Menu

Philco PHWK 2050 – Recenze, testy a srovnání

83,9 % Celkové hodnocení

Nejrychlejší ohřev v kategorii Rychlovarné konvice

Jednotlivá hodnocení

 • 10/10
  Rychlost ohřevu a efektivita
 • 8,3/10
  Bezpečnost
 • 7,5/10
  Komfort používání
 • 7,8/10
  Funkce a vybavení

Klady

 • Speciální programy na různé druhy čajů
 • Sítko na čaj
 • Rychlý ohřev
 • Vypnutí při varu s otevřeným víkem

Zápory

 • Absence sítka na vodní kámen
 • Ostrá hrana zespodu podstavy
 • Křivá tlačítka
1 600 Kč Orientační cena

Základní parametry, rychlost ohřevu a efektivita

Mezi základními parametry konvice Philco zaujme především její rychlost ohřevu, zajištěná vysokým příkonem 3 000 W. Zatímco jiné konvice stráví ohříváním 0,8 l vody i více než tři minuty, tato má hotovo za cca 2 min. Potěší také nerezovým filtrem, respektive spíš sítkem na čaj, díky kterému můžete nápoj připravovat přímo v konvici. Hlučnost 72,4 dB víceméně odpovídala průměru (v září 2021).

Maximální objem 1,7 l a minimální objem okolo 0,5 l jsou u rychlovarných konvic pravděpodobně nejčastější variantou. Stejně tak už je dnes samozřejmostí skryté topné těleso, které najdete i u tohoto modelu. Stejně jako další testované konvice, i tato zvládá takřka okamžitě po dovaření znovu pracovat, bez problémů s ní tak ohřejete dostatek vody i pro početnější společnost.

Konvice je vyrobená převážně ze skla a nerezu. Přesto, že nejde o zrovna levný model, je její provedení místy trochu „odfláknuté“. Například tlačítka na podstavě jsou různě nakřivo, plech podstavy dobře nedosedá u kraje apod.

Unboxing a video z testování

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philco

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Niceboy, 7 % Xiaomi, 7 % Tefal, 7 % Philco, 7 % ECG, 7 % Domo, 7 % De'Longhi, 14 % Další
Materiál konvice

Sklo/nerez

21 % Nerez/plast, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 21 % Nerez, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Materiál filtru

Nerez

71 % Umělé vlákno, 21 % Nerez, 7 % Neuvedeno
Deklarovaný maximální objem (l)

1,7

86 % 1,7, 7 % 1,5, 7 % 1
Deklarovaný minimální objem (l)

0,5

79 % 0,5, 7 % 0,75, 14 % Neuvedeno
Reálný minimální objem (l)

0,48

0,51
Příkon (W)

3 000

2 128,57
Hlučnost (dB)

72,4

71,19
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rychlost uvaření maximálního objemu (min)

4,18

4,95
Rychlost uvaření 0,8 l (min)

2,08

2,97
Rychlost uvaření minimálního objemu (min)

1,38

2,07
Možnost opětovného zapnutí po dovaření

Ano

100 % Ano

Bezpečnost a komfort používání

Bezpečnost konvice Philco je na velmi dobré úrovni. Patří k pokročilejším modelům, které zvládají nejen vypnutí mimo podstavu a vypnutí při spuštění naprázdno, ale poradí si i s otevřeným víkem. Pokud konvici náhodou spustíte otevřenou, zkrátka ohřeje vodu na nastavenou teplotu a vypne se, jako by se nic nedělo. Levnější modely tuto funkci často nemají. Při zmíněném spuštění naprázdno se konvice vypne za 19 s, některé modely jsou v tomto směru rychlejší, stále jde ale o velmi dobrý čas.

Konvice je vyrobená ze skla a nerezu, nedá se tedy předpokládat, že by po dovaření byla na dotek chladná. Nejvyšších teplot se dočkáte ve skleněné části konvice, té bychom se raději nedotýkali. Manipulace by ale stále měla být dostatečně komfortní, konvice má totiž odizolované madlo, včetně vnitřní strany, a také spodní nerezový pás nedosahuje při ohřevu vysokých teplot, můžete si tak v těchto místech konvici bezpečně podepřít druhou rukou.

Díky protiskluzovým ploškám a dobře tvarované podstavě je konvice také dostatečně stabilní, výhodou je i dobře těsnící víko, kterým neuniká pára mimo zobáček.

Jednu menší výtku si k bezpečnosti konvice přece jen najdeme. Okraj plechu, který kryje její podstavu, není nijak zakrytý a je poměrně ostrý, při neopatrné manipulaci s podstavou tak hrozí drobné poranění.

Otevírání víka a plnění

Konvice se nedá otevřít jednoduše tlačítkem, jako většina konkurenčních modelů, její otevírání připomíná spíše termosku. Nevýhodou je, že se při otevírání konvice s horkou vodou pravděpodobně nevyhnete kontaktu s párou. V případě potřeby je také možné „odcvaknout“ celou horní stranu konvice, která je magnetická, tato část ale může být poměrně horká.

V tomto případě je proto rozhodně výhodou, že je možné konvici pohodlně napustit také prostřednictvím zobáčku. Ten je dost velký, abyste se dobře trefili, a při plnění konvice nijak nepřetéká. Díky objemové stupnici po obou stranách konvice pro vás bude její napouštění pohodlné bez ohledu na to, v jaké ruce konvici držíte. Některé modely mají stupnici pouze po jedné straně, nebo i skrytou pod madlem či uvnitř.

