Menu

Recenze a test ECG RK 1777

79,0 % Celkové hodnocení

Vítěz cena/výkon v kategorii Rychlovarné konvice

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Rychlost ohřevu a efektivita
 • 7,7/10
  Bezpečnost
 • 7,5/10
  Komfort používání
 • 8,1/10
  Funkce a vybavení

Klady

 • Nízká hlučnost
 • Termoregulace
 • Udržování teploty

Zápory

 • Pomalejší ohřev
 • Nedokonalé usazení filtru
 • Malý úhel otevření víka
1 000 Kč Orientační cena

Základní parametry, rychlost ohřevu a efektivita

Základní parametry konvice ECG jsou víceméně standardní, v jednom ohledu ale přece jen vyniká. Díky hlučností 66 dB se řadí k tišším modelům v našem testu (září 2021), což brzy po ránu rozhodně oceníte. Konvice je vyrobená z kombinace skla, nerezu a plastu, filtr na vodní kámen je z umělých vláken, jak je víceméně standardem. Co se objemu týče, počítejte s klasikou – 1,7 l maximální objem, 0,5 l minimum. Topná spirála konvice je zabudovaná v jejím dnu, což už je dnes také prakticky samozřejmost.

Pokud se zaměříme na efektivitu konvice, musíme konstatovat,  že v jednom směru ani tento model nezklamal – stejně jako všechny další testované konvice, i tato zvládá opětovné zapnutí po dovaření vody. Pokud tedy špatně odhadnete potřebné množství, nebo připravujete nápoje pro větší společnost, nemusíte mezi jednotlivými použitími čekat, až konvice vychladne. Rychlostí ohřevu se ale řadí spíše k pomalejším modelům, zatímco některé konvice zvládají ohřát 0,8 l za cca 2 minuty, tato potřebuje i více než 3 min.

Unboxing a video z testování

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

ECG

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Niceboy, 7 % Xiaomi, 7 % Tefal, 7 % Philco, 7 % ECG, 7 % Domo, 7 % De'Longhi, 14 % Další
Materiál konvice

Sklo/nerez

21 % Nerez/plast, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 21 % Nerez, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Materiál filtru

Umělé vlákno

71 % Umělé vlákno, 21 % Nerez, 7 % Neuvedeno
Deklarovaný maximální objem (l)

1,7

86 % 1,7, 7 % 1,5, 7 % 1
Deklarovaný minimální objem (l)

0,5

79 % 0,5, 7 % 0,75, 14 % Neuvedeno
Reálný minimální objem (l)

0,5

0,51
Příkon (W)

2 200

2 128,57
Hlučnost (dB)

66,1

71,19
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rychlost uvaření maximálního objemu (min)

5,38

4,95
Rychlost uvaření 0,8 l (min)

3,03

2,97
Rychlost uvaření minimálního objemu (min)

1,85

2,07
Možnost opětovného zapnutí po dovaření

Ano

100 % Ano

Bezpečnost a komfort používání

Zatímco při ohřevu je konvice ECG pomalejší, při spuštění naprázdno se vypne velice rychle, během 15 sekund. Automaticky se vypne také při sejmutí z podstavy a má dokonce pojistku vypnutí při varu s otevřeným víkem. Tu měla v době hodnocení jen asi třetina testovaných modelů.

Díky protiskluzovým ploškám je podstava konvice odolná vůči posouvání, nedochází ani ke kývání či naklánění. Konvice je skleněná, a je tak potřeba počítat s tím, že po použití bude velmi horká. Pozitivem ale je, že spodní nerezový okraj i madlo konvice si udržují bezpečnou teplotu, konvici tak můžete bez problémů přenášet a při nalévání vody si ji klidně i podepřít druhou rukou.

Slabinou v otázce bezpečnosti je těsnění víka. Při ohřevu uniká velké množství páry mimo zobáček, místy, kterými to uživatel nečeká, což může vést i k opaření.

Otevírání víka a plnění

V případě otevírání víka má konvice ECG určité nedostatky. Tlačítko otevírání je přímo uprostřed víka, což není ideální, když je konvice horká. Víko se otevírá prudkým pohybem, hrozí tak vyšplíchnutí horké vody. Navíc se otevře jen do ostrého úhlu, což může komplikovat plnění konvice.

Při napouštění se přitom bez otevřeného víka pravděpodobně neobejdete, zobáček konvice je totiž poměrně malý a plnění tímto způsobem nebude úplně pohodlné. Pozitivem ale zůstává přehledná stupnice objemu, kterou najdete po obou stranách konvice.

Nalévání a čištění

Při nalévání horké vody z konvice do šálku je výhodou, že konvici nemusíte nějak přehnaně naklánět. Voda také teče pouze zobáčkem, neprotéká spárou ve víku. Na druhou stranu ale filtr nesedí úplně dobře na otvoru konvice, takže může propouštět částečky vodního kamene.

