Recenze a test konvice Domo DO9019WK | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Domo DO9019WK

63,8 % Celkové hodnocení

Top 14 v kategorii Rychlovarné konvice

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Rychlost ohřevu a efektivita
 • 4,4/10
  Bezpečnost
 • 6,8/10
  Komfort používání
 • 5,4/10
  Funkce a vybavení

Klady

 • Objemová stupnice po obou stranách
 • Pohodlné plnění
 • Spodní okraj není horký

Zápory

 • Nepraktické otevírání víka
 • Obtížné vyndávání filtru
 • Unikání páry
650 Kč Orientační cena

Základní parametry, rychlost ohřevu a efektivita

Rychlovarná konvice Domo je vyrobená z plastu, její filtr je z umělých vláken, což je nejčastější varianta na trhu. Některé konvice mají i nerezové filtry, většinou jde ale o drahé modely. V kategorii základních parametrů se tato konvice drží víceméně standardních hodnot. Její hlučnost 72 dB odpovídala v době testování (září 2021) průměru, doba ohřevu 0,8 l vody přesahující 2,5 min byla lehce pod průměrem.

V podstatě všechny moderní konvice, bez ohledu na cenu a provedení, mají už dnes zabudovanou topnou spirálu, to platí i pro tento model. Všechny testované konvice, včetně této, také shodně zvládaly opětovné zapnutí po dovaření, což si hodí, když připravujete nápoje pro početnější společnost.

Maximální objem této konvice je 1,7 l, to je nejběžnější varianta na trhu. Minimální objem je označený pouze ryskou bez nějakého konkrétního údaje, po přeměření nám ale vyšel objem 0,6 l. Většina konvice má minimální objem okolo 0,5, vždy je výhodou, když je tato hodnota co nejnižší, pro případ, že chcete připravit třeba jen jeden šálek čaje.

Unboxing a video z testování

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Domo

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Tefal, 7 % Xiaomi, 7 % ECG, 7 % Philco, 7 % De'Longhi, 7 % Domo, 7 % Tescoma, 14 % Další
Materiál konvice

Plast

21 % Nerez/plast, 21 % Nerez, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Materiál filtru

Umělé vlákno

71 % Umělé vlákno, 21 % Nerez, 7 % Neuvedeno
Deklarovaný maximální objem (l)

1,7

86 % 1,7, 7 % 1,5, 7 % 1
Reálný minimální objem (l)

0,61

0,51
Příkon (W)

2 200

2 128,57
Hlučnost (dB)

72

71,19
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rychlost uvaření maximálního objemu (min)

4,82

4,95
Rychlost uvaření 0,8 l (min)

2,68

2,97
Rychlost uvaření minimálního objemu (min)

2,15

2,07
Možnost opětovného zapnutí po dovaření

Ano

100 % Ano

Bezpečnost a komfort používání

Na poli bezpečnosti podává konvice Domo spíše slabší výkon. Nevypne se při sejmutí z podstavy ani při vaření s otevřeným víkem, má pouze pojistku pro vypnutí při spuštění naprázdno. To jí zabere cca 22 s, některé konvice byly o něco rychlejší. Nevýhodou je rozhodně unikání páry, ta při ohřevu odchází třeba i spárami kolem tlačítek, kde ji uživatel rozhodně nečeká a může se opařit.

Popálení o samotnou konvici na rozdíl od nerezových nebo skleněných modelů nehrozí, tělo je sice poměrně horké, není ale nebezpečné. Madlo i spodní okraj si navíc udržují příjemnou teplotu, zejména v případě spodního okraje to přitom není vždy samozřejmost. Výhodou je také vysoká stabilita, podstava konvice je poměrně velká a má dostatek protiskluzových plošek.

Otevírání víka a plnění

Jednou z největších slabin konvice Domo je její otevírání víka. Zatímco u většiny konvic stisknete tlačítko na madle a víko se samo otevře, tady musíte zmáčkout pojistku přímo na víku (hrozí kontakt s párou) a víko ručně zvednout, zpočátku je dokonce potřeba vynaložit i dost síly.

Víko nemá žádnou pružinu a není ani zafixované v otevřené poloze, jde ale otevřít dost doširoka, takže se jen tak nezaklapne. Dobrou zprávou je, že se při plnění konvice s otevíráním víka teoreticky nemusíte vůbec obtěžovat, konvice jde totiž bez problémů napustit prostorným zobáčkem. Přehled o objemu vody budete mít díky objemové stupnici. Ta je umístěná po obou stranách konvice, což je ideální varianta, kterou ocení praváci i leváci.

Nalévání a čištění

Nalévání vody z konvice Domo je snadné, voda neprotéká spárou ve víku a konvici ani není třeba nijak přehnaně naklánět. Body ztrácí pouze za umístění filtru, voda protéká i kolem něj, a nezachytí tak všechny částečky vodního kamene.

