Rychlovarná konvice Gallet BOU 742 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Gallet BOU 742

7. místo
83,6 % Celkové hodnocení
 • Cena
 • Sklo se hůře udržuje
600 Kč Orientační cena
 • 8,3/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,4/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 83,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

V našem srovnávacím testu rychlovarných konvic jsme se v srpnu 2017 setkali s velkým množstvím nerezových konvic, ale některé byly plastové nebo skleněné. Ze skla je například konvice Gallet BOU 742. Speciální sklo, ze kterého rychlovarné konvice jsou, odolá změnám teplot, nemusíte se tedy bát, že při varu či opětovném naplňování konvice studenou vodu sklo prasklo. Jeho nesmírnou výhodou je elegance a styl, který vaší kuchyni dodá. Potíže mohou nastat při údržbě, neboť se na skle uchycují kapky vody, které je nutné leštit.

Gallet BOU 742 má objem 1,7 l, hodí se tedy i do početnějších domácností. Naprosto ideální je tato velikost pro čtyřčlennou rodinu, počítá se totiž i s rezervou v případě návštěv. Příkon 2 200 W potom neznačí jen spotřebu elektrické energie, ukazuje to i víceméně to, jaký výkon konvice má. V tomto případě jde o vcelku slušné hodnoty.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Gallet

23 % Sencor, 15 % ETA, 8 % DeLonghi, 8 % Bosch, 8 % Gallet, 8 % Concept, 8 % Tefal, 8 % Electrolux, 8 % Tescoma, 8 % Gorenje
Materiál

Sklo

54 % Nerez, 15 % Sklo, 15 % Nerez a sklo, 8 % Plast, 8 % Keramika
Objem (l)

1,7

1,58
Příkon (W)

2 200

2 165,38
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Hmotnost (kg)

1,1

1,16

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkce si vede konvice Gallet BOU 742 slušně. Má standardní prvky, které měly v době hodnocení všechny konvice, patří mezi ně filtr, prostor na kabel v podstavci konvice, aby nepřekážel na lince, má ukazatel hladiny, bezpečnostní pojistku, ochranu proti přehřátí a automaticky se vypne. Má i středový konektor, takže se konvice na svém podstavci může točit a vy nemusíte řešit, jak na podstavec konvici přesně usadit.

Konvici chybí jen možnost regulovat teplotu. Regulace teploty umožní nastavit si ideální teplotu pro váš nápoj či pokrm, ne všechny se totiž ​připravují s vodou o 100 °C.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

Ano

100 % Ano
Automatické vypnutí

Ano

100 % Ano
Ochrana proti přehřátí

Ano

100 % Ano
Regulace teploty

Ne

69 % Ne, 31 % Ano
Prostor na kabel

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Středový konektor

Ano

100 % Ano
Ukazatel hladiny

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Bezpečnostní pojistka

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Jak jsem již předpokládali, uživatelé, kteří mají s konvicí Gallet BOU 742 již zkušenost, ať už dlouhodobou či krátkodobou, oceňují krásný vzhled. Konvice podle nich také rychle vaří a za cenu, za kterou si ji můžete pořídit, stojí. Nicméně, sklo si v tomto případě vyžádalo i několik negativních ohlasů. Je kvůli němu velmi zřetelný vodní kámen, na skle se usazují kapky. Je potřeba konvici častěji udržovat, aby byla stále pěkná na pohled.

Naše hodnocení a závěr

Hledáte-li elegantní konvici, u které nebudete muset řešit barvu nebo třeba nízkou odolnost, skleněná konvice Gallet BOU 742 může být to pravé pro vás. Hodí se do vícečlenné rodiny, ideálně o čtyřech členech s ohledem na nějakou kapacitu vody pro případně návštěvy. Funkcemi a výkonem jde o průměrně dobrý spotřebič odpovídající mnoha jiným, i dražším modelům z našeho srovnávacího testu. Jediná nevýhoda zde je právě v již zmíněném skle – s údržbou konvice strávíte více času, než třeba s nerezovou konvicí. Na skle jde vidět každá kapka i vodní kámen. Rozhodujete-li se tedy případně pro nerezovou konvici, můžeme vás odkázat na model Bosch TWK8611P.

600 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Gallet BOU 742 | Hodnocení: 83,6 %
Iveta Polášková je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a zjištěné informace v utříděné podobě předávat dál. Reklamní popisky jí moc nevoní, zato si dává záležet na tom, aby zdůraznila výhody i nevýhody různých variant. Může tak vysvětlit klady a zápory různých materiálů nebo poradit s údržbou a odstraňováním vodního kamene. Ke kuchyňským tématům má blízko, kromě konvic píše také o pomalých hrncích nebo mikrovlnkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gallet BOU 742

Gallet BOU 742

7. místo  v porovnání
600 Kč Orientační cena