Menu

ETA Agáta 4598 – Recenze, testy a srovnání

23,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Rychlovarné konvice

Klady a zápory

  • Cena
  • Průměrné parametry
800 Kč Orientační cena

Upozornění: Tato recenze je z předchozího testu z roku 2020. Nově jsme zpracovali velký test rychlovarných konvic, kde jsme každou konvici osobně vyzkoušeli. Přejít na nový test

Souhrnné údaje 

ETA Agáta 4598 patří k nerezovým rychlovarným konvicím. Z nerezu byla většina hodnocených konvic v srpnu 2017. Jde o jedno z nejžádanějších zpracování. Nerez je nenáročný na údržbu, má dlouhou životnost, je odolný a ještě ke všemu se skvěle hodí i k jiným spotřebičům, které se v moderní domácnosti vyskytují. Konkrétně tato konvice poslouží i vícečlenné rodině, 1,7 l je naprostým ideálem pro čtyřčlenné domácnosti. Počítáte dobře, že na jednoho člena vyjde cca 250 ml, a tedy ještě zbývá nějaká rezerva. S tou je nutné počítat například v případě návštěv. Příkon 2 000 W neukazuje pouze spotřebu elektrické energie, dle tohoto parametru lze odvodit i výkon. Bude dostatečný, sice ne závratně velký, ale tato konvice rozhodně nenechá své majitele dlouho čekat při přípravě ranního čaje nebo odpolední kávy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

ETA

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Niceboy, 7 % Xiaomi, 7 % Tefal, 7 % ECG, 7 % Domo, 7 % De'Longhi, 7 % Tescoma, 14 % Další
Materiál konvice

Nerez

36 % Nerez/plast, 21 % Plast, 21 % Nerez, 14 % Sklo/nerez, 7 % Sklo
Příkon (W)

2 000

2 071,43
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá

Vybavení a funkce

Potěšující zprávou je, že ETA Agáta 4598 nepostrádá nic důležitého. Ve výbavě má filtr, kabel lze uschovat do prostoru v podstavci konvice, má navíc bezpečnostní pojistku, ochranu proti přehřátí a automaticky se vypne, čímž se vlastně celkově rychlovarné konvice liší od těch, které, aby přivedly vodu k varu, musíte dát na plotnu a posléze vše vypnout.

Co konvici chybí, to je možnost regulovat teplotu. Touto funkcí nedisponovala většina recenzovaných konvic v srpnu 2017. Nejde o závažnou chybu, bylo by ale příjemné mít možnost nastavit si určitou teplotu, které by voda měla dosáhnout. ​

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Regulace teploty (termoregulace)

Ne

50 % Ano, 50 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Řada uživatelů si model rychlovarné konvice ETA Agáta 4598 oblíbila nejen kvůli provedení, ale i tomu, co konvice umí. Vodu vaří dostatečně rychle, je lehká, má modré podsvícení, které je elegantní a líbivé. Je tichá. Nabízí řadu bezpečnostních prvků. Pro čtyřčlennou rodinu je konvice naprosto ideální. Pokud je pro vás příliš objemná, žijete sami, nebo hledáte ještě levnější model, doporučujeme například Sencor SWK 1001.

800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Agáta 4598 | Hodnocení: 23,6 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která u nás v redakci testuje různé druhy domácích spotřebičů, mezi které patří i toustovače, žehličky, tyčové mixéry, ale také vysavače. Ujala se i testu rychlovarných konvic, díky kterému vám snadno prozradí, jaký materiál je nejvhodnější, jaký objem zvolit a jaká je ideální hlučnost. Také vám poradí, které bezpečnostní prvky je potřeba sledovat a jak konvici nejlépe vyčistit.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze ETA Agáta 4598

ETA Agáta 4598

800 Kč Orientační cena