Menu

Tefal KO851830 – Recenze, testy a srovnání

76,5 % Celkové hodnocení

Dvoustěnná konvice v kategorii Rychlovarné konvice

Jednotlivá hodnocení

 • 7,8/10
  Rychlost ohřevu a efektivita
 • 7,9/10
  Bezpečnost
 • 7,8/10
  Komfort používání
 • 6,6/10
  Funkce a vybavení

Klady

 • Minimalistický design
 • Displej
 • Termoregulace
 • Udržování teploty

Zápory

 • Hrozí posouvání podstavy
 • Špatně přehledná stupnice objemu
 • Unikání páry mezerou ve víku
1 700 Kč Orientační cena

Základní parametry, rychlost ohřevu a efektivita

Rychlovarnou konvici Tefal jsme spolu s dalšími modely otestovali v září 2021. Patří k dvoustěnným modelům, zvnějšku je tvořená plastem, uvnitř najdete nerezovou vrstvu. Minimalistické provedení působí profesionálním dojmem, lesklý povrch se ale snadno upatlá a hrozí také jeho poškrábání. Filtr konvice je z umělých vláken, stejně jako u většiny konvic na trhu. Některé modely ovšem nabízejí také nerezové filtry, které jsou odolnější a mají snazší údržbu. Topná spirála je skrytá, stejně jako u většiny modelů na trhu. To usnadňuje údržbu.

Kapacitně jde o jeden z větších modelů, podle výrobce konvice pojme maximálně 1,7 l. Minimální objem konvice, zaznačený ryskou, vyjde na cca 0,43 l, to je jedna z nižších hodnot v našem testu (v září 2021). Můžete si tak snadno uvařit i menší  množství vody.

Příkon 1 800 W byl v době hodnocení spíše nižší a pokud jde o rychlost vaření, konvice Tefal patřila spíše k pomalejším modelům. Zatímco jiné modely zvládaly uvařit 0,8 l vody průměrně za necelé 3 minuty, tato se dobou ohřevu blíží ke třem a půl minutám. Pozitivem ale je, že pokud neodhadnete správné množství vody a potřebujete rychle přihřát další várku, konvice je hned připravená k dalšímu použití, není třeba čekat, až vychladne. Pochválit bohužel nemůžeme hlučnost 72,8 dB, která lehce přesáhla průměr.

Unboxing a video z testování

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tefal

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Niceboy, 7 % Xiaomi, 7 % Tefal, 7 % Philco, 7 % ECG, 7 % Domo, 7 % De'Longhi, 14 % Další
Materiál konvice

Nerez/plast

21 % Nerez/plast, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 21 % Nerez, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Materiál filtru

Umělé vlákno

71 % Umělé vlákno, 21 % Nerez, 7 % Neuvedeno
Deklarovaný maximální objem (l)

1,7

86 % 1,7, 7 % 1,5, 7 % 1
Reálný minimální objem (l)

0,43

0,51
Příkon (W)

1 800

2 128,57
Hlučnost (dB)

72,8

71,19
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rychlost uvaření maximálního objemu (min)

4,03

4,95
Rychlost uvaření 0,8 l (min)

3,47

2,97
Rychlost uvaření minimálního objemu (min)

2,38

2,07
Možnost opětovného zapnutí po dovaření

Ano

100 % Ano

Bezpečnost a komfort používání

U většiny rychlovarných konvic je třeba počítat s tím, že po dovaření vody budou minimálně některé části konvice horké. Tato je ale výjimkou, díky dvoustěnnému provedení nehrozí, že byste se o konvici popálili, všechny její části si udržují poměrně nízkou teplotu. Konvici si tak při přenášení a nalévání vody můžete například podepřít druhou rukou, což je u takto velkého modelu rozhodně výhoda. U řady nerezových konvic tuto možnost nemáte, bez rizika popálení.

Nechybí ani důležité bezpečnostní pojistky, konvice se při spuštění naprázdno vypne za méně než půl minuty (najdou se ovšem i rychlejší modely), automaticky se vypne také pokud ji sejmete z podstavy nebo v ní budete ohřívat vodu při otevřeném víku. Tyto dvě pojistky přitom nejsou u varných konvic samozřejmostí, zejména vaření vody s otevřeným víkem je pro řadu konvic slabina.

