Recenze a test DeLonghi KBO 2001

Hodnocení:

82,1 %

Klady:

Jedinečný design

Zápory:

Průměrné funkce

Cena

1 700 Kč
orientační cena

Hodnocení základních parametrů
(max. 10)
Hodnocení funkcí a vybavení
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,8 8,6 82,1 %

Souhrnné údaje 

Rychlovarná konvice DeLonghi KBO 2001 patří do kategorie dražších konvic. Je z nerezu, což je dobré zejména v ohledu na údržbu. Nerez je navíc odolný a na pohled hezký. Zapadne do moderní kuchyně. S objemem 1,7 l využije konvici i vícečlenná rodina, ideálně čtyřčlenná. Příkon 2 000 W naznačí nejen spotřebu spotřebiče, ale také výkon. Ten bude průměrný, dostatečný. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce DeLonghi 30 % Sencor, 20 % ETA, 10 % DeLonghi, 10 % Bosch, 10 % Gallet, 10 % Concept, 10 % Tefal
Materiál  Nerez 50 % Nerez, 20 % Sklo, 20 % Nerez a sklo, 10 % Plast
Objem (l)  1,7 1,62
Příkon (W)  2 000 2 150,00
Umístění topné spirály  Skrytá 100 % Skrytá
Hmotnost (kg)  1,3 1,05

Vybavení a funkce

Pozor byste si vedle ceny spotřebiče, jeho vzhledu nebo výkonu měli dát i na to, co je součástí jeho výbavy a jaké funkce má. DeLonghi KBO 2001 je poměrně slušně vybavená konvice, má všechny standardní prvky. Disponuje filtrem, prostorem na kabel v podstavci konvice, k dispozici máte i rysku jako ukazatele hladiny. Tyto prvky měly všechny hodnocené konvice v srpnu 2017. Z funkcí, které taktéž najdete u konvic recenzovaných v této době, jsou to potom automatické vypnutí, ochrana proti přehřátí a bezpečnostní pojistka. K ne příliš standardním funkcím patří regulace teploty. Tu bychom ale u takto drahého spotřebiče uvítali a proto, přes to, že nejde o standardní výbavu, za to dostává konvice mínusové body.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr  ANO 100 % ANO
Automatické vypnutí  ANO 100 % ANO
Ochrana proti přehřátí  ANO 100 % ANO
Regulace teploty  NE 80 % NE, 20 % ANO
Prostor na kabel  ANO 80 % ANO, 20 % NE
Středový konektor  ANO 100 % ANO
Ukazatel hladniny  ANO 100 % ANO
Bezpečnostní pojistka  ANO 100 % ANO

Hodnocení dalších uživatelů

DeLonghi KBO 2001 je stylová rychlovarná konvice. Její design není příliš běžný, je velmi zajímavý a upoutá zrak všech návštěvníků vaší kuchyně. Uživatelé, ať už dlouhodobí nebo krátkodobí, si vedle vzhledu, který je jasnou dominantou spotřebiče, pochvalují i to, že je konvice tichá, rychle ohřívá vodu, anebo i fakt, že vzhledem k počáteční investici je konvice dobře zpracovaná, vše sedí, jak má, odnikud nevytéká voda, o kterou byste se mohli opařit. Jako nevýhodu vidí snad jen to, že víčko není odklápěcí, je nutné jej sundat, aby se do konvice dala nalít voda. To je zejména v případě, že konvice právě jednu várku dovařila, riziko. Víčko může být vřelé a způsobit nepříjemnosti. 

Naše hodnocení a závěr

Elegantní konvice DeLonghi KBO 2001 lze najít v několika barevných provedeních. Všechny mají stejné parametry. Všechny mají objem 1,7 l, což je vhodné pro vícečlennou rodinu, ideálně čtyřčlennou. Konvice je slušně vybavená, jde o standard, průměr. Vzhledem k ceně bychom čekali něco navíc, a to například možnost regulovat teplotu. V tomto případě si ale vyšší cenu produktu vyžádal originální design, který opravdu jen tak někde neuvidíte. Pokud však hledáte levnější alternativu, protože jsou pro vás prioritou peníze a ne vzhled, doporučujeme konvici ETA Agáta 4598. Mají prakticky stejné parametry, liší se však znatelně v ceně.

Datum:
Produkt: DeLonghi KBO 2001
Hodnocení: 82,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test