Menu

Recenze a test Electrolux EEWA 7700

1. místo
97,0 % Celkové hodnocení
 • Vysoký výkon
 • Hodně funkcí včetně regulace teploty
 • Ukazatel hladiny pod rukojetí
1 400 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

 • 9,5/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 10/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 97,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Nerezová konvice Electrolux EEWA 7700 s objemem 1,7 litrů je dostatečně velká pro tří- a vícečlennou domácnost. V době psaní recenze (září 2019) měla velmi dobrý příkon 2 400 wattů. To je hodnota, která vám bez problému zajistí rychlé ohřátí tekutiny uvnitř. Hmotnost 1 kilogram prakticky kopíruje testový průměr. Pozitivní je i topné těleso zabudované do dna konvice, což prodlužuje životnost a usnadňuje držbu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Electrolux 23 % Sencor, 15 % ETA, 8 % DeLonghi, 8 % Bosch, 8 % Gallet, 8 % Concept, 8 % Tefal, 8 % Electrolux, 8 % Tescoma, 8 % Gorenje
Materiál Nerez 54 % Nerez, 15 % Sklo, 15 % Nerez a sklo, 8 % Plast, 8 % Keramika
Objem (l) 1,7 1,58
Příkon (W) 2 400 2 165,38
Umístění topné spirály Skrytá 100 % Skrytá
Hmotnost (kg) 1,1 1,16

Vybavení a funkce

Model konvice od firmy Electrolux má velmi dobrou výbavu funkcí. Samozřejmě nechybí filtr pevných částic, který zajistí, aby vám při nalévání do hrnku nepronikly kousky vodního kamene. Praktická je i funkce regulace požadované finální teploty přes zabudovaný displej. Konvice má základnu konstruovanou se středovým konektorem, do níž se navíc dá smotat kabel. Užitečný je také ukazatel hladiny vody v konvici.

Samozřejmostí jsou bezpečnostní opatření ve formě automatického vypnutí při dosažení bodu varu, ochrana proti přehřátí či spuštění bez vody.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr Ano 100 % Ano
Automatické vypnutí Ano 100 % Ano
Ochrana proti přehřátí Ano 100 % Ano
Regulace teploty Ano 69 % Ne, 31 % Ano
Prostor na kabel Ano 85 % Ano, 15 % Ne
Středový konektor Ano 100 % Ano
Ukazatel hladiny Ano 92 % Ano, 8 % Ne
Bezpečnostní pojistka Ano 100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Z pozitiv, které vypozorovali uživatelé této konvice, lze vyjmenovat rychlý ohřev díky vysokému příkonu, možnost regulace teploty  a celkem tichý provoz. Ze záporných stránek zmiňují nešikovné umístění ukazatele hladiny pod rukojeť a zahřívání vnějšího obalu a tedy možnost popálení.

Klady a zápory

Mezi hlavní přednosti konvice řadíme vysoký příkon, který je klíčový pro rychlý ohřev. Oproti jiným výrobkům se pyšní také řadou funkcí – mimo klasické filtry disponuje regulací teploty, kterou také vidíte na displeji, středovým konektorem, díky kterému je možné postavit konvici do základny v jakémkoliv úhlu, a prostorem pro smotaný kabel. Jako nevýhodu vidíme mírně vyšší cenu a také to, že ukazatel hladiny je umístěn pod rukojetí. Paradoxně vám tak při napouštění vody do konvice může překážet vaše vlastní ruka.

Naše hodnocení a závěr

Electrolux EEWA 7700 je velmi slušná nerezová konvice s objemem 1,7 litru, který vystačí i rodině. Vysoký příkon 2 400 wattů zajistí rychlý ohřev vody. Samozřejmostí na současném trhu je topné těleso zabudované do dna konvice, ani tento model není výjimkou. Hmotnost 1,1 kilogramu odpovídá průměru testu. Z funkčního vybavení můžeme zmínit displej s regulací požadované teploty, filtr pevných částic, ukazatel hladiny vody a základnu se středovým konektorem a místem pro smotání kabelu. Bezpečnost zajistí automatické vypnutí při varu a bezpečnostní pojistky proti přehřátí a spuštění bez vody. Zákazníci jsou s konvicí a jejím nahříváním všeobecně spokojeni, líbí se jim i regulace teploty. Rádi by však umístili ukazatel hladiny jinam, pod rukojetí je poněkud nepřehledný.

Přeci jen se však nejedná o nejlevnější model, pokud u vás hraje hlavní roli nízká cena, přečtěte si recenzi na konvici Gallet BOU 742.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Electrolux EEWA 7700 | Hodnocení: 97,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den. Je normální, že při ohřevu na jakoukoliv teplotu se konvice ke konci dvakrát vypne vzápětí zase zapne a při dosažené teploty signalizuje pípáním, že je voda vařená. Vypínání a zapínání je samozřejmé, nebo je to závada. Mám ji dva dny. Prosím dejte vědět jestli je to normální nebo mám konvici reklamovat. Děkuji.

Vlasta Jabůrková

Dobrý den. Je možné, že to, co popisujete souvisí s nastavením požadované teploty a zároveň spuštěnou funkcí udržení vroucí vody. Doporučuji dobře pročíst návod a zkusit nastavit. Případně se poraďte s prodejcem, nebo konvici reklamujte. Samovolné a bezdůvodné vypínání a zapínání spotřebiče určitě není standardní chování konvice.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux EEWA 7700

Electrolux EEWA 7700

1. místo  v porovnání
1 400 Kč Orientační cena