Určité výtky se od nás dočká podstava této konvice. Zatímco většina konvic má na podstavě tři a více protiskluzových plošek, u této najdete pouze jednu. Podstava se tak poměrně snadno posouvá po povrchu, což není úplně bezpečné. Negativem je také unikání páry při varu. Ta by v ideálním případě měla odcházet pouze zobáčkem konvice, u této konvice ale uniká poměrně velké množství páry spárou v zádní části víka. To zvyšuje riziko opaření a víko konvice je po použití zvenčí orosené.

Otevírání víka a plnění

Víko se otevírá stisknutím tlačítka. Jako určitou nevýhodu vnímáme umístění tlačítka přímo na víku, můžete se tak dostat do kontaktu s párou. Někdy se víko neotevře na poprvé a tlačítko je potřeba stisknout znovu, jinak je ale otevírání velmi snadné. Po stisknutí tlačítka se víko prudkým pohybem otevře do pravého úhlu. Ocenili bychom o něco plynulejší otevírání, opět kvůli páře a horké vodě v konvici.

Co nepochválíme, je stupnice objemu. Zde očividně zvítězil design nad praktičností a pro zachování čistoty provedení zůstala stupnice pouze uvnitř. Při plnění konvice se tak musíte často nepohodlně naklánět a natáčet, abyste viděli, zda už voda sahá po objemovou rysku.

Konvici je možné naplnit zobáčkem, není to ale příliš pohodlné. Zobáček je spíše menší, takže se do něj hůře trefuje. Při středním a větším proudu vody se snadno přeplní, pravděpodobně i kvůli poměrně hustému filtru, a často tak vytéká více vody ven než do konvice. Lepší variantou je tak plnění při otevřeném víku, tomu nahrává i fakt, že, na rozdíl od některých levnějších modelů, víko této konvice zůstává zafixované v otevřené poloze.

Nalévání a čištění

Naopak nalít si horkou vodu do šálku je s touto konvicí zcela bezproblémová záležitost. Voda nevytéká ven žádnými spárami, filtr dostatečně kryje nalévací otvor, takže vám v čaji nebude plavat vodní kámen, a konvici není ani při vylévání posledních kapek vody potřeba příliš naklánět.

Velké výtky nemáme ani k možnostem čištění, otvor konvice je dostatečně velký a filtr jde velmi snadno vyndat a zase nasadit jednou rukou. Drobné obavy máme jen z držáku na filtr, který je v horní části konvice a mohl by se kolem něj usazovat vodní kámen. I ten je ale případně možné z konvice při čištění oddělat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Horká na dotek

Ne

71 % Ano, 21 % Při delším kontaktu, 7 % Ne
Vypnutí mimo podstavu

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Vypnutí při spuštění naprázdno (s)

27

22,21
Vypnutí při spuštění s otevřeným víkem

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Stabilita (max. 10)

5,0

7,93
Unikání páry mimo zobáček

Výrazně uniká

50 % Mírně uniká, 29 % Výrazně uniká, 21 % Neuniká
Návod v češtině

Ano

100 % Ano
Otevírání víka (max. 10)

4,0

5,14
Plnění (max. 10)

6,7

43 % 6.6666666666667, 36 % 10, 21 % 3.3333333333333
Stupnice objemu

Špatně viditelná

36 % Špatně viditelná, 36 % Dobře viditelná pro praváky i leváky, 29 % Dobře viditelná pro praváky
Nalévání (max. 10)

10,0

6,31
Čištění (max. 10)

8,0

7,00

Funkce a rozměry

Konvice Tefal patří v otázce funkcí k pokročilejším modelům. Dává na výběr z 5 různých teplot a vodu nejen ohřeje, ale zvládne její teplotu dále udržovat až po dobu 30 minut. To je výhoda zejména pro milovníky čaje, kteří berou jeho přípravu vážně a nespokojí se se zalitím pytlíku horkou vodou. Najdou se i modely, které nabízejí větší škálu teplot nebo zvládnou udržovat teplotu déle, stále ale nejde o standardní výbavu rychlovarných konvic.

Nastavenou teplotu i aktuální teplotu snadno vyčtete z přehledného displeje umístěného na těle konvice. Toto řešení je praktické i designově hezké, celkově je provedení této konvice poměrně čisté a působí profesionálně. Kromě displeje se můžete řídit také zvukovým signálem, který najdete spíše u dražších konvic.

