Menu

Sencor SWK 1720BK – Recenze, testy a srovnání

66,7 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Rychlovarné konvice

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Rychlost ohřevu a efektivita
 • 5,8/10
  Bezpečnost
 • 7,2/10
  Komfort používání
 • 4,7/10
  Funkce a vybavení

Klady

 • Dostupná cena
 • Rychlé vypnutí při spuštění naprázdno
 • Stabilní podstava

Zápory

 • Pomalejší ohřev
 • Vyšší hlučnost
 • Víko netěsní
 • Stupnice objemu pouze na jedné straně
500 Kč Orientační cena

Základní parametry, rychlost ohřevu a efektivita

Nerezová konvice Sencor patřila v našem testu (září 2021) k cenově dostupnějším modelům. V kategorii základních parametrů se nižší cena projevuje zejména pomalejším ohřevem. Zatímco některé modely zvládají ohřát 0,8 l vody pod dvě a půl minuty, této zabere stejná činnost rovnou minuty tři. Řadí se také k hlučnějším modelům, vydává přes 73 dB, některé modely měly hlučnost jen okolo 65 dB.

Filtr na vodní kámen z umělých vláken je u konvic obvyklý, stejně tak měly všechny testované modely skryté topné těleso a možnost opětovného zapnutí po dovaření vody. Také kapacita konvice, maximálně 1,7 l a minimálně 0,5 l, se řadí ke standardu.

Unboxing a video z testování

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Niceboy, 7 % Xiaomi, 7 % Tefal, 7 % ECG, 7 % Domo, 7 % De'Longhi, 7 % Tescoma, 14 % Další
Materiál konvice

Nerez

36 % Nerez/plast, 21 % Plast, 21 % Nerez, 14 % Sklo/nerez, 7 % Sklo
Materiál filtru

Umělé vlákno

71 % Umělé vlákno, 14 % Nerez, 7 % Nerelevantní, 7 % Neuvedeno
Deklarovaný maximální objem (l)

1,7

86 % 1,7, 7 % 1,5, 7 % 1
Deklarovaný minimální objem (l)

0,5

79 % 0,5, 7 % 0,75, 14 % Neuvedeno
Reálný minimální objem (l)

0,5

0,52
Příkon (W)

2 200

2 071,43
Hlučnost (dB)

73,3

71,38
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rychlost uvaření maximálního objemu (min)

5,37

5,02
Rychlost uvaření 0,8 l (min)

3

3,04
Rychlost uvaření minimálního objemu (min)

2,22

2,12
Možnost opětovného zapnutí po dovaření

Ano

100 % Ano

Bezpečnost a komfort používání

Stejně jako většina dostupnějších modelů, ani konvice Sencor nemá pojistku, která by ji vypnula při vaření vody s otevřeným víkem. Pojistku pro vypnutí při spuštění naprázdno ale nepostrádá, zvládá jej za pouhých 18 s. Spínací páčka se také automaticky přepne do polohy „vypnuto“, kdykoliv sundáte konvici z podstavy. Díky tomu se nestane, že byste konvici nevědomky postavili na podstavu se zapnutým spínačem.

Není velkým překvapením, že nerezová konvice je po dovaření vody horká, i u této konvice je tělo poměrně rozpálené. Nedoporučujeme proto konvici nijak podepírat druhou rukou, ani u spodního okraje, který bývá u některých modelů odizolovaný. Oceňujeme ovšem, že je konvice pod madlem vybavená plastovou vrstvou, díky které se při jejím zvedání nepopálíte.

K podstavě konvice nemáme větší výhrady, je dostatečně stabilní, nekýve se a proti posouvání je vybavená protiskluzovými ploškami. Víko už je na tom o něco hůře, není úplně utěsněné, a spárami tak mírně uniká pára.

Otevírání víka a plnění

Víko konvice Sencor se otevírá klasicky, stisknutím tlačítka na madle. Oceňujeme, že otevření víka probíhá poměrně plynulým pohybem, a nehrozí tak například vyšplíchnutí horké vody. Víko jde otevřít až do cca pravého úhlu, je ale potřeba na něj zatlačit rukou, stisknutím tlačítka se neotevře úplně.

Při plnění konvice drží víko bezpečně v otevřené poloze. To je výhoda, jelikož plnění zobáčkem není u této konvice úplně efektivní. Zobáček je sice dostatečně velký, při silnějším proudu vody se ale rychle přeplní, a ven tak teče více vody než do konvice. Při plnění je podstatná také objemová stupnice. Ta je u této konvice dobře viditelná, ovšem jen z jedné strany. Pokud konvici při napouštění držíte levou rukou, umístění stupnice pro vás nebude ideální.

Nalévání a čištění

Při nalévání horké vody se konvice Sencor dopouští rovnou všech prohřešků, za které jsme strhávali body. V první řadě je konvici potřeba hodně naklánět, což je značně nepohodlné. Víko také dobře netěsní a voda protéká mimo zobáčku i spárou ve víku. Dobře vyřešené není ani umístění filtru, voda protéká kolem něj, a nemusí tak zachytit všechny částečky vodního kamene. To samozřejmě neznamená, že by nalévání vody z této konvice bylo extrémně nepohodlné nebo zcela nemožné, jen se najde řada modelů, které jsou v tomto směru efektivnější.

