Recenze Lauben Electric Kettle EK17WS - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Lauben Electric Kettle EK17WS

78,7 % Celkové hodnocení

Top 4 v kategorii Rychlovarné konvice

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Rychlost ohřevu a efektivita
 • 7,5/10
  Bezpečnost
 • 8,1/10
  Komfort používání
 • 6,9/10
  Funkce a vybavení

Klady

 • Udržování teploty
 • Termoregulace
 • Poměr rychlosti a spotřeby

Zápory

 • Vyšší cena
 • Špatně viditelná objemová stupnice
1 300 Kč Orientační cena

Základní parametry, rychlost ohřevu a efektivita

Rychlovarnou konvici Lauben Electric Kettle EK17WS jsme do našeho testování zařadili v únoru 2023. Maximální kapacita 1,7 l je na trhu velmi běžná, nejméně můžete podle výrobce v konvici ohřívat 0,5 l. Některé konkurenční modely přitom umožňují ohřev vody pouze na jeden šálek. Příkon 1 850 W byl v našem testu jeden z nižších, konvice se ale při ohřevu 0,8 l vody držela pod 3 minutami, je tak poměrně rychlá.

Slabší stránkou tohoto modelu je hlučnost, ta dosahuje až 73,4 dB, velmi tiché konvice se přitom hlučností pohybují okolo 65 dB. Sítko na vodní kámen je z klasického umělého vlákna, u dražších modelů se někdy setkáváme s odolnější, nerezovou variantou, ale není příliš častá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Lauben

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Tefal, 7 % Xiaomi, 7 % ECG, 7 % Philco, 7 % De'Longhi, 7 % Domo, 7 % Tescoma, 14 % Další
Materiál konvice

Plast a nerez

21 % Nerez/plast, 21 % Nerez, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Materiál filtru

Umělé vlákno

71 % Umělé vlákno, 21 % Nerez, 7 % Neuvedeno
Deklarovaný maximální objem (l)

1,7

86 % 1,7, 7 % 1,5, 7 % 1
Deklarovaný minimální objem (l)

0,5

79 % 0,5, 7 % 0,75, 14 % Neuvedeno
Reálný minimální objem (l)

0,5

0,51
Příkon (W)

1 850

2 128,57
Hlučnost (dB)

73,4

71,19
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rychlost uvaření 0,8 l (min)

2,8

2,97
Možnost opětovného zapnutí po dovaření

Ano

100 % Ano

Bezpečnost a komfort používání

Používání konvice Lauben je bezpečné, pozor si musíte dát jen na nerezové části, které jsou po ohřevu velmi horké na dotek a můžete se o ně popálit. Madlo a tělo konvice si ale uchovává příjemnou teplotu. Konvice má všechny důležité bezpečnostní pojistky – při spuštění naprázdno se za cca 23 s vypne, automaticky se vypne také při sejmutí z podstavy nebo vaření vody s otevřeným víkem, což je výsadou dražších modelů s termoregulací.

Při varu z konvice mírně uniká pára okolo pantu víka, to je bohužel poměrně časté. Co nás při používání trochu obtěžovalo, bylo časté pípání zvukové signalizace (po každém sejmutí z podstavce) a displej, který nezhasíná a při sejmutí konvice z podstavce dokonce bliká. Při spuštění konvice naprázdno se navíc spustilo hlasité pípání (to je pozitivní), které ale nešlo nijak vypnout a pomohlo až vytažení ze zásuvky.

Otevírání víka a plnění

Otevírání víka nemáme co vytknout, jednoduše zmáčknete tlačítko. Víko se otevírá poměrně plynulým pohybem, nevystřeluje. Tlačítko je navíc umístěné na madle, takže se při otevírání víka nedostanete do kontaktu s párou.

Po otevření drží víko v poloze nahoře, takže se vám bude konvice pohodlně napouštět. Naopak doplňování vody zobáčkem je spíše otrava, zobáček není příliš velký, a tak se přeplňuje a voda z něj vytéká ven. Nevýhodou konvice je objemová stupnice umístěná pod madlem, při napouštění vody na ni prakticky neuvidíte.

Nalévání a čištění

Horká voda se z konvice nalévá pohodlně, se zobáčkem se dobře míří a konvici není potřeba nijak extrémně naklánět. Voda ani neprotéká spárou ve víku nebo jinými cestami. Filtr na vodní kámen ovšem nesedí úplně těsně, může se tak stávat, že některé kousky vodního kamene protečou kolem něj.