Pokud nechcete mít konvici nepřetržitě postavenou na lince, ale zvažujete i možnosti jejího skladování, jistě vás potěší, že má v podstavě prostor pro namotání přívodní šňůry. Tento prvek je u rychlovarných konvic zcela běžný, mezi jednotlivými modely se ale liší například tím, zda jde šňůra namotat plně až po koncovku, nebo z ní stále kus vyčuhuje. U konvice Tefal můžete kabel namotat úplně, takže z něj kouká jen koncovka. Zamotaný také drží v podstavě, což usnadňuje manipulaci.

Níže v tabulce najdete rozměry konvice, jde spíše o vyšší model, za zvážení stojí také její hmotnost. Ta přesahuje 1 kg, při úplném naplnění se bude hmotností blížit 3 kg. Například pro seniory by tak nemusela být ideální variantou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Světelná signalizace

Displej

43 % Kontrolka, 36 % Displej, 21 % LED osvětlení
Zvuková signalizace

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Regulace teploty (termoregulace)

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Udržování teploty

30 min

50 % Ne, 14 % 30 min, 14 % 2 h, 7 % 6 h, 7 % 12 h, 7 % 20 min
Smart funkce

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Prostor pro uložení kabelu

Ano

100 % Ano
Délka přívodní šňůry (cm)

65

69,39
Průměr horního otvoru (cm)

11

9,86
Výška (cm)

29

23,05
Šířka (cm)

18,4

15,69
Hloubka (cm)

20,4

22,18
Hmotnost (g)

1 242

894,20

Názory uživatelů a odborníků

Jak jsme již zmínili, hlavní výsadou konvice Tefal je její čisté designové provedení, které si chválí i desítky spokojených uživatelů. U konvice oceňují také termoregulaci a funkci udržování teploty. Výtky se nejčastěji dočkala objemová stupnice, která je uvnitř konvice a zkrátka není zrovna dobře vidět. Někteří uživatelé zmiňují také horší manipulaci způsobenou vyšší hmotností, ta je ale bohužel daní za robustní provedení.

Klady a zápory

Nejsilnější stránkou konvice Tefal je pochopitelně její vzhled a robustní provedení s citem pro detail. To se projevuje například velmi dobře vyjímatelným filtrem. Patří také k pokročilejším modelům, které zvládají ohřev vody na specifickou hodnotu i udržování teploty. Celkově je používání konvice poměrně snadné, ačkoliv k němu máme určité výtky. Například objemová stupnice je špatně viditelná, z konvice při varu uniká pára na nečekaných místech a podstava není dobře chráněná před posouváním, což je u konvice v této cenové kategorii na pováženou.

Závěr

Konvice Tefal KO851830 se nám dostala pod ruku v září 2021. Už na první pohled je zřejmé, že jde o designový kousek z vyšší cenové kategorie. Kvalita provedení se dotkla i takových prvků, jako je filtr na vodní kámen, který je umístěný ve speciálním držáku, a jde tak velmi snadno vyjmout a vrátit. Mezi zajímavé prvky patří také přehledný displej, termoregulace nebo udržování teploty, konvice tak bude vhodná i pro čajové rituály.

Co se manipulace týče, ta může být kvůli vyšší hmotnosti trochu ztížená. Víko konvice se otevírá snadno, plnění ale komplikuje stupnice objemu, která je poměrně špatně viditelná. Při varu potom z konvice uniká pára zadní stranou víka. Nalévání vody do šálku nemáme co vytknout, i údržba tohoto modelu je poměrně snadná. Vzhledem k vyšší ceně je ale trochu překvapivé, že nejde o zrovna rychlý model. Při měření rychlosti ohřátí vody vykazovala nadprůměrné hodnoty. Ani její hlučnost 72,8 dB není zrovna nízká.

Tuto konvici tak můžeme doporučit uživatelům, pro které je na prvním místě design a pokročilé funkce a přimhouří oko nad některými nedostatky, jako je pomalejší ohřev, riziko posouvání podstavy nebo vyšší hlučnost. Pokud hledáte designovou konvici a ocenili byste navíc i Smart funkce, podívejte se také na recenzi rychlovarné konvice Xiaomi Mi Smart Pro.

 

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal KO851830 | Hodnocení: 76,5 %
Eliška je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal KO851830

Tefal KO851830

1 700 Kč Orientační cena