Filtr je problémem také v případě čištění. Jeho vyndávání a zejména opětovné nasazování je poměrně dost složité, vyžaduje také dostatek síly, různé páčení a natlačování, zkrátka nejde o příjemnou záležitost. Konvice má navíc uvnitř méně přístupná místa, na kterých se může usazovat vodní kámen. Ideální není ani horní otvor, ten je dostatečně velký pouze pro malou ruku.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Horká na dotek

Při delším kontaktu

71 % Ano, 21 % Při delším kontaktu, 7 % Ne
Horké části

Tělo konvice včetně vnitřního madla.

43 % Tělo konvice, 7 % Kovový pásek pod víkem, 7 % Tělo konvice včetně stupnice pod madlem., 7 % Tělo konvice včetně vnitřní strany madla., 7 % Tělo konvice včetně vnitřního madla., 7 % Horní část konvice, víko, kovový pásek, 7 % Skleněné tělo, 7 % Nerezové části, 7 % Neuvedeno
Vypnutí mimo podstavu

Ne

64 % Ano, 36 % Ne
Vypnutí při spuštění naprázdno (s)

22

22,21
Vypnutí při spuštění s otevřeným víkem

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Stabilita (max. 10)

9,0

7,93
Unikání páry mimo zobáček

Výrazně uniká

50 % Mírně uniká, 29 % Výrazně uniká, 21 % Neuniká
Návod v češtině

Ano

100 % Ano
Otevírání víka (max. 10)

2,0

5,14
Plnění (max. 10)

10,0

43 % 6.6666666666667, 36 % 10, 21 % 3.3333333333333
Stupnice objemu

Dobře viditelná pro praváky i leváky

36 % Špatně viditelná, 36 % Dobře viditelná pro praváky i leváky, 29 % Dobře viditelná pro praváky
Nalévání (max. 10)

6,7

6,31
Čištění (max. 10)

3,0

7,00

Funkce a rozměry

Z funkcí můžeme u konvice Domo zmínit jen dvě velmi časté položky – světelnou kontrolku a prostor k namotání kabelu. Kontrolka je u levnějších modelů obvyklá, u dražších konvic se dočkáte i zvukové signalizace nebo třeba displeje. Prostor k namotání kabelu je standardem v podstatě u každé konvice, bez ohledu na cenu. Některé mají tento systém uložení vyřešený lépe, jiné hůře. U této konvice není možné kabel namotat až po koncovku a ani ve smotaném stavu nedrží, což může být při ukládání konvice nepohodlné.

Šňůra konvice je s délkou pod 70 cm spíše kratší, doporučujeme proto zkontrolovat, zda vám tato délka ve vaší kuchyni vystačí. Podívat se můžete i na další rozměry konvice, které uvádíme v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Světelná signalizace

Kontrolka

43 % Kontrolka, 36 % Displej, 21 % LED osvětlení
Zvuková signalizace

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Regulace teploty (termoregulace)

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Udržování teploty

Ne

50 % Ne, 14 % 30 min, 14 % 2 h, 7 % 12 h, 7 % 20 min, 7 % 6 h
Smart funkce

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Prostor pro uložení kabelu

Ano

100 % Ano
Délka přívodní šňůry (cm)

69

69,39
Průměr horního otvoru (cm)

8,1

9,86
Výška (cm)

22

23,05
Šířka (cm)

17

15,69
Hloubka (cm)

21

22,18
Hmotnost (g)

775

894,20

Názory uživatelů a odborníků

Ke konvici Domo se vyjádřilo několik desítek uživatelů, řada z nich si konvici pořídila díky pozitivnímu výsledku v testování časopisu dTest. Většina uživatelů je s konvicí spokojená a údajně plní jejich očekávání. Najde se ale také nejedna recenze se stížností na nepohodlné otevírání víka, zápach plastu, unikání páry kolem tlačítek nebo absenci pojistky pro vypnutí při sejmutí z podstavy.

Klady a zápory

Konvice Domo potěší pohodlným plněním, relativně rychlým ohřevem a objemovou ryskou po obou stranách. Jinak jde ale spíše o průměrný až podprůměrný model, mezi větší slabiny patří například únik páry kolem spínacího tlačítka, nepohodlné otevírání víka, obtížné vyndávání filtru a podle některých uživatelů i plastový zápach.

Závěr

Konvice Domo DO9019WK patří k cenově dostupnějším modelům, ačkoliv podle našeho názoru by mohla být ještě o trochu levnější. Nabídne relativně rychlý ohřev a pohodlné plnění, v ostatních ohledech už je ale spíše průměrná až podprůměrná. Nepotěší například nepraktickým otevíráním víka a složitým nasazováním filtru. Nemá také pojistku pro vypnutí mimo podstavu nebo při vaření s otevřeným víkem. Postrádá také jakékoliv zajímavé funkce a příliš neoslní ani svým designovým provedením.

Jako konvice pro nenáročné zákazníky, kteří ocení hlavně relativně rychlý ohřev a věci jako design příliš neřeší, by ale mohla fungovat. Díky nižší hmotnosti jde také o zajímavou variantu například pro seniory. Pokud vám vyhovuje plastové provedení, ale hledáte o něco vychytanější model, podívejte se také na recenzi konvice Bosch TWK 6A011.

650 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Domo DO9019WK | Hodnocení: 63,8 %
Eliška je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Domo DO9019WK

Domo DO9019WK

650 Kč Orientační cena