Rychlovarná konvice ETA Ela 8598 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test ETA Ela 8598

5. místo
86,3 % Celkové hodnocení
 • Objem
 • Vyšší cena
900 Kč Orientační cena
 • 8,9/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,4/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 86,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Konvice od výrobce ETA, konkrétně potom ETA Ela 8598 je nerezová. Nerez je velmi žádaný, je totiž snadný na údržbu, odolný a dodává spotřebiči moderní vzhled. S objemem 1,7 l se bude hodit konvice do kuchyně i početnějších rodin, které si chtějí připravit ranní čaj společně bez nutnosti dávat vařit vodu na dvakrát, třikrát. Příkon 2 100 W může vykazovat vyšší spotřebu, zároveň to však předvídá i vyšší výkon spotřebiče, proto na tuto veličinu pozor, může být zavádějící.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

ETA

23 % Sencor, 15 % ETA, 8 % DeLonghi, 8 % Bosch, 8 % Gallet, 8 % Concept, 8 % Tefal, 8 % Electrolux, 8 % Tescoma, 8 % Gorenje
Materiál

Nerez

54 % Nerez, 15 % Sklo, 15 % Nerez a sklo, 8 % Plast, 8 % Keramika
Objem (l)

1,7

1,58
Příkon (W)

2 100

2 165,38
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Hmotnost (kg)

1,19

1,16

Vybavení a funkce

Kromě designu a výkonu by vás ale měly u rychlovarných konvic zajímat také funkce, nebo třeba vybavení konvice. ETA Ela 8598 má ve své výbavě filtr, v podstavci najdete prostor na kabel, aby nepřekážel na kuchyňské lince, ukazuje také hladinu, tedy kolik vody jste již do konvice nalili, nebo kolik v ní zbývá. Tohle všechno najdete u všech hodnocených konvic z našeho srovnání ze srpna 2017.

Stejně tak všechny konvice disponovaly funkcemi jako automatické vypnutí, což je prakticky naprostý standard, všechny měly ochranu proti přehřátí, bezpečnostní pojistku, ale co už všechny recenzované konvice neměly, to je regulace teploty. Z našeho srovnávacího testu je měla menšina konvic. Ptáte-li se, k čemu to je vlastně dobré, odpověď je snadná. Například zelený čaj by se vůbec neměl zalévat vařící vodou, proto si na některých konvicích můžete nastavit, aby se konvice vypnula, jakmile voda dosáhne určité teploty, kterou pro daný nápoj či pokrm požadujete. Tuto možnost však ETA Ela 8598 nemá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

Ano

100 % Ano
Automatické vypnutí

Ano

100 % Ano
Ochrana proti přehřátí

Ano

100 % Ano
Regulace teploty

Ne

69 % Ne, 31 % Ano
Prostor na kabel

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Středový konektor

Ano

100 % Ano
Ukazatel hladiny

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Bezpečnostní pojistka

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Řada krátkodobých i dlouhodobých uživatelů oceňuje pěkný design konvice. Na trhu si lze vybrat konvici v různých barevných provedeních, lze si ji tedy maximálně personalizovat a přizpůsobit stylu vaší kuchyně. Kromě toho si uživatelé chválí také přijatelnou cenu, nebo třeba podsvícení konvice. Mezi subjektivní hodnocení patří to, které se týká rychlosti konvice. Pro některé uživatele je dostatečně rychlá, jiní jsou nespokojeni a uvádí, že konvice ohřívá vodu pomaleji, než jiné konkurenční modely. V takovém případě neberte názor jako relevantní, nemáte-li potřebné údaje ke srovnání (je potřeba vědět zejména výkon obou konvic).

Naše hodnocení a závěr

Konvice ETA Ela 8598 dle řady hodnocení uživatelů splnila očekávání. Jde o průměrnou rychlovarnou konvici, která je zevnitř nerezová, zvenčí potom výrobce aplikoval několik různých barevných provedení. Zejména možnost vybrat si barvu možná uvítáte, chcete-li si kuchyň ještě více personalizovat. Tato konvice je obecně dobře hodnocena, s přihlédnutím k ceně produktu má dobré vlastnosti a funkce. Pokud hledáte ovšem konvici pro početnou rodinu, která je o něco výkonnější, nebojte se podívat i jinde v našem srovnání. Konvice Catler KE 8010 možná bude to, co hledáte.

900 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: ETA Ela 8598 | Hodnocení: 86,3 %
Iveta Polášková je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a zjištěné informace v utříděné podobě předávat dál. Reklamní popisky jí moc nevoní, zato si dává záležet na tom, aby zdůraznila výhody i nevýhody různých variant. Může tak vysvětlit klady a zápory různých materiálů nebo poradit s údržbou a odstraňováním vodního kamene. Ke kuchyňským tématům má blízko, kromě konvic píše také o pomalých hrncích nebo mikrovlnkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA Ela 8598

ETA Ela 8598

5. místo  v porovnání
900 Kč Orientační cena