U čištění zase může být nevýhodou menší hrdlo konvice, kam se vejde pouze menší ruka. Stejně jako u většiny ostatních testovaných konvic jde ale i v tomto případě filtr konvice poměrně snadno vyjmout a konvice nemá uvnitř žádná nepřístupná místa, takže by její čištění nemělo být až tak komplikované.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Horká na dotek

Ano

71 % Ano, 21 % Při delším kontaktu, 7 % Ne
Horké části

Tělo konvice

43 % Tělo konvice, 7 % Horní část konvice, víko, kovový pásek, 7 % Kovový pásek pod víkem, 7 % Tělo konvice včetně vnitřního madla., 7 % Tělo konvice včetně stupnice pod madlem., 7 % Tělo konvice včetně vnitřní strany madla., 7 % Skleněné tělo, 7 % Nerezové části, 7 % Neuvedeno
Vypnutí mimo podstavu

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Vypnutí při spuštění naprázdno (s)

15

22,21
Vypnutí při spuštění s otevřeným víkem

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Stabilita (max. 10)

9,0

7,93
Unikání páry mimo zobáček

Výrazně uniká

50 % Mírně uniká, 29 % Výrazně uniká, 21 % Neuniká
Návod v češtině

Ano

100 % Ano
Otevírání víka (max. 10)

3,0

5,14
Plnění (max. 10)

6,7

43 % 6.6666666666667, 36 % 10, 21 % 3.3333333333333
Stupnice objemu

Dobře viditelná pro praváky i leváky

36 % Špatně viditelná, 36 % Dobře viditelná pro praváky i leváky, 29 % Dobře viditelná pro praváky
Nalévání (max. 10)

6,7

6,31
Čištění (max. 10)

5,0

7,00

Funkce a rozměry

Nabídka funkcí konvice ECG rozhodně není chudá. Stejně jako většina skleněných konvic, i tato je vybavena LED osvětlením, kromě toho má ale také na madle displej, který udává momentální teplotu vody. Požadovanou teplotu si také můžete nastavit a konvice ji zvládne až po 2 hodiny udržovat. Obě funkce jsou záležitostí spíše dražších modelů, v našem testu je měla asi třetina konvic.

Model ECG není vybavený žádnou Smart funkcí, ty jsou ale u rychlovarných konvic stále ještě poměrně výjimečné. Naopak zcela obvyklý je prostor pro uložení přívodní šňůry, který má i tato konvice. Přívodní šňůra je se svými 62 cm jedna z kratších v našem testu, doporučujeme proto zkontrolovat, zda dosáhne, kam potřebujete.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Světelná signalizace

Displej

43 % Kontrolka, 36 % Displej, 21 % LED osvětlení
Zvuková signalizace

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Regulace teploty (termoregulace)

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Udržování teploty

2 h

50 % Ne, 14 % 30 min, 14 % 2 h, 7 % 6 h, 7 % 12 h, 7 % 20 min
Smart funkce

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Prostor pro uložení kabelu

Ano

100 % Ano
Délka přívodní šňůry (cm)

62

69,39
Průměr horního otvoru (cm)

10

9,86
Výška (cm)

27,7

23,05
Šířka (cm)

15,1

15,69
Hloubka (cm)

22,5

22,18
Hmotnost (g)

921

894,20

Názory uživatelů a odborníků

Konvice ECG nasbírala hned několik desítek uživatelských recenzí, z nichž většina je kladná. Uživatelé si pochvalují možnost nastavení teploty ohřevu, snadné ovládání pomocí dotykových tlačítek i nízkou hlučnost. Objevují se ale také stížnosti na pomalejší chod, LED osvětlení, které je slabší, než jak je vyobrazené v propagačních materiálech, a akustický signál, který pípá nejen po ohřátí vody, ale také při postavení konvice na podstavu a dalších příležitostech.

Klady a zápory

Velkým pozitivem konvice ECG je její nízká hlučnost a samozřejmě také nabídka funkcí, včetně termoregulace nebo udržování teploty. Konvice má také důležité bezpečnostní pojistky, vypne se dokonce i při varu s otevřeným víkem. Nejde ale o zrovna rychlý model a najdou se i určité drobnosti, které lehce zhoršují uživatelskou zkušenost. Například prudké otevírání víka nebo nedokonale usazený filtr na vodní kámen.

Závěr

Rychlovarná konvice ECG RK 1777 nabízí slušný poměr ceny a výkonu. Za relativně přívětivou cenu vám nabídne dotykové ovládání, displej, termoregulaci, funkci udržování teploty, zvukový signál i nízkou hlučnost. Potěší také mimo jiné řadou bezpečnostních pojistek. Jako slabinu této konvice můžeme označit pomalejší ohřev, ne každému bude vyhovovat také menší hrdlo konvice nebo kratší přívodní šňůra. Filtr navíc může propouštět částečky vodního kamene.

Obecně by ale používání tohoto modelu mělo být dostatečně komfortní, což potvrzují i desítky spokojených uživatelů. Pokud tedy hledáte skleněnou konvici se zajímavou nabídkou funkcí a nevadí vám, že si na ohřátí vody malinko počkáte, mohla by vám tato varianta vyhovovat. Kdybyste raději dali přednost rychlejšímu modelu, jako alternativu vám můžeme doporučit například konvici Philco PHWK 2050, počítejte ale s o něco vyšší cenou.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ECG RK 1777 | Hodnocení: 79,0 %
Eliška je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ECG RK 1777

ECG RK 1777

1 000 Kč Orientační cena