Menu

Sencor SWK 1785BK – Recenze, testy a srovnání

66,0 % Celkové hodnocení

Top 11 v kategorii Rychlovarné konvice

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Rychlost ohřevu a efektivita
 • 5,7/10
  Bezpečnost
 • 6,4/10
  Komfort používání
 • 5,4/10
  Funkce a vybavení

Klady

 • Dostupná cena
 • Populární u uživatelů
 • Dobře viditelná objemová ryska

Zápory

 • Nemá protiskluzové plošky
 • Nevypne se při sejmutí z podstavy
 • Ruční otevírání víka
400 Kč Orientační cena

Základní parametry, rychlost ohřevu a efektivita

Rychlovarnou konvici Sencor SWK 1785BK jsme do našeho testování zařadili v únoru 2023, kdy se řadila k cenově dostupnějším produktům na trhu. Přesto nepůsobí vyloženě levným dojmem, čemuž napomáhá zejména skleněné provedení, které zkrátka vypadá o třídu výš než levné plastové konvice. Maximální kapacita 1,7 l je na trhu zcela standardní a vhodná i pro početnější domácnosti. Výrobce udává jako minimální kapacitu 0,5 l, reálně se ale jedná o +- 400 ml, objemová stupnice konvice tak není zrovna přesná.

Příkon 2 200 W je v testu jeden z vyšších, přesto konvice ohřívá 0,8 l vody cca 3 minuty, což byl v době testování průměr. Nepatří tedy k energeticky nejefektivnějším modelům. S hlučností 74 dB není ani zrovna tichá. Konvice má filtr na vodní kámen z umělého vlákna, se kterým se setkáte u většiny modelů na trhu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Niceboy, 7 % Xiaomi, 7 % Tefal, 7 % Philco, 7 % ECG, 7 % Domo, 7 % De'Longhi, 14 % Další
Materiál konvice

Sklo

21 % Nerez/plast, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 21 % Nerez, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Materiál filtru

Umělé vlákno

71 % Umělé vlákno, 21 % Nerez, 7 % Neuvedeno
Deklarovaný maximální objem (l)

1,7

86 % 1,7, 7 % 1,5, 7 % 1
Deklarovaný minimální objem (l)

0,5

79 % 0,5, 7 % 0,75, 14 % Neuvedeno
Reálný minimální objem (l)

0,4

0,51
Příkon (W)

2 200

2 128,57
Hlučnost (dB)

74

71,19
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rychlost uvaření 0,8 l (min)

3

2,97
Možnost opětovného zapnutí po dovaření

Ano

100 % Ano

Bezpečnost a komfort používání

Co se bezpečnosti používání konvice týče, můžeme ji označit za základní, možná až slabší. Při zapnutí bez vody se konvice automaticky vypne za 23 s, na rozdíl od dražších modelů se ale nevypne při vaření s otevřeným víkem a tlačítko zapínání se automaticky nepřepne do polohy OFF ani při sejmutí z podstavy, je tedy potřeba sledovat, zda jste neplánovaně nepostavili konvici na podstavu zapnutou.

Trochu překvapující je absence jakýchkoliv protiskluzových prvků na podstavě, které považujeme za poměrně standardní. Konvice je po uvaření vody horká, to je ale u skleněných modelů standard. Madlo si zachovává bezpečnou teplotu, tlačítko otevírání je ale umístěné přímo na víku konvice, pokud do ní tedy chcete doplnit vodu ještě za tepla, hrozí vám kontakt s párou. Ta také částečně uniká při vaření spárami víka.

Otevírání víka a plnění

Jak jsme již zmínili, konvice se otevírá tlačítkem/madlem přímo na víku. Otevírá se zcela manuálně, nemá žádnou pružinu, v otevřené poloze ale drží slušně a nebude se vám při napouštění vody zaklapávat. Mírně nepohodlné může být poměrně netypické umístění filtru, který je napevno přidělaný k víku konvice a při napouštění vody může trochu překážet.

Pokud si říkáte, že si usnadníte práci a konvici budete napouštět zobáčkem, nemáme pro vás dobrou zprávu – zobáček je poměrně malý, a dopouštění vody tímto způsobem tak není pohodlné. Oceňujeme ovšem objemovou stupnici přehledně umístěnou na obou stranách madla, takže na ni při napouštění vody dobře uvidí praváci i leváci.

