Recenze a test Gallet BOU 742

4. místo - Vítěz cena/výkon

Hodnocení:

84,3 %

Klady:

Cena

Zápory:

Sklo se hůře udržuje

600 Kč
orientační cena

Hodnocení základních parametrů
(max. 10)
Hodnocení funkcí a vybavení
(max. 10)
Celkové
hodnocení
8,2 8,6 84,3 %

Souhrnné údaje 

V našem srovnávacím testu rychlovarných konvic jsme se v srpnu 2017 setkali s velkým množstvím nerezových konvic, ale některé byly plastové nebo skleněné. Ze skla je například konvice Gallet BOU 742. Speciální sklo, ze kterého rychlovarné konvice jsou, odolá změnám teplot, nemusíte se tedy bát, že při varu či opětovném naplňování konvice studenou vodu sklo prasklo. Jeho nesmírnou výhodou je elegance a styl, který vaší kuchyni dodá. Potíže mohou nastat při údržbě, neboť se na skle uchycují kapky vody, které je nutné leštit. 

Gallet BOU 742 má objem 1,7 l, hodí se tedy i do početnějších domácností. Naprosto ideální je tato velikost pro čtyřčlennou rodinu, počítá se totiž i s rezervou v případě návštěv. Příkon 2 200 W potom neznačí jen spotřebu elektrické energie, ukazuje to i víceméně to, jaký výkon konvice má. V tomto případě jde o vcelku slušné hodnoty.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Gallet 30 % Sencor, 20 % ETA, 10 % DeLonghi, 10 % Bosch, 10 % Gallet, 10 % Concept, 10 % Tefal
Materiál  Sklo 50 % Nerez, 20 % Sklo, 20 % Nerez a sklo, 10 % Plast
Objem (l)  1,7 1,62
Příkon (W)  2 200 2 150,00
Umístění topné spirály  Skrytá 100 % Skrytá
Hmotnost (kg)  1,1 1,05

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkce si vede konvice Gallet BOU 742 slušně. Má standardní prvky, které měly v době hodnocení všechny konvice, patří mezi ně filtr, prostor na kabel v podstavci konvice, aby nepřekážel na lince, má ukazatel hladiny, bezpečnostní pojistku, ochranu proti přehřátí a automaticky se vypne. Má i středový konektor, takže se konvice na svém podstavci může točit a vy nemusíte řešit, jak na podstavec konvici přesně usadit. 

Konvici chybí jen možnost regulovat teplotu. Regulace teploty umožní nastavit si ideální teplotu pro váš nápoj či pokrm, ne všechny se totiž ​připravují s vodou o 100 °C.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr  ANO 100 % ANO
Automatické vypnutí  ANO 100 % ANO
Ochrana proti přehřátí  ANO 100 % ANO
Regulace teploty  NE 80 % NE, 20 % ANO
Prostor na kabel  ANO 80 % ANO, 20 % NE
Středový konektor  ANO 100 % ANO
Ukazatel hladniny  ANO 100 % ANO
Bezpečnostní pojistka  ANO 100 % ANO

Hodnocení dalších uživatelů

Jak jsem již předpokládali, uživatelé, kteří mají s konvicí Gallet BOU 742 již zkušenost, ať už dlouhodobou či krátkodobou, oceňují krásný vzhled. Konvice podle nich také rychle vaří a za cenu, za kterou si ji můžete pořídit, stojí. Nicméně, sklo si v tomto případě vyžádalo i několik negativních ohlasů. Je kvůli němu velmi zřetelný vodní kámen, na skle se usazují kapky. Je potřeba konvici častěji udržovat, aby byla stále pěkná na pohled.

Naše hodnocení a závěr

Hledáte-li elegantní konvici, u které nebudete muset řešit barvu nebo třeba nízkou odolnost, skleněná konvice Gallet BOU 742 může být to pravé pro vás. Hodí se do vícečlenné rodiny, ideálně o čtyřech členech s ohledem na nějakou kapacitu vody pro případně návštěvy. Funkcemi a výkonem jde o průměrně dobrý spotřebič odpovídající mnoha jiným, i dražším modelům z našeho srovnávacího testu. Jediná nevýhoda zde je právě v již zmíněném skle – s údržbou konvice strávíte více času, než třeba s nerezovou konvicí. Na skle jde vidět každá kapka i vodní kámen. Rozhodujete-li se tedy případně pro nerezovou konvici, můžeme vás odkázat na model Bosch TWK8611P.

Datum:
Produkt: Gallet BOU 742
Hodnocení: 84,3 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test