Recenze a test Sencor SWK 1720 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sencor SWK 1720

11. místo
78,5 % Celkové hodnocení
 • Nerez
 • Velký objem
 • Chybí prostor na kabel
500 Kč Orientační cena
 • 8,4/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 7,4/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 78,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rychlovarná konvice značky Sencor patřila v době psaní recenze (září 2018) k nejdostupnějším. Tělo je z nerezu, což byl tehdy nejčastější materiál konvic. Jde o materiál nenáročný na údržbu, deklaruje dlouhou životnost a navíc se hodí do moderní domácnosti, kde bude ladit k ostatním spotřebičům. S objemem 1,7 l bychom mohli tuto konvici doporučit i do velmi početné domácnosti. Obecně se radí počítat s 250 ml na osobu. Příkon 2 200 W patří spíše k průměru, nejde však o nic špatného, jde o naprosto optimální hodnotu. Hmotnost 0,7 kg patří k nižším, s konvicí tak nebude nijak obtížná manipulace.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

23 % Sencor, 15 % ETA, 8 % DeLonghi, 8 % Bosch, 8 % Gallet, 8 % Concept, 8 % Tefal, 8 % Electrolux, 8 % Tescoma, 8 % Gorenje
Materiál

Nerez

54 % Nerez, 15 % Sklo, 15 % Nerez a sklo, 8 % Plast, 8 % Keramika
Objem (l)

1,7

1,58
Příkon (W)

2 200

2 165,38
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Hmotnost (kg)

0,7

1,16

Vybavení a funkce

Konvice Sencor SWK 1720 sice patřila v době hodnocení k levnějším modelům, v otázce vybavení je na tom však poměrně dobře a mohla by se tak měřit i s dražšími modely. Rozhodně jí nechybí zásadní prvky jako filtr, ukazatel hladiny, automatické vypnutí, ochrana proti přehřátí a bezpečnostní pojistka. Na konvici není možné regulovat teplotu, za což se na ni ale vůbec nemůžeme zlobit, vzhledem k ceně, nejde navíc o zcela běžný prvek. Díky středovému kabelu je možné konvici libovolně otáčet kolem své osy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

Ano

100 % Ano
Automatické vypnutí

Ano

100 % Ano
Ochrana proti přehřátí

Ano

100 % Ano
Regulace teploty

Ne

69 % Ne, 31 % Ano
Prostor na kabel

Ne

85 % Ano, 15 % Ne
Středový konektor

Ano

100 % Ano
Ukazatel hladiny

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Bezpečnostní pojistka

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Rychlovarná konvice Sencor SWK 1720 patří k dostupným modelům a najde své místo i v moderní domácnosti. Využije ji i vícečlenná domácnost, ideálně pětičlenná, potažmo čtyřčlenná s případnou rezervou pro návštěvu. Funkcemi je v mnoha ohledech skvělá, automaticky se po dosažení varu vypne, přestane vařit při nedostatku vody, má filtr a oceňujeme středový konektor, se kterým bude používání jednodušší a pohodlnější. Nerez je kvalitní materiál, z nějž se vyrábí pravděpodobně největší množství konvic, pokud byste však chtěli nadčasový design a upřednostnili byste sklo, můžeme vám doporučit model Concept RK 4060.

500 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Sencor SWK 1720 | Hodnocení: 78,5 %
Iveta Polášková je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a zjištěné informace v utříděné podobě předávat dál. Reklamní popisky jí moc nevoní, zato si dává záležet na tom, aby zdůraznila výhody i nevýhody různých variant. Může tak vysvětlit klady a zápory různých materiálů nebo poradit s údržbou a odstraňováním vodního kamene. Ke kuchyňským tématům má blízko, kromě konvic píše také o pomalých hrncích nebo mikrovlnkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SWK 1720

Sencor SWK 1720

11. místo  v porovnání
500 Kč Orientační cena