Výhodou je, že jde filtr poměrně snadno vyndat, nasazování chce naopak trochu cviku a občas i hrubé síly. Konvice je uvnitř hladká, bez nepřístupných míst, která by se obtížně čistila. Vrchním otvorem ale projde spíše jen menší ruka.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Horká na dotek

Ano

71 % Ano, 21 % Při delším kontaktu, 7 % Ne
Horké části

Nerezové části

43 % Tělo konvice, 7 % Kovový pásek pod víkem, 7 % Tělo konvice včetně stupnice pod madlem., 7 % Tělo konvice včetně vnitřní strany madla., 7 % Tělo konvice včetně vnitřního madla., 7 % Horní část konvice, víko, kovový pásek, 7 % Skleněné tělo, 7 % Nerezové části, 7 % Neuvedeno
Vypnutí mimo podstavu

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Vypnutí při spuštění naprázdno (s)

23

22,21
Vypnutí při spuštění s otevřeným víkem

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Stabilita (max. 10)

8,7

7,93
Unikání páry mimo zobáček

Mírně uniká

50 % Mírně uniká, 29 % Výrazně uniká, 21 % Neuniká
Návod v češtině

Ano

100 % Ano
Otevírání víka (max. 10)

9,0

5,14
Plnění (max. 10)

3,3

43 % 6.6666666666667, 36 % 10, 21 % 3.3333333333333
Stupnice objemu

Špatně viditelná

36 % Špatně viditelná, 36 % Dobře viditelná pro praváky i leváky, 29 % Dobře viditelná pro praváky
Nalévání (max. 10)

6,7

6,31
Čištění (max. 10)

9,0

7,00

Funkce

Konvice Lauben patří k modernějším, lépe vybaveným modelům. Z pokročilejších funkcí disponuje termoregulací, nastavit si můžete teplotu od 60 °C do 100 °C v desetistupňových intervalech. Některé konkurenční modely nabízejí i nižší teploty (např. 40 °C), které jsou vhodné k ohřívání dětské výživy, tato konvice je ale nemá. Disponuje funkcí udržování teploty, až 2 hodiny, to sice není špatná hodnota, už jsme se ale setkali s konvicemi, které zvládnou udržovat teplotu vody třeba 12 hodin.

Pro snazší ovládání má konvice malý displej na podstavě, která tím trochu nabývá na rozměrech. Pokud hledáte konvici s rozšířenými možnostmi nastavení, která ale nemá tak velkou podstavu, doporučujeme zvážit některý ze smart modelů, které se ovládají přes telefon.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Světelná signalizace

Displej

43 % Kontrolka, 36 % Displej, 21 % LED osvětlení
Zvuková signalizace

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Regulace teploty (termoregulace)

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Udržování teploty

2 h

50 % Ne, 14 % 30 min, 14 % 2 h, 7 % 12 h, 7 % 20 min, 7 % 6 h
Smart funkce

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Prostor pro uložení kabelu

Ano

100 % Ano
Délka přívodní šňůry (cm)

70

69,39
Průměr horního otvoru (cm)

10,5

9,86
Výška (cm)

22

23,05
Šířka (cm)

14,7

15,69
Hloubka (cm)

23

22,18
Hmotnost (g)

777,3

894,20

Názory uživatelů a odborníků

Několik desítek uživatelů ohodnotilo konvici Lauben jako rychlou, stylově hezkou a funkční. Pochvalují si především možnost nastavení a udržování teploty a jednoduchou údržbu. Výtky se objevují směrem k objemové stupnici, která není dobře vidět, některým uživatelům nevyhovuje také stále svítící displej nebo obtížněji nasaditelné sítko. Další uživatelské recenze si můžete přečíst na portálu Heureka.cz.

Klady a zápory

Jako hlavní benefity konvice Lauben vnímáme moderní, minimalistický design a pokročilejší funkce, jako je termoregulace a funkce udržování teploty. Pozitivem je také poměrně rychlý ohřev, a to i s nižším příkonem, a jednoduché používání. Slabší stránkou je hlučnost konvice, která se v testu řadila k vyšším. Uživatelsky ne zcela přívětivé je umístění objemové stupnice, u kterého musela funkčnost ustoupit estetické stránce.

Porovnání s alternativami

Pokud se vám konvice Lauben líbí hlavně designově, jako zajímavé alternativy se nabízejí konvice Xiaomi Mi Smart Pro a Niceboy ION SmartKettle. Shodou okolností jsou obojí smart modely. Díky tomu se dočkáte funkcí, jako je termoregulace či udržování teploty, při zachování velmi minimalistického vzhledu podstavy bez různých tlačítek a displeje.

Konvice Xiaomi navíc zvládne udržovat teplotu vody až 12 hodin a konvice Niceboy až 6 hodin. Oproti modelu Lauben mají ale obě zmíněné varianty o něco vyšší hlučnost a pomalejší ohřev.

Závěr

Rychlovarná konvice Lauben Electric Kettle EK17WS nabízí moderní design a parametry, které by mohly zaujmout i náročnější uživatele. Potěší zejména poměrně rychlím ohřevem, funkcí udržování teploty a termoregulací. Nepostrádá ani pokročilé bezpečnostní pojistky, například se vypne i při vaření vody s otevřeným víkem.

Její používání je poměrně komfortní, nevýhodou ovšem může být špatně viditelná objemová stupnice, skrytá pod madlem. S tím se ale u novějších modelů setkáváme poměrně často, funkčnost v tomto případě zkrátka trochu ustupuje estetickému provedení. Pokud se vám líbí design i vlastnosti konvice, ale ocenili byste technologicky vyspělejší a vzhledově minimalističtější řešení, za zvážení stojí například smart konvice Xiaomi Mi Smart Pro.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lauben Electric Kettle EK17WS | Hodnocení: 78,7 %
Eliška je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lauben Electric Kettle EK17WS

Lauben Electric Kettle EK17WS

1 300 Kč Orientační cena