel na lince, všechny konvice také mají ukazatel hladiny. Většina potom má středový konektor, takže konvice jde na podstavci různě otáčet. I tato testovaná konvice má tento středový konektor. 

Concept RK 4060 ​disponuje funkcemi, jako je automatické vypnutí, ochrana proti přehřátí, anebo bezpečnostní pojistka. Těmito funkcemi se ale také pyšní všechny recenzované modely. Co je výjimečné a zdaleka ne všechny konvice to umí, je možnost regulovat teplotu. Ne všechny čaje a pokrmy totiž vyžadují vodu o 100 °C, proto si můžete nastavit, aby se vaření vypnulo při dosažení určité, ideální teploty pro daný nápoj či pokrm. A právě i Concept RK 4060 tuto možnost má, navolit si můžete až z pěti různých teplotních bodů. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr  ANO 100 % ANO
Automatické vypnutí  ANO 100 % ANO
Ochrana proti přehřátí  ANO 100 % ANO
Regulace teploty  ANO 80 % NE, 20 % ANO
Prostor na kabel  ANO 80 % ANO, 20 % NE
Středový konektor  ANO 100 % ANO
Ukazatel hladniny  ANO 100 % ANO
Bezpečnostní pojistka  ANO 100 % ANO

Hodnocení dalších uživatelů

Dominantním prvkem konvice Concept RK 4060 je podle uživatelských recenzí, kterých je několik desítek, především design. Tomu dopomáhá nejen vzhled samotný, ale i podsvícení v době ohřevu vodu. Konvice vaří vodu rychle, uživatele překvapilo, že konvice upozorní na dokončení varu i zvukovým signálem, což některým zákazníkům vyhovuje, jiným to přijde zbytečné. Co je ale opět považováno za výhodu, to je možnost nastavit si teplotu varu a nebo možnost nechat vařit vodu po určitou dobu (až 2 hodiny), takže můžete mít teplou vodu neustále k dispozici bez nutnosti opětovného zapínání konvice. 

Naše hodnocení a závěr

Concept RK 4060 vidíme jako ideální prvek pro moderní kuchyně, které obsluhuje i větší rodina. Konvici je totiž důležité vybírat i podle objemu, přičemž 1,8 l vody, což odpovídá této hodnocené konvici, umožní připravit nápoj většímu počtu lidí najednou. Takto velký objem oceníte ale samozřejmě i v případě menší rodiny, která má například časté návštěvy. Konvice je kromě pěkného designu spolehlivá, rychle ohřeje vodu na požadovanou teplotu, různým teplotám odpovídá i různě barevné podsvícení. Konvice je také bezpečná, má bezpečnostní pojistku i ochranu proti přehřátí, kdyby se voda vyvařila. 

Datum:
Produkt: Concept RK 4060
Hodnocení: 95,4 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test