Menu

Recenze a test Sencor SWK 1001

10. místo
79,3 % Celkové hodnocení
 • Cena
 • Ideální velikost pro malou domácnost
 • Plastové provedení
300 Kč Orientační cena
 • 7,3/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,4/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 79,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sencor SWK 1001 patří do kategorie nejlevnějších rychlovarných konvic, čemuž odpovídá i její materiál, plast. Plast je nenáročný na údržbu a je bez pochyby dobrou volbou, pokud nechcete za konvici utrácet více peněz. Jediné riziko, které s plastem může nastat, je typický plastový zápach. Ten se může přenášet do vody a tedy i do vašich nápojů a pokrmů. Tomu lze předejít, jednoduše několikrát převaříte vodu, kterou nepoužijete. U některých konvic ale zápach přetrvá a citlivější uživatelé mohou být velmi zklamáni.

Tato konvice je vhodná spíše pro menší domácnosti, nebo třeba na chatu či studentskou kolej. Má objem jeden litr, což je ideální pro jednotlivce až dvojice. Příkon 2 000 W naznačuje nižší spotřebu energií, nicméně může to znamenat i nižší výkon. Ten by měl stále být dostatečný a vaření vody by nemělo být výrazně časově náročné.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Sencor 23 % Sencor, 15 % ETA, 8 % DeLonghi, 8 % Bosch, 8 % Gallet, 8 % Concept, 8 % Tefal, 8 % Electrolux, 8 % Tescoma, 8 % Gorenje
Materiál Plast 54 % Nerez, 15 % Sklo, 15 % Nerez a sklo, 8 % Plast, 8 % Keramika
Objem (l) 1 1,58
Příkon (W) 2 000 2 165,38
Umístění topné spirály Skrytá 100 % Skrytá
Hmotnost (kg) 0,7 1,16

Vybavení a funkce

Přesto, že konvice Sencor SWK 1001 spadá do nízké cenové kategorie, nejde o spotřebič bez funkcí a s minimální výbavou. Konvice má, jako jiné dražší modely z našeho srovnávacího ze srpna 2017 filtr, prostor na kabel v podstavci i ukazatel hladiny vody. Má funkce jako ochranu proti přehřátí, bezpečností pojistku a samozřejmě se také automaticky vypne. Chybí jí jen regulace teploty. Tuto funkcí najdete ale jen u dražších konvic, v našem srovnání ji mají jen tři konvice z deseti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr Ano 100 % Ano
Automatické vypnutí Ano 100 % Ano
Ochrana proti přehřátí Ano 100 % Ano
Regulace teploty Ne 69 % Ne, 31 % Ano
Prostor na kabel Ano 85 % Ano, 15 % Ne
Středový konektor Ano 100 % Ano
Ukazatel hladiny Ano 92 % Ano, 8 % Ne
Bezpečnostní pojistka Ano 100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Sencor SWK 1001 je poměrně oblíbená. Dlouhodobí i krátkodobí uživatelé jsou spokojeni s počáteční investicí, která určitě odpovídá kvalitě. Pozitivní ohlasy jsou jak na objem ideální pro jednočlennou, dvoučlennou domácnost, tak na skladné tělo přístroje. Co lze očekávat, to je zápach plastu přenesený do připravených nápojů a pokrmů. I na to si někteří uživatelé stěžují, jde ale jen o pár ohlasů, i ty je však třeba vzít v potaz.

Naše hodnocení a závěr

Ideální konvice na chatu, studentskou kolej, pro seniory či jinou, jednočlennou až dvoučlennou domácnost, to je Sencor SWK 1001. Investice do ní je na počátku nízká, proto neočekávejte zázraky. Plastová konvice může mít nevýhodu v podobě přenesení plastového zápachu do vody a tedy i do připravených nápojů a pokrmů. Zatímco někteří uživatelé nic nezpozorují, jiným by to mohlo obtěžovat život. Hledáte-li levnou konvici, která bude ale z nerezu nebo skla, aby vodu nemohl žádný plast ovlivnit, tedy její chuť či vůni, máme pro vás tip. Konvice Sencor SWK 1785 má obdobné parametry, má ovšem větší objem.

300 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Sencor SWK 1001 | Hodnocení: 79,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SWK 1001

Sencor SWK 1001

10. místo  v porovnání
300 Kč Orientační cena