V otázce čištění už si konvice nevede tak zle. Otvor konvice je dostatečně velký a sítko jde poměrně snadno vyndat, čištění části s objemovou ryskou ale bude trochu složitější.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Horká na dotek

Ano

64 % Ano, 21 % Při delším kontaktu, 14 % Ne
Horké části

Tělo konvice

36 % Tělo konvice, 14 % Kovový pásek pod víkem, 7 % Horní část konvice, víko, kovový pásek, 7 % Tělo konvice včetně vnitřního madla., 7 % Tělo konvice včetně stupnice pod madlem., 7 % Tělo konvice včetně vnitřní strany madla., 7 % Skleněné tělo, 7 % Nerezové části, 7 % Neuvedeno
Vypnutí mimo podstavu

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Vypnutí při spuštění naprázdno (s)

18

21,14
Vypnutí při spuštění s otevřeným víkem

Ne

57 % Ne, 43 % Ano
Stabilita (max. 10)

9,0

7,90
Unikání páry mimo zobáček

Mírně uniká

57 % Mírně uniká, 29 % Výrazně uniká, 14 % Neuniká
Návod v češtině

Ano

100 % Ano
Otevírání víka (max. 10)

8,0

5,57
Plnění (max. 10)

6,7

43 % 10, 36 % 6.6666666666667, 21 % 3.3333333333333
Stupnice objemu

Dobře viditelná pro praváky

36 % Špatně viditelná, 36 % Dobře viditelná pro praváky i leváky, 29 % Dobře viditelná pro praváky
Nalévání (max. 10)

0,0

6,55
Čištění (max. 10)

6,0

7,00

Funkce a rozměry

Jak již cena napovídá, konvice Sencor není opatřená žádnými speciálními technickými vychytávkami, jde o poměrně  jednoduchý model. Nechybí jí světelná kontrolka k signalizaci zapnutí a prostor k namotání přívodní šňůry a to je asi tak vše. Nemá termoregulaci, funkci udržování teploty, zvukový signál nebo Bluetooth připojení, ani jedno se ale od konvice v této cenové kategorii nedá zrovna očekávat.

Přívodní šňůra je se 65 cm spíše kratší, doporučujeme proto zkontrolovat, zda konvice dobře dosáhne z vybraného místa k zásuvce. Rozměry konvice a její hmotnost uvádíme v následující tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Světelná signalizace

Kontrolka

43 % Kontrolka, 36 % Displej, 21 % LED osvětlení
Zvuková signalizace

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Regulace teploty (termoregulace)

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Udržování teploty

Ne

50 % Ne, 14 % 30 min, 14 % 2 h, 7 % 6 h, 7 % 12 h, 7 % 24 h
Smart funkce

Ne

79 % Ne, 21 % Ano
Prostor pro uložení kabelu

Ano

100 % Ano
Délka přívodní šňůry (cm)

65

68,21
Průměr horního otvoru (cm)

9,9

10,06
Výška (cm)

22

23,16
Šířka (cm)

15,5

15,73
Hloubka (cm)

22

21,50
Hmotnost (g)

715

884,99

Názory uživatelů a odborníků

Podle více než stovky pozitivních recenzí můžeme konstatovat, že je konvice Sencor mezi uživateli velmi oblíbená. Ti jsou většinou spokojení s poměrem ceny a kvality a jednoduchým používáním. Zmiňují ale také určité nedostatky, které jsme i my popsali v této recenzi. Velmi často se objevuje výtka k umístění objemové stupnice, které není vhodné pro leváky. Konvici také označují za hlučnější a upozorňují, že při větším naklonění protéká voda spárou ve víku. Někomu vadí také kratší přívodní šňůra.

Klady a zápory

Pozitivem konvice Sencor je bezpochyby její dostupná cena. Oceňujeme také dobrou stabilitu, několik bezpečnostních pojistek a jednoduché používání. Ve prospěch konvice rozhodně hovoří také desítky pozitivních uživatelských recenzí. Tento model má ale také své nedostatky, například špatně těsnící víko, kterým uniká pára a protéká voda při nalévání, pomalejší chod, vyšší hlučnost, kratší přívodní šňůru nebo objemovou stupnici umístěnou pouze na jedné straně.

Závěr

Rychlovarná konvice Sencor SWK 1720BK bude vyhovovat nenáročným uživatelům, kteří hledají konvici za dostupnou cenu a nemají od ní vysoká očekávání. Takových uživatelů se ovšem najde celá řada, o čemž svědčí i více než stovka pozitivních recenzí tohoto modelu.

My můžeme pochválit několik bezpečnostních  pojistek, dobrou stabilitu konvice i poměrně plynulé otevírání víka. Konstrukční řešení konvice ale není ideální, například víko příliš netěsní a kolem filtru na vodní kámen protéká voda. Konvice má také trochu pomalejší ohřev a vyšší hlučnost, nepatří ani mezi modely vybavené zajímavými funkcemi.

Pokud tedy zrovna k nenáročným uživatelům nepatříte a nevadí vám trochu si při koupi konvice připlatit, podívejte se i na další recenze v našem testu. Dobrého hodnocení se dočkala například konvice Tefal KO851830.

500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SWK 1720BK | Hodnocení: 66,7 %

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor SWK 1720BK

Sencor SWK 1720BK

500 Kč Orientační cena