Nalévání a čištění

Naopak k vylévání vody z konvice je tento zobáček skvělý, má totiž špičatý tvar, který umožňuje přesné míření s proudem vody. Při vylévání vody z konvice ji nemusíte nijak extrémně naklánět, některé konkurentky je přitom nutné obrátit skoro vzhůru nohama. Čištění může být trochu nepohodlné, zejména proto, že filtr nejde oddělat a očistit či odvápnit samostatně. Do otvoru konvice dostanete spíše jen malou ruku, výhodou ale je, že uvnitř nejsou žádná špatně dostupná zákoutí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Horká na dotek

Ano

71 % Ano, 21 % Při delším kontaktu, 7 % Ne
Horké části

Skleněné tělo

43 % Tělo konvice, 7 % Horní část konvice, víko, kovový pásek, 7 % Kovový pásek pod víkem, 7 % Tělo konvice včetně vnitřního madla., 7 % Tělo konvice včetně stupnice pod madlem., 7 % Tělo konvice včetně vnitřní strany madla., 7 % Skleněné tělo, 7 % Nerezové části, 7 % Neuvedeno
Vypnutí mimo podstavu

Ne

64 % Ano, 36 % Ne
Vypnutí při spuštění naprázdno (s)

23

22,21
Vypnutí při spuštění s otevřeným víkem

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Stabilita (max. 10)

3,3

7,93
Unikání páry mimo zobáček

Mírně uniká

50 % Mírně uniká, 29 % Výrazně uniká, 21 % Neuniká
Návod v češtině

Ano

100 % Ano
Otevírání víka (max. 10)

3,0

5,14
Plnění (max. 10)

3,3

43 % 6.6666666666667, 36 % 10, 21 % 3.3333333333333
Stupnice objemu

Dobře viditelná pro praváky i leváky

36 % Špatně viditelná, 36 % Dobře viditelná pro praváky i leváky, 29 % Dobře viditelná pro praváky
Nalévání (max. 10)

6,7

6,31
Čištění (max. 10)

3,0

7,00

Funkce

V kategorii funkcí se ničeho moc zajímavého nedočkáte, to se ale u konvice v této cenové hladině nedá ani čekat. Pozitivem je LED podsvícení, které najdete u většiny skleněných modelů. Nechybí prostor pro uložení kabelu zespodu podstavy, kde drží namotaný, což vám usnadní například skladování. Nepočítejte s termoregulací, udržováním teploty a podobnými pokročilejšími technologiemi.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Světelná signalizace

LED osvětlení

43 % Kontrolka, 36 % Displej, 21 % LED osvětlení
Zvuková signalizace

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Regulace teploty (termoregulace)

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Udržování teploty

Ne

50 % Ne, 14 % 30 min, 14 % 2 h, 7 % 6 h, 7 % 12 h, 7 % 20 min
Smart funkce

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Prostor pro uložení kabelu

Ano

100 % Ano
Délka přívodní šňůry (cm)

68

69,39
Průměr horního otvoru (cm)

10,8

9,86
Výška (cm)

21

23,05
Šířka (cm)

15

15,69
Hloubka (cm)

22

22,18
Hmotnost (g)

780

894,20

Názory uživatelů a odborníků

Konvici Sencor ohodnotilo přes 200 uživatelů a drtivá většina recenzí je pozitivní. Uživatelé kladně hodnotí zejména poměr ceny a kvality tohoto modelu, líbí se jim skleněné provedení s dobře viditelnou objemovou ryskou a většina vnímá ohřev jako rychlý. Objevilo se i několik výtek, většinou zásluhou několika vadných modelů, které rychle přestaly fungovat. Další recenze najdete na stránce Heureka.cz.

Klady a zápory

Pozitivem konvice Sencor je jednoznačně její cena, která je na skleněný model opravdu poměrně nízká. Chválíme dobře viditelnou objemovou rysku, ostrý zobáček, ze kterého se jednoduše nalévá voda, a LED podsvětlení. Slabinou je bezpečnost – konvice nemá protiskluzové plošky na podstavě, páčka na otevírání je přímo na víku, mírně z ní uniká pára a nevypne se při sejmutí z podstavy a při varu s otevřeným víkem. Nevýhodou je také vyšší hlučnost.

Porovnání s alternativami

Skleněných konvic v podobné cenové kategorii mnoho nenajdete, pokud vám ale nevadí trochu si připlatit, zajímavou alternativou by mohla být konvice ETA 6153 Crystela. Ta je oproti konvici Sencor výrazně tišší, má bezpečnější systém otevírání víka a vypne se při sejmutí z podstavy. Rychlost ohřevu je u obou konvic stejná, nevýhodou modelu Crystela ale může být objemová stupnice, na kterou dobře uvidí pouze praváci.

Závěr

Pokud hledáte skleněnou rychlovarnou konvici za dobrou cenu, model Sencor SWK 1785BK by mohl být to pravé pro vás. Nečekejte žádné extra pokročilé funkce, konvice ale potěší alespoň LED podsvětlením. Ohřívá průměrně rychle a řadí se spíše k hlučnějším modelům, její slabší stránkou je také komfort používání a bezpečnost. Například nemá žádné protiskluzové plošky na podstavě a spárami ve víku uniká pára. Těmto nevýhodám se můžete vyvarovat koupí o něco dražšího modelu, například ETA 6153 Crystela.

Na druhou stranu ale můžeme ocenit zejména dobře viditelnou objemovou stupnici a šikovný zobáček, ze kterého se dobře nalívá voda.

400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SWK 1785BK | Hodnocení: 66,0 %
Eliška je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SWK 1785BK

Sencor SWK 1785BK

400 Kč Orientační cena