Rychlovarná konvice ETA Agáta 4598 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test ETA Agáta 4598

8. místo
83,4 % Celkové hodnocení
 • Cena
 • Průměrné parametry
800 Kč Orientační cena
 • 8,3/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,4/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 83,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

ETA Agáta 4598 patří k nerezovým rychlovarným konvicím. Z nerezu byla většina hodnocených konvic v srpnu 2017. Jde o jedno z nejžádanějších zpracování. Nerez je nenáročný na údržbu, má dlouhou životnost, je odolný a ještě ke všemu se skvěle hodí i k jiným spotřebičům, které se v moderní domácnosti vyskytují. Konkrétně tato konvice poslouží i vícečlenné rodině, 1,7 l je naprostým ideálem pro čtyřčlenné domácnosti. Počítáte dobře, že na jednoho člena vyjde cca 250 ml, a tedy ještě zbývá nějaká rezerva. S tou je nutné počítat například v případě návštěv. Příkon 2 000 W neukazuje pouze spotřebu elektrické energie, dle tohoto parametru lze odvodit i výkon. Bude dostatečný, sice ne závratně velký, ale tato konvice rozhodně nenechá své majitele dlouho čekat při přípravě ranního čaje nebo odpolední kávy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

ETA

23 % Sencor, 15 % ETA, 8 % DeLonghi, 8 % Bosch, 8 % Gallet, 8 % Concept, 8 % Tefal, 8 % Electrolux, 8 % Tescoma, 8 % Gorenje
Materiál

Nerez

54 % Nerez, 15 % Sklo, 15 % Nerez a sklo, 8 % Plast, 8 % Keramika
Objem (l)

1,7

1,58
Příkon (W)

2 000

2 165,38
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Hmotnost (kg)

1,18

1,16

Vybavení a funkce

Potěšující zprávou je, že ETA Agáta 4598 nepostrádá nic důležitého. Ve výbavě má filtr, kabel lze uschovat do prostoru v podstavci konvice, má navíc bezpečnostní pojistku, ochranu proti přehřátí a automaticky se vypne, čímž se vlastně celkově rychlovarné konvice liší od těch, které, aby přivedly vodu k varu, musíte dát na plotnu a posléze vše vypnout.

Co konvici chybí, to je možnost regulovat teplotu. Touto funkcí nedisponovala většina recenzovaných konvic v srpnu 2017. Nejde o závažnou chybu, bylo by ale příjemné mít možnost nastavit si určitou teplotu, které by voda měla dosáhnout. ​

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

Ano

100 % Ano
Automatické vypnutí

Ano

100 % Ano
Ochrana proti přehřátí

Ano

100 % Ano
Regulace teploty

Ne

69 % Ne, 31 % Ano
Prostor na kabel

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Středový konektor

Ano

100 % Ano
Ukazatel hladiny

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Bezpečnostní pojistka

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Řada uživatelů si model rychlovarné konvice ETA Agáta 4598 oblíbila nejen kvůli provedení, ale i tomu, co konvice umí. Vodu vaří dostatečně rychle, je lehká, má modré podsvícení, které je elegantní a líbivé. Je tichá. Nabízí řadu bezpečnostních prvků. Pro čtyřčlennou rodinu je konvice naprosto ideální. Pokud je pro vás příliš objemná, žijete sami, nebo hledáte ještě levnější model, doporučujeme například Sencor SWK 1001.

800 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: ETA Agáta 4598 | Hodnocení: 83,4 %
Iveta Polášková je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a zjištěné informace v utříděné podobě předávat dál. Reklamní popisky jí moc nevoní, zato si dává záležet na tom, aby zdůraznila výhody i nevýhody různých variant. Může tak vysvětlit klady a zápory různých materiálů nebo poradit s údržbou a odstraňováním vodního kamene. Ke kuchyňským tématům má blízko, kromě konvic píše také o pomalých hrncích nebo mikrovlnkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA Agáta 4598

ETA Agáta 4598

8. místo  v porovnání
800 Kč Orientační cena