Nalévání a čištění

Nalévání horké vody do šálku může být v případě tohoto modelu trochu otravné. Kvůli přesahujícímu okraji uvnitř konvice je poměrně těžké vylít z ní poslední zbytky vody. Konvici je třeba velmi naklánět, a i tak v ní většinou trochu vody zůstane.

Voda má také tendenci protékat spárou ve víku a filtr konvice v tomto případě celkově neplní stejný účel jako u ostatních testovaných modelů. Zatímco u konkurenčních konvic kryje filtr otvor konvice, aby zachytával vodní kámen, v tomto případě jde spíš o sítko na čaj. Otvor konvice absolutně nekryje, a částečky vodního kamene tak mohou bez problémů putovat do vašeho šálku.

Tomu se dá do jisté míry zamezit častějším čištěním konvice. Horní otvor je pro tyto účely dostatečně široký a konvice nemá uvnitř žádná nepřístupná zákoutí, údržba by tak u tohoto modelu měla být hračkou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Horká na dotek

Ano

71 % Ano, 21 % Při delším kontaktu, 7 % Ne
Horké části

Tělo konvice

43 % Tělo konvice, 7 % Horní část konvice, víko, kovový pásek, 7 % Kovový pásek pod víkem, 7 % Tělo konvice včetně vnitřního madla., 7 % Tělo konvice včetně stupnice pod madlem., 7 % Tělo konvice včetně vnitřní strany madla., 7 % Skleněné tělo, 7 % Nerezové části, 7 % Neuvedeno
Vypnutí mimo podstavu

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Vypnutí při spuštění naprázdno (s)

19

22,21
Vypnutí při spuštění s otevřeným víkem

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Stabilita (max. 10)

9,3

7,93
Unikání páry mimo zobáček

Neuniká

50 % Mírně uniká, 29 % Výrazně uniká, 21 % Neuniká
Návod v češtině

Ano

100 % Ano
Otevírání víka (max. 10)

4,0

5,14
Plnění (max. 10)

6,7

43 % 6.6666666666667, 36 % 10, 21 % 3.3333333333333
Stupnice objemu

Dobře viditelná pro praváky

36 % Špatně viditelná, 36 % Dobře viditelná pro praváky i leváky, 29 % Dobře viditelná pro praváky
Nalévání (max. 10)

3,3

6,31
Čištění (max. 10)

10,0

7,00

Funkce a rozměry

Mezi rychlovarnými konvicemi patří model značky Philco k lépe vybaveným variantám. Díky malému displeji na podstavě můžete sledovat aktuální teplotu vody v konvici. Cílová teplota je navíc nastavitelná, pro přípravu různých druhů čajů. Na ty má tato konvice dokonce specifické programy. Zvládá také udržovat teplotu vody, ale jen 20 minut, jiné modely udržují teplotu i několik hodin.

Nakonec nechybí prostor pro uložení napájecího kabelu. U konvice v této cenové kategorii bychom předpokládali, že půjde kabel namotat až ke koncovce a bude držet ve smotaném stavu, jako je tomu u řady konkurentek. To ale pro tento model neplatí. Jde sice o drobnost, ta by ale usnadnila skladování a pozvedla provedení konvice na trochu lepší úroveň.

V tabulce můžete najít kromě funkcí také rozměry konvice, včetně délky přívodního kabelu. Dobře promyslet doporučujeme zejména hmotnost konvice, která i v prázdném stavu přesahuje 1 kg.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Světelná signalizace

Displej

43 % Kontrolka, 36 % Displej, 21 % LED osvětlení
Zvuková signalizace

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Regulace teploty (termoregulace)

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Udržování teploty

20 min

50 % Ne, 14 % 30 min, 14 % 2 h, 7 % 6 h, 7 % 12 h, 7 % 20 min
Smart funkce

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Prostor pro uložení kabelu

Ano

100 % Ano
Délka přívodní šňůry (cm)

76,5

69,39
Průměr horního otvoru (cm)

10,2

9,86
Výška (cm)

22,5

23,05
Šířka (cm)

15

15,69
Hloubka (cm)

24

22,18
Hmotnost (g)

1 186

894,20

Klady a zápory

Kladně můžeme u konvice Philco ohodnotit nabídku funkcí, milovníky čaje jistě zaujme také čajové sítko a speciální programy ohřevu. Konvice je poměrně rychlá, stabilní a má důležité bezpečnostní pojistky, včetně vypnutí při varu s otevřeným víkem. Jako hlavní nevýhodu vnímáme nedokonalé provedení konvice. Ta v podstatě postrádá filtr na vodní kámen, nejde z ní vylít poslední trocha vody a některé její části, například tlačítka na podstavě, působí trochu odbytě.

Závěr

Skleněná konvice Philco PHWK 2050 pravděpodobně zaujme hlavně svými funkcemi, jako jsou například speciální programy na přípravu různých druhů čajů. K přípravě sypaného čaje ji předurčuje i specifické sítko z nerezu. Při ohřevu je konvice rychlá a chrání ji několik bezpečnostních pojistek, vypne se například i při varu s otevřeným víkem. Manipulace s konvicí je většinou komfortní, pouze při nalévání horké vody do šálku je potřeba ji hodně naklánět a voda protéká také spárou ve víku.

Pokud hledáte variantu, která sama obstará přípravu sypaného čaje, zvládne i udržování teploty vody a patří mezi rychlé modely, mohla by vám tato konvice vyhovovat. Vzhledem k ceně nás ale příliš nepotěšilo místy odbyté provedení konvice. Zajímavou alternativou by mohla být například konvice ECG RK 1777, která má také subtilnější podstavu.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philco PHWK 2050 | Hodnocení: 83,9 %
Eliška je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philco PHWK 2050

Philco PHWK 2050

1 600 Kč Orientační cena